hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
Atık yağları börekçilere vermişler
 

Atık yağları börekçilere vermişler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkalığı, 'Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği' gereği, yetki sahasında bulunan lokanta, sanayi mutfakları, oteller, tatil köyleri, moteller ve yemekhaneleri denetledi.

9 Mayıs 2008 Cuma 19:22
Yazdır
Denetimlerde, bazı işletmelerin atık yağlarını börekçilere, lisansı olmayan toplayıcılara verdiği tespit edildi. Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği'nin 8. maddesine göre, Büyükşehir Belediyeleri ile alt kademe belediyeleri, yetki sahasında bulunan lokantalar, sanayi mutfakları, oteller, tatil köyleri, motel ve yemekhanelerde denetimlerini sürdürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ile ADASU ekiplerinin, Çevre Zabıtası ile birlikte ortak yaptığı ve 55 işyerinde gerçekleştirilen denetimde, yönetmelik hükümlerine uygun hareket etmeyerek, sözleşmelerini yaptıkları halde atık yağlarını lisanslı firmalara teslim etmeyip, börekçilere, lisansı olmayan toplayıcılara, yakıt olarak kullanılmak üzere veren 6 işyeri tespit edildi. Bu işletmelere Kabahatler Kanunu'na göre cezai işlem uygulandı. Gerçekleştirilen denetimlerde özellikle firmaların Bitkisel Atık Yağ Toplama Sözleşmesi yapması, toplama kaplarında atık yağlarını ayrı toplaması, atık yağlarını kanalizasyona dökmemesi, Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan lisans almamış firmalara yağını teslim etmemesi, teslimat sırasında Ulusal Atık Taşıma Formları'nın düzenlenmesi gibi hususlar dikkate alınıyor. Bu hususlara dikkat etmeyen işletmeler hakkında, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 41. maddesine göre işlem yapılarak, yemek fabrikalarına 2 bin YTL ve diğer işletmelere de 650 YTL cezai işlem uygulanıyor.
Anahtar Kelimeler: sakarya, büyükşehir, belediyesi, çevre, koruma, kontrol
Bu haber toplam 2838 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free