hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı Kültürel etkileşim müşterek tarih bilinci oluşmasına katkı sağlıyor 2021 Türk Dünyası Kültür Başkentine en uygun aday Sakarya’dır Çeşme Meydanına örnek çalışma ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ” Sakarya Oda ve Borsalarından Elazığ ve Malatya'ya Yardım Eli Akgün Altuğ'un Acı Günü Şehrimiz için en iyisi olmasını istiyoruz Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında Utaş Uşakspor:1 Sakaryaspor:1

Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı
Sakaryalıların destekleri bölgeye ulaştı
 
ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ”
ÖZKOÇ: “O GÜNÜN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ, HAZIR OLMALIYIZ”
 
Akgün Altuğ'un Acı Günü
Akgün Altuğ'un Acı Günü
 
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
Anneler  Meslek Öğreniyor Çocuklar Eğitim Görüyor..
 

Anneler Meslek Öğreniyor Çocuklar Eğitim Görüyor..

Milli Eğitim Müdürlüğü Sakarya Hendek İlçesinde Özel Eğitim Uygulama Merkezi II. Kademe ve Özel Eğitim İş Uygulama okulunda engelli çocukların anneleri meslek öğrenirken çocuklarda eğitim alıyor.

8 Mayıs 2017 Pazartesi 20:59
Yazdır

Anneler  Meslek Öğreniyor Çocuklar Eğitim Görüyor..

Milli Eğitim Müdürlüğü Sakarya Hendek İlçesinde Özel Eğitim Uygulama Merkezi II. Kademe ve Özel Eğitim İş Uygulama okulunda engelli çocukların anneleri meslek öğrenirken çocuklarda eğitim alıyor.

Hendek İlçesinde farklı yaş gruplarında engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Uygulama Merkezi II. Kademe ve Özel Eğitim İş Uygulama okulunda engelli çocukların anneleri, okulda çocuklarının çıkış saatine kadar okulun atölyesinde meslek öğreniyorlar. Okul Müdürü Orhan Karagözlü, okulumuzda şu anda 70 öğrenci ve 6 tane rehber personel ve 30 öğretmenimiz var. Sabah 09 dan aksam saat 14 kadar günlük yaşam becerilerini arttırmak, öğrencilerin sosyal iletişim beceri geliştirmek için mücadele ediyoruz.

Öğrencilerimiz ana sınıfından lise son sınıfına kadar 23 yaşına kadar öğrencilerimiz mevcut. Öğrenciler kendi kademelerine göre eğitim alıyorlar. Ana sınıfı öğrencileri daha ziyade oyun ağırlıklı çalışıyorlar. Birinci sınıftan lise son sınıfına kadar öğrencilerimizin el becerileri gelişiyor. Diğer okullarda ne varsa bizim okul dada hepsi mevcut burada. Bunlara ilaveden de motor becerilerini geliştirecek el becerilerini geliştirecek ve öz bakım becerilerini geliştirecek çalışmalar yapıyoruz. Bizim ilk amacımız burada öğrencilerin bağımsız hareket edebilmeleridir. Kendi başlarına kendiişlerini halledebilecek duruma gelebilmeleri için çaba sarf ediyoruz.

Anneler Meslek Öğreniyor.

Okul Müdürü Orhan Karagözlü, okulumuza gelen 22 anne var. Anneler öğrencilerimizin derste olduğu zamanda 40 dakikalık süre içinde anneler bizim rölyef atölyemizde, el sanatları atölyesinde, polyester ve yağlı boya atölyesinde, cam ve mozaik cam kurslarımızda eğitim alıyorlar. Anneler burada başarının ve hazın vermiş olduğu mutluluğu yaşıyorlar. Burada öz güveni elde ettiler. Anneler Aile ortamında çocuklar ders yaparken annelerde, gayetrahat ve mutlu, vakit geçiriyorlar. Aynı zamanda bizlerde rehberlik ediyorlar. Öğrencilerin gelişimi açısından, öğrenceleri daha yakından tanıyabiliyoruz. Öğretmenlerimizle istişare ederek daha güzel şeyler başarıyoruz.

Mehmet KARAKAŞ

Anahtar Kelimeler: milli, eğitim, müdürlüğü, sakarya, hendek, ilçesinde
Bu haber toplam 2038 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1990 Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk zenci valisi L. Douglas Wilder, Virjinya'da görevine başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free