hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir karantinadaki vatandaşların yanında İlçelerde Koronavirüs tedbirleri sürüyor Sağlığınız için mesafenizi koruyun SAKARYAGİAD: SAKARYA İÇİN DEĞER MÜSİAD’dan Erzak Yardımı Sakarya’nın Mali Değerlendirmesi Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
 
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
İlimizde Gözlem Süresi Dolan Kişilerin Tahliyesi Sürüyor
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 05.04.2020 Tarih ve 2020/17 Nolu Kararı
Alişan: Bu işi durdurun!
 

Alişan: Bu işi durdurun!

Vakfın Mütevellie Heyeti Başakanı Ayhan Alişan, Şeker Fabrikası yönetimini beceriksizlikle suçlayarak, "Bu işe dur diyen olmazsa çiftçi de iktidar partisi de bu taşın altında kalır." diye konuştu.

11 Mayıs 2008 Pazar 17:27
Yazdır
Değerlendirme toplantısı Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yönetimi ve üyeleri Beyazgül Restoranda bir araya geldi. Şeker Fabrikasında yaşanan gelişmeleri toplantıda değerlendiren APEK Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevellie Heyeti Başkanı Ayhan Alişan, sert açıklamalarda bulundu. Şeker Fabrikası'ndaki yönetim değişikliğini kasteden Alişan, fabrikada şu anda gelinen tabloyu yürekler acısı olarak nitelendirdi. Şahsı hakkında bir takım suçlamaların olduğunu söyleyen Alişan, "Vicdanım da rahat. Cüzdanım da rahat." diye konuştu. "Bu işi durdurun" Yıllarca kendisinin Şeker Fabrikası'nda hizmet ettiğini hatırlatan Ayhan Alişan şöyle konuştu: "Biz, çiftçinin bize vermiş olduğu emaneti en iyi şekilde kullanarak çiftçimize geri teslim ettik. Ancak şu anda gelinen tablo içler acısı. En üst bürokrata kadar bunların yapmış oldukları yolsuzlukları herkes biliyor. Şu anda fabrika batıyor. Bunlar fabrikayı aldıkları zaman fabrikanın borcu harcı yoktu. 3 milyon dolar masraf olacak olan yerde 30 milyon dolar masraf ettiler. Bu işe dur diyen olmazsı bu taşın altında hem çiftçi kalacak hem de iktidar partisi kalacak." Yolsuzluk iddiası Fabrika'nın 110 milyon YTL borcu olduğunu ifade eden Alişan, "Devletin 55 yıldır gözetlediği, kolladığı fabrikada, iki senede satılmadık yer bırakmadılar." diye konuştu. Arazi satış ihalesine de değinen Alişan sözlerini şöyle sürdürdü: "200 dönümlük ihalede anlaşamadılar. 3,5 milyon dolar burada avanta var. Ve bugün pancar parası ödendi. Nasıl ödendiği belli değil. Banka düğmeye basacak ve olan çiftçiye olacak. İktidar partisine sesleniyorum; gelin bu cenazeyi ortadan kaldıralım." Ziraat Odası Alişan, konuşmasının devamında Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu'na seslenen Alişan, "Ziraat Odası çiftçisine sahip çıksın. Çıksın demeç versin. Bundan 6 yıl önce de pancar fiyatı aynıydı, şu anda da aynı." dedi. Fabrika yönetimi'nin cevaplaması gereken sorular olduğunu da belirten Alişan, şekerin maliyetinin ne kadar ve fabrikanın borcunun ne olduğunun açıklanması gerektiğini söyledi. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmak istediğini de söyleyen Alişan, "Eğer bunlar temiz ise, Türkiye'de hapishanelerde yatan herkes temizdir. Bunlar batağın içine girmişler, çıkamıyorlar; çünkü kaybedecek hiçbir şeyleri yok." diye konuştu. Banka kat kat faizini alır APEK eski yöneticilerinden olan Hikmet Karabayır da yaptığı konuşmada, 2004 yılında siyasi iktidarla barışık bir yönetim oluşturmadıkları için görevlerine son verildiğini söyledi. Şeker Fabrikası'ndaki durumu değerlendiren Karabayır, fabrikanın borç batağının altından arazilerini satarak kurtulamayacağını söyledi. Karabayır şunları ekledi: "Banka borcu olan parayı kat ve kat faiziyle alır ve kooperatifler kanununa göre her üye bu borcu ödemek zorunda kalır. Çiftçi bir an önce genel kurula gidilmesini istiyor."
Anahtar Kelimeler: vakfın, mütevellie, heyeti, başakanı, ayhan, alişan
Bu haber toplam 2980 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free