hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 19.05.2020 Tarih ve 2020/40 Nolu Kararı Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun Gençler ülkemizin geleceğinin mimarı olacak Büyükşehir 19 Mayıs’ı havadan da kutladı 81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık 81 İl Valiliğine Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri Genelgesi Konservatuvardan 19 Mayıs İçin Zeybekli Kutlama Eğitim Fakültesinin 6 Programı Akredite Oldu
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
 
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
 
81 İlde 22.05.2020  İle 26.05.2020  Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık

Akıllı Şehir Sakarya için çalışmalar başladı
 

Akıllı Şehir Sakarya için çalışmalar başladı

Büyükşehir Belediyesi ve Kamu Teknoloji Platformu tarafından ‘Akıllı Şehir Sakarya Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi. Strateji Geliştirme Daire Başkanı Veysel Çıplak, “Akıllı Şehir Sakarya Pilot Projesi’ ile Sakarya’yı dünya standartlarına taşıyarak şehri daha yaşanabilir kılacağız.

6 Nisan 2017 Perşembe 01:52
Yazdır
Büyükşehir Belediyesi ve Kamu Teknoloji Platformu tarafından ‘Akıllı Şehir Sakarya Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi. Strateji Geliştirme Daire Başkanı Veysel Çıplak, “Akıllı Şehir Sakarya Pilot Projesi’ ile Sakarya’yı dünya standartlarına taşıyarak şehri daha yaşanabilir kılacağız. Kentleşme, nüfus artışının alt yapı ve diğer belediye hizmetleri üzerindeki baskısını, maliyetini dijital dönüşümlerle azaltmayı hedefliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kamu Teknoloji Platformu işbirliğiyle ‘Akıllı Şehir Sakarya Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi. AKOM’da gerçekleştirilen toplantıda Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar, Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Esen Akbaş, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Arkan, SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, TEKNOKENT Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, SATSO Genel Sekreteri Yiğit Ateş, MARKA Sakarya Koordinatörü Murat Uncuoğlu ve diğer katılımcılar yer aldı.

En son teknolojileri kapsayan akıllı şehir sistemleri
Akıllı Şehir projesinin genel çerçevesinden bahseden Strateji Geliştirme Daire Başkanı Veysel Çıplak, “Akıllı Şehir, hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin daha yaşanabilir şehirler için dijital dokunuşlarla çözümler sunmasıdır. Bu çözümler birbiri ile uyumlu, ihtiyaçlara hitap eden, mümkün olan en son teknolojileri kapsayan akıllı şehir sistemlerinden oluşmaktadır. Akıllı sistemlerin akıllı çözümler üretmesinin de tek yolu, her gün binlerce sensörden toplanan ‘Büyük Veri’nin çeşitli süreçlerden geçerek şehir halkına ve yöneticilerine katma değerli bir bilgi olarak geri sunulmasıdır” ifadelerini kullandı.

‘Akıllı Şehir Sakarya Pilot Projesi’
Projenin detaylarına değinen Veysel Çıplak, “Hedefimiz estetik olarak gelişmiş daha yaşanabilir ve hayatın daha kolay aktığı şehirler için örnek teşkil edecek pilot çalışmayı Sakarya’da hayata geçirmektir. ‘Akıllı Şehir Sakarya Pilot Projesi’ ile Sakarya’yı dünya standartlarına taşıyarak şehri daha yaşanabilir kılacağız. Bugün proje kapsamında kısa ve orta vadeli hedeflerimizi belirleyerek ulaşım, çevre, enerji, sağlık ve kültür altyapı gibi birçok alanda akıllı uygulamaların yaygınlaşması için altyapı çalışmalarına başlayacağız” diye konuştu.

Dijital dokunuşlarla akıllı dönüşümler
Veysel Çıplak, “Kentleşme kent nüfusunun artışı istihdamı, ekonomik büyümeyi beraberinde getirdiği gibi bir takım maliyetleri de arttırmaktadır. Kentleşmenin kentsel alt yapı, ulaşım, sağlık, atık yönetimi, kültürel ihtiyaçlar üzerindeki baskısını dijital dokunuşlarla azaltarak ekonomi ve zamandan kaynaklanan maliyetleriyle kentin altyapı verimliliğini arttırmak hedeflemektedir. Bugün itibariyle tüm hizmetlerimizde akıllı uygulamalarımız mevcuttur. Yapacağımız ‘Akıllı Şehir Sakarya’ çalışmasıyla ulaşım, çevre, enerji, sağlık, kültür, atık yönetimi gibi alanlarda dijital dokunuşlarla akıllı dönüşümler yaparak daha yaşanabilir ve sürdürülebilir ‘Bütünleşik Akıllı Şehir Sakarya’ projesini yapacağız” diye belirtti.

Anahtar Kelimeler: büyükşehir, belediyesi, kamu, teknoloji, platformu, tarafından
Bu haber toplam 2280 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1925 Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'e suikast girişimi gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırılan Manok Manukyan idam edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free