hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0 Büyükşehirli Çakır’a milli davet Çevrenin korunması tüm şehrin ortak sorumluluğudur Sakarya’dan ‘Sıfır Atık’ projesine tam destek SATSO'da Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi Yakın Doğu Üniversitesinden 4 İlçede Seminerler Arifiye Fen Lisesi 4.Ulusal Bilim Kampında İlimizi Temsil Ediyor Türk Siyasetinin Yeni Dinamikleri Hafif Raylı Sistemlere inceleme
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
 
SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0
SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0
 
Manavlarda Büyük Buluşma
Manavlarda Büyük Buluşma
 
Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesinde Yeni Dönem
Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesinde Yeni Dönem
AKARYAKIT SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI TABGİS'TE MASAYA YATIRILDI
 

AKARYAKIT SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI TABGİS'TE MASAYA YATIRILDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Akaryakıt ve petrol ürünleri ile iştigal eden 20.Meslek Komitesi, Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası'nı ziyaret ederek sektörel sıkıntılarını dile getirdiler.

29 Eylül 2013 Pazar 17:28
Yazdır
AKARYAKIT SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI TABGİS'TE MASAYA YATIRILDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Akaryakıt ve petrol ürünleri ile iştigal eden 20.Meslek Komitesi, Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası'nı ziyaret ederek sektörel sıkıntılarını dile getirdiler.

İstanbul'da gerçekleştirilen ziyarete SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Nadir Öztürk, 20. Meslek Komitesinden Meclis Üyeleri; Ali İhsan Bakım, Serkan Özçiftçi,  ve Besim Kıratlı, Komite Üyeleri; Haluk Yıldız, Cemalettin Çatalbaş, ile SATSO Genel Sekreteri Uğur Tın iştirak etti.

Söz konusu ziyarette komite üyeleri sektörün sorunları ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak çözümüne yönelik görüş alışverişinde bulundular.

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol Ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası Başkanı Ferruh Temel Zülfikar ve yönetim kurulu üyeleriyle gerçekleştirilen toplantının ardından Komite adına değerlendirmelerde bulunan Meclis Üyesi Ali İhsan Bakım şunları dile getirdi:

"Ülkemizde vergi gelirlerinin önemli bir bölümünün toplandığı sektörlerinde başında gelen akaryakıt sektörünün birçok sorunu bulunmakla birlikte özellikle yeni çıkan 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu çerçevesinde petrol istasyonlarında iş güvenliği uzmanı ve iş güvenliği hekimi çalıştırma zorunluluğu bayileri maddi gider kalemi açısından oldukça mağdur etmektedir.

Kanun çıkmadan önceki süreçte akaryakıt istasyonlarında LPG Sorumlu Müdür çalıştırılırken kanunun çıkarılması ve uygulanması ile birlikte söz konusu LPG Sorumlu Müdür sıfatı ile personel istihdamı sektöre ekstra maddi yük getirmiş oldu. Çünkü Kanun çerçevesinde çalıştırılan iş güvenliği uzmanı ve LPG Sorumlu Müdür iş tanımı olarak aynı içeriğe sahip. Bu bağlamda iki aynı içerikte iş kolu için farklı ücretlerin ödenmesi sektör açısından gereksiz görülmektedir.

SATSO 20. Meslek Komitesi olarak ilimizde ve ülkemizde faaliyet gösteren akaryakıt istasyonlarının diğer sorunları bir tarafa aciliyetle çözülmesi gereken bu önemli konuyu görüşmek ve çözümüne yönelik çalışmaların başlatılmasını talep etmek için Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Başkanı Ferruh Temel Zülfikar'ı ziyaret ettik.

Ziyaretimiz neticesinde TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, konunun tüm ülke genelindeki bayileri aynı derecede mağdur ettiği ve EPDK ile diğer ilgili kurumlarla konunun görüşüldüğünü dile getirdi. Ferruh Temel Zülfikar; daha çok LPG sorumlu müdür uygulamasının kaldırılmasına yönelik çalışmaları olduğunu, LPG istasyonlarının ana dağıtım şirketleri tarafından periyodik olarak kontrol edildiğini ve bu nedenle sorumlu müdür uygulamasının kaldırılarak buradaki kontrolün ana dağıtım şirketlerine bırakılmasının doğru olacağını düşündüklerini söyledi.

TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, söz konusu ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve bu tür sektör toplantılarının tüm illerde sivil toplum örgütleri öncülüğünde yapılarak sorunların gündemde kalmasının önem teşkil ettiğini ve etkili çözümlerin bu tür dayanışmalarla sağlanabileceğini ifade etti.

Komite Üyeleri, TABGİS öncülüğünde akaryakıt bayilerinin bu sorununu çözmek için tüm gayreti göstermeye devam edeceklerini dile getirdiler.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, akaryakıt, petrol
Bu haber toplam 1989 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free