hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Alman haber ajansı Sakarya’yı örnek gösterdi Karantinadaki misafirler unutulmadı SATSO üyeleri COVİD-19 sürecinde toplumsal dayanışma örneği gösteriyor Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
AK Parti'nin iki yolu kaldı
 

AK Parti'nin iki yolu kaldı

AK Parti'nin iki yolu kaldı AK Parti kritik karar aşamasında. Oybirliğiyle alınan karar sonrası parti yönetimi izleyeceği rotayı belirlemeye çalışıyor.

1 Nisan 2008 Salı 05:44
Yazdır
Bu saatten sonra iktidarın birinci yılını doldurmadan ortaya çıkan bu manzarayı AK Parti'nin sineye çekmesi ihtimal dışı.. Hiçbir şey yapmayıp savunma seçeneğini düşünmeleri çok zayıf bir ihtimal.. Mevcut imkanları sonuna kadar kullanmak istiyorlar. Karar sonrası ilk değerlendirme AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün'den geldi. Buna göre AK Parti önce Anayasa değişikliği için uzlaşma yolunu deneyecek. Eğer sonuç çıkmazsa ufukta referandum gözüküyor. Siyasi tabloya bakılırsa uzlaşma zor görünüyor. MHP'nin parti kapatmaya ilişkin önerileri çok farklı.. MHP ayrıca DTP konusunda da ayrı düşünüyor. Şimdiki tabloya göre DTP'nin üzerine kalem çekilmesine AK Parti razıl değil. Türban düzenlemesinden sonra iki partinin arası karşılıklı demeçlerle açıldı.. CHP ve DSP zaten baştan beri karşı. Mevcut yasanın devamını istiyorlar. Bu iki parti ile uzlaşmaları çok zor.. Geriye kalıyor DTP.. Kritik nokta da burada.. İki partinin sandalye toplamı 367'yi bulmuyor. Bağımsızların desteğiyle bu sayıya ulaşılabilir. Ancak orada da düzenlemeye karşı vekiller var. Geriye kalıyon tek yol referandum.. Zaten partinin ilk düşüncesi bu yönde.. Düzenlemeyi halkın desteğini alarak yola devam etmek istiyorlar yapmak istiyorlar.. Bu durumda referandum çok uzak değil.. Nihat Ergün de kapatma davasının ardından şu açıklamayı yapmıştı: “Eğer düzenlemeler mutabakat halinde Parlamentodan geçirilirse, süratli bir şekilde sistem düzeltilmiş olur. Yok Parlamentoda büyük bir mutabakat olmazsa, olabildiği kadarıyla olur. Sorun o şekilde çözülmüş olur. Ama referandum konusu da bir seçenek olarak hala masada durmaktadır. Gerekirse Parlamento, bu düzenlemeyi yapar ve konuyu emanetin gerçek sahipleri olan millete götürür. Biz isteriz ki milletten önce, milletin temsilcileriyle uzlaşılsın ve onların eliyle bu sorun bir çözüme kavuşturulsun”
Anahtar Kelimeler: parti, iki, yolu, kaldı ak, kritik, karar
Bu haber toplam 2495 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free