hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İşbirliğiyle müşterek şehircilik anlayışı tesis edilecek Kültürel zenginliğin örnek şehri Sakarya’dır Sakarya ile Oş kardeş şehir oldu ÖZKOǒTAN AFETE MÜDAHALE ÖNERİSİ Uluslararası Öğrencilerden Türkçe Şöleni MÜSİAD; BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR 31 yıllık büyük bir gelenek Ulaşımda yaz saati uygulaması 17 günde 138 boğulma vakası önlendi Başkan Altuğ Ada AVM sakinleri ile bir araya geldi
İşbirliğiyle müşterek şehircilik anlayışı tesis edilecek
İşbirliğiyle müşterek şehircilik anlayışı tesis edilecek
 
Kültürel zenginliğin örnek şehri Sakarya’dır
Kültürel zenginliğin örnek şehri Sakarya’dır
 
ÖZKOǒTAN AFETE MÜDAHALE ÖNERİSİ
ÖZKOǒTAN AFETE MÜDAHALE ÖNERİSİ
 

31 yıllık büyük bir gelenek
31 yıllık büyük bir gelenek
Adapazarı’nı adaletle yöneteceğiz
 

Adapazarı’nı adaletle yöneteceğiz

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, bugüne kadar yapılan 18 uygulamalarında çok sayıda vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, “Bunu hiçbir vatandaş mağdur edilmeden çözmek mümkün müdür. Tabiî ki mümkündür.

21 Mart 2019 Perşembe 23:50
Yazdır

Adapazarı’nı adaletle yöneteceğiz

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, bugüne kadar yapılan 18 uygulamalarında çok sayıda vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, “Bunu hiçbir vatandaş mağdur edilmeden çözmek mümkün müdür. Tabiî ki mümkündür. Bizler tüm imar uygulamalarında bütün vatandaşlarımızın onayını almadan adım atmayacağız” diye konuştu.

 

Ziyaretler

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip ile birlikte Güneşler Mahallesi’nde seçim çalışmalarını sürdüren Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, imar konularında önemli açıklamalarda bulundu.

 

Mağdur etmeyeceğiz

Adapazarlıların imar uygulamalarında adaletsizce yönetildiğini ve mağdur edildiğini belirten Dr. Arslan, “Bunu her yerde söylüyoruz. 84 tane mahallemizin henüz 33 tanesinin imarı bile yok. Biz 3 sene içerisinde 33 mahallemizin imarını yapacağımız sözünü veriyoruz. Bunu yaparken de adaletle ve hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden yapacağız. Çünkü insanlarımız adaletsiz uygulamalardan çok mağdur duruma düşürülmüş” diye konuştu.

 

Masaya oturacağız

Özellikle 18 uygulamalarının yanlış yapıldığını ifade eden Dr. Aydoğan Arslan, “18 uygulamasına göre vatandaşın arsasının %40’ına kadar alabilirsiniz. Ama belediyeler nedense hep tavan oranı uygulamışlar. Yol lazım mı? Tabiî ki lazım. Ama vatandaşın arazisinden gerekli olandan fazla almak doğru değil.” Dedi. İmar planları sırasında vatandaş ile belediye bürokratlarının aynı masaya oturacaklarını vurgulayan Arslan, “Bizler de Belediye Başkanı sıfatıyla hakem olarak görüşmelere katılacağız. Vatandaşımızı mağdur etmeyecek şekilde uygulamalar yapılacak. Onların onay vermeyeceği hiçbir şeyi yapmayacağız” şeklinde konuştu.

 

Bu günlere geleceğimiz söylenseydi inanmazdık

“Bundan 20-30 yıl önce Türkiye’nin tarımda kendi kendine yetemeyecek seviyeye düşeceğini söyleselerdi inanmazdık” diyen Dr. Arslan, “Ama maalesef bugün hemen hemen tüm tarım ürünlerinde dışarıya bağımlı hale geldik. Patates, soğanı bile yurt dışından ithal ediyoruz. Geçen 16 sene içerisinde Türkiye tarım topraklarının yüzde 10’u ekilmekten vazgeçildi. Bu Hollanda’nın yüzölçümü kadar. Hollanda, o topraklarda Avrupa’yı besleyecek tarımsal ürünler üretiyor ve milyarlarca dolarlık gelir elde ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelimeler: iyi, parti, adapazarı, belediye, başkan, adayı
Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1956 Elvis Presley yeni şarkısı "Hound Dog" u televizyonda The Milton Berle Show'da tanıttı, Show sırasında yaptığı kışkırtıcı kalça hareketleri o devirde seyirciler tarafından müstehcen bulundu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free