hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Adapazarı’nı adaletle yöneteceğiz
 

Adapazarı’nı adaletle yöneteceğiz

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, bugüne kadar yapılan 18 uygulamalarında çok sayıda vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, “Bunu hiçbir vatandaş mağdur edilmeden çözmek mümkün müdür. Tabiî ki mümkündür.

21 Mart 2019 Perşembe 23:50
Yazdır

Adapazarı’nı adaletle yöneteceğiz

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, bugüne kadar yapılan 18 uygulamalarında çok sayıda vatandaşın mağdur edildiğini belirterek, “Bunu hiçbir vatandaş mağdur edilmeden çözmek mümkün müdür. Tabiî ki mümkündür. Bizler tüm imar uygulamalarında bütün vatandaşlarımızın onayını almadan adım atmayacağız” diye konuştu.

 

Ziyaretler

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip ile birlikte Güneşler Mahallesi’nde seçim çalışmalarını sürdüren Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, imar konularında önemli açıklamalarda bulundu.

 

Mağdur etmeyeceğiz

Adapazarlıların imar uygulamalarında adaletsizce yönetildiğini ve mağdur edildiğini belirten Dr. Arslan, “Bunu her yerde söylüyoruz. 84 tane mahallemizin henüz 33 tanesinin imarı bile yok. Biz 3 sene içerisinde 33 mahallemizin imarını yapacağımız sözünü veriyoruz. Bunu yaparken de adaletle ve hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden yapacağız. Çünkü insanlarımız adaletsiz uygulamalardan çok mağdur duruma düşürülmüş” diye konuştu.

 

Masaya oturacağız

Özellikle 18 uygulamalarının yanlış yapıldığını ifade eden Dr. Aydoğan Arslan, “18 uygulamasına göre vatandaşın arsasının %40’ına kadar alabilirsiniz. Ama belediyeler nedense hep tavan oranı uygulamışlar. Yol lazım mı? Tabiî ki lazım. Ama vatandaşın arazisinden gerekli olandan fazla almak doğru değil.” Dedi. İmar planları sırasında vatandaş ile belediye bürokratlarının aynı masaya oturacaklarını vurgulayan Arslan, “Bizler de Belediye Başkanı sıfatıyla hakem olarak görüşmelere katılacağız. Vatandaşımızı mağdur etmeyecek şekilde uygulamalar yapılacak. Onların onay vermeyeceği hiçbir şeyi yapmayacağız” şeklinde konuştu.

 

Bu günlere geleceğimiz söylenseydi inanmazdık

“Bundan 20-30 yıl önce Türkiye’nin tarımda kendi kendine yetemeyecek seviyeye düşeceğini söyleselerdi inanmazdık” diyen Dr. Arslan, “Ama maalesef bugün hemen hemen tüm tarım ürünlerinde dışarıya bağımlı hale geldik. Patates, soğanı bile yurt dışından ithal ediyoruz. Geçen 16 sene içerisinde Türkiye tarım topraklarının yüzde 10’u ekilmekten vazgeçildi. Bu Hollanda’nın yüzölçümü kadar. Hollanda, o topraklarda Avrupa’yı besleyecek tarımsal ürünler üretiyor ve milyarlarca dolarlık gelir elde ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelimeler: iyi, parti, adapazarı, belediye, başkan, adayı
Bu haber toplam 2274 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free