hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
600 KUŞ YUVASI
 

600 KUŞ YUVASI

Zararlı böceklerin faaliyetleri ve zararları birden bire ortaya çıkmadığı için kamu oyunda orman yangınları kadar göze çarpmamakta ve hatta önemsenmemekte, ancak zararlının tahribatı salgın halini aldıktan sonra anlaşılmaktadır.

19 Eylül 2005 Pazartesi 16:19
Yazdır
Bölge Müdürlüğümüz kızılçam ve karaçam ormanlarında %20-50’ye varan artım kayıplarına neden olan Çam Kese Tırtılına (Thaumatopoea pityocampa Schiif) karşı mücadele çalışmaları yapmaktadır. Zararlı böceklere karşı en iyi mücadele yöntemi ise biyolojik mücadelenin bir parçası olan kuşlar ve karıncalar. Ormanda yaşayan ve yuvalarının 80 metre çapındaki bölgede bulunan zararlı böcekleri tüketen kırmızı karıncalar ile günde milyonlarca böcek tüketebilen kuşlar ormanlarımızın gönüllü işçileridir.Ormanda ne kadar kuş ve karınca yuvası olursa orman o kadar sağlıklı olur.Ormanlarda yaşayan kuşlar kendi ağırlıklarının birkaç katından fazla zararlı böcek tükete biliyor.Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü olarak kırmızı karınca ve kuşların ormanda yaşaması için ortam hazırlıyoruz.Kuşların sayısını artıra bilmek için ormanın değişik yerlerine kuş yuvaları yerleştiriyoruz.Ormanlarımıza 600 adet kuş yuvası yapılarak konulmuştur. Bölge müdürlüğüne bağlı 7 Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içinde 8 adet teknik mücadele projesi uygulanarak 12.800 Ha. Programa karşılık 12.500 Ha. Biyoteknik Mücadele, 10.500 Ha.Biyolojik Mekanik,1.900 Ha. Mekanik Mücadele yapılmış olup 36.600 YTL harcama yapılmıştır. Sakaryalı vatandaşlarımızdan kuşlar için yaptırdığımız yuvalara zarar vermemelerini istiyoruz.Kuşların yumurtalarını yeni yuvalarına bırakarak kısa sürede çoğalmalarını bekliyoruz.Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürlüğümüz 12 ay boyunca, doğadaki zararlılarla mücadele etmeyi sürdürmektedir.
Anahtar Kelimeler: zararlı, böceklerin, faaliyetleri, zararları, birden, bire
Bu haber toplam 3669 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free