hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı
 
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
4. Eser Analiz Kongresi Başladı
 

4. Eser Analiz Kongresi Başladı

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünce bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Eser Analiz Kongresi, Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı.

21 Mayıs 2016 Cumartesi 21:04
Yazdır

4. Eser Analiz Kongresi Başladı

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünce bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Eser Analiz Kongresi, Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı.

Türkiye’nin önde gelen bilim insanlarını bir araya getiren kongrenin açılış konuşmalarını Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Altundağ ile Kongre Düzenleme ve Sürdürme Kurulu’ndan Prof. Dr. Latif Elçi yaptı.

Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Sakarya’nın sanayisiyle ve şehriyle yaşanabilir bir kent olduğuna dikkat çekerek, “Bunların temelinde yatan okullarımız, üniversitelerimiz ve burada yetişen öğrencilerimiz. Bu gelişmelere yardımcı olacak bu kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas da konuşmasında Sakarya Üniversitesi’nin bu tür organizasyonlara kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirerek, bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve başarıyla sürdürülen kongrenin artarak devam etmesini temenni ettiğini söyledi.

Kalite ve akreditasyon süreçlerinde önemli mesafe aldık

Dünyada ve son zamanlarda Türkiye’de kalite ve akreditasyon konularının önem kazandığına dikkat çeken Rektör Elmas, kalite, akreditasyon ve üniversite değerlendirme konularının çok önemli olduğunu, değişim dünyasında bir kurumu yönetmek için olmazsa olmaz kavramlar haline geldiğini vurguladı. Elmas, şunları söyledi: “Bu kavramlar eğitim, araştırma, bilimsel ve topluma hizmet gibi konularda üniversiteyi yönetirken yaptığınız eylemlerin niteliğini ölçmek, bunlarla ilgili hedefleri değerlendirmek, yeni hedefler koymak ve böylece kurumu ileriye taşımak demek. Türkiye’de şu anda bölümleri en çok akredite olmuş üniversiteyiz. 40’ı aşkın bölümümüz akredite oldu. Türkiye Kalite Ödülü, Mükemmellikte Süreklilik Ödülü ve Avrupa Kalite Ödülü’nü aldık. Bu yıl Avrupa Üniversiteler Birliği’nin dış değerlendirmesinden geçtik. Bunlar zor süreçler olduğundan üniversiteler pek bu süreçlere yaklaşmıyorlar. Biz kurduğumuz sistemle bu süreçleri kısalttık ve üniversitemiz gerçekten bu konuda önemli bir mesafe aldı. Son iki yıldır da bunun meyvelerini alıyoruz.”

Farklı disiplinlerde uzmanları bir araya getiriyoruz

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Altundağ ise kongreye ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Doç. Dr. Altundağ, “En basit tanımıyla, çok düşük değişimlerdeki analitlerin tayin edilmesi şeklinde ifade edebileceğimiz eser analiz, yaşamımızda giderek daha da önemli bir yer bulmakta, tıptan astronomiye, elektronikten çevreye kadar bilimin her alanındaki ilerlemelere katkı sağlamaktadır. Kongrenin amacı, eser analiz alanında farklı disiplinlerde çalışan aracıları bir araya getirerek, bu alandaki çalışmaları daha da geliştirmek, bilgi ve birikimleri paylaşmak, teknolojik gelişmelerden yararlanmaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından onur konuğu olan Prof. Dr. Mehmet Doğan’ın “Eser Elementlerin Biyolojik ve Teknolojik Önemleri, Eser Element Tayini Teknikleri” başlıklı açılış dersine geçildi.

19 Mayıs’ta başlayan ve üç gün sürecek olan 225 katılımcının yer aldığı uluslararası katılımlı kongrede, 28 sözlü bildirinin ve 111 poster bildirisinin sunumu gerçekleştirilecek.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, fen, edebiyat, fakültesi, kimya
Bu haber toplam 2351 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free