hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Metrekareye 35 kilogram yağış düştü Büyükşehir ulaşım filosuna yeni kadın şoför Büyükşehir Baskette imzalar atılıyor “15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır” Yaşar Kahraman Genel Sekreterliğe Atandı Prof. Dr. Gürdal Rektör Yardımcısı Oldu Sakarya Üniversitesi’nde Rektörlük Devir Teslimi Yapıldı SYKD’den 15 Temmuz Mesajı 15 TEMMUZ RUHUNU UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ! SEDAŞ’ın Sayaç Ayar Laboratuvarı Yatırımı Faaliyete Alındı

Metrekareye 35 kilogram yağış düştü
Metrekareye 35 kilogram yağış düştü
 

“15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır”
“15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır”
 
Yaşar Kahraman Genel Sekreterliğe Atandı
Yaşar Kahraman Genel Sekreterliğe Atandı
 
Prof. Dr. Gürdal Rektör Yardımcısı Oldu
Prof. Dr. Gürdal Rektör Yardımcısı Oldu
3+1 ve 7+1 Öğrencileri İşletmelere Yerleştirme Töreni
 

3+1 ve 7+1 Öğrencileri İşletmelere Yerleştirme Töreni

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz dönemi 3+1 ve 7+1 Uygulamalı Eğitim Modeli için öğrenci yerleştirme töreni yapıldı.

22 Eylül 2017 Cuma 01:34
Yazdır

3+1 ve 7+1 Öğrencileri İşletmelere Yerleştirme Töreni

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz dönemi 3+1 ve 7+1 Uygulamalı Eğitim Modeli için öğrenci yerleştirme töreni yapıldı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, SAÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SASKİ Genel Müdürü Dr. RüstemKeleş, Kamu Kurumları ve STK temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim

Törenin açılışında konuşan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve rekabet gücünün artması açısından öne çıkan en önemli unsurlardan biri katma değeri yüksek ürünler üretmektir. Bu hususta en önemli kaynak ise insandır. İçinde bulunduğumuz çağın en önemli paradoksu nitelikli iş gücü arayan işveren ile iş arayan sayısının yüksek olması. Bunu araştırdığımızda karşımıza çıkan uygulama becerisine sahip, nitelikli iş gücü eksikliği karşımıza çıkıyor. Bizde bu eksiliği ortadan kaldırmak adına Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokullarında 3+1, Teknoloji Fakültesinde 7+1 eğitim modelini ortaya koyduk” dedi.

Gerçek öğrenmenin temel ilkesi uygulamadır diyen Prof. Dr. Sarıbıyık, “Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim düsturu gereğince, uygulama becerisi yüksek insanlar yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 3+1 ve 7+1 eğitim modelinin amacı teknolojik gelişmelerin sektörle bir arada takibi, takım çalışması, kurum kültürünü bilmek, teorik bilgilerin uygulamaya dönüşmesi, iş disiplini oluşturulması ile uygulama becerisine sahip nitelikli elemanlar ortaya çıkarmaktır” ifadelerini kullandı.

3+1 ve 7+1 Uygılamalı Eğitim Modeline işletmeler, sanayi kuruluşları ve kamu sektörü tarafından yoğun talep olduğunu dile getiren Prof. Dr. Sarıbıyık, uygulamalı eğitime destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti.

Hedeflerimize ulaşmak için nitelikli iş gücüne ihtiyacımız var

Törende konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya’nın sanayi, ticaret, tarım ve turizmde önemli mesafeler alan, sosyal yaşamını çok daha kıymetli ve kaliteli hale getirmiş bir şehir olması için hep birlikte çalışıyoruz. Karadeniz’den dünyaya açılmış milli treni, yerli tankı ve yerli arabayı üreten Sakarya etiketiyle anılmak istiyoruz. İhracatta Türkiye’de ilk 5 il arasında yer almak için şehrimizin tüm dinamikleri ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Bunları başarabilmemiz için ihtiyacımız olan kaliteli eğitim ve nitelikli istihdam. Üniversite- sanayi işbirliği konusunda önemli adımlar atan Sakarya Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. Sakarya’nın geleceği için, şehrimizi ve ülkemizi seven, başarılı olmayı alışkanlık haline getiren öğrencilerimizi ihtiyacımız var ve biz her zaman sizin yanınız da olacağız” diye konuştu.

Talep ve memnuniyet yüksek

Üniversite –sanayi işbirliğinin en güzel örneğini bu eğitim modeli ile görüyoruz diyen Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Musa Eken, “Türkiye’de ilk defa Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları programlarında uygulamaya konulan sistemin işletmeler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri tarafından olumlu geri dönüşlerini almaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Burada ki amaç işletmeler, üniversite ve öğrencilerimiz için verimliliği arttırmak olduğundan, Sakarya’daki tüm kurum, kuruluş ve işletmelerden tam destek aldık. Türkiye’nin dört bir yanından uygulamamızı öğrenen üniversiteler de bu eğitim modeline geçmeye başladı. Uygulama eğitim modeline destek veren tüm şehrimizin dinamiklere buradan teşekkürlerimi sunuyorum”

Konuşmaların ardından hazırlan otomasyon programı aracılığıyla 2 bin 100 öğrenci iş yerlerine yerleştirildi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, saü, 2017, 2018, eğitim
Bu haber toplam 913 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1962 Emekli Albay Talat Aydemir, açıklamaları nedeniyle tutuklandı. Açıklamaları yayımlayan 7 gazeteye soruşturma açıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
selcuk
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free