naci
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Hedef: Sıfır iş kazası Farkındalık arttıkça güçleniyoruz Çevreye en büyük yatırım: SEKAY Kalite Süreçleri Ülkemizde Tüm Kurumlara Yayılmalı Şeyh Muslihiddin Sohbetlerinde Manavlar Anlatıldı Yedi Güzel Okuma Yusuf Kaplan ile Sona Erdi Ticaret ve Sanayi Odalarının İşleyişini Öğrendiler Rektör Elmas Düşünce ve Dayanışma Platformu Üyeleriyle Bir Araya Geldi İnternet Kullanımı ve Sanal Zorbalık Semineri Asıl Engel Bedende Değil Kalptedir

Çevreye en büyük yatırım: SEKAY
Çevreye en büyük yatırım: SEKAY
 
Şeyh Muslihiddin Sohbetlerinde Manavlar Anlatıldı
Şeyh Muslihiddin Sohbetlerinde Manavlar Anlatıldı
 

“İmarın geri dönüşü olmaz”
“İmarın geri dönüşü olmaz”
 

“İlmin olmadığı yerde gürültü olur”
“İlmin olmadığı yerde gürültü olur”
3+1 ve 7+1 Öğrencileri İşletmelere Yerleştirme Töreni
 

3+1 ve 7+1 Öğrencileri İşletmelere Yerleştirme Töreni

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz dönemi 3+1 ve 7+1 Uygulamalı Eğitim Modeli için öğrenci yerleştirme töreni yapıldı.

22 Eylül 2017 Cuma 02:34
Yazdır

3+1 ve 7+1 Öğrencileri İşletmelere Yerleştirme Töreni

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz dönemi 3+1 ve 7+1 Uygulamalı Eğitim Modeli için öğrenci yerleştirme töreni yapıldı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, SAÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SASKİ Genel Müdürü Dr. RüstemKeleş, Kamu Kurumları ve STK temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim

Törenin açılışında konuşan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve rekabet gücünün artması açısından öne çıkan en önemli unsurlardan biri katma değeri yüksek ürünler üretmektir. Bu hususta en önemli kaynak ise insandır. İçinde bulunduğumuz çağın en önemli paradoksu nitelikli iş gücü arayan işveren ile iş arayan sayısının yüksek olması. Bunu araştırdığımızda karşımıza çıkan uygulama becerisine sahip, nitelikli iş gücü eksikliği karşımıza çıkıyor. Bizde bu eksiliği ortadan kaldırmak adına Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokullarında 3+1, Teknoloji Fakültesinde 7+1 eğitim modelini ortaya koyduk” dedi.

Gerçek öğrenmenin temel ilkesi uygulamadır diyen Prof. Dr. Sarıbıyık, “Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim düsturu gereğince, uygulama becerisi yüksek insanlar yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 3+1 ve 7+1 eğitim modelinin amacı teknolojik gelişmelerin sektörle bir arada takibi, takım çalışması, kurum kültürünü bilmek, teorik bilgilerin uygulamaya dönüşmesi, iş disiplini oluşturulması ile uygulama becerisine sahip nitelikli elemanlar ortaya çıkarmaktır” ifadelerini kullandı.

3+1 ve 7+1 Uygılamalı Eğitim Modeline işletmeler, sanayi kuruluşları ve kamu sektörü tarafından yoğun talep olduğunu dile getiren Prof. Dr. Sarıbıyık, uygulamalı eğitime destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti.

Hedeflerimize ulaşmak için nitelikli iş gücüne ihtiyacımız var

Törende konuşan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Sakarya’nın sanayi, ticaret, tarım ve turizmde önemli mesafeler alan, sosyal yaşamını çok daha kıymetli ve kaliteli hale getirmiş bir şehir olması için hep birlikte çalışıyoruz. Karadeniz’den dünyaya açılmış milli treni, yerli tankı ve yerli arabayı üreten Sakarya etiketiyle anılmak istiyoruz. İhracatta Türkiye’de ilk 5 il arasında yer almak için şehrimizin tüm dinamikleri ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Bunları başarabilmemiz için ihtiyacımız olan kaliteli eğitim ve nitelikli istihdam. Üniversite- sanayi işbirliği konusunda önemli adımlar atan Sakarya Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. Sakarya’nın geleceği için, şehrimizi ve ülkemizi seven, başarılı olmayı alışkanlık haline getiren öğrencilerimizi ihtiyacımız var ve biz her zaman sizin yanınız da olacağız” diye konuştu.

Talep ve memnuniyet yüksek

Üniversite –sanayi işbirliğinin en güzel örneğini bu eğitim modeli ile görüyoruz diyen Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Musa Eken, “Türkiye’de ilk defa Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları programlarında uygulamaya konulan sistemin işletmeler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri tarafından olumlu geri dönüşlerini almaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Burada ki amaç işletmeler, üniversite ve öğrencilerimiz için verimliliği arttırmak olduğundan, Sakarya’daki tüm kurum, kuruluş ve işletmelerden tam destek aldık. Türkiye’nin dört bir yanından uygulamamızı öğrenen üniversiteler de bu eğitim modeline geçmeye başladı. Uygulama eğitim modeline destek veren tüm şehrimizin dinamiklere buradan teşekkürlerimi sunuyorum”

Konuşmaların ardından hazırlan otomasyon programı aracılığıyla 2 bin 100 öğrenci iş yerlerine yerleştirildi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, saü, 2017, 2018, eğitim
Bu haber toplam 406 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
şamil
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1574 III. Murat 12. Osmanlı padişahı olarak tahta çıktı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
Adasenotomotiv
Gökhan
ibo
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free