hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

15 Temmuz ruhu her zaman canlı olacak
 

15 Temmuz ruhu her zaman canlı olacak

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin ilk programında konuşan Başkan Toçoğlu, “Bir yıldır millet olarak, Sakarya olarak ayaktayız ve buradayız” derken, AK Parti MKYK Üyesi Uncuoğlu, “Bu milletin kardeşliğine, birliğine, tarihine, özüne saldıranlara karşı, onlar üzerinden bu milleti ayrıştırmaya çalışanlara karşı o ruh, o azim her zaman canlı olacak” dedi.

13 Temmuz 2017 Perşembe 04:30
Yazdır
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin ilk programında konuşan Başkan Toçoğlu, “Bir yıldır millet olarak, Sakarya olarak ayaktayız ve buradayız” derken, AK Parti MKYK Üyesi Uncuoğlu, “Bu milletin kardeşliğine, birliğine, tarihine, özüne saldıranlara karşı, onlar üzerinden bu milleti ayrıştırmaya çalışanlara karşı o ruh, o azim her zaman canlı olacak” dedi. Vali Balkanlıoğlu ise, “Göğsünü siper eden Sakaryalıların önünde saygıyla eğiliyorum” şeklinde konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 11 Temmuz Salı günü başlayıp, 16 Temmuz Pazar günü sabah namazı ile birlikte sona erecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin ilk programında Sakaryalı binlerle buluştu. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programa Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, İl Müdürleri, Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları mensupları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve binlerce vatandaş katıldı. Program mehteran gösterisi ile başlarken, hemen ardından İhsaniye Cami İmam Hatibi Suat Tekelioğlu tarafından Kuran-ı Kerim tilavet edildi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği’nde gazi olan vatandaşların da sahneye davet edildiği program, protokol konuşmalarının ardından İbrahim Sadri’nin şiir dinletisi ile son buldu.

Hep birlikte direndik
Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Toçoğlu, “Bundan yaklaşık bir yıl önce başımıza geleceklerden habersiz, işimizde gücümüzde çalışırken, bir de baktık ki içimizde yuvalanmış hainler, memleketimizi bölmek, seçilmiş hükümetimizi devirmek ve ülkemizi satmak için harekete geçtiler. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Sakarya’da da hemşehrilerimiz bu katillere, bu alçaklara geçit vermedi. Bu meydanda tam bir ay beraberce bu alçaklara, ülkemizi satmaya çalışan bu hainlere karşı direndik. Bir yıldır millet olarak, Sakarya olarak ayaktayız ve buradayız. Peki ülkemizi bölmeye, seçilmiş hükümetimizi devirmeye kalkan hainler nerede? Kimisi Amerika’da, Avrupa’da, Almanya’da ihanetlerine devam ederken, kimisi de yaptıklarının hesabını vermekle meşgul” diye konuştu.

Sabahlamaya devam
Başkan Toçoğlu, “Millet olarak geçit vermediğimiz bu hain darbe girişimine karşı, onun yıldönümünde tekrar dimdik ayakta olduğumuzu ve ülkemize, milletimize, seçilmişlerimize yapılacak en küçük bir harekette herkesin karşısında dikileceğimizi, direneceğimizi bir kez daha gösteriyoruz. Allah sizden razı olsun. İnşallah 5 gün boyunca bu meydanda çeşitli etkinliklerle bu 15 Temmuz’u anma günlerini beraber geçireceğiz. Havalar güzel, geçmişten tecrübemiz var. Burada sabahlamaya yüksünmeden devam edeceğiz. Zalimlere karşı direnişimizde yanımızda olduğunuz için, bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Allah’a hamdolsun ilk akşam olmasına rağmen meydan dolu, kararlılığımızı yine gösteriyoruz.”

Birbirine can olmanın güzelliği
15 Temmuz’un yıldönümü münasebetiyle tekrar bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Bir yıl evvel ‘İnsan bu su misali kıvrım kıvrım akar ya, bir yanda akan benim öbür yanda Sakarya’ misali o gece kimimiz Emniyet Müdürlüğü’ne, kimimiz Valiliğe, kimimiz Çark Caddesi’ndeki askeriyeye gitti. Bu meydanda 28 gün nöbet tutuldu. Moral vermek için gazilerimizi hastanede ziyarete gittiğimizde onlardan moral alarak hastaneden çıktık. ‘Başkanım 1 mermi ile gazimi olunurmuş, acımadı bile’ diyen gazilerimizden moral aldık. Biz bu millete ne kadar hizmet etsek azdır. Canın cananını aradığı gibi nöbet tuttuğumuz günlerin ardından birbirimizi aradık. Birbirine can olmanın güzelliğini burada yaşadık. Geçen yıl buradan ayrılırken hepimizin içinde bir daha ne zaman buluşuruz diye bir ayrılık hüznü vardı. Sakarya’nın güzel insanlarıyla tekrar burada buluştuk. Allah sizin sevginize, heyecanınıza, inancınıza bizi layık etsin” ifadelerini kullandı.

Haklarını ödeyemeyiz
AK Parti MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, “Bu meydanın her köşesi o kâbus gecesinden sonra geceler boyunca çok güzel sahnelere tanıklık etti. Evladının üzerine şanlı bayrağımızı örtü yapmış onu uyutan anneler, evine gitmeden kahvaltısını burada yapıp işine giden insanlar gördük. Bu meydana hangi vesile ile çıkarsak çıkalım o hain gecenin şuurunu, ruhunu unutturmayacak duyguları yaşıyoruz. 15 Temmuz bundan sonra Türkiye’de aziz milletimizin, iradesini, temsilcilerini zayıflatıp gasp etmeye çalışanların bir daha asla buna cesaret edemeyeceklerini gösterdiği bir gece oldu. O gece burada toplandığımızda endişeliydik. Birden Valilikte kuşatma var haberini aldık. Bu haberi duyduğunda hemen Valiliğe koşan, o hainlerin karşısına dikilen ve gazilik unvanına kavuşan aziz Sakaryalı hemşehrilerimizin hakkını ödeyemeyiz.”

Unutturmayacağız
Anadolu coğrafyasında yıllarca hain planlarla kandan beslenenlerin milletin cesareti ve kararlı duruşu karşısında şok olduklarını vurgulayan Uncuoğlu, “Aziz milletimiz 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde top atışına rağmen, yanlarında şehit düşen kardeşlerini görmelerine rağmen şahadete yürüyorlardı. Yenikapı’da bu birliği beraberliği, hep birlikte her anlayıştan her kültürden ortaya koyan, o birlikteliği perçinleyen aziz milletimizin yüzüne baka baka inkar edenler olsa da, 15 Temmuz’u da Yenikapı’yı da unutmayacak, unutturmayacağız. Biliyoruz ki unutuldukça yeni kumpasların, tezgâhların arkası kesilmez. Türkiye’yi itibarsızlaştırmaya, yalnızlaştırmaya çalışanlar bu gece çok mutsuzlar. Çünkü 15 Temmuz’un hatırlanmasını, milletin birlikteliğini tekrar ortaya koymasını istemiyorlar. Bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu milletin kardeşliğine, birliğine, tarihine, özüne saldıranlara karşı, onlar üzerinden bu milleti ayrıştırmaya çalışanlara karşı o ruh o azim her zaman canlı olacak” şeklinde konuştu.

Kaçacak delik aradılar
Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Karadeniz’in şirin vilayeti Ordu’dan buraya atandım. Sakarya gibi güzel bir vilayette çalışacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. 15 Temmuz gecesi Ordu’da da sıkıntılarımız oldu ama buradaki kadar büyük sıkıntı yaşamadık. Burada valiliği işgal etmek istemişler. Tavandaki kurşun izlerini gördüm. Göğsünü siper eden Sakaryalıların önünde saygıyla eğiliyorum. Gazilerimiz var. Göğüslerini kurşunlara siper etmişler. Bunlar Sayın Cumhurbaşkanımızın cesaretini ve milletimizin basiretini hesap edemediler. Silahla topla gelince millet evine kaçar, bizde seçilmiş milli irade temsilcilerini alaşağı ederiz dediler. Ama Allah’ın planı başkaydı. Milletimize büyük bir cesaret verdi. Darbeciler kaçacak delik aradılar ama kaçamadılar.”

Canımızı ortaya koymaya hazırız
15 Temmuz zaferinin bu milletin Çanakkale’de süper güçleri mağlup ettiği zaferden bir farkı olmadığını söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Milletimizin 40 yılını çaldılar. Gençlerin akıllarını çeldiler. Bunları okutup makam mevkilere getirdiler. Beyinlerini yıkadılar. Dış güçlere peşkeş çektiler. Ama maskeleri düştü. Milletimizin içerisindeki bu hainler birer birer temizlenip ait oldukları yere gidecekler. Big Foot diye bir Kızılderili reisi var. Amerikan Başkanı ile kimse kimsenin arazisine girmesin diye bir arazi anlaşması yapmışlar. Beyaz adamlar yalan söyleyip Kızılderililerin arazilerini gasp etmeye çalışmışlar. Kızılderili reisi bir mektup yazarak, ‘Ey beyazların reisi. Biz barış yaptık ve baltalarımızı gömdük. Yeri geldiğinde o baltaları çıkarmasını da biliriz’ demiş. Bizlerde baltalarımızı gömdük. Bilsinler ki bu vatana tekrar kastedilirse, vatanımız için canımızı ortaya koymaya hazırız” diye konuştu.

Vatanımıza göz dikenleri ezdik
Darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği’ne akın eden Sakaryalılardan birisi olan Gazi Mehmet Akyazıcı, “Atalarımız bize şunu öğretti, vatanına göz dikeni ez oğlum dedi. Biz 15 Temmuz’da vatanımıza göz dikenleri ezdik. Bunun hesabını sorduk. Şunu ifade etmek istiyorum. Dış düşmanlara ve içeride onların işbirlikçi hainlerine diyorum ki; Biz buradayız. Sakarya burada. Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi. Vatanımıza tekrar göz dikmeye kalkarlarsa bunun hesabını sorduk yine sorarız.”

Anahtar Kelimeler: temmuz, demokrasi, milli, birlik, günü, etkinliklerinin
Bu haber toplam 2839 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free