hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”

1 milyar insan temiz sudan mahrum
 

1 milyar insan temiz sudan mahrum

Erenler Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen 22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerine katılan SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Sakallıoğlu, “Dünya geneline bakıldığında yaklaşık 1 milyar insan temiz içme suyundan mahrum bulunuyor.

24 Mart 2018 Cumartesi 21:30
Yazdır
Erenler Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen 22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerine katılan SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Sakallıoğlu, “Dünya geneline bakıldığında yaklaşık 1 milyar insan temiz içme suyundan mahrum bulunuyor. Birleşmiş Milletler raporlarına göre su yetersizliği nedeniyle her dakika dünyanın çeşitli yerlerinde bir bebek hayatını kaybediyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, Erenler Ali Dilmen Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerine katıldı. Programda Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Zeren Çınar, bürokratlar, okul idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler yer aldı. Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Dünya Su Günü’ne yönelik olarak hazırlanan sergi, şiir, drama, kısa film ve mini konser gösterileri izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Program Kaymakam Karabulut’un Sakallıoğlu’na Dünya Su Günü anısına çiçek ve plaket takdim etmesiyle son buldu.

İsraf etmemeliyiz
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Melik Hayri Çetinkaya, “Su, uzun bir süreden beri harcanmış ve yanlış yönetilmiştir. Sonuçlarını gecikmiş olarak yeni yeni kavrıyoruz. İnsanlar olarak Allah’ın bizlere bahşettiği nimetlerin kıymetini kaybetmeden bilmeliyiz. Sudan yaratanın emirleri doğrultusunda yararlanmalı ve asla israf etmemeliyiz. Bilmeliyiz ki israf hem bizi sıkıntıya düşürür hem de hesabı bize sorulur” diye konuştu.

Su stresi yaşan ülkelerdeniz
Dünya Su Günü’nde öğrencilerle bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, “Su, vazgeçilmez, olmazsa olmaz bir yaşam kaynağı. Dünya geneline bakıldığında yaklaşık 1 milyar insan temiz içme suyundan mahrum bulunuyor. Birleşmiş Milletler raporlarına göre su yetersizliği nedeniyle her dakika dünyanın çeşitli yerlerinde bir bebek hayatını kaybediyor. Su stresi yaşayan ülkeler arasında yer alıyoruz. Artan nüfusumuzla birlikte gelecek yıllarda su sıkıntısı yaşayabilecek ülkelerden birisi haline gelebiliriz” ifadelerini kullandı.

Sürdürülebilir su yönetimi kültürü
Sakallıoğlu, “SASKİ olarak her zaman sudan taraf olduk. Misyonumuzu insan, çevre ve teknoloji odaklı, sürdürülebilir bir su yönetimi kültürü oluşturmak olarak belirledik. Bu kapsamda gece gündüz çalışarak, şehrimizin içmesuyu geleceğini garanti altına almak adına çaba sarf ediyoruz. Şehrimiz su ihtiyacının yüzde 70’ini sağlayan Sapanca Gölü’ne alternatif yeni içme suyu kaynakları oluşturmak ve gölde oluşan su kullanım baskısını azaltmak için Akçay Barajı’nı inşa ediyoruz. Atıksu arıtma tesisleri inşa ediyoruz. Su kullanımıyla ilgili eğitimler sunuyoruz. Eğitimlerimizle suyun daha tasarruflu ve temiz kullanılmasını sağlıyoruz.”

Program tebriği
Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, “Değerli daire başkanımıza bize su konusunda verdikleri bilgiler için hem kendi adıma, hem sizler adına kendilerine teşekkür ediyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Dünya Su Günü için bu mütevazı programı tertipleyen lisemiz öğrencilerini tebrik ediyorum.”

Anahtar Kelimeler: erenler, ali, dilmen, anadolu, lisesi, öğrencileri
Bu haber toplam 2535 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free