hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehirli sporcular Denizli’de kürsüde Depremsellik araştırmaları için önemli protokol Meslek Lisesi öğrencilerine müjde… 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesine Yoğun İlgi Kaçak/Usulsüz Doğal Gaz Kullanımlarına Yasal İşlem Yapılıyor Erkan Kocasakal hayatını kaybetti. Afetler için hep bir elden seferber olacağız Büyükşehir’den 5 ayda 136 bin 397 ton asfalt UNUTMA 17 AĞUSTOS YENİDEN YAŞANACAK ! Leylekler ölmesin diye ve enerji vermek için SEDAŞ mücadele etti

Depremsellik araştırmaları için önemli protokol
Depremsellik araştırmaları için önemli protokol
 
Meslek Lisesi öğrencilerine müjde…
Meslek Lisesi öğrencilerine müjde…
 
Erkan Kocasakal hayatını kaybetti.
Erkan Kocasakal hayatını kaybetti.
 

Büyükşehir’den 5 ayda 136 bin 397 ton asfalt
Büyükşehir’den 5 ayda 136 bin 397 ton asfalt
 Bakan Pakdemirli, 'Sakarya bereket, hareket, lezzet ve samimiyettir.
 

Bakan Pakdemirli, "Sakarya bereket, hareket, lezzet ve samimiyettir.

Hendek'te Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Sektör Toplantısı'nda konuşan Başkan Adayı Yüce, "Sakarya tarımın ve kültürün beşiğidir. Türkiye'de ve dünyada birinci olan bazı ürünleri temsil etmektedir" derken; Bakan Pakdemirli, "Sakarya bereket, hareket, lezzet ve samimiyettir.

29 Ocak 2019 Salı 21:44
Yazdır

Hendek'te Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Sektör Toplantısı'nda konuşan Başkan Adayı Yüce, "Sakarya tarımın ve kültürün beşiğidir. Türkiye'de ve dünyada birinci olan bazı ürünleri temsil etmektedir" derken; Bakan Pakdemirli, "Sakarya bereket, hareket, lezzet ve samimiyettir. Sakarya'da 2 milyara yakın hibe verdik. Tarım ve hayvancılık alanında da birçok hibe ve projeler gerçekleşirdik. En temel ihtiyacımız olan tarıma gereken önemi veriyoruz, vermeye devam edeceğiz" dedi.

 

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Hendek'te Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Sektör Toplantısı'na katıldı. Hendek Ramada Otel'de düzenlenen programda Vali Ahmet Hamdi Nayir, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, il müdürleri, kaymakamlar, tarım ve hayvancılık sektörü temsilcileri yer aldı. Program öncesinde Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde Suriyeli yatırımcı Muhıa Eddın Almanfoush'un kurduğu Süt Ürünleri Fabrikası ziyaret edildi.

 

Tarımı gerçek çiftçi yapmalıdır

 

Programın açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, "Bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sakarya tarımının sorunlarına yönelik çözümlerin bulunduğu bir toplantı olmasını temenni ediyorum. Tarımı gerçek çiftçinin yapması sağlanmalıdır. Böylelikle verim ve kalite de artar. Eğer bu gerçekleşirse gerçek çiftçi ürününe daha çok önem verecektir" dedi.

 

Tarımın beşiği Sakarya

 

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Sakarya tarımın ve kültürün beşiğidir. Sakarya tüm kültürleri besleyen bir ildir. Sakarya Türkiye'de ve dünyada birinci olan bazı ürünleri temsil etmektedir. Fındık bunlardan bir tanesidir. Önemli bir üretim kalemimizdir. Yine ayva 60 bin ton üretimi ile ilk sırada yer almaktadır. Kiraz da bunlardan bir tanesidir. Tabii sadece bunlar değil kanatlı ve büyükbaşta da önemli yatırımlarımız vardır.

Sakarya denince tarım, turizm, hayvancılık, sanayi tüm argümanları içerisinde barındırmaktadır. Tarım Bakanımızın da Sakarya özel bir ilgisi var. İnşallah Bakanımızla birlikte Sakaryamıza çok güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum" dedi.

 

Tarımda daha büyük hedeflere

 

Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Sakarya sanayi, ticaret ve tarım kentidir. Tarım, Sakarya'da ekonomi içinde önemli yer tutmaktadır. Tavuk üretiminde ülkede 2.'ci ayvada birinciyiz. Burada sektör ile yapılan toplantının ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz. İlimiz bu birlik içinde tarımda daha ileriye gidecektir" dedi.

 

Tarım en temel ihtiyacımız

 

Tarım ve Orman Bakan Dr. Bekir Pakdemirli, "Sakarya bereket, hareket, lezzet ve samimiyettir. Her gün bürokratlarımızla tüm ülkeyi dolaşıyoruz. Üreticimizle birebir görüşüyoruz. Bizim çalışma metodumuzda üretici ile buluşmak var. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmek ile birlikte aslında koalisyon üretmeyecek bir sisteme geçtik ve devletin de hızlanması beklendi. İş yükümüz arttı ama çalışma azmimiz daha da genişledi. Tarımı olmayan ülke mutfağı olmayan bir eve benzer. En temel ihtiyacımız olan tarıma gereken önemi veriyoruz, vermeye devam edeceğiz" dedi.

Sakarya'ya 2 milyar hibe

 

"Sakarya'da 2 milyara yakın hibe verdik. Tarım ve hayvancılık alanında da birçok hibe ve projeler gerçekleşirdik. Görevimiz üreticiyi korumak, tüketiciyi kollamak. Üreticinin borçlarını Ocak ayı itibari ile kapatıyoruz. Avrupa'da tarımsal anlamda gelirlerde birinciyiz. Dünyada 17.ciyiz. Aslında iyi bir durumdayız daha da iyi duruma geleceğiz.

 

Yüce'ye başarı temennisi

 

"Su ürünlerinde dünyada en çok büyüyen ikinci ülkeyiz. Tabii bu başarılarda sadece devletimizin değil, üreticimizin de önemli gayretleri bulunmaktadır. Orman varlığımızı arttıran nadir ülkelerden biriyiz. Üretici ile tüketicileri bir araya getiren STK'ları önemsiyoruz. 14 bin 200 kooperatifimiz var ama daha nitelikli çalışmalıyız.  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce bizim ÇAYKUR'da çok başarılı bir genel müdürümüzdü. Bizim çok değerli bir bürokratımızdı. Şimdi ise Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Kendisine hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."

Anahtar Kelimeler: hendek, tarım, orman, bakanı, bekir, pakdemirli
Bu haber toplam 1887 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free