hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi

yunus haberleri

YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, AK Parti Sakarya İl Başkanlığına gelerek, İl Başkanı Yunus Tever ile bir araya geldi ve AK Parti’ye geçişini resmen ilan etti.
23 Ocak 2020 Perşembe 21:23

Türkiye Hafıza Şampiyonu SGM’li çocuklarla buluştu

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çocuklar Bir Bilene Soruyor” etkinlikleri yeni dönem ilk programında Türkiye Hafıza Şampiyonu Yunus Emre Karahan’ı ağırladı. Karahan, çocuklara hafıza teknikleri, akıl oyunları gibi birçok konuda bilgi verdi.
27 Ekim 2019 Pazar 21:53

TEVER, İL BAŞKANLARI TOPLANTISINI DEĞERLENDİRDİ

131. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Önümüzde uzun bir süreç ve başarılacak birçok kazanım var.
6 Eylül 2019 Cuma 23:39

AK PARTİ İL BAŞKANI TEVER’DEN SANDIK ÇAĞRISI

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde ‘sandığa gidin’ çağrısında bulundu.
30 Mart 2019 Cumartesi 01:08

Aşçılıkta Yunus Çiloğlu Farkı

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Bolu 5. Uluslararası Mutfak Günleri’ yarışmasında kazandıkları madalyalarla bu alanda Sakarya’nın en iyileri arasında olduklarını bir kez daha kanıtladılar.
26 Mart 2019 Salı 23:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yzarın Sakarya'da

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, tüm Sakaryalıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine davet ederek, “Sakarya her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaktır” dedi.
18 Mart 2019 Pazartesi 18:52

İstihdam Seferberliği Ekonomiye Katkı Sağlayacak

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever ve İl Yönetimini ağırladı.
12 Mart 2019 Salı 21:16

AK Parti Sakarya İl Teşkilatının Sakarya Valiliği Ziyareti

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.
14 Şubat 2019 Perşembe 19:01

Ak Parti İl Yönetimi Belli oldu

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Genel Merkezi tarafından onaylanan yeni il yönetim kurulu listesini basınla paylaştı.
4 Şubat 2019 Pazartesi 19:15

Tever “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir kutlama mesaj yayınladı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir kutlama mesaj yayınladı.
10 Ocak 2019 Perşembe 00:37

Müteahhitler Tever’e gitti

Sakarya Müteahhitler Birliği, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’i ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. İl Başkanı Tever “Telefonum 24 saat sizlere açık hep birlikte şehrimize güzel hizmetler yapacağız” dedi
10 Ocak 2019 Perşembe 00:36

Kültür Elçileri Sakarya’da

Yunus Emre Enstitüsü’nün (YEE) Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürüttüğü 9. Türkoloji Projesi kapsamında 19 farklı ülkeden 23 uluslararası kültür elçisi misafir öğrenci Sakarya’da ağırlanıyor. Kültür elçisi öğrenciler 26 Temmuz Perşembe günü Yenikent Park’ta yemekte buluştu.
30 Temmuz 2018 Pazartesi 21:55

Bakan Fakıbaba’ya Sapanca Elması

Sakarya İli Tarım Sektör Raporu Sunumu ve Çiftçi Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni’ne katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ve Sapanca Ziraat Odası Başkanı Necati Başer tarafından Sapanca elması hediye edildi.
29 Mart 2018 Perşembe 18:01

Sektörün Duayeni Yunus Bekircan SEDAŞ’tan Emekli Oluyor

Elektrik Dağıtım Sektörünün duayeni SEDAŞ’ın daha önce Genel Müdürlük görevini de yapmış olan Kamu İlişkileri Koordinatörü Yunus Bekircan 29 Aralık 2017 tarihinden itibaren SEDAŞ’tan emekli olarak ayrılıyor.
20 Aralık 2017 Çarşamba 00:26

Arnavutluk Tiran’da Sakarya esintisi

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen ‘Türkiye Günleri’ programında Sakarya tanıtıldı.
10 Ekim 2017 Salı 03:06

Türkçe Yaz Okulu Anlaşması Yapıldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Yunus Emre Enstitüsü arasında ‘Türkçe Yaz Okulu’ için anlaşma imzalandı.
29 Mayıs 2017 Pazartesi 23:33

“Çelik Sakarya’mız otomotiv üssü olmak yolunda hızla ilerliyor.”

Ak Parti Sakarya Eski İl Genel Meclisi Üyesi Tacettin ÖZTÜRK, Sakarya Camili Muhtarı Yunus ÖZÇELİK ve 15 Temmuz Gazisi Gazeteci Orhan Kemal TEMEL’den oluşan heyet Ankara da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i makamında ziyaret etti.
26 Ağustos 2016 Cuma 01:18

Sakarya Üniversitesi Kültür Elçilerini Ağırladı

Sakarya Üniversitesi, Yunus Emre Enstitüsü’nün Türkoloji Projesi kapsamında düzenlediği “Türkçe Yaz Okulu” programında 35 Gürcü öğrenciyi ağırladı.
19 Ağustos 2016 Cuma 20:01

Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ve Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Yabancı Dil Olarak Türkçe Eğitimi’ sertifika töreni düzenlendi.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 03:01

Türkçe Öğretimi Sertifika Programı Başladı

Yunus Emre Enstitüsü ve Sakarya Üniversitesi arasındaki protokol gereğince ortaklaşa olarak Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı 18 Temmuz 2016 Pazartesi günü başladı.
1 Ağustos 2016 Pazartesi 21:52

Sakarya Üniversitesi Kültür Elçilerini Ağırlıyor

Sakarya Üniversitesi, Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkçe Yaz Okulu” kapsamında 31 uluslararası öğrenciyi ağırlıyor.
28 Temmuz 2016 Perşembe 21:58

Şehidimiz gözyaşları arasında toprağa verildi

Diyarbakır'ın Genç ve Lice ilçeleri arasında bulunan Sağgöze köyü yakınlarındaki patlamada yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı, zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlamada yaralanan uzman Jandarmalardan Akyazılı kardeşimiz Yunus Aktaş Bingöl devlet hastanesinde şehit düştü.
2 Temmuz 2016 Cumartesi 05:25

Sakarya'ya 2. Şehit Ateşi Düştü

Diyarbakır Lice'de Sağgöze Köyü yakınlarında teröristler tarafından yola tuzaklanan patlayıcının zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu yaralanan jandarma uzman çavuş 25 yaşındaki Yunus Aktaşkaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi'nde şehit düştü.
1 Temmuz 2016 Cuma 00:15

SAܒlü Uluslararası Öğrenciler Türkçe İçin Söylediler

Sakarya Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (Sakarya TÖMER) Türkçe öğrenen uluslararası öğrenciler ve Sakarya TÖMER personeli, Yunus Emre’nin “Gel Gör Beni” ilahisini seslendirdiler.
14 Haziran 2016 Salı 19:04

SAÜ SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN MADDE BAĞIMLILIĞI FARKINDALIK PROJESİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, madde bağımlılığına yönelik sosyal farkındalığı arttırmak amacıyla Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere bilgilendirme çalışması yaptı.
25 Nisan 2016 Pazartesi 20:24

BAŞKAN YILMAZER, AVRUPA ŞAMPİYONU GÜREŞÇİYİ ÇİÇEKLE KARŞILADI

Bulgaristan'ın Ruscuk kentinde yapılan U23 Avrupa Şampiyonasında Grekoromen Stil 71 kiloda Avrupa Şampiyonluğunu kazanan Yunus Emre Başar’a Sapanca’da çiçek ve hediye takdim etti.
2 Nisan 2016 Cumartesi 20:31

Yrd. Doç. Dr. Doğru Budapeşte’de Sergi Açtı

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hülya Doğru’nun ‘Sabır’ adlı kişisel sergisi, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan Yunus Emre Enstitüsü’nde açıldı.
22 Aralık 2015 Salı 18:00

ERENLER MUHTARLAR DERNEĞİ GENİŞ KATILIMLA AÇILDI

Erenler Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Sakarya Muhtarlar Derneğine bağlı olarak faaliyetlerini yürütecek olan Erenler Muhtarlar Derneğinin açılışı yapıldı. Muhtarlar derneği, Yunus Emre Meydanı Tabakhane Mahalle Muhtarlığı’nın üst katında hizmete başladı.
18 Kasım 2015 Çarşamba 22:40

Yabancı Öğrenciler Saü'de Türkçe Öğrendi

Sakarya TÖMER ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ortaklaşa düzenlediği 2015 Türkçe Yaz Okulu sona erdi.
20 Ağustos 2015 Perşembe 03:12

Sakarya'da Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, motosikletli Yunus ekibi önüne çıkan bir bisikletliye çarptı. Çarpışma anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
9 Ağustos 2015 Pazar 22:01

Anadolu Şehirleri İstişare Toplantısı

Yunus Emre Enstitüsü tarafından "Anadolu Şehirleri İstişare Toplantısı” düzenlendi.
8 Temmuz 2015 Çarşamba 23:04

‘YUNUS EMRE: AŞKIN SESİ’ FİLM GÖSTERİSİ SAKARYALI SİNEMASEVERLER İLE BULUŞTU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Kürşat Kızbaz’ın yönettiği ‘Yunus Emre: Aşkın Sesi’ film gösterimi Sakaryalı sinemaseverlerin beğenisini kazandı.
6 Temmuz 2015 Pazartesi 22:53

“YUNUS EMRE: AŞKIN SESİ” 5 TEMMUZDA KENTPARK’TA GÖSTERİME GİRECEK

Büyükşehir Belediyesi 22. Ramazan etkinlikleri kapsamında 5 Temmuz Pazar günü, Kürşat Kızbaz’ın yönettiği ‘Yunus Emre: Aşkın Sesi’, Kent Park’ta beyazperdeye taşınacak. Özel gösterim saat 22.00’da başlayacak.
4 Temmuz 2015 Cumartesi 22:12

Camilerde Kandil Coşkusu

İslam dininde kutsal gecelerden biri olarak kabul edilen, Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesi münasebetiyle Yunuspaşa camiinde mevlit okundu ve dualar edildi.
1 Haziran 2015 Pazartesi 23:00

BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ

Ak Parti Karasu Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Bayraktaroğlu'nun beş yaşındaki oğlu Furkan'ın ani vefatı, ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.
18 Ocak 2015 Pazar 02:49

Yunusemre Belediyesi?nden Kadın Girişimcilere Destek

Yunusemre Belediyesi ile KOSGEB arasında kadın girişimci adaylarının eğitilmesi ve eğitim sonrası kendi işletmelerini kuran girişimcilere destek amacıyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında verilen eğitimle
13 Kasım 2014 Perşembe 21:30

Miniklerin Aşure Hayrına Başkanlar da Ortak Oldu

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Altın Çocuk Kreşi?nde aşure etkinliğine katıldı. Misafirlere bütün hünerlerini sergileyen minik öğrenciler Başkan Çelik ve Başkan Çerçi?yi alkış ve slogan
13 Kasım 2014 Perşembe 15:30

Manisa?da Türk İslam Sanatları Merkezi Açıldı?

Manisa?da yeni nesillere geleneksel sanatları usulüne uygun bir şekilde öğretecek olan Türk İslam Sanatları Merkezi Vakıf İşhanı?nda açıldı.Manisa Türk İslam Sanatları Merkezi açılışına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yunusemre Belediye Ba
11 Kasım 2014 Salı 23:52

Yunusemre Belediyespor?dan 3 Maçta 3 Galibiyet

Yunusemre Belediyespor 1. Amatör Lig?in 3 haftasında karşılaştığı Ulucamispor?u 2-1 mağlup ederek ligdeki 3?üncü maçından da galibiyetle ayrılmasını bildi.Şampiyonluk iddiasını sürdüren mavi-beyazlılar, 9 kişi kaldığı mücadelede Ergün ve
11 Kasım 2014 Salı 23:13

CHP Kula Ata?nın Anıtına Karanfil Bıraktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kula İlçe Teşkilatı tarafından Mustafa Kemal Atatürk?ün vefatının 76. yılı nedeniyle düzenlenen tören sonrası Atatürk anıtına karanfil bırakıldı.Kula Yunus Emre Kent Meydanı?nda bulunan Atatürk anıtı önünde,
10 Kasım 2014 Pazartesi 22:17

Türbeyi uçuran IŞİD’li öldürüldü

Musulda, Hz. Yunus Türbesinin bombalamasını planlayan Mahmud Zebie adındaki IŞİD’linin öldürüldüğü bildirildi.
10 Kasım 2014 Pazartesi 05:07

Başkan Çerçi?den 10 Kasım Mesajı

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti?nin kurucusu, Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk?ü ebediyete intikal edişinin 76?ncı yıldönümünde, bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz dedi.M
9 Kasım 2014 Pazar 18:46

Çiçek Hastalığı İle Mücadeleye Ödül

Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, çiçek hastalığına karşı başarılı çalışmalarından dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık çalışanlarını başarı belgesi ile ödüllendirdi.Tokat?ın Turhal ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü
7 Kasım 2014 Cuma 21:34

Vakaletle Kurban Organizasyonu Anlatıldı

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’nin başkanlığında İl Müftü Yardımcıları Nejdet Arman ve Yunus Acar’dan oluşan Sakarya Müftülüğü Heyeti, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri düzenlenen Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında ilçe müftülüğü bünyesinde görev yapan Vaiz, Uzman, Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlara bilgi verdiler.
24 Eylül 2014 Çarşamba 00:29

Saadet Partisi Genel Başkanı

Saadet Partisinin Sakarya’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde verdiği iftara katılan Genel Başkan Mustafa Kamalak, burada bir konuşma yaptı
12 Temmuz 2014 Cumartesi 08:01

Sapanca'da Yunus Tim'leri Göreve Başladı

Sapanca'da motosikletli Yunus Timleri göreve başladı. Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün gayretleri neticesinde kurulan motosikletli Yunus Timleri, bundan böyle Sapanca sokaklarında devriye gezecek.
23 Haziran 2014 Pazartesi 03:51

ŞEKER SAKARYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Orman Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şeker, Fidanlık ve Tohum İşleri Daire Başkanı Salim Sığırcı ve Fidan Tahsis Şube Müdürü Mustafa Mukan Yazar, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı fidanlıklarda incelemelerde bulunmak üzere Sakarya’ya geldi.
26 Mayıs 2014 Pazartesi 01:47

YUNUS ÇİLOĞLU KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ POLONYA’YA STAJA GİTTİ

Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri iki haftalık staj yapmak için Polonya’ya gitti.
9 Mayıs 2014 Cuma 23:39

ADAY MEMURLAR YEMİN ETTİ

Sakarya Valiliğinde aday memur olarak göreve başlayan Neslihan Tarım, Yunus Solak, Bünyamin Polat, Fikriye İlçin, Banu Gürlek, Asiye Yılmaz eğitimlerinin tamamlanmasının ardından, yemin ederek asil memurluğa atandılar.
25 Nisan 2014 Cuma 21:28

SEDAŞ İÇİN BAŞKANDAN OLUMLU BİLGİLER‏

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Denetim Heyeti Başkanı Mehdi Emer, SEDAŞ’ın elektrik dağıtım faaliyetleri hakkında Büyükşehir Belediyesi’nin görüşlerini almak üzere SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu Makamında ziyaret etti.
17 Nisan 2014 Perşembe 01:03

ŞAMPİYONA MUHTEŞEM KARŞILAMA

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda, Avrupa üçüncüsü olan Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Sporcusu Yunus Özel muhteşem törenle karşılandı.
9 Nisan 2014 Çarşamba 01:33

YUNUS ÖZEL AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda mindere çıkan, Yunus Özel bronz madalya kazanarak, Sakarya’da bir ilke imza atarak Avrupa Üçüncü’sü oldu.
7 Nisan 2014 Pazartesi 21:35

SAADET ÇOŞKUSU ERENLERDE ZİRVE YAPTI

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Yıldırım ve Erenler Belediyesi Başkan Adayı Ersin Kılıç Erenler Yunus Emre Meydanında vatandaşlara hitap etti.Çoşkunun tavan yaptığı programda gençlerin ve bayanların katılımı oldukça dikkat çekti.
30 Mart 2014 Pazar 01:40

YAKINLARI GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Sakarya Adapazarı ilçesi Donatım semtinde bulunan ilçe garajında Yunus Kahya isimli şahıs, otobüs beklediği sırada yanından geçen U.K.’nın bilinmeyen bir nedenden kendisini öldürmesi üzerine Sakarya Ortapedik Engelliler Derneği tarafından öldürüldüğü yerde bir basın açıklaması yapıldı.
23 Mart 2014 Pazar 23:12

OTOMOTİV İHTİSAS OSB’DE ÖNEMLİ GELİŞME

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, TAYSAD Otomotiv Sanayi Bölgesi (TOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyeti ağırladı.
19 Mart 2014 Çarşamba 20:18

Sakarya'da Cinayet 1 Ölü

Yenidoğan Mahallesi'nde meydana gelen olayda U.K. ve Yunus K. (39) arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.
12 Mart 2014 Çarşamba 03:04

PROF. DR. BAYRAM ALİ ÇETİNKAYA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi programına katılan Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya, “İslam Medeniyeti'nde Hz. İnsan tasavvuru söz konusu olmuş, Yunus Emre'nin de ifade ettiği 'Yaratılanı severim yaratandan ötürü' anlayışı referans alınmıştır.
22 Şubat 2014 Cumartesi 00:25

YUNUS ÖZEL BULGARİSTAN'A GİDİYOR

İstanbul’da düzenlenen 32’nci Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası’nda büyüklerde 3’üncü olan Hendek Güreş İhtisas Kulübü sporcusu Yunus Özel, milli takım ile birlikte Bulgaristan’a gidiyor.
18 Şubat 2014 Salı 19:55

KAYMAKAM MIZRAK VATANDAŞLARI KAN BAĞIŞINA DAVET ETTİ

Erenler Kızılay Şubesi ve Sakarya Kan Merkezi tarafından Erenler Kültür Merkezi Yunus Emre Parkı'nda 15 Ocak Çarşamba günü (Yarın) saat 10.00’da Kan Bağışı Kampanyası düzenlenecek.
14 Ocak 2014 Salı 19:41

Saadet Erenler’de emin adımlarla ilerliyor

Saadet Partisi Erenler Belediye Başkan Adayı Ersin Kılıç’ın aday tanıtım programı Erenler Yunus Emre Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleşti
10 Ocak 2014 Cuma 22:38

TESPİH SATAN ASKER İÇİN SEFERBER OLDULAR

Kardeşini okutabilmek ve babaannesine bakabilmek için 3 aylık hava değişimi için geldiği Sakarya’da 2 TL’ye tespih satan asker Yunus Özçekiç’in haberinin yayınlanmasının ardından www.sakaryasehitvegazileri.com sitesi...
7 Ocak 2014 Salı 20:32

2 TL'YE SATTIĞI TESPİHLERLE KARDEŞİNİ OKUTUYOR

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde vatani görevini yaparken 3 aylık hava değişimi nedeniyle memleketi olan Adapazarı’na gelen Yunus Özçekici (21) istirahat etmek yerine 9 yaşındaki kız kardeşi ve beraber kaldıkları babaannesine destek olmak için yol kenarında tespih yaparak satıyor.
4 Ocak 2014 Cumartesi 00:04

VALİ BÜYÜK, SAKARYA MÜFTÜLÜĞܒNÜ ZİYARET ETTİ

Sakarya Valisi Mustafa Büyük İl Müftülüğünü ziyaret etti. Vali Büyük’ün İl Müftülüğünü ziyaretinde İl Müftüsü İlyas Serenli, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, İl Müftü Yardımcıları Yusuf Akkuş, Muhammet Suiçmez, Yunus Acar ve Nejdet Arman da hazır bulundu.
13 Kasım 2013 Çarşamba 20:52

YUNUS EMRE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sakarya’nın Erenler ilçesinde dün yüzmek için girdiği Sakarya Nehrinde boğularak hayatını kaybeden Yunus Emre Gümüşalan, son yolculuğuna uğurlandı.
11 Ekim 2013 Cuma 04:11

16 YAŞINDAKİ LİSE ÖĞRENCİSİ SAKARYA NEHRİNDE KAYBOLDU

Sakarya Nehrine serinlemek için giren 16 yaşındaki Yunus Emre Gümüşalan, nehirde kayboldu. Sakarya Nehrine giren çocuktan geriye ayakkabıları ve ayak izleri kaldı. Olay yerine gelen annesi Filiz Gümüşalan, kendini Sakarya Nehrine atmaya kalktı.
10 Ekim 2013 Perşembe 03:10

YUNUS ÇİLOĞLU ÖĞRENCİLERİ AVRUPA’DA STAJ YAPACAK

Sakarya’nın Erenler ilçesinde bulunan Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı’nın hazırladığı, Ulusal Ajans’ın kabul ettiği “Değişik Ülkeler, İmgesel Tatlar” projesiyle, öğrenciler Almanya ve Polonya’da iki hafta staj yapacak.
24 Eylül 2013 Salı 04:23

SAPANCA TANITIM VE SERGİLEME FİDANLIĞI İŞLETİM MODELİ

Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü Toplantı salonunda Fidan Borsası İşletim Modeli ile ilgili Orman Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şeker, Fidanlık ve Tohum Dairesi Başkanı Fahrettin Ay,
15 Eylül 2013 Pazar 08:20

Adaray'ın Çarptığı Bisikletli Öldü

Sakarya’nın Adapazarı İlçesi Ofis mevkii 4’üncü geçitte meydana gelen kazada, bariyerler kapalıyken tren yolundan bisikletiyle geçmeye çalışan 60 yaşındaki Yunus K, Adaray’ın altında kalarak öldü.
29 Temmuz 2013 Pazartesi 20:42

Erenler Yunus Emre Meydanında Ramazan Etkinlikleri

Erenler Belediyesi tarafından Yunus Emre Meydanında düzenlenen Ramazan etkinliklerine İlçe halkı yoğun ilgi gösteriyor
24 Temmuz 2013 Çarşamba 00:23

Erenler Yunus Emre Meydanına İftarlı Açılış

Erenler İlçesinin ilk meydanı olma özelliğine sahip Yunus Emre Meydanının açılışı, 12 Temmuz Cuma günü yapılacak. Büyükşehir Belediyesinin “Mahallemde İftar Var” programlarının Erenlerde ki programı da aynı gün Yunus Emre meydanında gerçekleşecek.
10 Temmuz 2013 Çarşamba 23:55

SEDAŞ CEO’SU SAKARYA MİLLETVEKİLLERİNE RAPOR SUNDU

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) CEO’su Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, TBMM’de Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ayşenur İslam’ı makamlarında ziyaret ederek, SEDAŞ’ın Sakarya ve İlçelerindeki şebeke yatırımları, kapasite artışı, yenileme ve bakım onarım çalışmaları hakkında hazırladıkları kapsamlı raporu sundular.
17 Haziran 2013 Pazartesi 06:49

Başkan Öztürk, Kararı Vatandaşa Bıraktı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Yunus Emre Meydanı bölgesindeki esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelerek, caddenin trafiğe kapatılma saatlerini esnafa ve bölge halkına bıraktı.
17 Haziran 2013 Pazartesi 06:29

YUNUS ÇİLOĞLU’NDA GÖRSEL ŞÖLEN

Sakarya’nın Erenler İlçesinde bulunan Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri görsel sanatlar dersinde yaptıkları farklı çalışmalarla okul içinde karma bir sergi açtılar.
5 Nisan 2013 Cuma 01:07

HIRSIZLAR DEPOYU SOYAMADI

Akyazı Yunus Emre Mahallesi'nde, Ahmet Türkyılmaz’a ait beyaz eşya deposuna girmek isteyen hırsızlar, mahalleli tarafından fark edilince depoyu soyamadan kaçtı.
1 Nisan 2013 Pazartesi 19:31

SAÜ VAKFI YÖNETİMİ SEMA BALABAN’I ZİYARET ETTİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Vakfı Kurucu Temsilcisi Profesör Dr. Vahdettin Sevinç, ilk ve ortaöğretim Müdürü Hakan Okumuş ve SAÜ Vakfı Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre Ersoy ile beraber..
8 Mart 2013 Cuma 18:12

BAĞIŞ KUMBARASINI BİLE ÇALDILAR

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde Yunus Emre Mahallesi’nde iki ayrı eve girerek bir adet laptop, dört adet cep telefonu ve 750 TL bulunan bağış kumbarasını çalan hırsızlar yakalandı.
4 Mart 2013 Pazartesi 16:35

Sakaryalı Aşçı Öğrencilerden Büyük Başarı

25 ülkeden 400’ü yabancı 2000 yarışmacının katıldığı 11.Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yemek yarışmasında Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin aşçı öğrencileri kazandıkları madalyalarla ilimize büyük gurur yaşattılar.
1 Mart 2013 Cuma 00:25

YUNUS ÇİLOĞLU EKİBİNDEN DÜNYA BİRİNCİLİĞİ

Sakarya’nın Erenler İlçesinde bulunan Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri 11’nci Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nden dünya dereceleriyle döndüler.
11 Şubat 2013 Pazartesi 17:45

SAKARYA DEFTERDARLIĞI’NDA ÖDÜL TÖRENİ

Sakarya Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü Milli Emlak Şefi Erdal Aras’ın oğlu Yunus Erdem Aras, 2012 yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı Sakarya Defterdarı Ali Sormaz tarafından ödüllendirildi.
8 Ağustos 2012 Çarşamba 19:37

Başar, memleketi Sakarya’da sevgi gösterileri ile karş

Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Yunus Emre Başar, memleketi Sakarya’da sevgi gösterileri ile karşılandı.
24 Temmuz 2012 Salı 19:46

Erenler’de pasta kursu büyük ilgi gördü

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı Tevhide Yağan ve dernek üyesi bayanlar, Erenler Halk Eğitimi Merkezi tarafından Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde açılan pasta yapım kursunu ziyaret etti.
17 Temmuz 2012 Salı 20:20

AK Parti Erenler'den Fidan Dikimi Etkinliği

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Erenler İlçe Teşkilatı tarafından, 21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okulu bahçesinde fidan dikimi etkinliği düzenlendi.
24 Mart 2012 Cumartesi 18:51

Sezgin, Yunus Çiloğlu Öğrencilerini Kutladı

Erenler İlçe Kaymakamı Mustafa Nazmi Sezgin, uluslararası yarışmada dünya derecesi kazanan Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini, başarılarından dolayı kutladı
23 Mart 2012 Cuma 20:56

Sandıkçı’dan Şampiyon öğrencilere kutlama

Tüm Aşçılar Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Yemek Yarışması’nda; bir dünya ikinciliği, iki dünya üçüncülüğü kazanan Yunus Çiloğlu Meslek Lisesinin şampiyon öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SandıkçıR
20 Mart 2012 Salı 16:40

Yunus Çiloğlu Öğrencilerinden Dünya Başarısı

Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri Uluslararası Gastronomi Yarışması’nda dünya ikinciliği ve üçüncülükleri elde ettiler
16 Mart 2012 Cuma 21:02

Yunus Çiloğlu’ndan deprem ve sivil savunma eğitimi

Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, deprem ve yangın gibi afetler karşısında dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında eğitim aldılar
10 Mart 2012 Cumartesi 03:45

Usta şefler Yunus Çiloğlu’ndaydı

Mesleki eğitimde kaliteyi arttırma çalışmalarına devam eden Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, alanındaki uzman kişileri öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor
9 Mart 2012 Cuma 21:16

Okulda başarılı tatbikat

Erenler Yunus Emre Çok Programlı Lisesi’nde, olası deprem veya yangın felaketlerinde öğrencilerin neler yapması gerektiğinin uygulamalı olarak gösterildiği tatbikat başarıyla sonuçlandı.
26 Şubat 2012 Pazar 18:33

Şaban Yıldırım'dan

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım iki futbolcunun sözleşmelerini fesih etmeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım "Yunus anlaşamadı. Bizden helallik aldı ancak Zafer'den bunu beklemiyordum" dedi.
13 Ocak 2012 Cuma 20:26

Yunus Çiloğlu’nda matemli oratoryo

Yunus Çiloğlu KTM Lisesi öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 73. ölüm yıldönümü sebebiyle bir anma programı düzenlediler.
10 Kasım 2011 Perşembe 20:27

Longozda kayık alabora oldu dede ve torunu öldü

Sakarya'nın Karasu ilçesinde balık tutmak üzere göle açılan 3 kişinin içinde bulunduğu sandal alabora oldu. Sandaldaki 3 kişiden Mehmet Dağ ve torunu Yunus Dağ suda kayboldu.
25 Eylül 2011 Pazar 22:29

EN GENÇ MUHTARDAN KÖYLÜLERİNE İFTAR

Sakarya’nın Karapürçek ilçesine bağlı Harmanlı köyünde son yerel seçimlerinde seçilerek en genç muhtar ünvanı alan Yunus Kopal, ilçe protokolü ve köylüsünü iftar yemeğinde buluşturdu.
25 Ağustos 2011 Perşembe 15:13

KARASU'DA YUNUSLAR SAHİLE VURDU

Sakarya'nın Karasu ilçesinde, ölü yunus balıkları sahile vurdu. Yaklaşık 100 metrelik bir şeritte dört yunus balığı görenleri hayrete düşürdü. Durumun haber verilmesine rağmen ölü balıkların sahilden alınmaması tepkiye neden oldu.
15 Mayıs 2011 Pazar 20:08

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİNE ÖDÜL VERİLDİ

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü'nün il bazında düzenlediği spor turnuvalarında dereceye giren öğrencilere, Erenler Yunus Çiloğlu Meslek Lisesinde düzenlenen törenle ödülleri verildi
19 Nisan 2011 Salı 18:23

Hendek Belediyesi'nden Şampiyonlara Ödül

Hendek Belediyesi tarafından, Türkiye Şampiyonu Yunus Özel ve karatede şampiyon olan sporculara ödül töreni düzenlendi.
5 Ocak 2011 Çarşamba 15:55

Fen Lisesi'ne Vekil damadı

Fen Lisesi Müdürlüğü'ne AKP Milletvekili Recep Yıldırım'ın damadı Yunus Birincioğlu atandı. Birincioğlu 20 Ağustos tarihinde bilgisayar kurasıyla Teketaban Köyü İlköğretim Okulu Müdürlüğü'ne atanmıştı.
25 Eylül 2010 Cumartesi 21:06

Öğrenciler ayakkabı modelleri çiziyor.

Erenler Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Ayakkabı-Saraciye Alanı’nda okuyan öğrenciler ayakkabı modelleri tasarlıyor.
9 Haziran 2009 Salı 19:55

OKULDA MENENJİT PANİĞİ

Menenjitten ölen Adapazarı Mustafa Uygun İlköğretim Okulu öğrencisi Yunus Emre T.'nin sınıf arkadaşlarına koruyucu olarak aşı yapıldı.
8 Haziran 2009 Pazartesi 14:44

Hücre Nakli İçin Yardım Bekliyor

Sakarya'da eli ve kolundan engelli olan 18 yaşındaki Yunus Örey, hücre nakli için gerekli olan yaklaşık 7 bin Euro'yu bulunursa iyileşebilecek.
28 Mart 2009 Cumartesi 11:44

Güvercin faciaya sebep oluyordu.

Yunus Market yakınlarında yaralı bir güvercin faciaya sebep oluyordu.
30 Aralık 2008 Salı 22:31

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free