hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU

yerli haberleri

Savunmada Yerlilik Oranında Hedefimiz Yüzde 95

TUSAŞ TEI Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Osman Saim Dinç, Türkiye’nin savunma sanayisi alanında 5 yıl önce yüzde 20’lerde olan yerlilik oranının bugün yüzde 65’e çıktığını belirterek, “Hedefimiz yüzde 95’e ulaşmak” dedi.
16 Mart 2020 Pazartesi 03:58

AGDAŞ ve SAܒden Yerli Gaz Durdurucu Lansmanı

AGDAŞ ve Sakarya Üniversitesi iş birliğiyle üretilen yerli gaz durdurucunun lansman töreni AGDAŞ konferans salonunda gerçekleştirildi. Doğal gaz servis hatlarının zarar görmesi durumunda oluşabilecek kontrolsüz gaz akışı, AGDAŞ ve Sakarya Üniversitesi işbirliğiyle üretilen yerli gaz durdurucu ile önlenecek.
9 Ocak 2020 Perşembe 20:13

Yerli otoda ısrarımız devam ediyor

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, test sürüşü yapılacak yerli otomobil ile ilgili değerlendirmede bulunarak “Sakarya olarak, yerli otomobili üretme konusundaki ısrarımız devam ediyor” dedi.
27 Aralık 2019 Cuma 01:03

Çırak Öğrenciler Yerli Üretime Katkı Sağlıyor

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören çırak öğrenciler, tamamen yerli üretim yapan Söğütlü Organize Sanayi Bölgesindeki Seher Tekstil’de hem meslek derslerini işliyorlar hem de yerli üretime katkı sağlıyorlar.
27 Aralık 2019 Cuma 00:57

Söğütlü Halime Çavuş’ta Yerli Malı Sergisi

Yerli ürün kullanmayı, üretim yapmayı, tutumlu olmayı çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren kazandırmak amacıyla Söğütlü Halime Çavuş Anaokulunda yerli malı sergisi düzenlendi.
24 Aralık 2019 Salı 18:02

Şehit Mustafa Özen’de Yerli Malı Haftası

12-18 Aralık tarihleri arasında Yerli Malı Haftası olarak da bilinen Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, Ozanlar Şehit Mustafa Özen İlkokulunda düzenlenen programla kutlandı.
13 Aralık 2019 Cuma 21:17

BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYADA’DAN VALİ NAYİR’E ZİYARET

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde düzenlenen “2023 Vizyonu Çerçevesinde Spor Sporcu, Yönetici ve Siyasetçi Gözüyle Türkiye’de Spor” konulu konferansa katılmak üzere Sakarya’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vali Ahmet Hamdi Nayir’e ziyarette bulundu.
6 Şubat 2019 Çarşamba 17:59

İLETİŞİM VE BİLİŞİM SEKTÖRLERİNDE YERLİ ÜRETİM DESTEKLENMELİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren bilişim ve telekomünikasyon meslek komitesi olan 31. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısında telekomünikasyon ve yazılım sektöründe yerli üretim konusunu ele aldı.
8 Eylül 2018 Cumartesi 20:26

MÜSİAD Sakarya, Trabzon’da gerçekleştirilen 98. GİK Toplantısına katıldı.

MÜSİAD Trabzon ev sahipliğinde “Yerli ve Milli Savunma Sanayi” ana temalı gerçekleştirilen 98. Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısına Şube Başkanı Yaşar Coşkun, Şube Başkan Vekili Salih Bakkaloğlu, Başkan Yardımcıları Zafer Boz, Mustafa Gavasoğlu, İsmail Filizfidanoğlu,
12 Mayıs 2018 Cumartesi 22:29

Yerli Motor İçin Tam Üretim Süreci Gerekli

Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) tarafından “Türkiye'nin Yerli Motor Serüveni” konulu bir etkinlik düzenlendi.
17 Mart 2018 Cumartesi 00:36

Hakkı Demir Ortaokulu’ndan Anlamlı Bağış

Tutum, Yatırım ve Yerli Malları haftası etkinlikleri kapsamında oluşturulan kumbarada toplanan paralar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesine teslim edildi.
25 Aralık 2017 Pazartesi 20:55

“81 İliz Hepimiz Biriz” Sergisi

Yerli mallarını kullanmayı özendirme amaçlı etwinning onaylı “81 İliz Hepimiz Biriz” adlı sergi Hacıköy İlkokulunda düzenlenen törenle açıldı.
14 Aralık 2017 Perşembe 17:59

TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİNE SAKARYA HAZIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yerli otomobili üretecek 'babayiğitler'i açıkladı. Erdoğan düzenlenen törenle Ortak Girişim Grubu’nda yer alan kuruluşların isimlerini duyurdu. Yerli otomobil projesini beş firma üstlendi.
3 Kasım 2017 Cuma 02:34

YERLİ OTODA SON RAPOR BAKAN ÖZLÜ'YE TESLİM EDİLDİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelen SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otomobil üretimi için gerçekleştirilen son hazırlıkları da içeren ayrıntılı raporu teslim etti.
16 Ağustos 2017 Çarşamba 00:30

YERLİ OTO ÜRETİMİ İÇİN SAKARYA'NIN YERİ HAZIR

Vali Balkanlıoğlu başkanlığında, Milletvekilleri; Uncuoğlu, Üstün, İsen ve Yavuz, Rektör Elmas ve Orhan Özer katılımlarıyla, SATSO Başkanı Kösemusul ev sahipliğinde, yerli otomobil ikinci istişare toplantısı gerçekleştirildi.
12 Ağustos 2017 Cumartesi 06:00

Büyükşehir Basket parkeye indi

Büyükşehir Basketbol Takımı, yeni sezon öncesi ilk antremanını gerçekleştirdi. Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen antrmenda yerli ve genç oyuncular yer aldı.
11 Ağustos 2017 Cuma 02:42

ŞEHRİN YÖNETENLERİ SATSO'DA BULUŞTU

ŞEHRİN YÖNETENLERİ SATSO'DA BULUŞTU SAKARYA YERLİ OTO İÇİN EN DOĞRU ADRES
11 Haziran 2017 Pazar 19:26

Mevlana insana ciddi sorumluluklar yükler

Büyükşehir Belediyesi Nisan Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ‘Türk Düşüncesinde Yerlilik Arayışı’ isimli panel ile devam etti.
14 Nisan 2017 Cuma 00:32

Sanat Sokağı’nda Laleler

Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Sanat Sokağı’nı yerli tohum ile uygulama seralarında ürettikleri lalelerle buluşturdu.
25 Mart 2017 Cumartesi 05:41

TSK’NIN GÖZBEBEĞİ ‘POYRAZ VE FIRTINA’, DÜŞMANA KORKU SALIYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gözbebeği olan ve tamamı yerli imkanlar ile Sakarya’da üretilen, ‘Poyraz Mühimmat Aracı’, düşmanın korkulu rüyası ‘Fırtına Öbüsleri’ne kesintisiz güç sağlıyor.
24 Mart 2016 Perşembe 22:54

YERLİ OTOYA KOCAELİ’DEN DESTEK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen İDEV Fuarı tanıtım toplantısında konuşan Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ yerli oto üretim üssünün Sakarya olmasının çok isabetli bir seçim olacağına dikkat çekerek yatırım kararına destek verdiklerini açıkladı.
5 Ocak 2016 Salı 22:49

SATSO BAŞKANI MAHMUT KÖSEMUSUL’DAN YERLİ OTOMOBİL AÇIKLAMASI

Devletin ortaya koyduğu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi’nin Sakarya’da olduğunu işaret eden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otomobilin bir başka yerde üretilmesi tartışmalarının yersiz olduğunu söyledi.
30 Aralık 2015 Çarşamba 21:54

KADIN SORUNLARI SAܒDE KONUŞULACAK

“Uluslararası Disiplinlerarası Kadın Çalışmaları Kongresi (ICWOR 2015)” 11-13 Aralık 2015 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı üst düzey davetlilerin katılması beklenen kongrede, kadın sorunları her yönüyle masaya yatırılacak.
7 Aralık 2015 Pazartesi 17:27

"Yerli Otomotiv Sakarya'ya Yakışır En İyisini De Sakarya Yapar"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sakarya’da katıldığı bir temel atma töreninde, "Yerli otomotiv Sakarya’ya yakışır, en iyisini de Sakarya yapar" dedi.
31 Ağustos 2015 Pazartesi 20:13

"Yerli Otomotiv Sakarya'ya Yakışır En İyisini De Sakarya Yapar"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sakarya’da katıldığı bir temel atma töreninde, "Yerli otomotiv Sakarya’ya yakışır, en iyisini de Sakarya yapar" dedi.
31 Ağustos 2015 Pazartesi 20:13

Bakan İslam Ve Hisarcıklıoğlu'ndan ‘Yerli Otomobil' Vurgusu

Sakarya’da ‘Sakarya’nın Yıldızları’ programına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Yerli otomobil üretimini Sakarya’ya yakışır” dedi.
28 Mart 2015 Cumartesi 09:15

TEKNOKENT EKİBİNİN BAŞARISI

SAܒye TÜBİTAK desteği müjdesini yorumlayan Prof. Dr. Engin; “TEKNOKENT EKİBİNİN BAŞARISI” “STAJYERLİK GÖMLEĞİ SAܒYE DAR GELİR”
2 Ocak 2015 Cuma 01:10

Sgm Çocuk Kulüpleri'nde Yerli Malı Haftası Heyecanı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) faaliyet gösteren Çocuk Kulübü üyesi minikler, Yerli Malı Haftası kapsamında düzenlenen ‘Geleneklerimizi Yaşatıyoruz’ etkinliğinde bir araya geldi.
18 Aralık 2014 Perşembe 22:36

Bakan Işık Yerli Otomobilde Yeni Müjdelerin Geleceği Sinyalini Verdi

Sakarya’da katıldığı ilçe kongresinde muhalefete yüklenen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil konusunda önümüzdeki dönemde müjdeleri peş peşe vermek istediklerini söyledi.
13 Aralık 2014 Cumartesi 19:59

Satso Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Akgün Altuğ başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, yerli otomobil konusunda babayiğitlere ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.
27 Kasım 2014 Perşembe 03:22

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Yönetmen Erden Kıralın son filmi "Gece", Erol Mintaşın ilk uzun metrajlı filmi "Annemin Şarkısı", gerilim meraklıları için "Gizli Yüzler", Gupse Özayın senaryosunu yazıp başrolünde oynadığı "Deliha" ve yerli animasyon "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu" sinemaseverlerle buluşacak
13 Kasım 2014 Perşembe 16:12

Beşiktaşta transfer operasyonu! Türk...

Transfer politikasını değiştirip son üç yılda takımın iskeletini Türklerden oluşturan siyah-beyazlı yönetim, kadrodaki yabancıların yerli al
13 Kasım 2014 Perşembe 15:09

Kaymakam Eldivan Paşabağları?nda İncelemelerde Bulundu

Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Paşabağları?nda yürütülen çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.Peribacalarının yoğun olarak bulunduğu ve Kapadokya bölgesine gelen yerli ve yabancı turistlerin en fazla ziyaret ettikleri merkezlerden b
12 Kasım 2014 Çarşamba 17:50

D.Bakırın 7 bin yıllık Keçi Burcuna büyük ilgi

Diyarbakırın 7 bin yıllık Keçi Burcu, kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yerleri arasında bulunuyor.
8 Kasım 2014 Cumartesi 18:50

Başkan Toçoğlu: “yerli Oto Şehrimize Çok Yakışacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası(SATSO) tarafından yürütülen yerli oto projesine destek verdiklerini açıkladı.
2 Kasım 2014 Pazar 23:44

Kösemusul: “yerli Otoya En Hazır İl Sakarya”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yerli otoda yol haritasının belirlendiğini ve 2020 yılına kadar araçların yollarda olacağını açıklamasının ardından gözler otomotiv sektöründeki atılımlarıyla dikkat çeken Sakarya’ya çevrildi.
27 Ekim 2014 Pazartesi 17:55

Satso Başkanı Mahmut Kösemusul; ‘’yerli Otoya En Hazır İl Sakarya’’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otoya en hazır ilin Sakarya olduğunu söyledi.
5 Eylül 2014 Cuma 21:04

SAKAYA'DA 100 YILLIK ÖYKÜ CANLANACAK

Yapımcılığını Sakarya’nın ilk yerli film yapım şirketi Adavizyon Film’in üstlendiği senaryo ve genel yönetmenliğini Turgut Ural ve Fatih Ocak’ın yapacağı Göç Yolu Balkanlar isimli sinema filmi Sakarya'da çekilecek.
2 Şubat 2014 Pazar 01:50

Atatürk İlkokulu Miniklerinden Büyüklere Anlamlı Mesaj

Yerli Malı Haftası etkinliğinde minik öğrenciler, herkesi tutumlu olmaya ve yerli malı kullanmaya davet ettiler.
29 Aralık 2013 Pazar 00:16

TARAKLI’DA YERLİ ÜZÜM TEZGAHTA YERİNİ ALDI

Taraklı yöresinin kendine has köylerinde yetiştirilen ve özellikle pekmez yapımında kullanılan yerli üzüm, pazardaki yerini aldı.
17 Eylül 2013 Salı 02:53

GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEM

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yerli otomobil konusunda yaptığı açıklama dolayısıyla Mustafa Koç’u eleştirdi. Çağlayan, “Ben Mustafa’ya 'al, bunu sen yap' demedim. Yapmayacaksan otur kenarda, yapacakların önünü kesme. Gölge etme başka ihsan istemem” dedi.
21 Nisan 2013 Pazar 22:15

7 yeni film vizyonda

Haftanın tek yerli filmi Hasan Karacadağ'ın korku türündeki 'El-Cin', tiyatro ve opera yönetmeni Rufus Norris'in ilk sinema filmi 'Koşulsuz Sevgi' ile birlikte bu hafta 7 yeni film vizyonda.
8 Nisan 2013 Pazartesi 08:25

Ya babaları yiğit yapacağız ya da yiğitleri baba

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yerli otomobil üretimiyle ilgili olarak, “Yerli otomobili üretecek babayiğitler aradık. Baba var yiğit yok, yiğit var baba yok. Onun için işler biraz gecikiyor. Ya babaları yiğit yapacağız ya da yiğitleri baba” dedi.
24 Mart 2013 Pazar 03:25

SAKARYA’DA TARLA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Türkiye’nin yerli traktörü Bozok Traktör, Sakarya’da düzenlenen tarla gününde çiftçilerle buluştu. Tarlada çift sürerken test edilen Bozok Traktör; çekiş gücü, manevra kabiliyeti ve yakıttaki tasarrufu ile Sakaryalı çiftçilerden tam not aldı.
8 Mart 2013 Cuma 18:24

Yerli otomobil üretecek babayiğitleri, Sakarya’ya dave

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SATSO’nun aylık olağan meclis toplantısında yerli otomobil üretecek babayiğitleri, Sakarya’ya davet etti.
1 Mart 2013 Cuma 00:02

HYUNDAI ve TOYOTO ceo'larından yerli otoya destek

Sakarya Üniversitesi-Sanayi İşbirliği Topluluğu(SAÜSİ) tarafından düzenlenen “Ekonomi Zirvesi” programında katılan Hyundaı Assan Türkiye CEO’ su Ümit Karaarslan ve Toyota Türkiye CEO’ su Orhan Özer öğrencilere yerli otomobilin mali
14 Aralık 2012 Cuma 21:23

Kösemusul, yerli otomobil üretimine hazır

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otomobil üretimine hazır olduklarını söyledi.
24 Kasım 2012 Cumartesi 04:09

YERLİKAYA’DA AKP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Yerlikaya, AKP Kaynarca İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
29 Ocak 2012 Pazar 18:51

Yerli Malı Haftası'nda zehirlendiler

Adapazarı'nda Eser İlköğretim Okulu'nda yapılan Yerli Malı Haftası etkinliğinde 5/A sınıfında okuyan 12 öğrenci ve bir veli yedikleri gıdadan zehirlenerek hastanelik oldu.
16 Aralık 2011 Cuma 19:15

Murat Yazıcı'dan Stajyer Öğretmenlere Seminer

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaz döneminde atamasını gerçekleştirdiği mesleğe yeni başlayan aday öğretmenler, stajyerlik eğitimi görüyorlar.
11 Aralık 2011 Pazar 17:40

PROFESYONELLER DERNEĞİ' NDEN SATSO HAYALİNE DESTEK

Sakarya Profesyoneller Derneği SAKPRODER otomotiv uzmanı üyeleri, SATSO'yu "Yerli Otomobil Üretim Üssü" kurulması konusunda destek ziyaretinde bulundular.
16 Kasım 2011 Çarşamba 22:21

Türk malı taksi V1 yollar için hazır.

Türkiye yerli otomobili tartışırken, Karsan ve Hexagon Studio’nin ortaklaşa geliştirdiği Türk malı taksi Erdoğan'ı bekliyor
10 Ekim 2011 Pazartesi 21:52

Yerli otomobil üssü Sakarya olmalıdır.

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Başbakan Erdoğan'ın yerli otomobil çağrısına Sakarya'dan adres göstererek cevap veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Güney Afrika ziyaretine katıldı.
6 Ekim 2011 Perşembe 02:10

'Yerli arabaya talibiz'

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Halit Uçar, yerli otomobil için en uygun ve fizibl üretim alanın Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) görev sahası olan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illeri olduğunu söyledi.
8 Eylül 2011 Perşembe 01:20

SAÜ Mühendisleri Devrim Otomobili Ziyaret Etti

Eskişehir'e gelen Sakarya Üniversitesi 79 Girişli İnşaat Mühendisleri grubu Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş'de (TÜLOMSAŞ) bulunan ilk yerli yapım Devrim' otomobili ziyaret etti.
10 Temmuz 2011 Pazar 16:29

Kösemusul'dan Başbakan'a Yerli Otomobile Talibiz

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Mahmut Kösemusul, Başbakan Erdoğan'a yerli otomobil üretimine Sakarya olarak talip olduklarını belirten proje dosyasını sundu.
7 Haziran 2011 Salı 19:57

Sakarya'nın yerli otomobil üretim üssü olmasının sağlanabil

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, el ele verilmesi halinde Sakarya'nın yerli otomobil üretim üssü olmasının sağlanabileceğini söyledi.
2 Mayıs 2011 Pazartesi 20:17

SAKARYA YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNE TALİP

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otomobil yatırımını Sakarya'ya istediklerini söyledi.
20 Nisan 2011 Çarşamba 21:56

TÜVASAŞ TÜRKİYE'NİN İLK YERLİ DİZEL TREN SETİNİ ÜRETTİ

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye'nin ilk yerli dizel tren setini üretti. TÜVASAŞ, lisans alımı suretiyle üretimine başladığı 84 araçlık Dizel Tren Set Projesinin ilk setini tamamladı.
18 Nisan 2011 Pazartesi 17:28

İZMİR POLİSİNDEN KREDİ KARTI ÇETESİNE DARBE

İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından 6 ilde yapılan operasyonda, yerli ve yabancı banka müşterilerine ait kredi kartı bilgilerini kopyalayarak sahte kredi kartı imalatı yapan çetenin 20 üyesi gözaltına alındı.
15 Ekim 2010 Cuma 20:22

Milli Tank projesi imzalandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Altay Milli Tank Projesi'yle dünyanın sayılı tank üreticileri arasında yerini alacağını belirterek, "2011 yılına kadar TSK'nın ihtiyaçlarının en az yarısını yerli kaynaklarla sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
30 Temmuz 2008 Çarşamba 06:25

Bu listede isminiz olabilir

Zaman aşımına uğrayan milyonlar,Milyonlarca lira bankalarda unutuldu. Hesaplar arasında yerli ve yabancı kişiler, vakıflar ve komutanlıklar bulunuyor.
18 Şubat 2008 Pazartesi 04:09

Pamukova'da Yerli Ürün Bolluğu

Pamukova ilçesinde kurulan pazarda, yerli ürünün bol, fiyatının da ucuz olması, hem alıcıları, hem de satıcıları memnun etti.
14 Kasım 2007 Çarşamba 14:02

Şeker’e göz diktiler!

Adapazarı Şeker Fabrikası’nın 500 dönümlük arazisi yerli yabancı bir çok emlak devinin iştahını kabartıyor. Şeker Fabrikası yönetimine neredeyse her gün bir teklif geliyor. Yönetim ise kararsız.
18 Mayıs 2007 Cuma 08:26

'İstediğimiz olursa bizi yenen olmaz'

Sakaryaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, 2 yerli, 3 yabancı oyuncu daha aldıktan sonra transferi kapatacaklarını söyledi.
6 Ocak 2007 Cumartesi 13:26

Öğrenciler pastadan zehirlendiler

Adapazarı'nda ilköğretim okulu öğrencileri, yedikleri pastadan zehirlendi. Öğrencilerin Yerli Malı Haftası nedeniyle dışarıdan pasta aldıklarını belirten okul müdürü durumun bundan kaynaklandığını belirtti.
19 Aralık 2006 Salı 12:46

Yerli biodizelde ÖTV kalktı!

Yerli biyodizelde, özel tüketim vergisi sıfıra indirildi. Bakanlar Kurulu'nun konuya dair kararı, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.
9 Aralık 2006 Cumartesi 04:38

Emekli Müdür'den örnek davranış

Emekli Emniyet Müdürü İlhan Sapmaz, herkesin yerli malı kullanmasına teşvik amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüş başlattı. Adapazarı'na gelerek basın açıklaması yapan Sapmaz'a, zabıta ekipleri ceza kesmek istedi.
25 Kasım 2006 Cumartesi 16:15

Yabancı Merakımız ve Kaçırdıklarımız

Yabancı Semaye diye diye Ülkemizde satmadığımız kalmazken yerli firmalarımız bir bir yurt dışına kaçıyor.
16 Ekim 2006 Pazartesi 05:37

Baştan Yapılsaydı Can Kaybı Olmazdı

Yapımına Başlanıldığı günden bugüne yerli, yersiz birçok kişinin gereksiz gördüğü Tünel Geçişli Kavşağın çıkışından itibaren yaya geçişini önlemek için parmaklıklar takılıyor.
27 Eylül 2006 Çarşamba 11:33

Temel Ağustos ayında atılacak

Yerli-yabancı ortaklığında Adapazarı'nda kurulacak demiryolu fabrikasının temelinin, ağustos ayında atılacağı belirtildi .
1 Ağustos 2006 Salı 12:24

Toplam 7 futbolcu alacağız

Başkan Ömer Yazıcı, Cuma gününe kadar tüm transferleri bitireceklerini açıkladı. Başkan Yazıcı, “ 3 yerli, 4 yabancı sporcuyu takıma kazandıracağız. Toplam 7 futbolcuyu alarak kadromuzu zenginleştireceğiz” dedi.
5 Temmuz 2006 Çarşamba 09:10

13 İlde Tam Güneş Tutulması

Tam Güneş Tutulması birçok insanın belki hayatında bir defa görebileceği muhteşem bir doğa olayıdır. Ülkemizde 11 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Tam Güneş Tutulması'nı yerli ve yabancı yüzbinlerce kişi izlemişti.
28 Mart 2006 Salı 17:02

Sinemalarımızda Bu Hafta

Yerli yapımları sevenler için kaçırılmaması gereken bir Çağan Irmak filmi. Aile değerliliğini ön planda tutan filmde gözyaşlarınızı tutamama garantisi var. Seans saatlerini öğrenmek için tıklayınız.
4 Aralık 2005 Pazar 10:14

Yabancı Yatırımcılar Hendek'te

Sakarya'nın Hendek İlçesi, yerli ve yabancı yatırımcıların yeni gözdesi oldu. Özellikle yabancı yatırımcılar, ilçeye gelerek yer bakmaya başladı. Yerli ve yabancı yatırımcıların ortak kuracakları fabrika için yer bakmak amacıyla
23 Kasım 2005 Çarşamba 12:20

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free