hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Tramvay projesi için ihale ertelendi Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ farkındalığı Şehrimizde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek

yaşlı haberleri

Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi

ALO 153 Çözüm Masası hattını arayan 65 yaş üstü yaşlı vatandaşın taleplerini dinleyen Başkan Ekrem Yüce, “Bizler sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılamak için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. İnşallah sizlerin hayır duaları ile bizlerinde gayretleri ile bu zor günleri atlatacağız” dedi.
29 Mart 2020 Pazar 21:55

Büyükşehir Zabıta 7/24 vatandaşların yanında

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı vatandaşın can ve mal güvenliği için 7/24 nöbete devam ediyor. Yapılan açıklamada şehrin huzur ve güvenliğini sağlarken yaşlı, engeli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarla da yakından ilgilenildiğine dikkat çekildi.
20 Şubat 2020 Perşembe 22:09

YADEM’den evde bakım hizmetlerinde bir yenilik daha

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) zor durumda olan yaşlı, yatalak ve engelli bireylere evde bakım hizmeti ile destek oluyor. Bu konuda YADEM ekipleri hasta yıkama yatakları ile yaşlı, yatalak ve hastaların yıkama hizmetleri daha az zahmetsiz ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor.
11 Şubat 2020 Salı 21:07

YADEM evde temizlik hizmeti ile yaşlıların yanında

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi yaşlılara her alanda hizmet sunmaya devam ediyor. 65 yaş ve üzeri yaşlılara yönelik düzenli bir şekilde evde temizlik hizmetinin verildiği YADEM’de yaşlıların yüzleri gülüyor.
31 Ocak 2020 Cuma 20:49

YAŞLILARDA EVCİL HAYVAN BESLEMENİN ÖNEMİ

Bugün gündemimize , evcil hayvanların gündelik yaşam, bakım hizmetleri açısından yaşlı bireylerin yaşamındaki rolü üzerinde durulması amaçlanmıştır.
17 Ekim 2019 Perşembe 05:18

YADEM’de sağlıklı günler başladı

YADEM bünyesinde gerçekleştirilen 65 yaş üstü yaşlılara yönelik sağlık taraması gerçekleştirildi. Gezici röntgen tarama aracı ile bir günde 67 yaşlının akciğer grafisi çekildi.
13 Ekim 2019 Pazar 00:58

Sakarya’da Yaşlı Nüfus Kendini Güvende Hissediyor

Sakarya Üniversitesi SESAM çalışmaları kapsamında yapılan araştırma, Sakarya’daki yaşlıların ailelerin koruyucu yaklaşımı dolayısıyla kendilerini güvende hissettiklerini ortaya koydu.
2 Ekim 2019 Çarşamba 21:52

Eli öpülesi yaşlılara destek Büyükşehirden

Yaşlı Destek Merkezi 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bakacak kimsesi olmayan, gelir durumu yetersiz yaşlılara ev temizlikleri, kişisel bakımları, hastane refakatleri gibi birçok yönden destek sağlanmaktadır.
24 Ağustos 2019 Cumartesi 00:21

Çanakkale Zaferi şehitleri 104. yılında anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yılı dolayısıyla düzenlenen programa katılan Başkan Toçoğlu, “Çanakkale’de milletimiz 104 yıl önce kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla kadim bir zafer elde etti. Binlerce vatan evladı bizler için gözünü bile kırpmadan canlarını feda etti.
18 Mart 2019 Pazartesi 19:04

Yaşlılar sinema etkinliğinde buluştu

Büyükşehir Belediyesi YADEM tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik düzenlenen film gösterimlerinde bu hafta ‘Can Dostum’ beyazperdeye yansıdı. Yaşlı vatandaşlar hep birlikte film izlemenin ayrıcalığını yaşadı.
7 Şubat 2019 Perşembe 18:47

KILIǒTAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, “İhtiyaç sahiplerinin, yaşlılarımızın, öksüz ve yetimin yüzünü güldürüp gönlünü almayı şiar edinen aziz milletimiz; bayramın ruhuna uygun biçimde onları bu bayram da unutmayacaktır” dedi.
20 Ağustos 2018 Pazartesi 19:00

Paylaşmanın en güzel örneği

SESOB tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Başkan Toçoğlu, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın himayesindeki yaşlılar, engelliler ve kimsesiz çocuklar ile iftar sofrasında buluştuk. Paylaşmanın en güzel örneği için esnaf odalarımıza teşekkür ediyorum”
30 Mayıs 2018 Çarşamba 02:30

YADEM’den yaşlılara sağlık taraması

Yaşlı Destek Merkezi tarafından aylık olarak gerçekleştirilen sağlık taramalarının bir yenisi daha gerçekleşti.
23 Mayıs 2018 Çarşamba 21:32

‘Yaşlılar en büyük nimetimizdir’

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Merkezi’nin (YADEM) düzenlediği Yaşlılar Haftası programında konuşan Prof. Dr. Mustafa Karataş, “İnsan ömrü bir film şeridi gibidir. İçi doldurulursa, güzel hatıralar eklenirse, geriye bir iz bırakacak şekilde bereketli olursa insanın yaşlanmış olması büyük bir nimet sayılır.
20 Mart 2018 Salı 22:48

Söğütlü'nün Çınarları Resim Sergisi AGORA AVM'de Açıldı

Söğütlü Belediyesi tarafından organize edilen İlçedeki yaşlı Bay ve Bayanları kapsayan Sosyal ve Kültürel etkinlik Resim Sergisi AGORA AVM'de açıldı
20 Mart 2018 Salı 02:27

Çanakkale Zaferi şehitleri 103. yılında anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı dolayısıyla düzenlenen programlara katılan Başkan Toçoğlu, “103 yıl önce Çanakkale’de bir millet kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla büyük bir zafer elde etti.
18 Mart 2018 Pazar 23:26

Büyükşehir’e sosyal belediyecilikte bir ödül daha

Büyükşehir Belediyesi Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödüllerinde Yaşlı Destek Projesi ile Sosyal Belediyecilik kategorisinde ödülün sahibi oldu.
1 Aralık 2017 Cuma 22:15

Yaşlılar akıllı telefon uygulamalarıyla tanışıyor

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi 65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi yaşlılara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Akıllı Telefon Kullanımı kursu ile yaşlılar uygulamaları öğrenmenin ayrıcalığını yaşıyor.
30 Ağustos 2017 Çarşamba 22:13

Yaşlılık daha kaliteli yaşanacak

Kent Park içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi açılışında açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Yaşlılara psikolojik, fizik tedavi, kişisel bakım, evde temizlik ve sosyal alanlarda hizmetler sunulacak
29 Temmuz 2017 Cumartesi 00:58

Öpülesi eller başımızın tacıdır

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Projesi Kent Park içindeki yeni binasında hizmet sunmaya başladı. Davut Yüce, “Proje ile yaşlı vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları en aza indirmeyi, bu sorunlara kendilerinin de fikirlerini alarak daha çözümcü öneriler getirmeyi, ev yaşamlarını kolaylaştırmak ile birlikte sosyal yaşamlarını da renklendirmeyi, günlerini daha kaliteli geçirmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz” dedi.
7 Haziran 2017 Çarşamba 23:53

Geçmişin tecrübesiyle geleceğe yürüyoruz

Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle düzenlenen programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Yaşlılara saygı göstermeyen toplumlar ayakta duramaz.
20 Mart 2017 Pazartesi 23:27

Karasu’nun beklediği proje ihaleye çıkıyor

Karasu’nun heyecanla beklediği Sosyal Gelişim Merkezi projesinde gelinen son noktayı açıklayan Başkan Toçoğlu, “Karasulu kadınları, çocukları, yaşlıları, engellileri, aileleri kısacası tüm ilçe sakinlerini bir araya getirecek yeni merkezimiz için 27 Şubat Pazartesi günü ihaleye çıkıyoruz. Karasumuza hayırlı olsun” dedi.
2 Şubat 2017 Perşembe 18:54

Karasu’nun beklediği o proje

Karasu SGM’nin projesini kamuoyu ile paylaşan Başkan Toçoğlu, “Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler, aileler kısacası toplumun tüm kesimleri için çok çeşitli eğitsel faaliyetlerin böylesi projelerle, tek çatı altında toplanmasını çok önemsiyoruz. Diğer ilçelerimiz için de benzer projeleri paylaşacağız. Karasu’ya şimdiden hayırlı olsun” dedi.
30 Kasım 2016 Çarşamba 23:26

YAŞLICA VE ÇOKLUK AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Kaya Ticaret Otomotiv Yedek Parça Firmasının da sahibi olan, Sakaryaspor eski kulüp başkanlarından Vedat Yaşlıca'nın oğlu Uğur Yaşlıca ve Sakarya MHP meclis üyelerinden, Mali Müşavir Suat Çokluk'un biricik kızları Selin Çokluk ile hayatını birleştirdi.
2 Ekim 2016 Pazar 08:54

Değerli Sakarya Sevdalıları;

Sakarya’mızın Kurtuluş Savaşında millet olarak kadın-erkek, yaşlı-genç demeden taşın altına koyulan eller; bugünde millet tarafından tekrar hiç düşünmeden koyulacağı 15.07.2016 gecesi dost ve düşman tarafından görülmüştür.
19 Temmuz 2016 Salı 23:49

Balık tutmaya gitmişti, ölü olarak bulundu

Taraklı’da balık tuttuktan sonra eve dönüş yolunda fenalaşan yaşlı adam öldü.
11 Mayıs 2016 Çarşamba 20:37

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN YAŞLILAR HAFTASI ETKİNLİĞİ

Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında anasınıfı öğrencileri, sınıflarına davet ettikleri büyükanne ve büyükbabaları için anlamlı bir program hazırladılar.
28 Mart 2016 Pazartesi 20:11

JANDARMADAN HUZUREVİ ZİYARETİ

Sakarya İl Jandarma Komutanlığında görevli komutanlardan oluşan heyet, Yaşlılar Haftası sebebiyle Melek Nişancı Huzurevini ziyaret etti.
26 Mart 2016 Cumartesi 01:42

BÜYÜKŞEHİR’DEN YAŞLILARA VEFA BULUŞMASI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebeti ile yaşlılara dönük vefa buluşması gerçekleştirdi.
17 Mart 2016 Perşembe 20:07

SOBADAN SIZAN GAZDAN ZEHİRLENEN YAŞLI KADIN HAYATINI KAYBETTİ

Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı kadın hayatını kaybetti.
30 Ocak 2016 Cumartesi 22:34

EVLERİNDE ÖLÜ BULUNAN YAŞLI ÇİFT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Sakarya'nın Geyve ilçesinde biri kalp krizinden biri de soğuktan donarak ölen yaşlı çift, son yolculuklarına uğurlandı.
2 Ocak 2016 Cumartesi 21:21

VALİ COŞ EMEKLİ ÖĞRETMENLERİ ZİYARET ETTİ

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Sakarya'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Öğretmenlerin gelecek nesillerin yetişmesinde büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Vali Hüseyin Avni Coş, yayınladığı mesaj ve katıldığı programların dışında hayatta olan en yaşlı emekli öğretmenleri de evinde ziyaret ederek Öğretmenler Günün kutladı.
26 Kasım 2015 Perşembe 17:54

Trafik Kazası 1 ölü

Sakarya’da D-100 karayolunda otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü. Kazada ölen yaşlı adamın oğlu babasının yola savrulan cansız bedenini son kez öpüp kokladı.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 06:34

Motosikletli Şahıs Yaşlı Kadına Çarpıp Kaçtı

Sakarya’da meydana gelen trafik kazasında motosikletli bir şahıs yaşlı kadına çarparak kayıplara karıştı.
9 Ağustos 2015 Pazar 22:00

Kamyonetin Çarptığı Yaşlı Adam Ağır Yaralandı

Sakarya’da yolun karşısına geçmek isteyen yaşlı adam, seyir halindeki kamyonetin kendisine çarpması sonucu ağır yaralandı.
24 Temmuz 2015 Cuma 16:17

YOLUN KARŞINA GEÇMEK İSTEYEN YAŞLI ADAMA OTOMOBİL ÇARPTI

Sakarya’da yolun karşısına geçmek isteyen 65 yaşındaki yaşlı adama otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan şahsa ilk müdahale olay yerinde yapıldı.
21 Temmuz 2015 Salı 03:46

AKYAZI BELEDİYESİ’NDEN BAYRAM ÖNCESİ YAŞLILARA BERBER HİZMETİ

Akyazı Belediyesi, ilçe genelindeki yaşlı vatandaşlara bayram öncesinde saç ve sakal tıraşlarının evlerinde yapılması için ücretsiz berber hizmeti tahsis ettirdi.
10 Temmuz 2015 Cuma 21:59

YAŞLI KADININ YARDIMINA KOMŞULARI YETİŞTİ

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yalnız yaşayan yaşlı kadının evinde mutfak tüpünden çıkan yangın komşular tarafından söndürüldü.
2 Temmuz 2015 Perşembe 22:22

Başkan Dişli: “Iftar Sofralarımız Sizinle Daha Güzel”

Adapazarı Belediyesi ikinci halk iftarını, belediyenin Maltepe’de yaptırdığı Kapalı pazaryerinde düzenledi. Masaları tek tek gezen Başkan Dişli, yaşlı ve çocuklarla ayrı ilgilendi.
26 Haziran 2015 Cuma 00:10

BAŞ AĞRISI ŞİKAYETİYLE GİTTİ, BEYİNCİĞİNDE KİST ÇIKTI

Sakarya'da baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyinciğinde kist tespit edilen 16 yaşındaki genç kız, ölüm riskiyle karşı karşıya. Kızının ameliyat masraflarını karşılayacak maddi gücü olmadığını belirten gözü yaşlı anne, yardım bekliyor.
29 Mayıs 2015 Cuma 03:27

“Yaşlı insanların eğitime erişimi ve eğitim ihtiyaçları”

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezinin Avrupa Birliği Projeleri kapsamında 2014 teklif çağrısı döneminde ortak olduğu ve Koordinatörlüğünü Polonya’dan FUNDACJA GAUDETE’nin yaptığı “Yaşlı insanların eğitime erişimi ve eğitim ihtiyaçları” isimli proje çalışmaları kapsamında toplantı salonunda 60 yaş ve üzeri kişilere eğitim verildi.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:32

HAVAYA SIKILAN KURŞUN YAŞLI ÇİFTİN EVİNE İSABET ETTİ

Sakarya’da kimliği belirsiz kişilerce havaya sıkılan kurşun yaşlı çiftin evine isabet etti.
12 Mayıs 2015 Salı 21:57

AK PARTİ SAKARYA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ İHSAN YAVUZ’UN DUYGULANDIĞI AN:

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ali İhsan Yavuz Taraklı’da seçim çalışmalarında karşılaştığı ilçenin en yaşlı siması 103 yaşındaki Muzaffer Gezer’den Taraklı’nın tarihini dinledi. Yavuz 103 yaşındaki Gezer’in anlattıklarını dinlerken duygulandığı dikkat çekti.
26 Nisan 2015 Pazar 02:57

Aile Ve Politikalar Bakanı İslam Huzurevini Ziyaret Etti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ‘Yaşlılar Haftası’ kapsamında Hendek Melek Nişancı Huzurevi’ni ziyaret etti.
28 Mart 2015 Cumartesi 09:14

“Sakarya'nın Çınarları: Ömrüne Bereket” Resim Sergisi Ve Kitap Tanıtım Programı Sgm'de Gerçekleştirildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Yaşlılar Haftası kapsamında hazırlanan ‘Sakarya’nın Çınarları: Ömrüne Bereket’ Resim Sergisi açılışı ve Kitap Tanıtım programı gerçekleştirildi.
24 Mart 2015 Salı 21:53

Başkan Dişli: “Yaşlılar Değerlerimizin Göstergesidir”

Yaşlı Engelliler Derneği ve Korucuk Mahallesi 3349 no’lu Ada site yönetimi, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret etti.
24 Mart 2015 Salı 21:43

Yaşlılara Saygı Haftasında Nine Ve Dedelerini Sınıflarına Misafir Ettiler

Sakarya Adapazarı 21 Haziran İlkokulu anasınıfı öğrencileri, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle, nine ve dedelerini sınıflarında misafir ettiler.
21 Mart 2015 Cumartesi 19:32

3 Yıldır Haber Alamadığı Oğlunun Hasretini Çekiyor

Sakarya’da 60 yaşındaki Feride İnan isim yaşlı kadın, 3 yıl önce birden ortadan kaybolan oğlunun bulunmasını istiyor.
5 Mart 2015 Perşembe 00:53

Hasta Ve Yaşlı Refakatçisi Eğitimleri Başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile Danışma Birimi tarafından düzenlenen Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurslarında yeni dönem eğitimleri başladı.
24 Şubat 2015 Salı 18:58

Banyo Yapmamak İçin Evden Kaçan Yaşlı Adam 4 Gün Sonra Ölü Olarak Bulundu

Sakarya’da banyoya girmemek için evden kaçan akli dengesi bozuk yaşlı adam, 4 gün sonra orman yolunda ölü olarak bulundu.
3 Şubat 2015 Salı 19:06

Banyo Yapmamak İçin Kaçtı 3 Gündür Aranıyor

Sakarya’nın Hendek ilçesinde akli dengesi yerinde olmadığı ve sudan korktuğu öğrenilen şahıs, banyoya girmemek için evden kaçtı. Ekipler 3 gündür yaşlı adamı arıyor.
2 Şubat 2015 Pazartesi 20:22

Yaşlı Çift Küle Dönen Ahşap Evde Yanarak Can Verdi

Sakarya’da iki katlı ahşap binada çıkan yangında yaşlı çift yanarak can verdi.
24 Aralık 2014 Çarşamba 21:34

Taraklı SYDV'den Yaşlılara Temizlik Ve Bakım Hizmeti

Sakarya’nın Taraklı İlçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonucu tespit edilen yaşlı vatandaşlara yönelik olarak hazırlanan “Bakıma Muhtaç Yaşlılara Yerinde Hizmet Projesi” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul edildi.
10 Aralık 2014 Çarşamba 18:45

Kendilerini Polis Diye Tanıtan Dolandırıcılar Suçüstü Yakalandı

Sakarya’da kendilerini polis olarak tanıtan 21 yaşındaki 2 kişi, yaşlı kadının otomobilin altına bıraktığı paraları alırken suçüstü yakalandı.
26 Kasım 2014 Çarşamba 02:47

Dolandırıcı İstanbul Avcılar'da Yakalandı

Taraklı'da yaşlı bir kadını 23 bin TL dolandıran şahıs İstanbul Avcılar Emniyet Amirliği Asayiş ekipleri tarafından yakalandı
14 Kasım 2014 Cuma 06:31

Yaşlıların Ücretsiz Seyahat Maliyeti 40 Milyon Lira

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 65 yaş üzeri vatandaşların ücretsiz seyahat etmesinin belediyeye yıllık 40 milyon TL?lik ekstra yük getirdiğini söyledi.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediye M
14 Kasım 2014 Cuma 01:00

Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu

Düzce?de yaşlı bir kadın evinde ölü bulundu.Edinilen bilgiye göre, Düzce?de Yenimahalle?de yaşayan Tükez Sevim?den (70) dün geceden beri haber alamayan yakıları, polise haber verdi. Polis ekipleriyle birlikte eve giren yakınları yaşlı ka
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:54

Çocuk Yaşlı Engelli ve Gaziler Edirne?de Obeziteye Karşı Yürüdü

Edirne?de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan çocuk, yaşlı, engelli, gazi ve çalışanlar, obeziteye karşı yürüdü.Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü?nün düzenli olarak obezite ile mücadele ve sağlıklı yaşama bilin
10 Kasım 2014 Pazartesi 23:54

Budamak İçin Çıktığı Ağaçtan Düştü

Batman?ın Gercüş ilçesine bağlı Dereli köyünde 65 yaşındaki bir kişi, budamak için çıktığı ağaçtan dengesini kaybederek yere düştü. Ağır yaralanan yaşlı adam hastanede tedavi altına alındı.Edinilen bilgiye göre, olay Gercüş ilçesine bağl
9 Kasım 2014 Pazar 06:36

Başkan Üzülmez?den Hasta Ziyareti

Mesai saatleri dışında hasta ve yaşlı ziyaretlerini gerçekleştiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önceki akşam da Kartepe Erzurum Aşkale Demirkıran Köy Derneği Başkanı Metin Çomaklı?yı ziyaret etti.İlçe halkının takdirini topl
8 Kasım 2014 Cumartesi 23:30

79 yaşında 3 kişiye hayat oldu

Bursa’da beyin ölümü gerçekleşen yaşlı kadının organları 3 kişiyi yeniden hayata bağladı.
8 Kasım 2014 Cumartesi 15:58

Gümüşhane?de Kaya 3 Katlı Evin Üzerine Düştü: 1 Yaralı

Gümüşhane?de konut alanı oluşturmak için yapılan dinamitli patlatma sonucu bir evin üzerine kaya kütlesi düştü. Olay anında evde bulunan yaşlı bir vatandaş yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Oltanbey mahallesinde yapılacak konutlar için fi
7 Kasım 2014 Cuma 01:42

75 Yaşındaki Kadını 23 Bin Tl Dolandırdılar

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde telefon dolandırıcıları, yaşlı bir kadını 23 bin TL dolandırarak kayıplara karıştı.
17 Eylül 2014 Çarşamba 20:02

75 Yaşındaki Yakup Karayunus İçin Seferber Oldular

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde ikametinden ayrılan ve bir daha geri dönmeyen ara sıra hafıza kaybı yaşayan 75 yaşındaki yaşlı şahıs için arama işlemleri başlatıldı.
31 Temmuz 2014 Perşembe 08:59

SAPANCA İLÇE JANDARMA’DAN YAŞLI ÇINARLARA YEMEK

Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan, Sapancalı yaşlı esnaflara “Onurluluk” programı düzenledi.
11 Haziran 2014 Çarşamba 04:43

KULAĞINDAN ARI SOKTU ÖLDÜ

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde, arının soktuğu yaşlı bir adam öldü.
30 Mayıs 2014 Cuma 02:03

SAKARYA’DA KAZA: 1 ÖLÜ, 1 YARALI

Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Atatürk Bulvarı’nda karşıdan karşıya geçmek isteyen yaşlı çifte V.G. idaresindeki 34 BT 5263 plakalı araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle Ayşe A. (78), kaza yerinde tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, İsmail A. (70) hastaneye kaldırıldı.
27 Mayıs 2014 Salı 21:48

HALK OTOBÜSLERİNİN YAŞLILARI ALMADIĞI İDDİA EDİLDİ

2014 yılında çıkan ücretsiz seyahat yönetmeliğiyle ilgili özel halk otobüsleri ve belediye denetiminde olan toplu taşıma araçlarına engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz binmesi konusunda bir yaşlı vatandaş daha mağdur olduğunu iddia ederek bütün şoförlerden şikâyetçi olduğunu ifade etti.
22 Mayıs 2014 Perşembe 03:28

ALEMDAR SERDİVAN’DAKİ YAŞLI ANNELERİ ZİYARET ETTİ

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Anneler Günü’nde ilçedeki yaşlı anneleri ziyaret etti.
12 Mayıs 2014 Pazartesi 03:49

YAŞLILAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Türkiye’de 1990 yılından itibaren 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası”, bu yıl Eser İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları programla farklı bir havada kutlandı.
25 Mart 2014 Salı 21:37

BAKAN İSLAM SAKARYA’DA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Sakarya'da medya temsilcileri ve köşe yazarları ile basın toplantısında bir araya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, yaşlı ve engellilerin ücretsiz taşınmasında geri adım olmadığını ve taşımaya devam edeceklerini söyledi.
23 Mart 2014 Pazar 03:39

YAŞLICA’DAN MUHTEŞEM AÇILIŞ!

Sakaryaspor eski kulüp başkanı ve Sakarya’nın önemli ve tanınmış iş adamlarından Vedat Yaşlıca, Modern Sanayi Bölgesi, Yeşiltepe mevkiinde Oto Elektrik Toptan Ticaret, Otomotiv Yedek Parça üzerine faaliyetini sürdürdüğü Kaya Ticaret olarak, büyük bir Shovroom açılışını gerçekleştirdi.
21 Mart 2014 Cuma 21:30

YAŞLILARA SAYGI HAFTASI

Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri kursiyerleri, Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nde yaşlılar ile bir araya gelirken, Sosyal Gelişim Merkezi Çocuk Kulübü üyesi minikler ise ev ziyareti gerçekleştirdi.
19 Mart 2014 Çarşamba 20:11

Dengesini Kaybedip Merdivenden Düşen Yaşlı Adam Öldü

Adapazarı'nda merdivenlerden inerken dengesini kaybeden yaşlı adam, başını merdivene vurarak hayatını kaybetti.
26 Şubat 2014 Çarşamba 18:54

Yaşlı Kadınların Yağmur Duası

Akçapınar Köyünde köyün yaşlı kadınları yağmur duası yaptı
25 Şubat 2014 Salı 19:11

BİSİKLETİYLE KARŞIYA GEÇMEK İSTERKEN OTOMOBİL ÇARPTI

Sakarya'da bisikletiyle yolun karşısına geçmek isteyen yaşlı adama otomobil çarptı. Kazada ağır yaralanan yaşlı adamın kafa travması geçirdiği ve durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
20 Şubat 2014 Perşembe 02:55

İNSAN ONURUNA YAKIŞIR HİZMET ALIYORLAR

Karapürçek Kaymakamlığı tarafından hazırlanan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Korunmaya Muhtaç Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Verilmesi” projesi devam ediyor.
6 Şubat 2014 Perşembe 19:14

KORUMALI İŞYERİ DESTEK PROJESİ

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda,
4 Şubat 2014 Salı 18:19

BÜYÜKŞEHİRDEN, EN HAYIRLI HİZMET

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Hasta ve Yaşlı Bakım Kurslarında eğitim alan kursiyerler Karaman, Çukurahmediye ve Yahyalarda ikamet eden yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, vatandaşlara kişisel bakım ve temizlik hizmeti sundu.
26 Ocak 2014 Pazar 22:24

MİNİKLERDEN EN ANLAMLI ZİYARET

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kulüpleri faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Değerler Eğitimi kapsamında, kulüp üyesi çocuklar ile yaşlı ziyaretlerinin gerçekleştirildiği belirtildi.
16 Ocak 2014 Perşembe 20:26

YAŞLI KADIN BASIN MENSUPLARINI TEHDİT ETTİ

Sakarya’nın Erenler İlçesi Hacıoğlu Mahallesinde yaşayan yaşlı bir çiftin evlerini çöp ev haline getirdiği bilgisini alan Erenler Belediyesi zabıta ekipleri, olay yerine geldi.
14 Ocak 2014 Salı 19:32

TEK HAYALİ EV ALMAKT

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Yuvalak köyünde ilk kanserine yenik düşen Resul Kocakuzu ev hayalini gerçekleştiremedi. Henüz hayatının baharında hayata veda eden Resul arkasında henüz 3 aylık evli olduğu gözü yaşlı bir eş ve ulaşamadığı hayaller bıraktı.
31 Aralık 2013 Salı 22:15

Yaşlılarla Farkındalık Yaratmak

SAÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri Erenler Belediyesinin toplantı salonunda Yaşlılarla Sosyal Hizmet dersi kapsamında “sosyalleşmede farkındalık yaratmak” konulu bir toplantı düzenledi.
20 Aralık 2013 Cuma 22:45

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNDEN ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

3 Aralık Engelliler Günü münasebetiyle Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şube Müdürlüğü Yaşlı Sağlığı ve Engelliler Birimi tarafından Adapazarı Özel Eğitim Anaokulunda engelli çocuklar ve ailelerine yönelik bir etkinlik düzenlendi.
3 Aralık 2013 Salı 22:44

Bülent Dik, Bakanlık Komisyonu üyesi oldu

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu’na seçildi. Dik, Komisyonun 26-27 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen toplantısına Sakarya’yı temsilen katıldı.
30 Kasım 2013 Cumartesi 02:23

TEM’DE FECİ ÖLÜM

Sakarya TEM otoyolunda karşıdan karşıya geçmek isterken bir aracın çarptığı yaşlı adam feci şekilde hayatını kaybetti.
24 Kasım 2013 Pazar 22:49

YANARAK HAYATINI KAYBETTİ

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Kabakulak köyünde yalnız yaşayan yaşlı kadın evinde çıkan yangında yanarak hayatını kaybetti.
21 Kasım 2013 Perşembe 23:37

HUZUREVİ’NDE UYGULAMALI EĞİTİM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursları’nda eğitim alan kursiyerler, Hendek Melek Nişancı Huzurevi’ni ziyaret ederek, uygulamalı bakım dersi aldı.
21 Kasım 2013 Perşembe 22:17

HUZUREVİ’NDE UYGULAMALI EĞİTİM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kursları’nda eğitim alan kursiyerler, Hendek Melek Nişancı Huzurevi’ni ziyaret ederek, uygulamalı bakım dersi aldı.
20 Kasım 2013 Çarşamba 18:52

AİLE DANIŞMA BİRİMİ’NDE EĞİTİM BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Bakımı ve Oyun Etkinlikleri ile Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Kurslarında eğitimler başladı. 6 ay sürecek eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerler, Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifikalarını almaya hak kazanacak.
9 Kasım 2013 Cumartesi 02:04

yaşlı hastalar için Geriatri Servisi

Toplumdaki yaşlı nüfusun giderek artış göstermekte olması sebebi ile sağlık alanında bu doğrultuda planlamalar yaptıklarını kaydeden Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ünal Küçükyılmaz, ilk aşamada yaşlı hastaların tedavilerinin yapılacağı bir Geriatri Servisi açmayı planladıklarını
19 Ekim 2013 Cumartesi 20:56

HES VE HIZLI TREN İNŞAATLARI MAĞDUR ETTİ

HES ve hızlı tren inşaatı nedeniyle mağdur olan yaşlı çift, yetkililerden yardım istedi.
13 Ekim 2013 Pazar 20:21

En Anlamlı Ziyaret

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Yaşlı Hizmet Birimi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Sakarya’da ikamet eden 100 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yönelik ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.
3 Ekim 2013 Perşembe 03:07

Engelliler için çuval çuval mavi kapak topladılar

Sakarya’da biri 72 yaşında yaşlı bir adam, diğeri orta yaşlı iki vatandaş ve iki ilkokul öğrencileri engellilere yardım için çuval çuval mavi kapak toplayarak herkese örnek oldular.
2 Ekim 2013 Çarşamba 20:41

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Hasta ve Yaşlı Refakatçisi kursu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Hasta ve Yaşlı Refakatçisi kursu düzenliyor. Kayıtlar, 23 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
22 Eylül 2013 Pazar 05:37

OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI YAŞLI ADAM YARALANDI

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde otomobilin çarptığı yaşlı adam yaralandı.
15 Eylül 2013 Pazar 08:28

TOÇOĞLU, “HER ZAMAN YAŞLI VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yaşlı vatandaşlara moral vermek amacıyla düzenlenen pikniğe katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,
12 Eylül 2013 Perşembe 06:03

SAKARYA’DA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI

Adapazarı’nda karşıdan karşıya geçmek isterken minibüsün çarptığı yaşlı adam yaralandı.
10 Eylül 2013 Salı 06:00

BİR ANDA YERE YIĞILAN YAŞLI ADAM KORKUTTU

Adapazarı Çark Caddesi’nde aşırı yorgunluk ve sıcak havanın etkisiyle baygınlık geçiren yaşlı adam korkuttu.
8 Eylül 2013 Pazar 04:21

Yaşlı Adam Su Kanalının Kenarında Ölü Bulundu

Sakarya'nın Taraklı ilçesi Mahdumlar köyünde yaşlı adam su kanalının kenarında ölü bulundu.
3 Ağustos 2013 Cumartesi 11:38

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free