hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

vergi haberleri

SESAM, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne Yönelik Çalışma Raporu Hazırladı

Sakarya Üniversitesi Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SESAM) tarafından, “Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden Aldığı Payın Arttırılmasına Yönelik Çalışma Raporu” yayımlandı.
2 Nisan 2020 Perşembe 16:55

Akaryakıt Vergileri Sakaryalıyı Nasıl Etkiliyor?

Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SESAM)’ın destekleri kapsamında “Akaryakıt Üzerinden Alınan Vergilerdeki Olası Değişikliklerin Otomobil Kullanıcılarının Davranışlarına Etkisi: Sakarya İli Örneği” adlı bir yüksek lisans tezi araştırması yapıldı.
16 Mart 2020 Pazartesi 18:54

e-Devlet Uygulamalarının Faydaları

2020 yılına girmemizle birlikte vergi alanında e-belge dönemi resmi olarak başladı.
7 Ocak 2020 Salı 22:25

Sakarya’nın Vergi Uyumu Analizi Yapıldı

Sakarya Üniversitesi Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SESAM) tarafından desteklenen Vergi Uyumu analizi tamamlandı.
27 Ekim 2019 Pazar 21:25

Vergi Bilinci Artıyor

Sakarya Üniversitesi SESAM çalışmaları kapsamında öğrencilerin vergi bilinci analizi yapıldı.
23 Ekim 2019 Çarşamba 19:47

TEŞEKKÜRE GİTTİLER DESTEK SÖZÜ ALDILAR

Sakarya Müteahhitler Birliği, Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik’e ihtisas vergi dairesi teşekkürüne gitti. Başkan Çelik ziyarette müteahhitlere vergi kanunlarıyla ilgili bilgilendirme yapabileceklerini söyledi
4 Eylül 2019 Çarşamba 21:34

Vergide Dijital Dönüşüm Konuşuldu

Sakarya Üniversitesi Maliye Öğrenci Topluluğu ve Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa “Vergide Dijital Dönüşüm” isimli panel düzenlendi.
11 Nisan 2019 Perşembe 00:08

Vergi beyannamelerinde son gün 31 Ocak

Gelirler Şube Müdürü Elife Bakırtaş, tüm İlan ve Reklam vergisi mükelleflerinin 31 Ocak Perşembe gününe kadar Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürlüğü’ne İlan ve Reklam vergisi beyannameleri verebileceklerini ifade etti.
16 Ocak 2019 Çarşamba 18:40

Meclis’te AK Parti ile MHP işbirliği

Asgari Ücretten vergi alınmaması yönünde, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın verdiği araştırma önergesi AK Parti ve MHP’nin oyları ile reddedilince, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır duruma tepki gösterdi.
22 Kasım 2018 Perşembe 22:38

MÜSİAD Sakarya’da yeniden yapılandırma anlatıldı.

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesini ziyaret ederek, “7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun" hakkında bilgi verildi.
25 Temmuz 2018 Çarşamba 05:48

Değerlerimize sahip çıkmalıyız

Sakarya Kent Şurası’nın son toplantısında Vergi Barışı, İmar Affı ve şehrin belli başlı sorunları masaya yatırıldı. Kent Şurası Kurucu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, şehrin değerlerine sahip çıkılması için yönetenlere çağrıda bulundu.
2 Temmuz 2018 Pazartesi 22:25

Yapılandırma fırsatında son gün 31 Temmuz

Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürü Elife Bakırtaş, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırma fırsatından faydalanmak isteyenler vatandaşlar için son başvuru tarihinin 31 Temmuz Salı günü olduğunu hatırlattı.
26 Haziran 2018 Salı 21:23

Büyükşehir’de Taksitlendirme Fırsatı

Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürü Elife Bakırtaş, yürürlüğe giren 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgiler verdi.
4 Haziran 2018 Pazartesi 22:38

CHP’DEN ESNAFA “VERGİ İNDİRİMİ” MÜJDESİ

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP iktidarında esnafın vergisini düşüreceklerini belirterek, “Esnafa gün yüzü göstereceğiz; ödediğiniz vergileri düşürecek, sıfır faizle kredi sağlayacağız. CHP iktidarında, sadece esnafın derdiyle, talebiyle ilgilenen bir Esnaf Bakanlığı kuracağız” dedi.
3 Haziran 2018 Pazar 00:37

ÜRETİMİNİ SAKARYA'DA YAPAN FİRMALAR VERGİLERİNİ DE SAKARYA DA ÖDEMELİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik’i ağırladı.
4 Mayıs 2018 Cuma 00:14

MÜSİAD’tan Vergi Dairesi Başkanlığına Ziyaret

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vergi Dairesi Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi.
6 Temmuz 2017 Perşembe 02:32

Ağbal, “ Ortada mağduriyet var. Bu sorunu çözmek için gerekeni yapacağız” dedi.

Sakarya’da faaliyet gösteren işletmelerin ihracat oranının artması ve şehirde toplanan vergilerin KDV iadesine yetmemesiyle Sakarya'nın gelirlerinde düşüş yaşandı.
14 Haziran 2017 Çarşamba 23:50

VERGİ DAİRESİNDEN SATSO'YA “VERGİ HAFTASI” ZİYARETİ

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik ve vergi dairesi müdürleri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u makamında ziyaret etti.
1 Mart 2017 Çarşamba 18:35

SESOB Başkanı Alişan Vergi Dairesi Başkanı Çelik’i ağırladı

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, Vergi Haftası kutlamaları kapsamında SESOB Başkanı Hasan Alişan’a makamında ziyarette bulundu.
28 Şubat 2017 Salı 18:29

Vergi Dairesi’nden Sakarya MÜSİAD’a ziyaret

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik; MÜSİAD Sakarya Şubesi’ne “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Çelik ziyaretinde Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüştü.
26 Şubat 2017 Pazar 21:28

Sicil affının yanında yapılandırmaya ek süre de meclisten geçti

Sakaya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, dört gözle beklenen sicil affının yanında, SGK ve vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasında süreyi kaçıranlara ek süre tanıyan torba yasanın meclisten geçmesinin esnaf ve sanatkarı büyük ölçüde rahatlattığını söyledi.
19 Ocak 2017 Perşembe 20:13

İlan ve Reklam Vergisi mükelleflerinin. dikkatine.

Büyükşehir Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, tüm ilan ve reklam vergisi mükelleflerinin Ocak ayının sonuna kadar Büyükşehir Belediyesi Gelir Müdürlüğüne beyanname vermeleri gerektiğini ifade etti.
5 Ocak 2017 Perşembe 18:31

MÜTEAHHİTLER VERGİ DAİRESİNDE

Sakarya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik’i makamında ziyaret etti
28 Kasım 2016 Pazartesi 20:01

Yeni esnaf ve sanatkarlara eğitim

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından, odalara yeni kayıt yaptıran esnaf ve sanatkarlara yönelik satış, pazarlama, müşteri memnuniyeti, basit ve gerçek usul vergiler, SGK hakkında bilgilendirme eğitimi verildi.
6 Ekim 2016 Perşembe 00:46

SESOB’dan ‘Yeniden Yapılandırma’ eğitimi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından üyelerine yönelik düzenlenen eğitimde, kamuoyunda “Vergi Affı” olarak bilinen 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’un getirdiği hükümler ve düzenlemenin esnaf ve sanatkarlara yönelik avantajları anlatıldı.
5 Ekim 2016 Çarşamba 01:27

Vergi Borçlarına Büyükşehir Kolaylığı

Büyükşehir Belediyesi Resmi Gazetede yayımlanan yeni kanun ile birlikte vergi borçlarını yapılandırmaya başladı. Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, belediyeye borcu olan mükelleflerin yapılandırma ile borçlarını rahatlıkla ödeyebileceklerini söyledi.
24 Ağustos 2016 Çarşamba 02:58

Aydın Petrol Adeta Bir İstikrar Abidesi

Sakarya ili genelinde (ilçeler dâhil) 2016 yılı Kurumlar Vergisi rekortmenlerinin (ilk yüze giren) isimleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. İlimizdeki en yüksek vergi ödeyen şirketler arasında, kendi sektöründe son yirmi yıldır başı çeken Aydın Petrolcülük ve Tic. A.Ş. , bu sene de geleneği bozmadı.
27 Temmuz 2016 Çarşamba 01:02

Esnaf ve sanatkarı sevindirecek paket mecliste

Vergi ve SGK borçlarına yeniden yapılanma geliyor. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından vergi ve SGK borçlarına yönelik yeniden yapılanma yapılacağı yönündeki açıklaması, kesimimiz tarafından büyük memnuniyet yaratmıştır” dedi.
21 Temmuz 2016 Perşembe 21:31

‘Bağ-Kur’luya erken emeklilik kapısı aralandı’

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, 2000 yılından önce vergi, esnaf odası veya sicil kaydı bulunan, bir şekilde kaydı silinen esnaf ve sanatkarlar için Yargıtay’ın emsal teşkil edecek bir karar verdiğini belirterek, “Bu karar Bağ-Kur’luya erken emeklilik kapısını da araladı. Şimdi gözler Meclis’te” dedi.
2 Haziran 2016 Perşembe 22:08

SERDİVAN BELEDİYESİ’NDEN VERGİ MÜKELLEFLERİNE BÜYÜK KOLAYLIK

Serdivan Belediyesi’nden emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergilerini ödeyecek mükelleflere büyük kolaylık sağlayacak uygulama hayata geçirildi.
21 Mart 2016 Pazartesi 18:48

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik MÜSİAD’ta

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik; MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Genç ve Yönetim Kurulu Üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu.
7 Ocak 2016 Perşembe 23:42

BAŞKAN ÇELİK “E- TEBLİGAT UYGULAMASI OCAK AYINDA ZORUNLU OLUYOR''

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın konuğu Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik oldu. E-Tebligat Uygulaması ile ilgili Meclis Üyelerine bilgi veren Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik konunun önemine değindi.
24 Aralık 2015 Perşembe 22:46

İKİNCİ TAKSİT ÖDEMELERİNDE SON GÜN 30 KASIM

Son günü 30 Kasım Pazartesi olarak belirlenen Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemelerinde, mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Serdivan Belediyesi vezneleri vatandaşlara hafta sonu da hizmet verecek.
27 Kasım 2015 Cuma 22:09

CAMİLİ’YE GELİR BİRİMİ VEZNESİ AÇILDI

Sakarya'nın Yenikent bölgesinde oturan vatandaşlar, emlak, işyeri ve çevre temizlik vergilerini artık Adapazarı Belediyesi Camili Ek Hizmet binasında ödeyebilecek.
24 Kasım 2015 Salı 17:08

Emlak Ve Çtv Vergilerinin İkinci Taksitinde Son Gün 30 Kasım Pazartesi

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemelerinde son günün 30 Kasım Pazartesi olduğu belirtildi.
10 Kasım 2015 Salı 20:59

Satso'dan Vergi Dairesi Başkanı'na Hayırlı Olsun Ziyareti

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik’ hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
7 Ağustos 2015 Cuma 01:17

EMLAK VE ÇTV VERGİ ÖDEMELERİ İÇİN VEZNELER CUMARTESİ VE PAZAR DA AÇIK

Ödemeleri 4 Mayıs 2015 Pazartesi günü başlayan Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinin (ÇTV) 1. Taksiti için son ödeme günü 1 Haziran 2015 Pazartesi.
29 Mayıs 2015 Cuma 03:29

ADAPAZARI BELEDİYESİ’NDE VEZNELER HAFTA SONU AÇIK

Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin 1. taksitlerinin ödenebilmesi için Adapazarı Belediyesi’nde vezneler hafta sonu da açık olacak.
22 Mayıs 2015 Cuma 21:23

CHP'DEN VERGIDE ADALET SÖZÜ

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Milletvekili Adayı Ayşe Kılıç, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Nazmi Yıldırım ve parti yöneticileri, Sakarya'daki vergi dairelerini ziyaret etti.
10 Mayıs 2015 Pazar 06:29

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp'ten Satso'ya Ziyaret

Geleneksel Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp ve daire müdürlerinden oluşan heyet, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.
26 Şubat 2015 Perşembe 01:06

Hendek Sakarya'da Vergi De İkinci

Hendek Vergi Dairesi Müdürü Ünal Koru, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü ziyaret ederek Vergi Haftasını simgeleyen kokartlarını takdim ettiler.
24 Şubat 2015 Salı 22:50

SESOB Başkanı Alişan’dan Bakan Şimşek’e teşekkür

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan vergi yapılandırma tarihinin uzatıldığını açıkladı ve SESOB üyelerine yapılandırmadan yararlanmaları çağrısında bulundu.
2 Aralık 2014 Salı 05:05

Vergide Son Gün 1 Aralık Pazartesi Günü

2013 yılı ve öncesi Emlak ve İşyeri Çevre Temizlik vergisi borcu olanlar 1 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar Adapazarı Belediyesi’ne gelerek borçlarını yapılandırabilecek.
28 Kasım 2014 Cuma 09:42

Satso Ata Karnesi Hizmetine Başladı

Eşyaların Gümrük Vergisi’ne tabi olmadan geçici kabulüne imkân sağlayan teminat yerine geçen ve beyanname olarak kabul edilen Ata Karnesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilmeye başladı. Başkan Kösemusul, ilk karneyi MRAMOR Kurteş Soba Firması Sahibi Ömer Kurteş’e vererek, Hayırlı olsun” dedi.
19 Kasım 2014 Çarşamba 12:03

Bakandan Süper Lige 100 milyon ceza!

Spor kulüplerinin vergi borcu 100 milyon lira
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:52

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk Kayseri Smmm Odası?nı Ziyaret Etti

Gelir İdaresi Başkanı (GİB) Adnan Ertürk, Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası?na bir ziyarette bulundu.Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı ve Kayseri SMMM Odası tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısı için Kayseri?ye gel
11 Kasım 2014 Salı 20:22

Süper Lig kulüplerine 100 milyon TL vergi borcu

Maliye, Süper Ligdeki bazı kulüplerin vergi incelemesini tamamladı
11 Kasım 2014 Salı 19:48

Belediye Başkanı Vergili?den Şahin?e Cevap

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Karabük Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin?in kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalara sert cevap verdi.Makamında gazetecilerle bir araya gelen Başkan Vergili, AK Part
11 Kasım 2014 Salı 00:04

Alevi derneğine hükümetten anlamlı jest

Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği, “kamu yararına çalışan dernekler” statüsüne alındı. Bu tür dernekler, çeşitli vergilerden muaf tutuluyor.
10 Kasım 2014 Pazartesi 18:07

Şahin Vergili?ye Yüklendi

AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığının 5. Olağan kongresinde Tunca Özcan seçildi.Kültür Merkezinde yapılan ve tek liste ile gidilen seçimlerde 175 delegenin 134?nün oyunu alan işadamı Tuncay Özcan, AK Parti Karabük Merkez İlçe başkan
10 Kasım 2014 Pazartesi 01:22

Müsiad?da Vergi Torbası Anlatıldı

MÜSİAD Konya Şubesi Cuma toplantılarında bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu?nda kabul edildikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?ın onayı ve resmi gazetede yayınlanmasının ardından yürürlüğe giren Torba Yasa kon
9 Kasım 2014 Pazar 19:46

Alperen Ocakları Aşure Dağıttı

Alperen Ocakları Zonguldak İl Başkanlığı tarafından Muharrem ayı olması sebebiyle aşure dağıttı.Alperen Ocakları Zonguldak İl Başkanlığı tarafından Muharrem ayı olması sebebiyle Zonguldak Vergi Dairesi önünde aşure dağıttı. Düzenlenen aş
8 Kasım 2014 Cumartesi 23:36

Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemeleri Başladı

Düzce Belediyesi tarafından işlemi gerçekleştirilen Emlak Vergileri taksitlerinin ikinci ödemeleri başladı. Tahsilatların kredi kartı ya da nakit olarak 1 Kasım-1 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi.Düzce?ye ait Emlak
8 Kasım 2014 Cumartesi 14:40

Son Başvuru Tarihi 1 Aralık

2014 Torba Yasa olarak bilinen vergi borcu yapılandırmasında son başvuru tarihinin 1 Aralık 2014 olduğunu hatırlatan Vergi Dairesi yetkilileri, tüm mükellefleri Kasım ayının sonuna kadar Vergi Dairesine beklediklerini kaydetti. Vatandaşlar baş
8 Kasım 2014 Cumartesi 01:42

Balıkesir Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol Edremit?te Torba Yasa?yı Anlattı

Edremit Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Temsilciliği?nin organizasyonunda muhasebeci ve oda üyelerine Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından vergi borçlarının yapılandırması konusunda seminer verildi.ETO Meclis Salonu?nda düzen
7 Kasım 2014 Cuma 23:36

Diyaliz Derneğinden Aşure Dağıtımı

Diyaliz-Organ Nakli ve Kronik Hastalar Dayanışma Derneği tarafından Muharrem ayı nedeniyle Zonguldak Vergi Dairesi binası önünde vatandaşlara aşure dağıtımı gerçekleştirildi.Diyaliz-Organ Nakli ve Kronik Hastalar Dayanışma Derneği tarafı
7 Kasım 2014 Cuma 23:18

Vergide Fırsat Zamanı

Resmi Gazete’de Yayımlanan bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair Torba Kanunla geriye dönük Emlak ve İşyeri Temizlik Vergisi borcu olanlar 1 Aralık 2014 tarihine Adapazarı Belediyesi’ne müracaat ederek borçlarını yapılandırabilecek.
17 Ekim 2014 Cuma 02:11

Akdardağan : “sarmalık Kıyılmış Tütünlerin Satışında Artış Gözlenmekte"

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, “Sarmalık kıyılmış tütünlerin artışı son zamanlarda çok arttı. Bu artış ve özellikle de bandrolsüz ve ruhsatsız tütün satışı vergi kaybına sebep oluyor” dedi.
29 Eylül 2014 Pazartesi 21:01

ATA KARNESİ ARTIK SATSO'DAN VERİLECEK

Eşyaların Gümrük Vergisine tabi olmadan geçici kabulüne imkan sağlayan teminat yerine geçen ve beyanname olarak kabul edilen Ata Karnesi artık Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilecek.
23 Ağustos 2014 Cumartesi 01:05

ORKÖY’LER 5 YIL EMLAK VERGİSİNDEN MUAF OLACAK

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, Emlak ve ÇTV vergilerinin birinci taksitlerinin 2 Haziran itibarı ile sona erdiğini belirterek ikinci taksit ödemelerinin Kasım ayında yapılacağını söyledi.
12 Haziran 2014 Perşembe 21:02

VEZNELER HAFTA SONU AÇIK

Adapazarı Belediyesi, Emlak ve İşyeri Çevre Temizlik vergilerinin birinci taksit ödemeleri 31 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek. Belediyeden yapılan açıklamada veznelerin hafta sonu da açık olacağı belirtildi.
16 Mayıs 2014 Cuma 21:57

ADAPAZARI BELEDİYESİ'NDEN VERGİ UYARISI

Adapazarı Belediyesi, Emlak ve İşyeri Çevre Temizlik vergilerinin birinci taksit ödemeleri 31 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek.
9 Mayıs 2014 Cuma 02:07

EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİNİZİ ÖDEMEYİ UNUTMAYIN

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada emlak ve çevre temizlik vergilerinin ilk taksitinin 2 Haziran 2014 Pazartesi gününe kadar ödenmesi gerektiği bildirildi.
8 Mayıs 2014 Perşembe 03:51

SAKARYA'DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde vergi dairesinin beşinci katına çıkan şahıs intihar girişiminde bulundu.
25 Nisan 2014 Cuma 21:50

GÜMRÜKÖNÜ VERGİ DAİRESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Her yıl şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle 25’inci Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Gümrükönü Vergi Dairesi, çocuklara vergi bilincini yerleştirmek amacıyla okullarda seminerler düzenledi.
4 Mart 2014 Salı 19:14

VERGİ DAİRESİ BAŞKANINDAN ÇAKIRSOY’A PLAKET

25’inci Vergi haftası nedeniyle Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. Vergi Dairesi Başkanı Alp, ziyaret anısına SMMMO başkanı Çakırsoy’a plaket takdim etti.
25 Şubat 2014 Salı 19:03

VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI DEVAM EDİYOR

25. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Karasu Vergi Dairesi Müdürü Nazife Dinç Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam’ı ziyaret etti.
25 Şubat 2014 Salı 19:02

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI ALP, VALİ BÜYÜK’Ü ZİYARET ETTİ

Bu yıl 25’incisi kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp ve daire müdürleri Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ü ziyaret etti.
24 Şubat 2014 Pazartesi 21:34

25’İNCİ VERGİ HAFTASI BAŞLADI

Toplumda vergi bilincini artırmak için kutlanan Vergi Haftası bu sene 25’inci kez kutlanıyor. 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen Vergi Haftası kutlamaları Sakarya Kent Meydanında Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.
24 Şubat 2014 Pazartesi 21:24

EMLAK VE ÇTV’DE SON GÜN 30 KASIM

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinin ikinci taksit ödemeleri 30 Kasım Cumartesi günü sona eriyor.
19 Kasım 2013 Salı 19:29

Albuyur: “Borçla Saltanat olmaz!..”

Halkın vergileri ile lüks’ün faizi ödenemez. Vatandaş hizmet, Çocuklarımız özgürlük alanlarını beklerken bu İsraf, bu lüks hak görülemez” diyen CHP Serdivan Belediye Başkan A. Adayı Atilla Albuyur, Serdivan Belediyesi’nde değişim zamanının geldiğini söyledi.
10 Eylül 2013 Salı 05:26

TÜRK-İŞ'TEN VERGİ UYARISI

Türk İş Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman Türk-İş'e bağlı 20 sendikanın katılımıyla oluşturulan Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, sendika olarak olmazsa olmazlarının başında yıl içinde yüzde 27’lere ulaşan vergi konusunun halledilmesi olduğunu söyledi.
14 Haziran 2013 Cuma 20:55

KURUMLAR VERGİ REKORTMENLERİ AÇIKLANDI

Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı 2012 yılı Sakarya İli Kurumlar Vergi Rekortmenlerini açıkladı. İlk yüz firmanın açıklandığı listede Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ)172 milyon 707 bin 47 TL gelir beyan ederken 34 milyon 541 bin 409 TL vergi ödeyerek ilk sırada yer aldı. SEDAŞ’ı OTOKAR fabrikası izlerken AGDAŞ ise listede üçüncü sırada yer aldı.
28 Mayıs 2013 Salı 21:39

VEZNELER HAFTASONU DA AÇIK

Adapazarı Belediyesi, Emlak ve İşyeri Çevre Temizlik vergilerinin birinci taksit ödemeleri 31 Mayıs Cuma günü sona eriyor. Vatandaşların hafta içinde veznelerde sıra beklememesi için Adapazarı Belediyesi Mali Hizmetler Gelir Müdürlüğü veznelerinin hafta sonu da hizmet vereceği bildirildi.
25 Mayıs 2013 Cumartesi 01:41

MUHASEBECİLER KARASU’DA BULUŞTU

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Karasu Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü tarafından okulun konferans salonunda “Muhasebeciler Buluşuyor” isimli bir etkinlik düzenlendi.
29 Mart 2013 Cuma 19:37

HENDEK’TE TABELA VERGİLERİ CAN YAKIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hendek İlçe Başkanlığı, Hendek’te uygulanan yüksek tabela vergileriyle ilgili yazılı açıklamada bulundu.
27 Mart 2013 Çarşamba 02:40

6 YILDA 5 BASAMAK YÜKSELDİ

AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Vergi Haftası sebebiyle Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp’i ziyaret etti.
2 Mart 2013 Cumartesi 21:15

SAKARYALI REKORTMEN MÜKELLEFLERE YEMEK VERİLDİ

Sakaryalı rekortmen vergi mükelleflerine plaket verildi. Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ün katılımlarıyla Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp'in ev sahipliğinde Elmas Garden Inn Otel’de gerçekleştirilen yemekli davette vergi rekortmenleri ödüllend
1 Mart 2013 Cuma 20:10

VERGİ KONULU KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Sakarya’da 24. Vergi Haftası dolayısıyla lise ve dengi okullarda düzenlenen Vergi Konulu Kompozisyon Yarışması sonuçlandı.
1 Mart 2013 Cuma 19:37

ÖĞRENCİLER VERGİ KONUSUNDA BİLİNÇLENDİ

24’üncü Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya Vergi Dairesi tarafından Aykut Yiğit İlköğretim Okulu ziyaret edilerek öğrencilere vergi sunumu ve verginin önemi konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu.
1 Mart 2013 Cuma 19:23

VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Bu yıl 24’üncüsü kutlanan Vergi Haftası kutlamaları Sakarya’da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor.
28 Şubat 2013 Perşembe 23:52

24’ÜNCÜ VERGİ HAFTASI KUTLANMAYA BAŞLADI

24’üncü Vergi Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp Vergi tahakkuku konusunda Sakarya’nın ülke genelinde 18’inci sırada olduğunu ancak tahsilatta 20’inci sırada bulunduğunu açıkladı.
25 Şubat 2013 Pazartesi 15:48

24’ÜNCÜ VERGİ HAFTASI BAŞLIYOR

Vergi Dairesi Başkanlığınca geleneksel olarak kutlanan Vergi Haftası’nın 24’üncüsü bu yıl, 25 Şubat 2013-03 Mart 2013 tarihleri arasında kutlanacak.
24 Şubat 2013 Pazar 17:50

81 İlde Vergi Konulu Yarışmalar

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp 24. Vergi Haftası etkinliklerinden “81 İlde Vergi Konulu Yarışmalar” kapsamında Sakarya’da düzenlenecek yarışmaya Lise ve dengi okul öğrencilerinin sadece Kompozisyon dalında katılabileceğini belir
30 Ocak 2013 Çarşamba 16:59

İLAN VE TABELA VERGİLERİNİN SON ÖDEME TARİHİ

Sakarya Adapazarı Belediyesi Mali Hizmetler Gelir Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada belediye sınırları içinde bulunan ilan ve reklâmlara ait vergilerin 31 Ocak'a kadar ödenmesi gerektiği belirtildi.
17 Ocak 2013 Perşembe 17:25

NUMAN KURTULMUŞ SAKARYA'DA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, asgari ücretin gönüllerinin istediği noktada olmadığını söyledi. Kurtulmuş, asgari ücreti vergiden arındırmayı hedeflediklerini belirtti.
30 Aralık 2012 Pazar 00:24

SAKARYA KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TOPLANDI

Sakarya Küçük Millet Meclisi, Aralık ayı toplantısına katılan Eğitim İlke-Sen MYK üyesi Beytullah Önce, yüzde 70’i halktan alınan vergilerle oluşan genel bütçede sosyal adaletin ve kamunun gözetilmeğini belirtti.
13 Aralık 2012 Perşembe 15:13

MÜKELLEFLERİN BANKA HESAPLARI TAKİP ALTINDA

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp vergi tahsilatları ülke genelinde yüzde 11 olan oranın Sakarya’da yüzde 10 civarında seyrettiğini ve vergi mükelleflerinin banka hesap hareketlerinin takiplerini hızlandıracaklarını belirtti.
6 Kasım 2012 Salı 03:17

Yapılandırma süresi bugün sona eriyor.

Resmi Gazetede yayınlanan vergi affı kapsamında belediyelere ödenen Emlak ve Çevre Temizlik Vergisini aksatanlara verilen yeniden yapılandırma süresi bugünsona eriyor.
31 Ekim 2012 Çarşamba 04:17

VERGİ BORÇLARINA YAPILANDIRILMA UYARISI

Resmi Gazetede yayınlanan vergi affı kapsamında belediyelere ödenen Emlak ve Çevre Temizlik Vergisini aksatanlara bir şans daha verildi.
28 Eylül 2012 Cuma 18:19

EŞİNİN BAŞUCUNDA "BENİ BIRAKMA" DİYE AĞLADI

Sakarya’nın Karasu ilçesine yazlık evinin vergilerini ödemek için gelen bir kişi, belediye veznelerinde sıra beklerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Şahsın eşi, kocasının başucunda ‘Osman’ım beni bırakma’ diyerek ağladı.
4 Haziran 2012 Pazartesi 23:48

Vezneler hafta sonu da açık

Adapazarı Belediyesi, emlak ve işyeri çevre temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerinin 31 Mayıs tarihinde sona ereceği belirtilerek veznelerin hafta sonu da hizmet vereceği açıklandı.
18 Mayıs 2012 Cuma 23:53

Sigaraya 1,5 Lira sağlık vergisi

Sağlık harcamaları azaltmak için paket başına 1,5 lira sağlık vergisi geliyor.
3 Mayıs 2012 Perşembe 02:10

Öğrencilere Vergi Dersi

Bu yıl 23 üncüsü kutlanan Vergi Haftası kapsamında, toplumsal vergi bilincini artırmaya yönelik olarak yapılan etkinliklerden biri de Hacı Zehra Akkoç Kız Lisesi’nde düzenlendi. Öğrencilere, verginin önemi anlatıldı.
7 Mart 2012 Çarşamba 17:18

SYKD'den Vergi Haftası Kutlaması

İçerisinde bulunduğumuz vergi haftası nedeniyle bir bildiri yayınlamak isteriz ;
29 Şubat 2012 Çarşamba 20:32

SATSO'DAN ÖNEMLİ MESAJ: KAYITDIŞI'NA HAYIR...

27 Şubat 4 Mart tarihleri arsında bu yıl 23'üncüsü kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp ve beraberindeki daire müdürleri, SATSO'yu ziyaret etti.
28 Şubat 2012 Salı 18:40

Yüksek Elektrik Faturalarına Hile değil Çözüm

Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı, Enerji Fonu, Belediye Tüketim Vergisi, Sayaç Okuma Bedeli, İletim Hattı Bedeli gibi haksız kesintileri herkes duydu ve bizler gibi herkeste eleştirdi.
22 Aralık 2011 Perşembe 17:55

Eker'den müjdeli haber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, beyaz ve kırmızı etin fiyatlarında yapılan Katma Değer Vergisi (KDV) indirimin vatandaşın sofrasına yansıyacağını belirterek, "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla diğer gıda ürünlerinde de b
21 Kasım 2011 Pazartesi 04:32

Vergide Türkiye dünya lideri

Türkiye mobil dünyadaki vergi yükü sıralamasında en yakın rakibi Gabon’a 11 puanlık fark attı.
8 Kasım 2011 Salı 19:27

Bütçeden emekliye ek zam çıktı!

Hükümet, sigara tiryakileriyle lüks oto tutkunlarından topladığı vergiyi toplumun geniş kesimlerini sevindirmek için kullanacak.
21 Ekim 2011 Cuma 06:06

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free