hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde son hazırlıklar tamamlanıyor Kardeşlik ve dayanışmayı yaymaya devam edeceğiz Sakarya bölgesel gelişimde öncü olacak Sosyal sorumluluk projesi yüzleri güldürdü Engelli Bireylerin Sorunlarına SATSO'da Çözüm Arandı Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi Şampiyon Öğrenciler Gururlandırdı Sakaryalı Öğretmenler Zirvede Yerini Aldı SEDAŞ, Meslek lisesi öğrencilerini bilgilendirdi SAÜ Uluslararasılaşma Hamlelerini Sürdürüyor
Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi
Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi
 
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
 

Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
 
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1

toprak haberleri

MISIR ÜRETİCİLERİ MAĞDUR OLMASIN

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Mısır Sakarya için endüstriyel anlamda da kullandığımız bir tarım ürünüdür. Mısır üretimi hem toprak koşulları, hem de katma değer anlamında önemlidir ve münavebe şartı aranmadan desteklerden faydalanmalıdır.” dedi.
2 Şubat 2020 Pazar 23:50

ARİFİYE BELEDİYESİ'NDEN ŞAŞIRTAN UYGULAMA

Arifiye Belediyesi, İlçeye bağlı Nehirkent Karaaptiler Mahallesinde bulunan Gölet ve yeni köprü yanından Sakarya Nehri Kıyısına giriş çıkışları toprak dökerek kapattı.
18 Kasım 2019 Pazartesi 04:14

Hacı adayları kutsal topraklara doğru yola çıktı

Hac vazifesini yerine getirmek için Sakarya’dan kutsal topraklara yola çıkan 90 kişilik ilk hac kafilesini uğurlayan Başkan Ekrem Yüce, “Bu yıl şehrimizden 1130 kişi hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek. İlk kafilemizi terminalimizden uğurladık.
11 Temmuz 2019 Perşembe 01:06

SEDAŞ’TAN ANINDA MÜDAHALE

ADAPAZARI MALTEPE MAHALLESİNDE TEİAŞ’IN TOPRAKLAMA HATTI DAĞITIM ŞEBEKESİNİN ÜZERİNE DÜŞTÜ
19 Mayıs 2019 Pazar 01:32

Bitki üretiminde merkez Sakarya olacak

Bitki Doku Kültürü Araştırma ve Üretim Laboratuvarı’nda incelemelerde bulunan Yüce, “Sakarya verimli toprakları olan, bitki üretimine elverişli iklim şartlarına sahip bir şehir. Dolayısıyla şehrimizin bu potansiyelini en iyi şekilde kullanarak, ihracat yapmak istiyoruz.
4 Mayıs 2019 Cumartesi 05:17

İsrafil Şen (56) toprağa verildi.

Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki atış poligonunda meydana gelen heyelanda, toprak altında kalarak hayatını kaybeden Fidancılık yapan İsrafil Şen (56) toprağa verildi.
15 Nisan 2019 Pazartesi 22:59

81 ilde aynı anda fidan dikme rekoru kırıldı

Doğa ve çevreye yönelik farkındalık hareketleriyle öne çıkan ÇEKUD Derneği, Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın farklı noktalarında aynı anda onbinlerce fidan ve tohumu toprakla buluşturarak kırılması güç bir rekora imza attı.
9 Nisan 2019 Salı 01:40

Bu Topraklar İçin Sahnelendi

Sakarya Üniversitesi ve Serdivan Halk Eğitimi Merkezi birlikte 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü dolayısıyla “Bu Topraklar İçin” adlı bir etkinlik düzenlendi.
19 Mart 2019 Salı 21:10

Sakarya'yı marka şehir yapacak çalışmalara imza atacağız

Erenler Ziraat Odası'nın Genel Kurulu'na katılan Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Topraktan en iyi verimi almak için çalışmalar, araştırmalar yapacağız. Yatay mimari anlayışını sürdüreceğiz. Ulaşımda yeni çalışmaları hayata geçireceğiz.
7 Şubat 2019 Perşembe 18:39

Kutsal Topraklara Yolculuk Devam Ediyor

Kurban Bayramının yaklaştığı bugünlerde İlimizin çeşitli bölgelerinden çok sayıda hacı adayı kutsal topraklara dualarla uğurlanıyor.
9 Ağustos 2018 Perşembe 01:23

Söğütlü’deki Hac Kafilesi Uğurlandı

Söğütlü ‘de hac kafilesi dualarla ve gözyaşlarıyla kutsal topraklara uğurlandı.
9 Ağustos 2018 Perşembe 01:18

Benim Bahçem’de hasat zamanı

Macera Park tarafından çocukları toprak ve doğayla buluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Benim Bahçem’ projesinde sona gelindi. Minik çiftçiler kendilerine ayrılan parsellerde ektikleri domates, patlıcan, salata, fasülye, bamya gibi ürünleri hasat ediyor.
23 Temmuz 2018 Pazartesi 15:52

Toprak Bayramı, Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın yüzde 98’inin toprakta yapıldığına işaret ederek, “Binlerce yılda oluşan toprağın gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir şekilde bırakılması herkesin görevidir” dedi.
17 Haziran 2018 Pazar 08:04

MİLLET İKTİDARINDA, ALIN TERİNİZİN KARŞILIĞINI ALACAKSINIZ

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Geyve’de çiftçilere söz verdi; “Çiftçiye mazotu 3 lira yapacağız. Millet iktidarında, bereketli topraklarımızda üretecek, ürettiğinizin, alın terinizin karşılığını alacaksınız” dedi.
17 Haziran 2018 Pazar 07:56

‘Benim Bahçem’ projesinde kayıtlar başladı

Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Park tarafından çocukları toprak ve doğayla buluşturan ‘Benim Bahçem’ projesinde kayıtlar başladı.
2 Mayıs 2018 Çarşamba 06:42

Anız yangınları toprak verimliğini düşürür

Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Anız yangınları ile toprak verimliliği azalır. Topraktaki canlılar ve yaşam ortamları yok olur. Anız yakma uygulamaları, çevreye ve ekonomiye ciddi zararlar verir. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyoruz” dedi.
28 Eylül 2017 Perşembe 03:01

Minik çiftçiler hasat zamanını bekliyor

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 7-14 yaş arası çocukları toprak ve doğa ile buluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Benim Bahçem’ projesinde minik çiftçilerin bahçelerine ektikleri ürünler filizlenmeye başladı.
20 Temmuz 2017 Perşembe 23:20

Bosna sizin kız kardeşinizdir. Bosna’ma sahip çıkın

Aliya İzzetbegoviç’in “Bosna sizin kız kardeşinizdir. Bosna’ma sahip çıkın" diye vasiyet ettiği Osmanlı toprakları Bosna ve Hersek’e İş ve Kültür Gezisi’ne katılan MÜSİAD Sakarya Şubesi üyeleri; başta 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın izlerini yerinde gördü.
7 Mayıs 2017 Pazar 20:21

‘Benim Bahçem’ projesinde kayıtlar başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları toprak ve doğayla buluşturmasına yönelik bir projesi olan ‘Benim Bahçem’in kayıtları başladı.
3 Mayıs 2017 Çarşamba 01:58

Sakarya MÜSİAD Bosna yolcusu

MÜSİAD Sakarya Şubesi; 3-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında içerisinde ailelerinde yer aldığı 38 kişilik bir grupla; Osmanlı toprakları olan Bosna Hersek’e İş ve Kültür Gezisi düzenliyor.
1 Mayıs 2017 Pazartesi 21:59

Güvenli konutlar huzurlu hayatlar

Katıldığı radyo programında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Sakarya'da güvenli konutlarda, toprakla, bahçeyle, yeşille, doğayla bağını kesmeyen huzur dolu bir hayat yaşansın istiyoruz. Mimari bu konuda çok önemlidir
13 Nisan 2017 Perşembe 03:24

SASKİ’de görev değişimi

SASKİ’de emekli olan Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak’ın yerine vekaleten Cemal Babalıoğlu atandı.
20 Şubat 2017 Pazartesi 00:06

Başkan Genç’ten Umre’ye Gidenlere Ziyaret

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç ve Söğütlü Belediye Meclis üyeleri Kutsal topraklara giderek umre ziyaretini yerine getiren Ak parti Eski Meclis Üyesi Cavit Gençay'ı evinde ziyaret etti.
4 Ocak 2017 Çarşamba 17:58

Anadolu ruhunun mayası sağlamdır

‘Anadolu’nun Ruhu’ konferansında konuşan Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, “Bugün üzerine bastığımız yer Anadolu’dur. Biz Anadolu’da dünyaya geldik. Bu toprakların manevi ruhunu karan kimseler öyle güzel ustalardı ki o kardıkları hamurlar buralarda çok güzel maya tuttu” dedi.
26 Aralık 2016 Pazartesi 02:26

Bir Halkın Kahramanlık Öyküsü

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından, “Bu Topraklar İçin: Bir Halkın Kahramanlık Öyküsü” isimli bir gösteri düzenlendi.
8 Aralık 2016 Perşembe 00:48

Devlet Konservatuvarından Bu Topraklar İçin Gösterisi

Sakarya Üniversitesi Nevidans Sahne Sanatları Topluluğu tarafından “Bu Topraklar İçin: Bir Halkın Kahramanlık Öyküsü” adlı dans gösterisi düzenlenecek.
9 Kasım 2016 Çarşamba 18:42

SEDAŞ ELEKTRİKTE TOPRAKLAMANIN HAYATİ DEĞER TAŞIDIĞINA DİKKAT ÇEKTİ

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, elektriğin güvenli kullanımı için topraklamanın önemine dikkat çekti.
4 Kasım 2016 Cuma 22:41

SÜS BİTKİCİLİĞİNDE ORTAK VİZYON ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

İsen “Dünyanın en verimli topraklarına sahibiz, değerlendirmeliyiz”
1 Kasım 2016 Salı 16:23

Göçük altında kalan Belediye İşçisi vefat etti

Söğütlü İlçesi Kurudil Mahallesi'nde mıcır alınan alanda meydana gelen toprak kaymasında göçük altında kalan işçi öldü.
2 Haziran 2016 Perşembe 02:15

Bu Dava Bitmez

Sakarya'nın Karasu ve Ferizli ilçelerine bağlı 5 köyü etkileyen arazi sorunu 96 yıldır çözülemiyor. Yaşadıkları topraklarda işgalci duruma düşen binlerce köylü, 3 kuşaktır süren arazi davası nedeniyle tarım ve hayvancılık desteklemelerinden faydalanamıyor
4 Nisan 2016 Pazartesi 01:37

Topraklarımızda, tarım alanlarımızda OSB istemiyoruz.

2014 yılında Sakaya Valiliği tarafından, biz bölge halkına sorulmadan topraklarımıza Marmara Makineciler İhtisas Organize sanayi Bölgesi yapılma kararı alınmıştır.
14 Şubat 2016 Pazar 03:15

ÇEVRE KATİLLERİ HESAP VERMELİ‏

CHP sakarya milletvekili adayı Erdoğan Isır Pamukova'da toprak altından çıkan kimyasal atıkların sorumlularının bulunarak hesap vermesi gerektiğini söyledi.
6 Ekim 2015 Salı 02:18

KUDÜS GÜNܒNDE FİLİSTİN’E ÖZGÜRLÜK ÇAĞRISI YAPILDI

Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu (SADAKAT) tarafından düzenlenen Dünya Kudüs Günü etkinliğinde Mescid-i Aksa ve tüm Filistin toprakları için işgalin son bulması duası yapıldı.
10 Temmuz 2015 Cuma 21:51

Behçet TOP"Sakarya Çiftçisi ve Köylüsü Gözden Çıkarılmış"

Merkez Parti Sakarya Milletvekili Adayı Behçet TOP"Tarım topraklarının tarımsal üretimin dışında kullanılmasına izin verilmeyecektir. Arazinin verimli kullanımını sağlamak için sınırların şeklen ve eğimlerin düzeltilerek su ve yola kavuşturulması sağlanacaktır. "dedi.
1 Haziran 2015 Pazartesi 00:43

BİTKİSEL DESTEKTE UZMAN GÖRÜŞÜ ŞART

Büyükşehir Belediyesi Kadın Gelişim Akademisi’nde “Besin Destekleri, Zayıflama İlaçları ve Çayları” sunumu yapan Diyetisyen Ali Dereli, “Bitkinin toprakta yetişiyor olması sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Bitkisel destek almak isteyenler mutlaka uzmanlara başvurmalı” dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 20:54

TOÇOĞLU: "YÜKSEKLİĞİ DEĞİL İNSANI MERKEZE ALAN YAPILAR KURMALIYIZ"

Ferizli Kentsel Gelişim Projesi Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Yüksek binalar insanların toprakla, hayatla, doğal yaşamla temaslarını kesmektedir.
7 Mayıs 2015 Perşembe 23:58

Saü'de “Bu Topraklar İçin” İsimli Dans Gösterimi

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği’nin (KANSERDER) organize ettiği gece de ‘Bu Topraklar İçin’ dans gösterisi sahne aldı.
13 Mart 2015 Cuma 21:04

Sapanca'da Heyelan Tedirginliği

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde aşırı derecede yağan kar ve yağmur sonrası heyelan ve toprak kayması meydana gelmeye başladı.
28 Şubat 2015 Cumartesi 00:57

Mete'den Toprak Kurulu'nun Üyeleri Değiştirildi Haberleriyle İlgili Açıklama

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, basında çıkan ‘Rant elde edilmek için toprak kurulunun üyeleri değiştirildi’ haberleriyle ilgili açıklama yaparak, “Ticaret Borsanına yapılan büyük bir haksızlıktır” dedi.
31 Ocak 2015 Cumartesi 00:30

Hendek'te Heyelan Sonrası İki Ev Boşaltıldı

Hendek Kocaahmetler mahallesinde kar yağışı nedeni ile toprak kayması oluştu. İki ev tahliye edildi. Başkan İnci, Tokgöz aileleri ile konuşarak yardımcı olunacağı sözünü verdi.
4 Ocak 2015 Pazar 02:21

Ukraynanın doğusundaki gelişmeler

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Enformasyon Analiz Merkezi Sözcüsü Lisenko, Rusyanın ülke topraklarına doğrudan saldırma tehlikesinin bulunduğunu, kendilerinin de buna karşılık vermeye hazır olduğunu belirtti
13 Kasım 2014 Perşembe 05:24

Çalhanoğlu ve Ömer için şok sözler

A Milli Takıma alınmayan Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak için Hasan Şaştan flaş bir açıklama geldi
13 Kasım 2014 Perşembe 03:40

Kahramanmaraş?a Yeşil Kuşak

Orman Genel Müdürlüğü ile Kızılay arasında imzalanan protokol kapsamında Kahramanmaraş?a bağlı Şerefoğlu Mahallesinde 20 bin fidan toprakla buluştu.Ağaçlandırma çalışması hakkında açıklama yapan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mehmet Sa
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:16

Toprak Yerine Suda Bitki Yetiştiriyorlar

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü, su kültürü koşullarında kuraklığa ve tuzluluğa karşı dayanıklı bitki yetiştiriyor.Hiç toprak kullanılmadan buğday, arpa, fasulye, kavun, karpuz, havuç, mısı
12 Kasım 2014 Çarşamba 15:20

Ogm Thy Ormanı Kuruldu

Orman Genel Müdürlüğü ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokol kapsamında Kahramanmaraş Şerefoğlu?nda 30 bin adet fıstıkçam fidanı toprakla buluştu.Orman Genel Müdürlüğü ve Türk Hava Yolları arasında imzalanan Ağaçlandırma Proto
12 Kasım 2014 Çarşamba 08:36

Torbalı?nın Başkanı Müjde Verdi!

Haftasonu gerçekleşen Saipler Zeytin Festivali?ne katılan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçedeki üreticilere müjde verdi. Başkan Görmez, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Toprak Tahlil Laboratuarı?ndan birinin Torbalı?da da kur
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:24

Özger?den Mescid-i Aksa Açıklaması

Türkiye Gençlik Cemiyeti Konfederasyonu Güneydoğu Federasyon Genel Sekreteri ve Adıyaman Kurucu Başkanı Gökhan Özger, ?Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa?nın ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez? dedi.
11 Kasım 2014 Salı 23:14

Fatih Terimden Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak açıklaması

A Milli Futbol Takımı, Brezilya ile oynayacağı özel maç öncesinde teknik direktör Fatih Terim ile futbolculardan Bekir İrtegün ve Burak Yılm
11 Kasım 2014 Salı 19:00

Poroşenkodan Türkiyeye teşekkür

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, ülkesinin toprak bütünlüğünü desteklemesinden dolayı Türkiyyeye teşekkür etti.
11 Kasım 2014 Salı 03:52

İsyancılar IŞİD saflarına katıldı

Libya’nın kuzeyinde bulunan Derne kentini elinde bulunduran isyancı gruplar, Derne kentinin IŞİD topraklarına katıldığını ilan etti.
10 Kasım 2014 Pazartesi 22:30

Libya?nın Derne kenti, IŞİD topraklarına katıldığını ilan etti

Libya?nın kuzeyinde bulunan Derne kentini elinde bulunduran isyancı gruplar, Derne kentinin IŞİD topraklarına katıldığını ilan etti.
10 Kasım 2014 Pazartesi 22:22

Düzce Valisi Ali İhsan Su?yun 10 Kasım Atatürk Anma Günü Mesajı

Düzce Valisi Ali İhsan Su, ?Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün ölümünün 76. Yıl dönümünde onu saygı ve minnetle anıyoruz? dedi.Vali Su, ?Atatürk ?Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kal
10 Kasım 2014 Pazartesi 15:54

ABden Rusyaya Ukrayna çağrısı

AB, Rusyadan, Ukraynaya asker, savaşçı ve silah göndermeyi durdurmasını ve bu ülke topraklarındaki askeri varlığını geri çekmesini istedi.
10 Kasım 2014 Pazartesi 07:38

Başkan Toprak?tan 10 Kasım Mesajı

Van Ticaret Borsası Başkanı Selman Toprak, 10 Kasım Atatürk?ün ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Başkan Toprak, yayınladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti?nin müreffeh ülkeler seviyesine ulaşması ve tam bağımsız, lider ülke k
9 Kasım 2014 Pazar 22:28

Başkan Toprak?tan Deprem Yıl Dönümü Mesajı

Van Ticaret Borsası (Van TB) Başkanı Selman Toprak, 9 Kasım 2011 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle bir mesaj yayınladı.Van TB Başkanı Selman Toprak, yayınladığı mesajında, ?9 Kasım?da herkesin normal hayata adapte olmaya çalıştığı ve ye
9 Kasım 2014 Pazar 21:52

Başkan Ataç?ın 10 Kasım Mesajı

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 10 Kasım münasebetiyle mesaj yayımladı.Ataç, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk?ün, bağımsızlık ve özgürlüğün yalnızca bu topraklarda değil tüm dünyadaki en önemli isimlerinden biri olduğuna dikkat çe
9 Kasım 2014 Pazar 16:50

Rudi Völler: "Yapacak bir şey kalmadı"

Bayer Leverkusen Sportif Direktörü Rudi Völler, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprakın kadroya alınmaması sonrası açıklama yaptı
8 Kasım 2014 Cumartesi 19:58

Vali Toprak?ın Turizm Turu

İzmir Valisi Mustafa Toprak, önümdeki sene açılaması planlanan Atatürk Müzesi?ndeki çalışmaları yerinde inceledi ve ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret etti. İzmir Valisi Toprak, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz?den
8 Kasım 2014 Cumartesi 04:12

Habeş topraklarının kokusu bu sergide!

Habeşistan gezisinden fotoğrafların yer aldığı "Habeş: Adil Kralın Topraklarında" isimli sergi Cemal Reşit Beyde görücüye çıkıyor.
6 Kasım 2014 Perşembe 22:36

3.İsale hattı patladı 5 ilçe susuz

Serdivan Esentepe bölgesinde sabah saatlerinde meydana gelen toprak göçmesi sonucu hasar gören ve Sapanca Gölü’nden şehre su taşıyan 3. isale hattındaki arıza SASKİ ekiplerince gideriliyor.
2 Kasım 2014 Pazar 23:42

Anadolu Seramik Sanatında Şamanizmin Etkisi

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Elmas Can, “Anadolu Seramik Sanatında Şamanizmin Etkisi” konulu tez çalışmasını, “Toprak” isimli seramik uygulamasıyla sergiledi.
30 Ekim 2014 Perşembe 21:36

Telefonla Konuşurken Üzerine Yıldırım Düştü.

Sakarya İli Geyve ilçesi Hacıosmanlar mahallesinde çalıştığı tarlasında cep telefonuyla görüşen Yusuf Toprak (16) üzerine yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti.
8 Eylül 2014 Pazartesi 22:01

GELENEKSELDEN GELECEĞE EBRU

Mayıs Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Toprak Gibi Kadim Su Gibi Aziz Ebru Sergisi Sakaryalı sanatseverlerle buluştu. Sünbülefendi Ebrîhanesi tarafından hazırlanan eserler 2 Haziran Pazartesi gününe kadar OSM’de sergilenmeye devam edecek.
21 Mayıs 2014 Çarşamba 03:31

El arabasıyla toprak taşırken kalp krizi geçirerek şahıs öldü

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Taşburun köyünde ikamet eden bir kişi, komşusunun bahçesine el arabasıyla toprak taşırken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
9 Nisan 2014 Çarşamba 01:31

BAŞBAKAN ERDOĞAN SAKARYA'DA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adapazarı Kent Meydanı'nda halka seslenerek, "Bu topraklar üzerinde kimse operasyon yapamaz" dedi.
20 Mart 2014 Perşembe 19:23

SAܒDE 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Nevidans Sahne Sanatları Topluluğu tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü dolayısıyla “Bu Topraklar İçin” isimli dans gösterisi düzenlendi.
18 Mart 2014 Salı 21:51

YILBAŞI AĞAÇLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Topluluğu tarafından ‘Yılbaşı Ağaçları Karbondioksit Tüketimi İçin Toprakla Buluşuyor’ başlığı altında fidan dikimi etkinliği düzenledi.
31 Aralık 2013 Salı 22:38

ENGELLİLERDEN VALİ MUSTAFA BÜYÜK’E ZİYARET

Sakarya Valisi Mustafa Büyük 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak beraberinde Müdür Yardımcıları ile Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan vatandaşları makamında kabul etti.
3 Aralık 2013 Salı 22:45

ÜRETİLEN 101 MİLYON EKMEKTEN 6 MİLYONU ÇÖPE GİDİYOR

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Toprak Mahsulleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yürütülen 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'na tam destek veriyor.
9 Ekim 2013 Çarşamba 03:23

İLK HACI KAFİLESİ SAPANCA'DAN DUALARLA UĞURLANDI

Özel bir firmanın organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan Sapanca’dan 18, Adapazarı’ndan 42 hacı adayları için Rüstem Paşa Cami’si önünde tören düzenlendi.
17 Eylül 2013 Salı 03:00

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor, bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.
30 Ağustos 2013 Cuma 07:40

Kayıp İşçinin Cansız Bedenine Ulaşıldı

Sakarya'nın Geyve ilçesi Akıncılar köyü mevkiinde bulunan özel bir taş ocağında gerçekleştirilen rutin patlatma sırasında toprak kayması sonucu tonlarca ağırlındaki kayaların altında kalan İsmail Fethi Tandoğan'ı arama çalışmaları sonuç verdi.
8 Ağustos 2013 Perşembe 20:27

Baska Sakarya Yok

Sakarya Yerel Kültür Dernegi olarak Sakarya’mizin Düsman Isgalinden kurtulusunun 92. Yildönümünde bu topraklari kanlariyla islatan Aziz sehitlerimizi rahmet ve sükranla aniyor, Sakarya’miz için her birimizin daha çok çalisarak ilimizi Türkiye’nin kalkinma ve refah yönünden üst siralara tasiyacak projeler ve çalismalar yapmasini Yerel Kültür Dernegi olarak temenni ediyoruz.
20 Haziran 2013 Perşembe 23:00

Sakarya'da 45 koruyucu aile var

Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u ziyaret ederek, yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun dileğinde bulundu.
1 Haziran 2013 Cumartesi 02:22

VALİ BÜYÜK NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğü Kız Yetiştirme Yurdunda büyüyen Merve Çoban ile Serkan Köseoğlu Adapazarı Çark Düğün Salonunda düzenlenen Nikâh Töreni ile bir ömür boyu mutluluğa evet dediler. Genç çiftin nikah şahitliğini ise Sakarya Valisi Mustafa Büyük ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak yaptı.
27 Mayıs 2013 Pazartesi 21:11

KORUYUCU AİLELER ELMAS OTEL'DE BULUŞTU

Sakarya Koruyucu Aile Yemeği Elmas Otel’de düzenlendi. Yemekte 13 yeni koruyucu aileye teşekkür belgesi verilirken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak Sakarya’da koruyucu aile yanına verilen çocuk sayısının 2 bin 200’e ulaştığını söyledi.
21 Mayıs 2013 Salı 02:02

Nevidans Sahne Sanatları Topluluğu

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Nevidans Sahne Sanatları Topluluğu, Süleyman Şah Üniversitesi’nde ‘Bu Topraklar İçin’ adlı gösterisi sergiledi.
7 Mayıs 2013 Salı 23:50

CHP’DEN ÇİFTÇİYE YÖNELİK PROJE

CHP Adapazarı İlçe Teşkilatı yeni bir proje daha gerçekleştirdi. “Toprağın Çığlığı” adı verilen projede 10 ayrı çiftçinin arazilerinden alınan toprak numuneleri analiz ettirilerek bu alanlarda hangi ürünlerin daha verimli olacağı tespit edildi.
18 Nisan 2013 Perşembe 23:08

YAZLIK KANALİZASYON PROJESİ BİTİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 13 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirilen Yazlık Bölgesi Kanalizasyon Projesi’nde çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, çalışmanın birkaç ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.
11 Nisan 2013 Perşembe 02:23

ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROGRAM

Adapazarı Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencileri Çocuk Hakları Kulübü tarafından “Çocuk Hakları ve Demokrasi” konulu toplantı İl Halk Kütüphanesi salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Mustafa Büyük’ün Eşi Emine Hayriye Büyük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, Eşi İlknur Toprak, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Reşat Özçayır, Atatürk İlkokulu Okul Müdürü Muhterem Altın, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
2 Nisan 2013 Salı 20:35

SAÜ’DEN EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASINA DESTEK

Sakarya Üniversitesi, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yürütülen, ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’na destek olacak.
28 Mart 2013 Perşembe 23:58

Toprak Holding’in Sakarya’da bulunan fabrikaları yeniden harekete geçti

Toprak Holding’in Sakarya’da bulunan fabrikaları yeniden harekete geçti. Altı yıl önce haczedilen ve üretimleri duran Toprak Sağlık Ürünleri ve Polyester İplik Fabrikası yeniden faaliyete geçiyor.
26 Mart 2013 Salı 21:28

EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASI

Toprak Mahsulleri Ofisi, tarafından yurt genelinde başlatılan Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına bir destek de Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü’nden geldi.
8 Mart 2013 Cuma 17:59

MÜFETTİŞLER KÖYLERDE ÖN DENETİM YAPTI

Sakarya il ve ilçelerinde "Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği" uygulamaları konusunda bakanlık müfettişlerince ön denetim yapıldı. Seçilen 9 köyde 135 çiftçinin dosyalarını ve arazi kontrollerini gerçekleştiren müfettişler olumsuz bir durumla karşılaş
5 Mart 2013 Salı 19:28

ÇİFTÇİLERE MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ UYARISI

Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan çiftçilerin Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi alabilmesi için 29 Mart 2013 tarihine kadar il veya ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.
1 Mart 2013 Cuma 00:04

BAŞKANI YAŞAR YAZICI UMRE’DEN DÖNDÜ

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı Umre görevini yerine getirmek amacıyla oğlu, annesi ve öğrenciler ile birlikte gittiği kutsal topraklardan yurda dönüş yaptı.
8 Şubat 2013 Cuma 17:44

Sakarya’ya Şubat ayında da ünlü yağacak

Sakarya'nın ulusal etkinlik yönetim firması 5nokta4 event; doğduğu topraklara kültürel hizmet vermeye devam ediyor.
6 Şubat 2013 Çarşamba 22:13

ÖĞRENCİLER ON GÜNLÜK UMRE İÇİN YOLA ÇIKTILAR

Sakarya Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim sert Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrenciler yarıyıl tatilinden fırsat bilerek kutsal topraklara umre için yola çıktı.
27 Ocak 2013 Pazar 23:03

Kaynarca'da çiftçilerin toprakları tahlil ettiriliyor.

Sakarya’nın Kaynarca İlçesinde çiftçilerin toprakları tahlil ettiriliyor.
1 Aralık 2012 Cumartesi 02:39

İSRAİL SALDIRILARI, SAKARYA’DA PROTESTO EDİLDİ

İsrail askerlerinin Filistin topraklarında sürdürdüğü saldırılar devam ederken, yüzlerce Sakaryalı dün gece Adapazarı Orhan Camii bahçesinde protesto gösterisi düzenledi.
16 Kasım 2012 Cuma 16:08

İMPARATORLUĞUN MERKEZİNE SEYAHAT

Sakarya Akyazı İlçesi Kuzulukta bulunan İşmont Halil Bildirici Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Osmanlı İmparatorluğunun aşiretten Beyliğe geçtiği ve köklerinin yeni filizlendiği topraklara gezi düzenledi.
12 Kasım 2012 Pazartesi 18:23

SAPANCA’NIN İLK HACI ADAYLARI KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

Sapanca’nın ilk hacı adayları kafilesi, kutsal topraklara gitmek üzere ilçe merkezinden hareket etti.
20 Eylül 2012 Perşembe 23:48

SASKİ’DEN ÇÖP UYARISI

SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarına katı madde ve atık yağ atılmaması gerektiğinin altını çizerek, “Atık su arıtma oranında Türkiye’de iyi bir noktadayız.
19 Eylül 2012 Çarşamba 17:10

İLK HAC KAFİLESİ 26 EYLÜL’DE YOLA ÇIKACAK

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile Sakarya’dan kutsal topraklara gidecek olan ilk hac kafilesi 26 Eylül Çarşamba Günü saat 13.00’te Mithatpaşa Ulu Camii’nde düzenlenecek törenle kutsal topraklara uğurlanacak.
13 Eylül 2012 Perşembe 17:14

SANAT MERKEZİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sanat Merkezi’ne dönüştürülecek olan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) binasında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Zeki Toçoğlu, 2012 yılında projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirterek,
22 Ağustos 2012 Çarşamba 19:16

Sakarya Çevre Platformu, Acarlar longozunda

Misyonu “Sakarya’da çevre bilincinin geliştirilmesi, doğal dokunun korunması; toprak,hava ve su üzerindeki olumsuz etkenlerin denetlenmesi ve gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir şehir bırakmak adına ortak akıl geliştirecek çalışmalar yapmak
21 Haziran 2012 Perşembe 20:00

Gazinin Evine Sakarya’dan Toprak

Kastamonu Tosya’da ikamet eden Gazi Uzm.Cvş.Fırat zorba’ya devlet vatandaş işbirliği ile yapılacak eve Sakarya’dan evin temeli için toprak götürülüyor.
12 Haziran 2012 Salı 01:31

Eldemir Sakarya İl Genel Meclisi’nin konuğu oldu

Devlet Su İşleri (DSİ) 32. Şube Müdürü Abdüsselam Eldemir geçtiğimiz hafta Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından yapılan bir araştırmada toprak dolgu ile yapılan Yenice Barajının patlaması halinde...
4 Haziran 2012 Pazartesi 17:59

Yabancılara toprak satışı artırımı yasası hıyanet yasasıdır

6302 sayılı Yabancılara Toprak Satışı ile ilgili yasayı sert eleştirilerini dile getiren Saadet Partisi il Başkanı Eyüp Yıldırım, daha önce yabancılara 25 dönümlük arazi satışının bu kanunla 600 dönüme kadar çıkarılabildiğini söyleyerek Hükümet’i el
10 Mayıs 2012 Perşembe 21:05

Yabancılara Toprak Satışı İsrail’e Çanak Tutmaktır

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, yabancılara toprak satışını, 30 hektara çıkaran yasa tasarısının hükümet tarafından meclise sunulmasını eleştirerek, affedilemez bir hata olduğunu kaydetti.
2 Şubat 2012 Perşembe 17:11

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free