hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Her ağrının tedavisi farklı şekilde yapılır Büyükşehir’den açıklama Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır Engellilere Yönelik Afet Bilinci Anlatıldı MEB Ölçme Değerlendirme Merkezi Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY’un Sakarya ziyareti Şehit Mustafa Özen’de Yerli Malı Haftası Adapazarı Zemin Çalıştayı Düzenlendi İyi Bir Proje Nasıl Hazırlanır? Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi Düzenlendi Bayrak konut alacakları uyardı
Her ağrının tedavisi farklı şekilde yapılır
Her ağrının tedavisi farklı şekilde yapılır
 

Büyükşehir’den açıklama
Büyükşehir’den açıklama
 
Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır
Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır
 
Adapazarı Zemin Çalıştayı Düzenlendi
Adapazarı Zemin Çalıştayı Düzenlendi

sivil haberleri

SAKARYAGİAD'IN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE GÖRKEMLİ FİNAL

Şehrimizin etkin sivil toplum kuruluşlarından SAKARYAGİAD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Bir Mont, Bir Bot" kampanyasıyla 400 Sakaryalı çocuğun kışlık giyecekleri temin edildi.
20 Kasım 2019 Çarşamba 21:53

Sakarya iş dünyasından Barış Pınarı Harekatı'na tam destek

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür.”
17 Ekim 2019 Perşembe 05:33

Sakarya Üniversitesinden “Dijital Korsana Dur De!” Projesi

Sakarya Üniversitesinde AB Sivil Düşün Programı tarafından kabul edilen “Dijital Korsana Dur De!” projesi başlatıldı.
11 Eylül 2019 Çarşamba 20:44

Rektör Savaşan STK Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle kahvaltılı toplantıda buluştu.
26 Temmuz 2019 Cuma 00:36

Halit Molla Vatanını Sevenlerce 2. Kez Anıldı

Mezarı başındaki töreni Adapazarı Sivil İnisiyatifi düzenledi
24 Haziran 2019 Pazartesi 21:33

Adapazarı Sivil İnisiyatifi'nden 2. Halit Molla Anma Programı

Adapazarı Sivil İnisiyatifi'nden 2. Halit Molla Anma Programı
20 Haziran 2019 Perşembe 22:00

EKONOMİ TABANLI STK'LAR TAMAMLAYICIMIZDIR İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri şehrin iş dünyası dernekleri ve sivil toplum kuruluşları ile istişarede bulunmak üzere bir araya geldi.
17 Mayıs 2019 Cuma 00:25

İZDES TOPLANTISI SATSO'DA YAPILDI

İçişleri Bakanlığı, SATSO’nun ev sahipliğinde Sakarya’daki sivil toplum kuruluşları, merkez ve mahalle muhtarlarının katılımı ile Vatandaş Odaklı Hizmet Seferberliği Toplantısı düzenledi.
27 Aralık 2018 Perşembe 19:13

İŞ DÜNYASI VE ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ PLATFORMU SAKARYA İÇİN ÇALIŞACAK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen ve SATSO Komisyonları, iş dünyası ve ekonomi tabanlı sivil toplum örgütleri ile Sakarya Üniversitesi birlikteliğinde yürütülmesi planlanan “İş Dünyası ve Üniversite İşbirliği Platformu” ilk toplantısını gerçekleştirdi.
26 Haziran 2018 Salı 21:16

Sakarya Sinerji Grubu Toplantısı

Şehrimizde üniversite, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum idarecileri, işadamı dernekleri temsilcilerinin oluşturduğu Sakarya Sinerji Grubunun aylık istişare toplantısı, Sakarya Bilişim Sektörü Derneği’nin evsahipliğinde, Yerel Kültür Derneği’nin Erenler’deki Otağ’ında yapıldı.
20 Nisan 2018 Cuma 23:47

“Depreme en büyük hazırlık sağlam yapılardır”

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası kapsamında AFAD ve çeşitli STK temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu,
28 Şubat 2018 Çarşamba 19:10

Duyarlı Sakarya halkına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.

Doç. Dr. Mustafa Melek; Duyarlı Sakarya halkına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.
27 Şubat 2018 Salı 16:41

SAGİF2018 İçin İmzalar Atıldı

Üniversite, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinden oluşan Sakarya Sinerji Platformu, bu ayki toplantısını Sakarya TÜMSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
22 Şubat 2018 Perşembe 00:41

Eller şehitler için semaya açıldı

Afrin’de düzenlenen‘Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan Mehmetçikler için Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından desteklenen, sivil toplum kuruluşlarınca anma programı düzenlendi.
19 Şubat 2018 Pazartesi 18:15

AGDAŞ Güvenliği Elden Bırakmıyor

2003 yılından beri Sakarya’da temiz havanın güvencesi olan AGDAŞ güvenli ve kesintisiz gaz arzı sağlamak için resmi ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliğine devam ediyor.
7 Şubat 2018 Çarşamba 02:04

Kudüs için yürüdüler

Adapazarı'nda, 62 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek 'Kudüs İçin Ayağa Kalk Sakarya' yürüyüşü düzenledi.
10 Aralık 2017 Pazar 00:03

SAKARYAGİAD 250 ÇOCUĞU GİYİNDİRİYOR

İlimizin etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan Sakarya GİAD 'Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği, ‘’ bu kış onlar da üşümesin’’ sloganı ile hayata geçirdiği BİR MONT BİR BOT isimli sosyal sorumluluk projesi ile ihtiyaç sahibi 250 çocuğun ailesine ulaşıyor.
24 Kasım 2017 Cuma 04:31

KORKMAZ BAŞBAKANLIK İFTARINDA DAVETLİYDİ

Başbakan Yıldırım’ın iş camiasının etkin sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ile bir araya geldiği programda Sakarya’dan Gökhan Korkmaz’da davetliler arasındaydı.
14 Haziran 2017 Çarşamba 22:52

UMUT MU İHANET Mİ!

Sakarya’da Atatürk Stadyumu’nun ranta değil, halka mal olması için sivil toplum örgütleri, Sakaryalılar ve biz Cumhuriyet Halk Partililer elimizden gelen herşeyi yaptık.
10 Haziran 2017 Cumartesi 19:29

Söğütlü Belediyesi Muhtarlar ve STK’lar ile İftar sofrasında buluştu

Söğütlü Belediyesi mahalle muhtarları ve ilçe Sivil Toplum Kuruluşları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
7 Haziran 2017 Çarşamba 23:34

SAGİF2017 Hazırlıkları Sürüyor

Sakarya’daki kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan “Sakarya Sinerji Ekibi” 2017 Sakarya Ar-Ge, İnsan Kaynakları ve Girişimcilik Fuarı (SAGİF2017) hazırlıkları için Sakarya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Orman Park’ta bir araya geldi.
30 Mart 2017 Perşembe 21:15

STK’lar referandumda ‘Evet’ diyecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Milli İrade Platformunu oluşturan 73 Sivil Toplum Kuruluşu’nun temsilcileriyle bir araya geldi.
12 Mart 2017 Pazar 01:05

STK’lardan Eğitime Tam Destek

İlimizde faaliyet gösteren ondokuz sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
5 Mart 2017 Pazar 19:32

HALEP 'İ ISITIYORUZ...

Söğütlü de, yaşanan çatışmalar sonucu onlarca sivilin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin enkazlar arasında mahsur kaldığı Halep için yardım zamanı...
27 Ocak 2017 Cuma 16:10

Sakarya Sinerji Ekibi’nden “Hayatın Değişen Dinamikleri” Vurgus

Sakarya'daki kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan “Sakarya Sinerji Ekibi”nin bu ayki toplantısı Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ev sahipliğinde gerçekleşti.
29 Aralık 2016 Perşembe 09:57

Sakarya Türk Ocaklarından Halep'e Müdahale Çağrısı!

Türk Ocakları Sakarya sube baskani Prof Dr gürsoy Alagöz Halep'te bu gece yaşanan sürecin çok kritik olduğunu ve sivillerin bir katliamla karşı karşıya kaldığını vurgulayan bir açıklama yaptı.
20 Aralık 2016 Salı 19:40

Sakarya mazlumun yanında

‘Halep’e Yol Açın’ sloganıyla yola çıkan yardım konyovunun Sakarya’daki programında konuşan Başkan Toçoğlu, “Zulmün ebedi sürmeyeceğini biliyoruz. Ancak unutmuyoruz ki; yalnızca zalimler değil zulme seyirci kalanlar da mutlaka Allah’a hesabını vereceklerdir” derken; Vali Coş, “İHH gibi birçok sivil toplum kuruluşumuzun gerçekleştirdiği bu çalışmalar çok önemli ve anlamlıdır” dedi.
15 Aralık 2016 Perşembe 21:07

MÜTEAHHİTLERDEN ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Sakarya Müteahhitler Birliği ikili ilişkileri sivil toplum kuruluşu, şehir idarecileri ve yerel yönetim ziyaretlerini sürdürüyor.
6 Kasım 2016 Pazar 05:56

Teknoloji Fakültesi ve MEYOK Döneme Hızlı Başlıyor

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulları Koordinatörlüğü (MEYOK) yeni dönem hazırlıklarını, gerçekleştirdiği Sakarya sivil toplum kuruluşları ziyaretleriyle tamamladı.
10 Eylül 2016 Cumartesi 00:49

Yerel Kültür Derneğinden Sakaryalılara 15 Temmuz Teşekkürü

Türk Milletinin şanlı tarihinde önemli bir milad olan 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı ilk andan itibaren vatan nöbetini hiç aksatmayan sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Sakarya Yerel Kültür Derneği, demokrasi nöbetlerine her gece büyük kalabalıklarla katılan üyelerine ve tüm Sakarya halkına teşekkür etti.
11 Ağustos 2016 Perşembe 22:40

Direnişe Zihinlerde Devam Edeceğiz

Kültür derneklerinin temsilcilerini makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “Sadece siyasi partiler değil, sivil toplum kuruluşları, kurumlar ve basın kuruluşları da darbenin karşısında dik durdular.
5 Ağustos 2016 Cuma 01:16

Grevdeki İşçilere Sakarya Dayanışma Platformundan Destek

akarya da Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Partilerden oluşan Sakarya Dayanışma Platformu , 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Başkurt Otomotiv’de açlık grevini sürdüren işçileri ziyaret etti. Çelik İş Sendikası Şube Başkanı Rıfat Kurt, Sakarya Dayanışma Platformuna Gelinen süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.
28 Mayıs 2016 Cumartesi 01:35

BAŞKAN TOÇOĞLU: “STK’LARA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, sivil topluma dönük desteklerin artarak süreceğini söyledi.
21 Ocak 2016 Perşembe 18:12

SİNERJİ GRUBUNDA SAÜ ve SATSO’nun DESTEKÇİSİYİZ….

SAÜ ile devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasında sürdürülen iş birliği toplantısının 2.si SAKARYAGİAD ev sahipliğinde Ramada Sakarya Otel’de gerçekleştirildi.
11 Aralık 2015 Cuma 19:45

SAKARYAGİAD’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Şehrimiz iş adamlarını bir dernek çatısı altında toplamayı ve Sakarya için çalışmayı hedefleyen sivil toplum kuruluşu SAKARYAGİAD önemli bir organizasyona sponsor olarak dikkat çekiyor.
7 Kasım 2015 Cumartesi 20:03

ACARTÜRK’TEN STK TURU

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, şehrimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile işadamları derneklerini ziyaret etmeye devam ediyor.
24 Ekim 2015 Cumartesi 22:52

AKYAZI’DA SİVİL ZABITA EKİPLERİNDEN OPERASYON

Akyazı’ya çevre il ve ilçelerden gelen, sokaklarda halka karşı duygu ve vicdan sömürüsü ile dilencilik yapanlara ve seyyar satıcılık yapanlara göz açtırmayan Akyazı Belediyesi Zabıta ekipleri sivil olarak denetim ve operasyonlarına devam ediyor.
11 Eylül 2015 Cuma 22:10

Sakarya'da Stklar Şehitler İçin Giyabi Cenaze Namazı Kıldı

Sakarya da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) son günlerde yaşanan terör olayları sonucunda ölen şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 06:36

SYKD’ye Manav İşadamlarından Üyelik Desteği

İlimizin güçlü sivil toplum kuruluşlarından Sakarya Yerel Kültür Derneğinin üye sayısı her geçen gün artarken, şehrimizin tanınmış manav işadamları da SYKD’ye üye olarak büyük destek veriyorlar.
9 Temmuz 2015 Perşembe 22:19

TÜM AKTÖRLER SAYDEM ÇATISINDA BULUŞUYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan SAYDEM (Sakarya Yerel Demokrasi Portalı) uygulaması şehir genelinde faaliyetlerine devam eden STK’ları (Sivil Toplum Kuruluşları) yerel yönetimler ile buluşturmaya devam ediyor.
6 Temmuz 2015 Pazartesi 23:01

TRAFİK POLİSİNDEN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA YERİNDE DENETİM

Sakarya’da toplu taşıma araçlarına sivil olarak binen trafik polisleri, kural ihlali yapan 14 sürücüye ceza kesti.
3 Temmuz 2015 Cuma 21:51

Başkan Genç Muhtarlar ve STK’lar ile İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, mahalle muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla iftar yemeğinde bir araya gelerek iftar sonrasında aylık olağan istişare toplantısını gerçekleştirdi.
1 Temmuz 2015 Çarşamba 04:40

SAKARYA’DA HUZUR DENETİMİ

Sakarya’da polis ve sivil ekipler tarafından yapılan denetimlerde çok sayıda ruhsatsız tabanca ve kurusıkı tabanca ele geçirilirken, çeşitli suçlardan aranması ulunan 78 kişi yakalandı.
4 Haziran 2015 Perşembe 21:45

SAKARYA’DA 19 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİ

Sakarya’da Sivil Toplum Kuruluşları (STK) tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir yürüyüş düzenlendi .
20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:10

Söğütlü’de Muhtarlar Derneği Kuruldu

Söğütlü’deki sivil toplum kuruluşlarına bir yenisi daha eklendi.
24 Nisan 2015 Cuma 23:18

MÜSİAD’tan Rektör Elmas’a ziyaret

Eğitim alanında çalışma yapan Sivil Toplum Kuruluşların başında yer alan MÜSİAD Sakarya Şubesi Yönetimi, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret etti.
21 Nisan 2015 Salı 23:38

Sakarya Yerel Kültür Derneği Olağanüstü Kongre Kararı Aldı.

2002 Yılında Sakarya eşrafı tarafından kurulan ve ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sakarya Yerel Kültür Derneği kongre kararı aldı. Kurucular Kurulu ve Onur Kurulu üyeleri ile yapılan istişareler sonucu dernek yönetim kurulu tarafından olağanüstü kongre kararı alındı.
14 Nisan 2015 Salı 20:07

Başkan Toçoğlu: Tüpraş Davasının Takipçisiyiz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASTOP (Sakarya Sivil Toplum Platformu) üyelerini makamında ağırladı.
3 Nisan 2015 Cuma 01:56

Atabek Şemsi Bayraktar'la Değerlendirme Yaptı

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, seçim öncesi değerlendirme çalışmalarını sivil toplum örgütleriyle devam ettiriyor. Atabek, Şemsi Bayraktar’la yaptığı görüşmede “ Sakarya’yı hep birlikte geleceğe taşıyacağız” diye konuştu.
5 Mart 2015 Perşembe 21:57

Atabek Sesob Ve Demiryol-Iş'i Ziyaret Etti

Eski Bakan Yardımcısı Çiğdem Atabek, Sakarya’daki sivil toplum kuruluşlarına başlattığı ziyaretlerini SESOB ve Demiryol-İş sendikasıyla devam ettirdi. Atabek, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Sakarya için birlikte çalışacaklarını vurguladı.
20 Şubat 2015 Cuma 19:35

STK'lar Maceranın Tadını Çıkardı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı, yarıyıl tatili süresince sivil toplum kuruluşlarına üye 230 öğrenciye kapılarını açtı.
8 Şubat 2015 Pazar 20:20

Macera Park STK'ları Misafir Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından kapılarını sivil toplum kuruluşlarına da açtı.
28 Ocak 2015 Çarşamba 19:03

6 Günde Aranan 13 Şahıs Yakalanırken 8 Tabanca Da Ele Geçirildi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı resmi ve sivil ekipler 6 gün içerisinde aranması olan 13 şahsı yakalarken, 8 tabanca da ele geçirdi.
5 Ocak 2015 Pazartesi 21:08

Yılın Son Meclisinde Ayçiçeği Vadisi Ve Sabit Efendi Görüşülecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilecek Aralık Ayı Meclis toplantısında, Camili 2’de inşa edilecek yeni şehir parkı Ayçiçeği Vadisi’nin yanı sıra, Sabit Efendi Konağı’nın sivil toplum kuruluşlarının kullanımına açılması için hazırlanan gündemin de yer alacağı 47 madde karara bağlanacak.
7 Aralık 2014 Pazar 22:41

Sosyal Güvenlik Uygulamaları Satso'da Masaya Yatırıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetimler ve uygulamalar üzerine Sakarya’daki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri bir araya gelerek istişarede bulundular.
26 Kasım 2014 Çarşamba 02:54

Esed sivillere füze yağdırdı: 20 ölü

Suriyede Esed güçleri, Halepin Kelesse semtini füze yağmuruna tuttu. Saldırıda 20 sivil hayatını kaybetti.
13 Kasım 2014 Perşembe 16:48

Burkina Fasodaki askeri darbe

ABD’nin Vagadugu Büyükelçisi Mushingi, geçici yönetimin bir an önce sivillere devredilmesi çağrısı yaptı
13 Kasım 2014 Perşembe 16:34

Kent Konseyinde Seçimi Ahmet Özen Kazandı

Adana Kent Konseyi seçimlerini aday Soner Şimşir?in çekilmesiyle Ahmet Özen kazandı.Katılımın yoğun olduğu seçimlere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtar
12 Kasım 2014 Çarşamba 01:24

IŞİDden Türkiye sınırına havan topu: 2 ölü

IŞİDin Kobani’de attığı 4 havan mermisinden biri Türkiye sınırı yakınında bekleyen sivillerin arasına düştü.2 kişi öldü 6 kişi yaralandı.
11 Kasım 2014 Salı 23:38

Milletvekili Filiz Stk?ları Ziyaret Etti

AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Biz doğup büyüdüğümüz memleketimizi kişisel işlerimize değişmeyiz dedi.10 Kasım programını dolu dolu geçiren Milletvekili Filiz, Atatürk?ü anma programının ardından Sivil Toplum Kuruluşları
11 Kasım 2014 Salı 18:54

Serkan Adıyaman Mastöb Adaylığını Açıkladı

Yüksek Mimar Serkan Adıyaman, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) genel başkan adaylığını açıklayan bir toplantı yaptı.İstanbul Yeni Bosna Çargah Restaurant?da düzenlenen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin N
11 Kasım 2014 Salı 15:00

Kgc Yerel Basına Destek İstedi

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti, yerel basına destek çağrısında bulundu.Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, Kastamonu merkez ve ilçelerdeki belediye başkanları, ticaret ve sanayi odaları, esnaf birlikleri, sivil toplum ku
10 Kasım 2014 Pazartesi 23:04

Bafa Gölü?nde Pelikanlar İzlendi

Tepeli Pelikanları Koruyoruz projesi kapsamında Bafa Gölü?nde pelikanlar izlendi.Doğal Hayatı Koruma Vakfı(WWF) Türkiye?nin biyolojik çeşitliliği korumayı amaçlayan yerel sivil toplum kuruluşlarının projelerini desteklemek için başlattığ
10 Kasım 2014 Pazartesi 14:46

Sp Erzurum İl Başkanı Çalık?tan Tabyalar Yürüyüşüne Teşekkür

Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Tabyalar Yürüyüşüne teşekkür mesajı yayınladı.Çalık, mesajında şöyle konuştu:?Erzurum Valiliği öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğiyle yapılan tabyalar yürüyüşü halkımız
9 Kasım 2014 Pazar 20:24

Kardeşlik Platformundan ?ilk Kıbleme Dokunma? Mitingi

Uşak?ta yatsı namazı akabinde Kardeşlik Platformu üyeleri, İsrail ordusunun Mescid-i Aksa baskınını protesto ederek yürüyüş gerçekleştirdi.Yatsı namazının ardından Uşak Belediyesi önünde toplanan 12 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu p
8 Kasım 2014 Cumartesi 06:44

Öznur Çalık Van?da Stk?larla Buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, partisinin Gürpınar ilçe kongresi ve Yeni Türkiye?de Sivil Toplum Buluşmaları toplantısına katılmak üzere AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, Mustafa Bilici ve Fatih Çiftç
8 Kasım 2014 Cumartesi 03:54

Irak ordusu yanlışlıkla sivilleri vurdu

Irak ordusunun Musul kentinde iki yanlış yeri bombalaması sonucu 10 sivil öldü.
7 Kasım 2014 Cuma 23:14

Bartın?da İsrail Protesto Edildi

Bartın?da, cuma namazı çıkışı İsrail?in Mescid-i Aksa?ya müdahale etmesi sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.Cuma namazından sonra Arap Camisi önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, sloganlar ve pankartlar eşliğin
7 Kasım 2014 Cuma 20:44

İsrail Mescid-i Aksa?ya Müdahalesi Protesto Edildi

İsrail?in Mescid-i Aksa?ya müdahale etmesi İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve sivil toplum örgütleri tarafından proteste edildi.Cuma namazından sonra Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalık, İsrail?i proteste etti.
7 Kasım 2014 Cuma 19:52

Midyat?ta İsrail?in Mescid-i Aksa Baskını Protesto Edildi

İsrail güvenlik güçleri tarafından Mescid-i Aksa?ya yönelik yapılan saldırılar Mardin?in Midyat ilçesinde protesto edildi.Midyat sivil toplum kuruluşlarının yaptığı çağrı üzerine Yenimahalle Cumhuriyet Bulvarı Atatürk Anıtı Parkı?nda top
7 Kasım 2014 Cuma 02:34

ABD saldırılarında 4 çocuk öldü

Suriyede El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi mevzilerini hedef alan ABD saldırılarında sivil katliamı yaşandı. 4 çocuk hayatını kaybetti.
6 Kasım 2014 Perşembe 21:45

Abhazya Cumhurbaşkanı Hacimba Çöp topladı…

Abhazya'nın Turizm şehri Akua’da (Suhum) sivil toplum örgütlerinin düzenlediği etkinlik çerçevesinde Karadeniz sahilinde temizlik çalışmalarına katılan Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacimba’ya Abhazya Parlamento Başkanı Valeri Bganba ve milletvekilleri de eşlik etti.
21 Ekim 2014 Salı 21:39

Söğütlü de Bayramlaşma

Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İlçe Kaymakamı Önder Bozkurt, Jandarma Komutanı Serhat Arpat, , mahalle muhtarları, Ak parti ilçe teşkilatı, meclis üyeleri, daire amirleri, sivil toplum örgütleri ve halk ile Söğütlü Bahçem cafe de bayramlaşmak üzere bir araya gelindi.
5 Ekim 2014 Pazar 04:18

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Kent Konseyi Başkanı oldu.

Hendek Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, kamu kurum temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, akademisyenler ve iş adamları katıldı.
28 Eylül 2014 Pazar 19:29

Saü Senatosu İsrail Saldırısını Kınadı

Sakarya Üniversitesi Senatosu, İsrail silahlı Kuvvetlerinin 8 Temmuz 2014’te Gazze Şeridi’ne yönelik başlatmış olduğu ve geçen kısa süre içinde üç yüze yaklaşan aralarında pek çok masum çocuk ve kadının da bulunduğu sivil Filistinlinin hayatını kaybettiği ve binlercesinin yaralandığı uluslararası hukuk ve temel insan haklarına aykırı saldırıları şiddetle ve nefretle kınadı.
18 Temmuz 2014 Cuma 23:00

Engelliler yararına 1 ton kapak topladılar

Sakarya Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından engelliler yararına yürütülen “mavi kapak” kampanyasına Sakarya’daki siyasi partilerden, sivil toplum örgütlerinden ve okullardan da destek geldi.
7 Haziran 2014 Cumartesi 09:09

DİNSİZ DERESİ TAŞTI EKİPLER İŞBAŞINDA

Hendek İlçesi'nde gece saatlerinden bu yana etkili olan sağanak yağış sonrasında taşan Dinsiz Deresi'nin sular altında bıraktığı Kargalıhanbaba Mahallesi'nde vatandaşlar, Hendek Belediyesi ekipleri, sivil savunma ve büyükşehir itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldılar.
7 Haziran 2014 Cumartesi 02:31

SAKARYA’DA BOSNA DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU

Sakarya Üniversitesi ve Sakarya ilindeki sivil toplum kuruluşlarından oluşan Bosna Dayanışma Platformu kuruldu.
6 Haziran 2014 Cuma 02:34

Kültürel Çalışmalar” alanında yüksek lisans yapma imkanı

Serdivan Belediyesi tarafından Serdivan’ı Türkiye’nin ilim, kültür ve sanat merkezlerinden biri konumuna getiren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, sivil platformda ön koşulsuz, ücretsiz “Kültürel Çalışmalar” alanında yüksek lisans yapma imkanı sunuyor.
8 Nisan 2014 Salı 20:43

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE AFET EĞİTİMİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Sivil Savunma Haftası kapsamında 14 okulda verilen eğitim ve tatbikat çalışmalarını tamamladı.
2 Nisan 2014 Çarşamba 03:45

CHP'li adaylar (STK) ile bir araya geldiler

CHP’li Belediye Başkan Adayları sivil toplum kuruluşları (STK) ile bir araya geldiler
25 Mart 2014 Salı 22:44

KILIÇ ÇAYKARALILARI ZİYARET ETTİ…

Saadet Partisi (SP) Erenler Belediyesi Başkan Adayı Ersin Kılıç Yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Trabzon Çaykara Köknar Köyü Sakarya Şubesini ziyaret eden Kılıç; Sivil toplum kuruluşlarının kendileri için büyük önem taşıdığını ifade etti…
13 Mart 2014 Perşembe 03:47

BEKİR SITKI DURGUN İLKOKULU’NDA DEPREM TATBİKATI

28 Şubat Sivil Savunma Günü nedeniyle Sakarya’nın Arifiye İlçesinde bulunan Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu’nda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
4 Mart 2014 Salı 19:12

ERSİN KILIÇ ATATÜRK SANAAYİ ZİYARET ETTİ…

Saadet Partisi Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Ersin Kılıç, Yerel seçim çalışmaları kapsamında ilçede faaliyetlerine devam ediyor. Mahalle ve köy gezilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve her kesimden vatandaşla bir araya gelen Kılıç, son olarak Atatürk Sanayi Sitesi’nde esnaflarla buluştu.
3 Mart 2014 Pazartesi 21:04

UMKE EKİPLERİ GÜVEN VERDİ

Sakarya, Kocaeli ve Düzce UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) ekipleri 14-16 Şubat tarihleri arasında Sakarya’nın Sapanca İlçesi Yanık Sivil Savunma Merkezinde ortaklaşa bir tatbikat gerçekleştirdi. Ekiplerin üstün başarıları olası bir afet durumuna hazırlıklı olduklarını gösterdi.
18 Şubat 2014 Salı 20:01

HEDEFTE EMEKLİLER VAR

Sakarya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü, Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomi Bölümü işbirliğiyle, Sivil Toplum Kuruluşlarına seslenmek ve projeleri tanıtmak amacıyla bir istişare toplantısı düzenledi.
22 Ocak 2014 Çarşamba 23:32

İHH SAKARYA ŞUBESİ SURİYE’YE YARDIM İÇİN 5 TIR DAHA YOLA ÇIKARDI

Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sakarya Şubesi Suriye’ye yardım göndermeye devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli sivil kuruluşları ve hayırseverlerden toplanan 5 TIR yardım malzemeleri Sakarya İHH Şubesi tarafından Suriye’ye dualar eşliğinde gönderildi.
20 Ocak 2014 Pazartesi 23:57

SASTOP’TAN TÜPRAŞ’A ZİYARET

Sapanca Gölü su kullanımına ilişkin bilgilendirme toplantısı için ilk kez 28 Kasım 2013 tarihinde biraraya gelen Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) ve TÜPRAŞ yetkilileri, SASTOP’un TÜPRAŞ’ı ziyareti ile bir kez daha biraraya geldi.
25 Aralık 2013 Çarşamba 19:55

İş Dünyası, Girişimcilik, İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri Buluşması

Sakarya’daki ilgili Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, Sakarya’nın sanayisini geliştirmek, girişimcilik, ar-ge, inovasyon yeteneğini arttırmak ve bu artışa cevap verebilecek insan kaynağını temin etmek amacıyla,
15 Aralık 2013 Pazar 00:09

MAZLUMDER’DEN İNSAN HAKLARI SEMİNERİ

Mazlumder Sakarya Şubesi’nin insan hakları seminerinde konuşan Av. Cüneyt Toraman, batılı ülkelerde sivil toplum örgütlerinin, iktidarla işbirliği yapmasının, düşmanla işbirliğiyle eşdeğer tutulduğuna dikkat çekti.
9 Aralık 2013 Pazartesi 21:08

KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ KURULDU

Sakarya Kent Konseyi bünyesinde Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi’nin ardından Engelli Meclisi de kuruldu. Engellilere yönelik faaliyetlerde bulunan sivil toplum kuruluşlarından oluşan yeni Engelli Meclisi, ilk toplantısını Ofis Sanat Merkezi’nde düzenledi.
3 Aralık 2013 Salı 22:17

DERSHANELER KAPANMASIN TALEBİ

Sakarya’da faaliyet gösteren 25 sivil toplum kuruluşu, Sakarya Demokrasi ve Gelişim Platformu adı altında dershanelerle ilgili aldığı kararı açıkladı. Ortak bildiriyi okuyan Platform Başkanı Remzi Çinemre, dershanelerin kapanması ile öğrencilerin mağdur edileceğini öne sürdü.
27 Kasım 2013 Çarşamba 22:53

Yağmur Altında Ölen Kadınlar İçin Eylem Yaptılar

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi ve sivil toplum kuruluşları, 25 Kasım Kadına Şiddet Günü vesilesiyle basın açıklaması yaparak şiddet yüzünden ölen kadınların isimlerinin üzerine karanfil bıraktı.
25 Kasım 2013 Pazartesi 23:33

KAMU-ÖZEL SEKTÖR İŞ BİRLİĞİ

Kamu-Özel Sektör iş birliğini sağlamak ve projelerle istihdama katkıda bulunmak amacıyla bir araya gelen Sakarya’daki Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri, sektörlere yönelik planlanan ilk işyeri ziyaretini gerçekleştirdi.
21 Kasım 2013 Perşembe 22:35

HIZLI TRENİN RAYDAN ÇIKMASI TATBİKATA KONU OLDU

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Koordinasyon Merkezi (SAKOM) ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) personelinin katılımı ile Sapanca Yanıkköy Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nde tatbikat yapıldı.
10 Kasım 2013 Pazar 22:13

KOCAELİ HEYETİ TARAKLI’YA ÇIKARTMA YAPTI

İzmit Kaymakamı Dr. İsmail Kaymak başta olmak üzere Kocaeli’den hakim, savcı, belediye başkanı, bürokrat, öğretim üyesi, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve iş adamlarından oluşan 60 kişilik ekip Sakarya’nın tarihi evleri ile ünlü ilçesi Taraklı’yı ziyaret etti.
3 Kasım 2013 Pazar 22:12

ALTUĞ, “TOBB STRATEJİ GELİŞTİRME YÜKSEK KURULU ÜYESİ” OLDU

Toplam 365 oda ve borsa ve 1.3 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan TOBB'un Ankara'da gerçekleştirilen 69. Genel Kurulu'nda, 4 yıl boyunca görev yapacak yeni yönetimi belirlendi.
5 Ağustos 2013 Pazartesi 20:58

Serdivan Saadet’ten İftar…

Saadet Partisi Serdivan İlçe teşkilatı halka açık iftar programı düzenledi. Teşkilat binası önünde düzenlenen iftara, İl Başkanı Eyüp Yıldırım, ilçe başkanları ve il yönetimi ve bir çok sivil toplum kuruşu temsilcileri katıldı.
18 Temmuz 2013 Perşembe 21:29

SAKARYA AFAD’TA 3 TAYİN BİRDEN

Sakarya İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü Sivil Savunma Şube Müdürü Şenol Alemdar ile Jeoloji Mühendisi Oğuzhan Aydın ve Çözümleyici Esin Ayşe Zaimoğlu’nun farklı illere tayinleri çıktı.
18 Haziran 2013 Salı 03:10

KESK’TEN DAVULLU DÜDÜKLÜ EYLEM

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) 2 günlük grevine başladı. Sakarya’daki KESK üyeleri ve onlara destek veren sivil toplum kuruluşları ile siyasi partiler, Yeni Cami’den AKM önüne kadar davul ve düdükler eşliğinde yürüyüş yaptı.
5 Haziran 2013 Çarşamba 19:53

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1983 İsrail, Trablusşam'da tutuklu 6 İsrail askerine karşılık 4800 Filistinliyi serbest bıraktı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free