hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

sağlıklı haberleri

Büyükşehir’den yeni dezenfeksiyon sistemi

Büyükşehir Belediyesi, Çark Caddesi ve Uzun Çarşı girişine ‘Ultraviyole Dezenfeksiyon Otomatları’ yerleştirerek vatandaşların Ultraviyole ışık sistemi ile daha güvenli ve daha sağlıklı dezenfekte olmalarına imkan sağlıyor.
7 Mayıs 2020 Perşembe 21:58

Süt54 hayırlı olsun

Belpaş Süt54’ün açılış törenine katılan Başkan Ekrem Yüce, “Tamamen hijyenik ortamlarda yüzde yüz doğal ve katkısız arı çiftliklerinden gelen sağlıklı sütü artık Büyükşehir Belediyesi güvencesiyle vatandaşlarımızla buluşturacağız.
3 Ocak 2020 Cuma 19:32

Arifiye Bekir Sıtkı Durgun’da C Vitamini Şenliği

Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulunda, Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında “Sağlıklı İç Mutlu Büyü” sloganı ile yola çıkılarak okul öğrencilerinin kış günlerinde iyi beslenmelerine dikkat çekmek ve faydalı alışkanlıklar kazandırmak için C Vitamini Şenliği düzenlendi
24 Aralık 2019 Salı 17:51

Vektörlerle etkin mücadele için protokol imzalandı

Büyükşehir Belediyesi, SAÜ ve SUBÜ iş birliğiyle vektörlerle etkin mücadele için protokol imzalandı. Başkan Ekrem Yüce, “Çalışmalarımızın tüm Sakarya’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir olması içindir. Rabbim hayırlı eylesin.
4 Kasım 2019 Pazartesi 20:35

Spor kardeşliğin ve barışın simgesidir

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri yılın enleri ödül törenine katılan Başkan Ekrem Yüce, “Spor milletlerin ortak dilidir. Kardeşliğin, barışın, evrenselliğin simgesidir. Sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazdır. Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında yer almaya devam edecek, spor şehri Sakaryamızdan yeni sporcuların yetişmesine katkılar sunacağız” dedi.
9 Ekim 2019 Çarşamba 21:31

OBEZİTEYE KARŞI HAREKET ET, SAĞLIKLI YAŞAMI SEÇ

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün daha sağlıklı ve daha güvenli okullar oluşturma çalışmaları aralıksız devam ediyor.
29 Mayıs 2019 Çarşamba 02:12

SYKD Kadın Kolları Sağlıklı Beslenme Semineri düzenledi.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Kadın Kolları, ramazan ayına girerken “Sağlıklı Beslenme Modelleri” konulu seminer düzenlendi.
6 Mayıs 2019 Pazartesi 21:45

17 Ağustos İlkokulu’nda Hareketli Yaşam Yürüyüşü

17 Ağustos İlkokulu’nda “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü” büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
16 Nisan 2019 Salı 22:49

Bağımlılıkla Mücadeleyi En İyi Onlar Anlattı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilay Sakarya Şubesi işbirliğinde bu yıl 9.su düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasında bağımlılıkla ilgili konuları Edebi ve Görsel alanda en iyi anlatan öğrenciler ödüllendirildi.
6 Nisan 2019 Cumartesi 06:12

Toprak Bayramı, Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın yüzde 98’inin toprakta yapıldığına işaret ederek, “Binlerce yılda oluşan toprağın gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir şekilde bırakılması herkesin görevidir” dedi.
17 Haziran 2018 Pazar 08:04

Sağlıklı Yaşam ve Bioenerji Eğitimi

Sakarya Üniversitesi Hizmetiçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından “Nedim Kurtiç ile Mutlu Hücre Sağlıklı Yaşam Bioenerji” konulu bir eğitim düzenlendi.
3 Mayıs 2018 Perşembe 23:51

Canan Karatay konferans için geliyor

Büyükşehir YADEM tarafından düzenlenen ‘Dengeli Beslen Sağlıklı Yaşlan’ başlıklı konferansa Prof. Dr. Canan Karatay konuşmacı olarak katılacak. Program 28 Aralık Perşembe günü saat 16.00’da SGM’de gerçekleştirilecek.
26 Aralık 2017 Salı 23:24

Günümüzde herkes bilinçli tüketici olmak zorunda!!!!

Zihninizde çok sağlıklı bildiğiniz, bir kısım gıda ürünlerin içeriği okuduğunuzda sizi şoke edebilir.Büyük hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz
20 Aralık 2017 Çarşamba 00:31

Büyükşehir’den Amatöre malzeme desteği

Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olduk. Şehrimizde sporun yaygınlaşması için modern tesisler inşa ettik. Amatör Kulüplerimize malzeme ve otobüs desteği sunduk. Daha sağlıklı bir gelecek için, gerekli imkânları sağlamaya, sporu hayatın bir parçası haline getirmeye devam edeceğiz” dedi.
30 Eylül 2017 Cumartesi 02:01

Cebeci Tatilcileri Mağdur oldu

İSU tarafından başlanan akıllı saat uygulaması sonrası Kandıra İlçesi Cebeci Mahallesi sakinleri su ATM'lerinin sağlıklı çalışmaması yüzünden perişan oldu.
27 Haziran 2017 Salı 15:02

Beslenme kültürü hastalıkları etkiliyor

Büyükşehir Belediyesi Kadın Gelişim Akademisi, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun 'Ailelere Sağlıklı Beslenme Önerileri' konulu söyleşisi ile devam etti.
2 Mayıs 2017 Salı 02:10

Geyve ve Taraklı’ya 145 milyonluk yatırım

Taraklı ve Geyve ilçelerinde 33 mahalleyi daha sağlıklı ve bol içmesuyu ile buluşturacak projenin kaynak töreni gerçekleştirildi.
14 Nisan 2017 Cuma 00:28

Ailelere YGS öncesi önemli tavsiyeler

Hafta sonu gerçekleştirilecek YGS öncesinde açıklamalarda bulunan Sosyal Gelişim Merkezi Psikologlarından Miray Şahin, “Unutulmamalıdır ki telafisi olmayan tek şey sizlerin çocuklarınızla geçireceğiniz kaliteli paylaşımlar, olumlu tutumlar ve sağlıklı kurduğunuz iletişimdir, sınavlar değil. Bu vesileyle YGS’ye girecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.
9 Mart 2017 Perşembe 21:59

SASKİ içmesuyu ağını genişletiyor

SASKİ, şehrin 16 ilçesinde tüm mahallelere sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Devam eden çalışmalar kapsamında 3 ilçede 13 mahallenin daha içmesuyu depoları yenileniyor; daha modern ve hijyenik depolar inşa ediliyor.
29 Aralık 2016 Perşembe 10:30

Avrupa Birliği Ülkeleri Öğrencileri Çevre Proje Çalışmaları İçin Sakarya’da.

Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansının finanse ettiği proje için 6 farklı ülkeden 32 katılımcı ile birlikte Sakarya Karasu da, ekoloji ve sürdürülebilir sağlıklı yaşam hakkında çalışmalara başlandı.
26 Aralık 2016 Pazartesi 02:08

Engellilik ve Obezite Etkinliği

Sakarya Üniversitesi Sağlıklı Yaşam Öğrenci Topluluğu tarafından Serdivan Nilüfer Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nde “Engellilik ve Obezite” etkinliği gerçekleştirildi.
23 Aralık 2016 Cuma 20:43

Kalp sağlığı için formül: Hareket ve beslenme

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferansta kalp ve damar hastalıklarına değinen Prof. Dr. Mustafa Kösecik, “Önemli olan; sağlıklı bir kalp ve bedenle doğduktan sonra bunu muhafaza edebilmektir. Burada iki temel hareket noktamız var: ilki hareket, diğeri de sağlıklı beslenmek” dedi.
1 Aralık 2016 Perşembe 22:38

Sakaryalılar Dünya’nın En Sağlıklı İçmesuyunu Tüketiyor

SASKİ Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Sakaryalı hemşerilerimiz dünya ölçeğinde en sağlıklı sulardan birini tüketiyor” derken;
24 Mayıs 2016 Salı 02:28

KAMPÜSTE BİSİKLETLİ GÜNLER BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Sakarya Üniversitesi’ne (SAÜ) hibe edilen 100 adet bisiklet teslim edildi.
21 Nisan 2016 Perşembe 20:15

SAĞLIKLI YAŞAMAYI BAŞARABİLİR MİYİZ

Prof. Dr. Ramazan Akdemir, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği “Sağlıklı Yaşamayı Başarabilir miyiz?” adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı.
21 Nisan 2016 Perşembe 20:02

300 ÇOCUK DANS EDEREK SPOR YAPTI

Dünya Sağlık Günü kapsamında Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelen 300 çocuk, dans ederek sporun ve sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekti.
8 Nisan 2016 Cuma 21:03

CANAN KARATAY SAKARYA'DA SEMİNER VERDİ

Prof. Dr. Canan Karatay, Sakarya'da sağlık semineri verdi. Lahmacun yerken çekilmiş fotoğraflarının sosyal medyada yayılmasıyla ilgili açıklama yapan Karatay, “Lahmacun Türklerin en sağlıklı fast food’udur. Ekmekle lahmacunu bir tutanlar akıllarını peynir ekmekle yemişlerdir” dedi.
4 Mart 2016 Cuma 00:00

SERDİVAN BELEDİYESİ’NE TÜİK’TEN BAŞARI BELGESİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Serdivan Belediyesi’ni sağlıklı, düzenli ve zamanında bilgi akışı sağladığı için başarı belgesi ile ödüllendirdi.
18 Şubat 2016 Perşembe 19:26

KALP HASTALARI GRİBE DİKKAT

Grip özellikle kalp hastalarında daha büyük risk oluşturuyor. Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar, kalp hastalığı bulunanların, sağlıklı kişilere göre daha ağır seyreden gripten korunmak için daha fazla özen göstermesi gerektiğini bildirdi.
4 Şubat 2016 Perşembe 19:48

Balcı Ahmet Soğuk Havaları Sağlıklı Geçirmek İçin Tavsiyeler Verdi

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yıllardır aktarlık yapan ve Balcı Ahmet olarak bilinen Ahmet Yaman, kış aylarını sağlıklı geçirebilmek için önerilerde bulundu.
28 Aralık 2015 Pazartesi 21:35

“HELAL GIDA, SAĞLIKLI YAŞAM” PANELİ AKM’DE GERÇEKLEŞECEK

Sakarya Agah Sosyal Gelişim Derneği, uzman ve akademisyenlerin katılımıyla ‘Helal Gıda, Sağlıklı Yaşam’ paneli gerçekleştiriyor.
26 Aralık 2015 Cumartesi 18:53

OKULLARDA BİSİKLET KULLANIMI, ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Sağlık Bakanlığı’nın, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında "Okullarda Obezite İle Mücadelede, Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" amacıyla beden eğitimi derslerinde, bisiklet kullanımını teşvik etmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik projesiyle, öğrenciler artık beden eğitimi derslerinde bisiklet kullanıyor.
16 Aralık 2015 Çarşamba 19:28

Başkan Süleyman Dişli Ameliyat Oldu

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, yaklaşık 2 aydır gördüğü tedavi sonrası İstanbul’da ameliyat oldu. Sevenlerine sevgi ve selamlarını ileten Başkan Dişli, “Çok yakında daha sağlıklı ve dinç olarak çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.
27 Ekim 2015 Salı 21:45

TÜRKİYE SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM PROGRAMI

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı kapsamında, bisiklet dağıtım töreni Sakarya’da gerçekleşti. Dağıtım töreninde Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, bisiklete binerek tur attı.
9 Ekim 2015 Cuma 19:52

UZM. DR AYDIN SARI SAĞLIKLI KALMANIN PÜF NOKTALARINI AÇIKLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, Ramazan Ayı’nda sağlıklı kalmanın püf noktalarını açıkladı.
18 Haziran 2015 Perşembe 16:27

AKYAZI’DA SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı.
7 Haziran 2015 Pazar 21:09

BİTKİSEL DESTEKTE UZMAN GÖRÜŞÜ ŞART

Büyükşehir Belediyesi Kadın Gelişim Akademisi’nde “Besin Destekleri, Zayıflama İlaçları ve Çayları” sunumu yapan Diyetisyen Ali Dereli, “Bitkinin toprakta yetişiyor olması sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Bitkisel destek almak isteyenler mutlaka uzmanlara başvurmalı” dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 20:54

120’den Fazla Romatizma Çeşidi Var

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Kamanlı, romatizma rahatsızlıklarının çok sık görüldüğüne dikkat çekerek 120’den fazla romatizma çeşidi olduğunu söyledi. Kamanlı, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin birçok romatizma rahatsızlığının önlenmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 21:53

Dünya Su Günü Akm'de Kutlandı

Dünya Su Günü Etkinliklerinde konuşan Başkan Toçoğlu, “En sağlıklı ve temiz içmesuyunu vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Hemşerilerimizin çeşmelerine ulaştırdığımız içmesuyunun değerleri, pet şişe sulardan daha üstün” dedi.
23 Mart 2015 Pazartesi 19:01

Saü'de ''sağlıklı Yaşam İçin Spor'' Konferansı

Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri ve Aktif Yaşam Topluluğu tarafından “Sağlıklı Yaşam İçin Spor” isimli bir konferans düzenlendi.
11 Mart 2015 Çarşamba 19:49

SASKİ'den Dört İlçeye Yeni Su Deposu

Adapazarı, Geyve, Akyazı ve Erenler’e inşa edilecek su depoları için 20 Şubat Perşembe günü ihaleye çıkılacağını açıklayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Hayata geçireceğimiz çalışmayla daha sağlıklı ve uzun yıllar ihtiyacı karşılayacak yeni su depoları inşa edilecek.
16 Şubat 2015 Pazartesi 18:29

Dr. Saraçoğlu: “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Doğal Beslenmeliyiz”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sağlıklı Hayat’ konferansında konuşan Prof. Dr. Saraçoğlu, “Genetiği değiştirilmiş hibrit tohumların tüketilmesi hastalıklara kapı açan en önemli sebeplerdendir.
31 Aralık 2014 Çarşamba 21:00

Saraçoğlu Şifalı Bitkileri Konuşacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sağlıklı Hayat’ konulu konferans, 30 Aralık Salı günü, AKM’de gerçekleştirilecek
30 Aralık 2014 Salı 02:37

“Sağlıklı Yaşam Merkezi” Projesi Serdivan'da Hayata Geçiyor

Sağlık Bakanlığı’nın sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak ve sağlıklı hayatı teşvik etmek amacıyla start verdiği “Sağlıklı Yaşam Merkezi” projesi Serdivan’da hayata geçiyor.
29 Aralık 2014 Pazartesi 21:26

Diyet yaparken bunlara dikkat!

Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenmenin yarattığı kaçınılmaz son şişmanlık.
13 Kasım 2014 Perşembe 22:23

Akdeniz Zabıtası Pazaryeri Kontrollerini Sıklaştırdı

?Temiz ve Sağlıklı Kent? sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, pazar yeri kontrollerini arttırdı.?Temiz ve Sağlıklı Kent? sloganı ile kontrollerini sürdüren Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, bu çerçevede
13 Kasım 2014 Perşembe 20:46

O hastalığı önlemek elinizde

Çağın salgınına diyabetin bu boyuta gelmesinin nedenlerinden biri, hastaların diyabet riskinin oluştuğu dönemi fark edememesidir.
13 Kasım 2014 Perşembe 17:58

Öğretmenler gençleri bağımlılıktan koruyacak

Yeşilay, 81 ilden ve KKTCden 498 formatörü, Sağlıklı Yaşam, Madde, Alkol, Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı alanında eğitime tabi tutuyor.
11 Kasım 2014 Salı 23:23

Obeziteyle mücadele için tim kuruluyor

Obeziteyle mücadelenin daha etkili yürütülmesi amacıyla illerde farklı kesimlere eğitim verecek timler oluşturulacak.
11 Kasım 2014 Salı 21:24

Patlıcan kanserden, pırasa felçten koruyor

Uzmanlar, patates, pırasa, patlıcan gibi sebzelerin kış aylarında tüketilmesinin hastalıklara karşı etkisine dikkat çekiyor.
11 Kasım 2014 Salı 03:48

Çocuk Yaşlı Engelli ve Gaziler Edirne?de Obeziteye Karşı Yürüdü

Edirne?de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan çocuk, yaşlı, engelli, gazi ve çalışanlar, obeziteye karşı yürüdü.Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü?nün düzenli olarak obezite ile mücadele ve sağlıklı yaşama bilin
10 Kasım 2014 Pazartesi 23:54

Mersin?de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri Devam Ediyor

Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda obeziteye karşı başlatılan ?sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam? yürüyüşleri devam ediyor.Mersin İdmanyurdu Meydanı?nda başlayan Suphi Öner Öğretmenevi karşısına kadar yürüyüş düzenlendi. Y
10 Kasım 2014 Pazartesi 20:16

Cumhuriyet Ortaokulunda Ağız ve Diş Sağlığı Taraması

Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Hisarcık Diş Polikliniği tarafından merkez Cumhuriyet Ortaokulunda ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.İlçe Devlet Hastanesi 6-12 yaş öğrencilerin daha sağlıklı dişlere sahip olması için yaptığı ağız ve diş s
8 Kasım 2014 Cumartesi 03:42

Kışın kilo almak istemiyorsanız dikkat!

Uzmanlar, kış aylarında kilo alma korkusunun bir çok kişinin derdi olduğunu belirterek, kışın alınan kiloların can sıktığını söyledi.
7 Kasım 2014 Cuma 18:10

Kartepe Ekoköy?de Festival Heyecanı Bu Haftasonu Başlıyor

Kartepe Belediyesi öncülüğünde, Ekolojik Sağlıklı Yaşam Köyü (EKOKÖY) Ketenciler?de 8 Kasım Cumartesi günü ?Bir Başka Yaşam Mümkün? festivali düzenlenecek.Kartepe?nin eşsiz doğa güzelliklerinin ve turizm değerlerinin öne çıkarılması amac
7 Kasım 2014 Cuma 15:54

Yoğun bakımda hastaya kötü muamele iddiası

Denizlide bir kişi, yoğun bakım ünitesinde yatan annesine hemşire tarafından kötü muamele yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
7 Kasım 2014 Cuma 00:16

Saü’de Mimarlık Konuşuldu

Sakarya Üniversitesi Mimarlık Bölümü tarafından Mimarlar Haftası etkinlikleri kapsamında “Sürdürülebilir, Mutlu ve Sağlıklı Kentler” konulu bir söyleşi düzenlendi.
17 Ekim 2014 Cuma 02:27

KARASU’NUN ARITMA TESİSİ İHALE AŞAMASINDA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Karasu’ya sağlıklı içmesuyu temin etmek için yürütülen çalışmalar sürüyor.
17 Haziran 2014 Salı 01:49

ÇEVRECİ ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri, Çevreci Çocuk Şenliği ile sona erdi. Başkanvekili Fevzi Kılıç, “Gelecek nesillere daha sağlıklı, daha temiz ve daha yeşil yaşam alanları bırakılması, çevre kültürünün daha da yaygınlaşması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
12 Haziran 2014 Perşembe 04:10

BALCI AHMET’TEN SAĞLIKLI YAŞAM ÖNERİLERİ

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde uzun yıllardır aktarlık yapan Ahmet Yaman (Balcı Ahmet) insanlara sağlıklı bir şekilde kilo verme yöntemlerini anlattı.
20 Mayıs 2014 Salı 01:50

KURSİYERLERE SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERİ

Eğitim faaliyetlerine ara vermeden devam eden SAMEK kurslarında, bilgilendirme seminerleri de düzenleniyor. Kursiyerlere, sağlıklı yaşam ve kalp sağlığı hakkında bilgiler veriliyor.
5 Mayıs 2014 Pazartesi 21:15

SOSYAL YAŞAM VE HİJYEN EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sosyal Yaşam Gereklilikleri ve Hijyen’ kursu başladı. 5 hafta sürecek eğitimler boyunca kursiyerlere, temel hijyen, mutfak ekonomisi, sosyal davranış kuralları, ev hijyeni, sağlıklı yaşam ve kilo yönetimi eğitimleri verilecek.
3 Mayıs 2014 Cumartesi 05:32

HELAL VE SAĞLIKLI GIDA PANELİ

Sakarya Sosyal Gelişim Derneği ile Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu tarafından, helal ve sağlıklı gıda konusunda toplumda bir farkındalık oluşturmak amacıyla organize edilen ‘Helal ve Sağlıklı Gıda Açısından Gıda Katkı Maddeleri’ Paneli, yoğun bir katılımla AKM’de gerçekleştirildi.
25 Nisan 2014 Cuma 21:31

AKÇAY BARAJI SU GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK

22 Mart Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamında AKM’de düzenlenen programda konuşan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Şehrimize uzun yıllar sağlıklı içme suyu temin etmek için çok önemli yatırımlar yapıyoruz.
24 Mart 2014 Pazartesi 20:48

KARASU’YA SAĞLIKLI İÇMESUYU MÜJDESİ

Karasu Kentpark açılışında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İlk önceliğimiz vatandaşımıza kesintisiz bir şekilde sağlıklı içmesuyu ulaştırmak olacak.
18 Mart 2014 Salı 22:10

‘SAĞLIKLI YAŞAM VE BİTKİLER’ KONULU KONFERANS

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Herkes İçin Sağlık Projesi’ kapsamında ‘Sağlıklı Yaşam ve Bitkiler’ konulu konferans AKM’de gerçekleştirildi.
1 Mart 2014 Cumartesi 21:56

SAĞLIK İÇİN HAREKET ETTİLER

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Akyazı Halk Sağlığı Müdürlüğü yürüyüş programı düzenledi.
24 Şubat 2014 Pazartesi 21:27

EKSİKLİKLERİ TESPİT EDİP TALİMAT VERDİ

Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, ilçeye bağlı birçok köyü ve haneyi gezerek eksiklikleri ve ihtiyaçları yerinde tespit etti. Erenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının vatandaşa daha kolay ve daha sağlıklı hizmet vermesi için yeniden düzenlenmesini isteyen Kaymakam Mızrak bunun en kısa sürede gerçekleştirilmesini istedi.
6 Şubat 2014 Perşembe 01:29

SAPANCA OKULLARI BEYAZ BAYRAĞI DALGALANDIRDI

Temiz Okul ve Sağlıklı Okul Projesi kapsamında beyaz bayrak ile şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenci ve okullara ödülleri takdim edildi.
24 Ocak 2014 Cuma 18:31

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve huzurlu ulaşım imkanlarından yararlanmaları için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, dolmuş, taksi ve okul servis araçlarını denetledi.
15 Ocak 2014 Çarşamba 23:36

Duyma ve Konuşma Engelliler için Eğitim Programı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, duyma ve konuşma engelli vatandaşlar ile belediye çalışanları arasında daha sağlıklı iletişim kurulabilmesi için başlattığı eğitim programını tamamladı.
30 Aralık 2013 Pazartesi 21:58

SAKARYALILAR SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sakarya’da “Yeni Yılda Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz” etkinliği Sakarya Kent Park’ta gerçekleştirildi.
29 Aralık 2013 Pazar 20:27

SAKARYA'LILAR SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜYECEKLER

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sakarya’da “Yeni Yılda Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz” etkinliği gerçekleştirilecek.
27 Aralık 2013 Cuma 20:49

BÜYÜK’TEN ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Sakarya Valisi Mustafa Büyük 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “çocuklar ne kadar iyi eğitilir, sağlıklı kalırsa, toplumumuz da gelecekte o kadar güçlü olur” dedi.
19 Kasım 2013 Salı 19:36

ZABITA EKİPLERİ KURBAN SATIŞI YAPILAN AHIRLARI DENETLEDİ

Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmelerini sağlamak için ilçe genelinde kurban satışı yapan ve aynı zamanda kesim yeri de olan 75 adet ahırı denetledi.
9 Ekim 2013 Çarşamba 03:38

Serdivan Belediyesi Ekmek Fırınlarını Denetliyor

Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan Ayı'nda vatandaşların sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun ekmek tüketebilmeleri için ilçedeki ekmek fırınları denetleniyor.
10 Temmuz 2013 Çarşamba 23:11

14 BİN ÖĞRENCİ SPORA BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılmaları, sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları açılış töreni Erenler Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.
18 Haziran 2013 Salı 02:58

GIDA SEKTÖRÜNE ÇEKİ DÜZEN GELİYOR

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Sakarya merkezinde ve ilçelerde açık alanda et döner, tavuk döner vb. gıda maddesi üretimi ve satışı yapan işyerlerinin rehabilitasyonu, çalışanların hijyen açısından eğitilmesi ve bu işyerlerinin daha sağlıklı şartlarda hizmet vermesinin sağlanması amacıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
1 Haziran 2013 Cumartesi 02:05

SAKARYA AEP EĞİTİCİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan “Aile Eğitim Programı” kapsamında Sakarya’da çalışmalara başlanarak 28 Mayıs - 5 Haziran tarihleri arasında Eğitici Eğitimi düzenlenmesi planlandı.
30 Mayıs 2013 Perşembe 21:34

SAKARYA PROTOKOLÜ KENTPARK’TA YÜRÜYECEK

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında topluma fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak amacıyla “10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü” adı altında Sakarya’da yürüyüş etkinliği düzenlenecek.
9 Mayıs 2013 Perşembe 01:02

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ DEVAM EDİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Doğa Yürüyüşleri tüm hızıyla sürüyor. Doğaseverler, Sakarya’nın eşsiz güzelliklerinin tadını çıkarırken aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için yürüyüş gerçekleştiriyor. Programın bu haftaki rotası Kıranyurt Yaylası’ydı. Vatandaşlar kilometrelerce yürüyerek yayla havasının tadını çıkardı.
8 Mayıs 2013 Çarşamba 00:01

TOÇOĞLU; “SAKARYA’DA SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eskişehir AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’ne katıldı. “Deneyim Paylaşımı” konulu ders veren Başkan Toçoğlu, “En modern teknoloji ile arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nden şehrimize ulaştırdığımız su, dünyanın en sağlıklı sularından.
5 Mayıs 2013 Pazar 21:29

"EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİMİ" VERİLDİ

Toplumda sağlıklı evliliklerin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” kapsamında Sakarya Üniversitesi işbirliği ile Fen Edebiyat Fakültesi toplantı salonunda Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necmettin Özerkmen, Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Taylan..
30 Nisan 2013 Salı 22:44

BALCI AHMET’TEN SAĞLIKLI KİLO VERME YÖNTEMLERİ

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte aşırı kilolarından kurtulmak isteyenler farklı yöntemler kullanıyor. Kimileri diyet kimileri ilaç kimileri de zayıflamak için bitkisel yöntemlere başvuruyor. Sakaryalı aktar Ahmet Yaman sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını anlattı.
14 Nisan 2013 Pazar 21:43

SAKARYA'YA YENİ SOSYAL GELİŞİM MERKEZİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Eski Terminal arazisinde yeni bir Sosyal Gelişim Merkezi inşa ediyor. Aile kavramının önemine dikkat çeken Başkan Zeki Toçoğlu, “Aile kurumunu ayakta tutmak, güçlenmesine katkıda bulunmak ve yarınlarımızın teminatı gençlerimizin sağlıklı ve mutlu yaşam sürmelerine ön ayak olmak için sosyal projeler üretmeyi sürdürüyoruz.
3 Nisan 2013 Çarşamba 19:31

KAYNARCA TEMİZ SUYA KAVUŞTU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kaynarca’nın uzun yıllar devam eden içmesuyu sorununu kökten çözdü. Kaynarca, modern arıtma tesislerinde arıtılan sağlıklı suya kavuştu.
29 Mart 2013 Cuma 19:30

SAPANCA GÖLÜ’NÜN KIZIL RENGE BÜRÜNMESİ

Geçtiğimiz günlerde yaşanan alg patlaması ile kızıl renge bürünen Sapanca Gölü’nde göl ekosisteminin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi gerektiği, aksi takdirde son yıllarda artış gösteren zaman zaman da toksin üreten alglerin artışının artarak..
5 Mart 2013 Salı 18:05

İLKÖĞRETİM OKULU BİR YILDA TAMAMLANDI

Sakarya’nın Serdivan ilçesine bağlı Aşağıdere Köyü İlköğretim Okulunun yapımı bir yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlanarak 2012-2013 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine yetiştirilerek öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretim görmeleri s
4 Mart 2013 Pazartesi 00:06

SAKARYA’DA SÜT TARTIŞMASI

2012-2013 eğitim öğretim yılı içinde uygulanacağı açıklanan, çocukların sağlıklı beslenmesine katkı sağlamak ve onlara süt içme alışkanlığını kazandırmak amacıyla Bakanlık tarafından başlatılan “Okul Sütü Projesi” Sakarya’da tartışma kon
2 Mart 2013 Cumartesi 21:44

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı

Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında, ülkemizde görülme sıklığı giderek artan, insanların yaşam kalitesini düşüren ve kronik hastalıklara ve bazı kanser türlerine zemi
25 Şubat 2013 Pazartesi 15:55

ÖĞRETMENLERE OBEZİTE TARAMASI YAPILACAK

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından finanse edilen ve Tıp Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek olan öğretmenlere yönelik sağlıklı yaşama ve obezite çalışması Mart ayında başlayacak.
12 Şubat 2013 Salı 20:09

SAPANCA İÇİN ÖZEL HÜKÜMLER BELİRLENİYOR

Sapanca Gölü’nün daha etkin korunabilmesi ve sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere ulaştırılabilmesi amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın çatısı altında başlatılan ‘Özel Hüküm Belirleme’ çalışmaları sürüyor.
6 Şubat 2013 Çarşamba 18:18

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SAPANCA’DA YÜRÜYECEKLER

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, “3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Etkinlikleri” kapsamında, Sapanca’da gerçekleştirecekleri sağlıklı yaşam yürüyüşüne tüm Sakaryalıları davet etti.
25 Eylül 2012 Salı 19:02

Çocuk parklarına yeni düzenleme

Erenler Belediyesi, ilçede gerçekleştirdiği asfalt çalışmalarının yanında çocukların daha rahat ve sağlıklı ortamlarda oyun oynaması amacıyla ilçedeki parklarda yeni düzenlemeler yapıyor.
16 Eylül 2012 Pazar 00:01

BABASININ BÖBREĞİ İLE HAYATA TUTUNDU

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde yaşayan böbrek hastası 35 yaşındaki Ayten Yıldız, 59 yaşındaki babasının bağışladığı böbrekle sağlıklı bir hayata kavuştu.
10 Mayıs 2012 Perşembe 17:09

Sağlıklı Nesiller İçin Akıllı Sofralar

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde başlatılan “Sağlıklı Nesiller İçin Akıllı Sofralar” projesi ile ilköğretim çağındaki öğrencilere kahvaltı alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor.
12 Nisan 2012 Perşembe 15:58

SAPANCA’NIN YOL AĞI GENİŞLİYOR

Sapanca Belediyesi, yeni imar yolları açarak ilçenin sağlıklı yapılaşmasını sağlıyor. Göl Mahallesi’nde bulunan imar yolunu faaliyete geçirmek için çalışmalar başladı.
6 Nisan 2012 Cuma 17:41

Nuri Bayar’da Sağlıklı Yaşam Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın son yıllarda önem verdiği obeziteye karşı mücadele konusunda okullarda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ederken, Nuri Bayar İlköğretim Okulu yönetimi, öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam eğitimi programı düzenledi.
16 Ocak 2012 Pazartesi 16:40

Sağlıklı Dişler, Mutlu Gülüşler

Beslenme dostu okul olan Bahçelievler Gazi İlköğretim Okulu, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri için uzmanların katıldığı bilgilendirme seminerlerine devam ediyor.
8 Aralık 2011 Perşembe 17:49

Kısırlığa çözüm bulundu

Japon bilimadamları, embriyodan aldıkları kök hücrelerle, labotatuvar ortamında sağlıklı fare spermleri geliştirdi
7 Ağustos 2011 Pazar 07:39

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free