hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

otomotiv haberleri

EKİN OTO PEUGEOT GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI

Sakarya'da otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Ekin Oto, Opel markasından sonra Peugeot Markasını da görkemli bir açılışla fortföyüne kattı.
24 Kasım 2019 Pazar 05:06

Otomotiv Zirvesi Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi Sanayi İşbirliği Topluluğu (SAÜSİ) tarafından Otomotiv Zirvesi düzenlendi
2 Kasım 2019 Cumartesi 05:59

Otomotiv Fenomeni Sinan Koç SAܒdeydi

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık ile Mühendislik fakültelerince “Sinan Koç ile Otomotiv ve Mühendislik” adlı konferans düzenlendi.
23 Ekim 2019 Çarşamba 19:55

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB'de Müteşebbis Heyet ve Yönetim belli oldu

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti ve yönetim Kurulu belli oldu.
17 Eylül 2019 Salı 00:28

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE YENİ BİR UFUK

Yeni Ufuk: Otomotivde İmalat Sanayi Projesi Tanıtıldı
27 Aralık 2018 Perşembe 19:11

Zirvede Otomotiv Konuşuldu

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu (EMK) tarafından “Otomotiv Zirvesi” düzenlendi.
20 Aralık 2018 Perşembe 22:35

SATSO'DAN VERGİ İNDİRİMİ TEŞEKKÜRÜ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve konutta KDV ve ÖTV indirimi kararı sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a teşekkür etti.
2 Kasım 2018 Cuma 23:52

Otomotiv Zirvesi Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi Sanayi İşbirliği Topluluğu (SAÜSİ) tarafından Otomotiv Zirvesi düzenlendi.
2 Kasım 2018 Cuma 23:49

Fatih MTAL-Akgün Otomotiv İşbirliği Protokolü

Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okul atölyelerinin mesleki ve teknik açıdan iyileştirilmesi ve öğrencilerin staj çalışmalarının desteklenmesi konusunda Akgün Otomotiv ile işbirliği protokolü imzaladı.
10 Ekim 2018 Çarşamba 02:51

SAÜ ile Yazaki Arasında İşbirliği

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Yazaki Otomotiv Yan Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında işbirliği protokolü imzalandı.
16 Temmuz 2018 Pazartesi 21:11

ADAŞEN OTOMOTİV SUZUKİ ile SAKARYA'yı ŞEN'lendirdi,

YILLIK 3.5 Milyon Adet ile Dünya Otomotiv Üretiminde 7.Sırada olan JAPON Markası SUZUKİ, Sakarya'da 20 Yıldır otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ADAŞEN OTOMOTİV Bayiliği ile satışa başladı,,
25 Mayıs 2018 Cuma 21:49

Yerli Otomotivin ve Milli Sanayinin Kalbi Sakarya’da Attı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi, MÜSİAD Genel Merkez önderliğinde düzenlenen 8. Türkiye İstişare Toplantısı (TÜİT) kapsamında “Otomotivde Vizyonumuz Made İn Turkey” Adlı panele ev sahipliği yaptı.
4 Şubat 2018 Pazar 01:12

Sakarya Üniversitesi ile Toyota Türkiye Arasında İşbirliği

Sakarya Üniversitesi ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş arasında eğitim alanında işbirliğine yönelik protokol imzalandı.
23 Aralık 2017 Cumartesi 21:16

OTOMOBİL SEKTÖRÜNE DAMGA VURAN ERBAKAN MALKOÇ, SAÜSİ’DEYDİ!

ABD ve Avrupa’dan ödüllü, Çin’den Rusya’ya ABD’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar dünyanın dört bir yanında ülkemizi başarıyla temsil eden Erbakan Malkoç, 30 Kasım Perşembe günü Sakarya Üniversitesi Sanayi İşbirliği Topluluğu’nun düzenlediği “Otomotiv Zirvesi” programında konuşmacı oldu. Malkoç, otomobil tasarımları ve girişimcilik öyküsüyle gençlerden büyük alkış aldı.
30 Kasım 2017 Perşembe 18:30

GALERİCİLER DERNEĞİ KÖSEMUSUL DİYOR

SATSO 21. Meslek Komitesi Çalışma Ekibi ile birlikte Galericiler Derneği Başkanı Levent Bal ve dernek üyelerini ziyaret eden Başkan Mahmut Kösemusul, otomotiv sektöründe şehrin başarısının artacağını vurguladı.
19 Ağustos 2017 Cumartesi 21:07

YERLİ OTO İÇİN EN DOĞRU ADRES SAKARYA'DIR

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Toyota Türkiye’deki başarısıyla otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Orhan Özer ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i ziyaret etti.
7 Haziran 2017 Çarşamba 23:41

Sakarya Yerli Otomobili İstiyor HİSARCIKLIOĞLU İLE GÖRÜŞTÜLER

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, TOYOTA Türkiye'deki başarısı ile tüm dikkatleri üzerine çeken ve otomotiv sektörü denince akla gelen ilk isimlerden;
4 Haziran 2017 Pazar 23:01

SAÜ Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı’na Katıldı

Ulaştırma sektörünün ve otomotiv mühendisliği eğitiminin gelişiminin ve dünya ile entegrasyonunun tartışıldığı Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı, İstanbul’da yapıldı.
6 Kasım 2016 Pazar 05:52

Otomotivin Çılgın Türkü

Sakarya Üniversitesi 21 Gün 37 Derece Topluluğu tarafından “Otomotivin Çılgın Türkü” adlı bir etkinlik düzenlendi.
19 Ekim 2016 Çarşamba 20:18

YAŞLICA VE ÇOKLUK AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Kaya Ticaret Otomotiv Yedek Parça Firmasının da sahibi olan, Sakaryaspor eski kulüp başkanlarından Vedat Yaşlıca'nın oğlu Uğur Yaşlıca ve Sakarya MHP meclis üyelerinden, Mali Müşavir Suat Çokluk'un biricik kızları Selin Çokluk ile hayatını birleştirdi.
2 Ekim 2016 Pazar 08:54

Grevdeki İşçilere Sakarya Dayanışma Platformundan Destek

akarya da Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Partilerden oluşan Sakarya Dayanışma Platformu , 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Başkurt Otomotiv’de açlık grevini sürdüren işçileri ziyaret etti. Çelik İş Sendikası Şube Başkanı Rıfat Kurt, Sakarya Dayanışma Platformuna Gelinen süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.
28 Mayıs 2016 Cumartesi 01:35

Prof. Dr. Tahsin Engin’e Birincilik Ödülü

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi ve Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, araştırma ekibi ile birlikte 5. Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması’nda birincilik ödülü aldı.
11 Mayıs 2016 Çarşamba 20:27

“OTOMOTİV ZİRVESİ 16” SAܒDE BAŞLADI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Sakarya Teknokent, Adaptto-Teknoloji Transfer Ofisi, Makine Mühendisliği Topluluğu ve Üniversite-Sanayi İş Birliği Topluluğu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Otomotiv Zirvesi 16” başladı.
6 Nisan 2016 Çarşamba 20:36

YENİ TOYOTA C-HR SAKARYA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya fabrikasında üretilecek olan yeni crossover modeli C-HR, Türkiye’de ilk kez tanıtımı yapıldı.
10 Mart 2016 Perşembe 21:27

Otomotivin Kalbi Sakarya'da Atacak

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sakarya’nın otomotiv üssü olması için gerçekleştirdiği çalışmaları takip ettiklerini ifade ederek, “Karasu’da Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi ilan ettik
14 Ocak 2016 Perşembe 22:29

SATSO BAŞKANI MAHMUT KÖSEMUSUL’DAN YERLİ OTOMOBİL AÇIKLAMASI

Devletin ortaya koyduğu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi’nin Sakarya’da olduğunu işaret eden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, yerli otomobilin bir başka yerde üretilmesi tartışmalarının yersiz olduğunu söyledi.
30 Aralık 2015 Çarşamba 21:54

TOYOTA GENEL MÜDÜRÜ ÖZER’DEN TOÇOĞLU’NA VEDA ZİYARETİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’luğu görevini kısa süre önce devreden Orhan Özer’i makamında ağırladı.
29 Aralık 2015 Salı 17:26

TOYOTA CEO’SU ORHAN ÖZER’DEN BAŞKAN KARAKULLUKÇU’YA VEDA ZİYARETİ

Görev süresinin dolması sebebiyle 2010 yılından bu yana sürdürdüğü Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO'luğunu devredecek olan Orhan Özer, Arifiye Belediyesi Başkanı İsmail Karakullukçu’ya veda ziyaretinde bulundu.
23 Aralık 2015 Çarşamba 22:22

SATSO SHANGAY OTOMOTİV FUARI’NA KATILDI

50 kişilik Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Heyeti, Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında Shangay Automechanika Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Fuarı’na katıldı.
7 Aralık 2015 Pazartesi 17:37

Satso Shangay Otomotiv Fuarı'na Katılacak

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, (SATSO) Automechanika Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Fuarı’na katılmak üzere dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden olan Çin Shangay Bölgesi’ne gidiyor.
1 Aralık 2015 Salı 17:38

SATSO SHANGAY OTOMOTİV FUARI’NA KATILACAK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, (SATSO) Automechanika Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Fuarı’na katılmak üzere dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden olan Çin Shangay Bölgesi’ne gidiyor.
30 Kasım 2015 Pazartesi 18:34

TOYOTA, SAÜ VE İŞKUR İŞBİRLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Sakarya Üniversitesi, İŞKUR ve Toyota Otomotiv A.Ş. yeni işbirlikleri geliştirmek için bir araya geldi.
12 Kasım 2015 Perşembe 18:15

GELECEĞİN SANAYİCİLERİ TOYOTA FABRİKASINI İNCELEDİ

Sakarya Meslek Yüksekokulu (SAÜ) öğrencileri, mesleki eğitimlerini teknik gezilerle güçlendirdi. Otomotiv sektörünün önemli ismi Toyota’nın ev sahipliğinde gerçekleşen eğitimde, öğrenciler fabrikanın üretim süreci ve işleyişi hakkında bilgiler aldı.
14 Ekim 2015 Çarşamba 23:45

"Yerli Otomotiv Sakarya'ya Yakışır En İyisini De Sakarya Yapar"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sakarya’da katıldığı bir temel atma töreninde, "Yerli otomotiv Sakarya’ya yakışır, en iyisini de Sakarya yapar" dedi.
31 Ağustos 2015 Pazartesi 20:13

"Yerli Otomotiv Sakarya'ya Yakışır En İyisini De Sakarya Yapar"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sakarya’da katıldığı bir temel atma töreninde, "Yerli otomotiv Sakarya’ya yakışır, en iyisini de Sakarya yapar" dedi.
31 Ağustos 2015 Pazartesi 20:13

Birleşik Metal İş'ten Donghee Fabrikası ile ilgili basın açıklaması‏

DONGHEE OTOMOTİV YÖNETİMİ İŞLEDİĞİ SUÇLARI İTİRAF EDİYOR
3 Haziran 2015 Çarşamba 04:10

ADAŞEN, DENGELERİ ALTÜST EDECEK 1.6 MOTOR TİVOLİ’Yİ TANITTI !

8 Yıldır Kore’den ithal edilen 4x4 uzmanı SSANGYONG Marka araçların Sakarya-Kocaeli ve Batı Karadeniz bölge bayiliğini yapan ADAŞEN OTOMOTİV Crossover segmentinde konumlanan 1.6 motor TİVOLİ aracını tanıttı,
17 Mayıs 2015 Pazar 22:44

PROF. İSEN'DEN SATSO'YA OTOMOTİV TEŞEKKÜRÜ

AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı ile birlikte SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetimini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Eski Genel Sekreteri ve Başdanışmanı, Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, Otomotiv Üssü Sakarya çalışmaları için SATSO’ya teşekkür etti.
28 Nisan 2015 Salı 21:33

AUTOMECHANİKA FUARINDA SATSO

Otomotiv sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği olan Automechanika İstanbul, TÜYAP Fuar Merkezi’nde 09-12 Nisan tarihleri arasında kapılarını açtı.
15 Nisan 2015 Çarşamba 20:28

2016 Yılında Toyota Fabrikası Bin 500 İşçi Alacak

2016 yılının ikinci yarısında yeni model üretiminin başlanacağını ifade eden Toyota Otomotiv San. Türkiye A.Ş. Genel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer, bu kapsamda bin 500 kişinin daha işe alınacağını söyledi.
26 Mart 2015 Perşembe 01:08

Sakarya Valisi Coş'tan Otokar Fabrikasına Ziyaret

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş fabrikasını ziyaret ederek, fabrika çalışmaları hakkında bilgi aldı.
3 Mart 2015 Salı 23:11

Burhan Şen; SsangYong Tivoli kayıtları başladı

SsangYong Otomobilleri Sakarya Bölge Distribitörü Adaşen Otomotiv Genel Direktörü Burhan Şen yaptığı açıklamada SsangYong Tivoli marka 1.6 benzinli ve dizel motorlu aracın çok yakında Mağazadaki yerini alacağını belirtti.
24 Şubat 2015 Salı 03:14

Oraes Sakrad'a Acil Durum Röle Enerji Sistemleri Hibe Etti

Sakarya’da faaliyet gösteren ve kısa adı SAKRAD olan Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme Derneği’ne afet ve acil durum röle istasyonu için Oraes Otomotiv ve Raylı Araç Elektronik Elektrik Sistemleri firması tarafından enerji sistemleri hibe edildi.
26 Ocak 2015 Pazartesi 20:10

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ'NDE “OTOMOTİV BÖLÜMܔ AÇILIYOR

Otomotiv Şehri Sakarya projesi kapsamında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde tüm paydaşların girişimleriyle 3 yıldır devam eden çalışmalar meyvesini vermeye başladı.
17 Aralık 2014 Çarşamba 02:24

İşbilir Otomotiv'in Yeni Şubesi Faaliyete Geçti

Şehrimizin önde gelen lastik satış firmalarından İşbilir Otomotiv yeni şubesini Zirai Aletler Sanayi Sitesinde hizmete açtı.
7 Aralık 2014 Pazar 08:57

Sakarya'da Üretim Yapan Gaz Gazelle Next Markalı Ticari Aracını Tanıttı

Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Sakarya’da üretim yapan GAZ, yeni modeli Gazelle Next’i tanıttı.
28 Kasım 2014 Cuma 09:39

Kösemusul: “yerli Otoya En Hazır İl Sakarya”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yerli otoda yol haritasının belirlendiğini ve 2020 yılına kadar araçların yollarda olacağını açıklamasının ardından gözler otomotiv sektöründeki atılımlarıyla dikkat çeken Sakarya’ya çevrildi.
27 Ekim 2014 Pazartesi 17:55

Başak Traktör Ailesi İftarda Bir Araya Geldi

Başak Traktör Sakarya Bölge Bayi Yalçın Otomotiv, Başak Traktör Fabrikası üst yönetimine ve müşterilerine iftar verdi.
22 Temmuz 2014 Salı 21:11

SAÜ İLE TOYOTA İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Sakarya Üniversitesi ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı.
12 Haziran 2014 Perşembe 20:30

SAÜ İLE TOYOTA PROTOKOL İMZALAYACAK

Sakarya Üniversitesi ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalanacak.
6 Haziran 2014 Cuma 02:21

TEKNİK PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş ile Sakarya Valiliği işbirliği ile 9’uncusu düzenlenen İlköğretim Okulları ve Liseler arası teknik proje yarışması ödül töreni gerçekleşti.
23 Mayıs 2014 Cuma 00:37

TOÇOĞLU “SAKARYA KAZANACAK TÜRKİYE KAZANACAK”

Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen ve Türk Traktör Genel Müdürü Marco Wotta ile bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bu proje hem şehrimizin hem de ülkemizin ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak.
15 Mayıs 2014 Perşembe 03:27

YAŞLICA’DAN MUHTEŞEM AÇILIŞ!

Sakaryaspor eski kulüp başkanı ve Sakarya’nın önemli ve tanınmış iş adamlarından Vedat Yaşlıca, Modern Sanayi Bölgesi, Yeşiltepe mevkiinde Oto Elektrik Toptan Ticaret, Otomotiv Yedek Parça üzerine faaliyetini sürdürdüğü Kaya Ticaret olarak, büyük bir Shovroom açılışını gerçekleştirdi.
21 Mart 2014 Cuma 21:30

OTOMOTİV İHTİSAS OSB’DE ÖNEMLİ GELİŞME

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, TAYSAD Otomotiv Sanayi Bölgesi (TOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyeti ağırladı.
19 Mart 2014 Çarşamba 20:18

TOYOTA TÜRKİYE’DEN TEKNİK EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., sosyal sorumluluk anlayışı ve topluma katkı faaliyetleri çerçevesinde teknik eğitime katkı sağlamak üzere üniversitelerin mühendislik bölümlerine, meslek yüksek okullarına ve meslek liselerine uygulamalı pratik eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlayacak ekipman bağışlarına devam ediyor.
23 Ocak 2014 Perşembe 22:58

SATSO’DA 'OTOMOTİV SANAYİCİLERİ ÇALIŞMA GRUBU' KURULDU

Yaklaşık 2 yıl önce başlanan ve ‘Sakarya Vites Yükseltiyor Çalıştayı’ ile belli bir noktaya gelinen Otomotiv Şehri Sakarya Projesi ile ilgili çalışmalar aralıksız devam ediyor.
3 Aralık 2013 Salı 22:23

Toyota'nın Sosyal Sorumluluk Projeleri Tüm Hızıyla Sürüyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., Türkiye ekonomisine katkısının yanında sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalar ile de dikkat çekiyor. 2006 yılından bu yana Sakarya'da bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik olarak sosyal sorumluluk faaliyetleri kararlılıkla yürüten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., bu çalışmalar ile 10 binden fazla öğrencinin sosyal gelişimine katkıda bulundu.
30 Kasım 2013 Cumartesi 02:30

RUSYA’NIN EN POPÜLER MARKASI GAZELLE NEXT TÜRKİYE’DE ÜRETİLECEK

Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Adapazarı’nda üretim yapan Gaz, yeni modeli Gazelle NEXT’i Türkiye pazarına sundu.
16 Kasım 2013 Cumartesi 21:45

ÇELİK İŞ SENDİKASI TOYOTA'DAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Çelik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Rıfat Kurt, Toyota Otomotiv Fabrikasında başlattıkları üye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kurt açıklamasında sendika olarak Toyota çalışanlarına hizmet vermenin kendileri için büyük bir onur olduğunu söyledi.
4 Kasım 2013 Pazartesi 20:57

Dişli ve Saraç TOYOTA yönetimi ve çalışanlarıyla iftar açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi danışmanı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Ak Parti’den aday adaylığı konusunda adı geçen işadamı Cihan Saraç ile birlikte Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftara katıldı.
31 Temmuz 2013 Çarşamba 20:24

AB Projesi için Almanya’ya giden Çırak Öğrenciler Yurda Döndü.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının Leonardo Da Vinci Meslek Eğitimi Geliştirme Projesi kapsamında Almanya’ya giden Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezinde otomotiv sektöründe çıraklık eğitimi gören 18 öğrenci ve 4 öğretmen bir aylık eğitim çalışmasını tamamlayarak yurda döndü.
29 Temmuz 2013 Pazartesi 20:19

HYUNDAI FERHAT OTO’DA GELENEKSEL ŞÖLEN …

15 HAZİRAN 5 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA HYUNDAI FERHAT OTOMOTİV; TEST SÜRÜŞ ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR…BU ETKİNLİĞE KATILIP; Test sürüşü yapanlar çekiliş ile aşağıdaki hediyelerden kazanma şansı yakalayacak:
20 Haziran 2013 Perşembe 23:23

ADAŞEN Otomotiv, ÖZDİLEK AVM’yi ŞEN lendirdi ,

15 Yıldır Şehrimizde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren, 6 yıldır Kore’den ithal edilen SSANGYONG Marka araçların SAKARYA – KOCAELİ bayiliğini yapan ADAŞEN Otomotiv, Kocaeli Özdilek AVM de yeni araçların lansmanında yoğun ilgi ile karşılandı,
18 Haziran 2013 Salı 23:37

JAPONYA’DA DOĞAN YARIŞ SAKARYA’DA HAYAT BULDU

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. ve yan sanayi çalışanlarını bir araya getiren “Ekiden” yarışı, bu yıl 11’inci kez düzenlendi.
28 Mayıs 2013 Salı 02:56

TOYOTA ÜRETİME 8 GÜN ARA VERİYOR

2013 yılının ikinci yarısından itibaren seri üretimi başlayacak olan Corolla modeli ile ilgili son hazırlıklar nedeniyle Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’nin Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan fabrikasında 8-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında üretim faaliyetlerine 8 gün ara vereceği bildirildi.
7 Mayıs 2013 Salı 23:54

Büyük:Otomotiv Test Pisti alanı sahasında incelemelerde bulundu.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Kaynarca’ya gelerek alternatif alan olarak Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel tarafından Teklif Edilen Otomotiv Test Pisti alanı sahasında incelemelerde bulundu.
27 Nisan 2013 Cumartesi 02:48

OTOMOTİV TEST PİSTİ İÇİN İBRE KAYNARCA’YA ÇEVRİLDİ

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya’yı otomotiv üssü yapmaya kararlı olduklarını belirterek, “Otomotiv Test Pisti Merkezi için Kaynarca’da yeni bir yer bulduk” dedi.
25 Nisan 2013 Perşembe 23:10

SAÜ’DE OTOMOTİV ZİRVESİ YAPILDI

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü (SAÜEMK) tarafından düzenlenen Otomotiv zirvesi SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi 1 nolu Salonda yapıldı. Zirveye SATSO, TÜMSİAD ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi de destek verirken zirve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.
17 Nisan 2013 Çarşamba 23:22

SAÜ’DE OTOMOTİV ZİRVESİ YAPILACAK

Sakarya’da son zamanlarda hız kazanan otomotiv sektörü eksenli büyük atılıma SAÜ’de SAÜEMK Kulübü düzenlenecek olan Otomotiv Zirvesi ile devam edilecek. Zirveye SATSO, TÜMSİAD ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi de destek verecek.
14 Nisan 2013 Pazar 05:52

BAKAN ÇAĞLAYAN: “OTOMOTİV ÜSSÜ SAKARYA’YA YAKIŞIR”

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Sakarya’nın otomotiv üssü olmayı hak ettiğini belirterek, “Otomotiv Test Pisti yatırımı da inşallah Sakarya’ya gelir” dedi.
29 Mart 2013 Cuma 00:05

SOYLU’DAN OTOMOTİV TEST MERKEZİ’NE DESTEK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (SATSO) ziyaretinde, Otomotiv Test Merkezi’nin Sakarya’ya kurulması yönünde destek vereceğini söyledi.
23 Mart 2013 Cumartesi 01:20

İŞKUR VE YAZAKİ İŞBİRLİĞİ

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile YAZAKİ Otomotiv Yan Sanayi A.Ş. arasında UMEM Projesi kapsamında imzalanan 750 kişilik “Kablo Ağı Bantlama Elemanı” mesleğinde istihdam garantili kurs programına 300 kişi başladı.
7 Mart 2013 Perşembe 16:27

OTOMOTİV İHTİSAS OSB’SİNİN STARTI’NI VERİLDİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul başkanlığında bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri, Otomotiv İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin startını verdi.
6 Mart 2013 Çarşamba 18:10

Levent Yüksel'e Toyota'da yeni görev

Faaliyetlerini Sakarya’da yürüten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş’nin Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine Levent Yüksel getirildi.
5 Mart 2013 Salı 19:14

TOBB’DAN SAKARYA’YA TAM DESTEK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, SATSO tarafından kurulması planlanan Otomotiv İhtisas OSB’sine destek verirken, Otomotiv Test Merkezi’nin yerinin de Sakarya olduğuna işaret etti.
27 Şubat 2013 Çarşamba 22:51

YATIRIMCILARIN GÖZÜ SAKARYA’DA

Otomotiv çatıştayları ile otomotiv sektörünün dikkatlerini Sakarya üzerine çeken Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), yatırımcıların ilk uğrak yeri oldu.
14 Şubat 2013 Perşembe 00:53

TOYOTA’DA ÇALIŞAN SAYISI ÜÇ BİNE ULAŞTI

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş, İşkur Sakarya İl Müdürlüğü ile 870 kişilik yeni eleman alımı konusunda işbirliği yaptı. Yeni alımlardan sonra Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş’de çalışan kişi sayısının üç bine ulaştığı belirtildi.
5 Şubat 2013 Salı 20:38

TOYOTA’DAN 870 KİŞİLİK İSTİHDAM DESTEĞİ

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. arasında Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında fabrikanın ihtiyaç duyduğu mesleklerde nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere...
1 Şubat 2013 Cuma 21:39

LOJİSTİK ALANINDA GEFCO TÜRKİYE’Yİ SEÇTİ

Rusya'nın en önemli ticari araç markası olan GAZ Ticari Araçların Türkiye imalatçısı olan ve Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde Aralık ayı başında üretime başlayan Mersa Otomotiv, yurtdışından yedek parça taşıma ve
19 Aralık 2012 Çarşamba 17:05

İŞKUR’DAN EĞİTİME DESTEK

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile YAZAKİ Otomotiv Yan Sanayi A.Ş. arasında UMEM Projesi kapsamında “Kablo Ağı Bantlama Elemanı” mesleğinde 750 kişilik istihdam garantili kurs programı düzenlenmesi hususunda sözleşme imzalandı.
14 Aralık 2012 Cuma 21:16

750 kişilik istihdam garantili kurs

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile YAZAKİ Otomotiv Yan Sanayi A.Ş. arasında UMEM Projesi kapsamında “Kablo Ağı Bantlama Elemanı” mesleğinde 750 kişilik istihdam garantili kurs programı düzenlenmesi konusunda sözleşme imzaladı.
14 Aralık 2012 Cuma 18:05

Proje Bilgilendirme Toplantısı

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi tarafından geliştirilen ve AB Leonardo Da Vinvi Hareketlilik Projeleri kapsamında kabul edilen “Otomotiv Sektörü’nde Uygulanan Bakım ve Onarım Yöntemleri” isimli projenin ilk programı 2013 yılı haziran ay
9 Aralık 2012 Pazar 21:06

RUSYA ENERJİ BAKANI ALEXANDER NOVAK SAKARYA'DA

Rusya’nın en büyük ticari araç markası GAZ’ın, Mersa Otomotiv’in 15 milyon Euro’luk yatırımıyla Sakarya’da kurulan montaj üretim tesisi hizmete girdi.
2 Aralık 2012 Pazar 21:47

GAZ SAKARYA'DA ÜRETİME GEÇİYOR

Rusya’nın en önemli ticari araç markası olan Gaz Ticari Araçlar’ın Sakarya Fabrikası, Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Alexey Rakhmanov, GAZ Group ve Mersa Otomotiv Yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen
2 Aralık 2012 Pazar 19:27

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu; Otomotiv şehri Sakarya olmalıdı

Sakarya Otomotiv Sektörü Bölgesel İnovasyon Stratejileri Rapor Lansmanı Programına katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Türkiye'de değil dünyada akredite olmuş yani 5 yıldızlı odalardan biri olduğunu belirterek,
23 Kasım 2012 Cuma 21:46

Babayiğit yatırımcılara hazırlanıyoruz

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 23 Kasım Cuma günü yapılacak olan Sakarya Otomotiv Sektörü Bölgesel İnovasyon Stratejileri Raporu Lansman Programı hakkında basın toplantısı düzenledi.
22 Kasım 2012 Perşembe 22:13

TOYOTA ÜRETİME 2 HAFTA ARA VERİYOR

2013 yılı ikinci yarısından itibaren seri üretimi başlayacak olan Corolla modeli ile ilgili üretim hatlarındaki gerekli düzenlemeler ve deneme üretimlerine hazırlıkları nedeniyle Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. 05-19 Kasım 2012 tarihleri arasında üret
2 Kasım 2012 Cuma 20:57

TOYOTA GT86 SALI GÜNÜ GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Toyota Türkiye Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. CEO’su Orhan Özer, yönetim kademesi yerel ve ulusal basın mensuplarıyla Fabrikada düzenleyeceği bir yemekte buluşacak.
23 Eylül 2012 Pazar 23:13

SATSO'DAN GAZELLE'YE ZİYARET

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul Otomotiv yatırımı için Sakarya'yı seçen Rus Gaz Şirketi'nin Söğütlü'deki tesislerini ziyaret etti.
13 Eylül 2012 Perşembe 17:39

Adaşen Otomotiv’den iftar yemeği

Otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından olan, ikinci el, servis, emlak, rent a car ve sigortacılık üzerine Sakarya ve Kocaeli halkına hizmet veren,
18 Ağustos 2012 Cumartesi 05:54

Otomotiv Şehri Sakarya İçin Ön Değerlendirme Yapıldı

SATSO öncülüğünde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteğiyle, geçtiğimiz aylarda ilk iki etabı tamamlanan Otomotiv Şehri Sakarya konulu çalıştay ile ilgili olarak Valilik toplantı salonunda bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
12 Ağustos 2012 Pazar 02:51

TOYOTA’DAN AÇIKLAMA

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’den yapılan yazılı açıklamayla, fabrika hakkında basında çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.
30 Temmuz 2012 Pazartesi 18:38

ADAŞEN, KİRALAMA FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR.

5 YILDIR GÜNEY KORE MARKASI SSANGYONG'UN MARMARA VE BATI KARADENİZ BÖLGE BAYİLİĞİNİ YAPAN, SAKARYA'DA İKİNCİ EL,ARAÇ KİRALAMA,OTO SERVİS OLMAK ÜZERE 13 YILDIR OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN..
7 Haziran 2012 Perşembe 17:36

ÇALIŞTAYIN ZAMANLAMASI ÇOK BAŞARILI

OSD Genel Sekreteri Prof. Dr. Ercan Tezer: "Sakarya Otomotiv Sektörü İçerisinde Kendisini Çok İyi Konumlandıracaktır"
5 Haziran 2012 Salı 20:02

Sakarya Otomotiv Çalıştayı başladı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın ortaklığında gerçekleştirilen Sakarya Otomotiv Çalıştayı başladı.
26 Mayıs 2012 Cumartesi 00:11

Otomotiv Şehri Sakarya Çalıştayı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile yürütülen Otomotiv Şehri Sakarya Çalıştayı hazırlıklarında sona yaklaşıldı.
23 Mayıs 2012 Çarşamba 17:51

Otomotiv Şehri Sakarya ile kapılarımızı dünyaya açacağız

Otomotiv Şehri Sakarya Çalıştayı ile ilgili çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul; “Türkiye’de otomotiv sektörünün temsil ettiği büyük ekonomik ve sosyal gücün dile getirileceği
18 Mayıs 2012 Cuma 23:59

Çevre Turu aktivitesinin 3.yılı tamamlandı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilk olarak 2009-2010 eğitim yılında başlayan Çevre Turu aktivitesinin 3.yılı tamamlandı.
17 Mayıs 2012 Perşembe 17:31

SAKARYA’DA OTOMOTİV ÇALIŞTAYI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) işbirliği ile 25 Mayıs-5 Haziran tarihlerinde Sakarya Otomotiv Çalıştayı düzenleniyor.
10 Mayıs 2012 Perşembe 16:50

Bayraktar İVECO Plaza Yarın Açılıyor

Bayraktar Otomotiv Tic. ve San.Ltd.Şti. MITSUBISHI'den sonra İVECO Sakarya Bayiliğini de hizmete açıyor.
25 Nisan 2012 Çarşamba 08:57

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free