hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU

olmadığı haberleri

Memnun değilseniz değiştirin

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakaryalıların büyük çoğunluğunun ilçe ve Büyükşehir belediyesi hizmetlerinden memnun olmadığını belirterek, “Memnun değilseniz, hatıra-gönüle bakmazsızın yönetimi değiştirmek gerekiyor.
26 Mart 2019 Salı 23:46

Kolip: ‘Ekibimiz hazır’

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cihan Kolip, hazırlıklarının sadece seçime kadar olmadığını ifade ederken, “Seçim sonrasında Büyükşehir Belediyesi’ni yönetecek ekibimiz de hazır.
3 Şubat 2019 Pazar 22:44

Yüksek katlılar gelişmişliğin göstergesi değildir

Dost Meclisi Toplantısı’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde uyguladığımız kat sınırlaması konusunda hassasiyetimiz büyük. Sayın Cumhurbaşkanımız da konutların kat yüksekliğinin şehrin gelişmişliğiyle ilgili olmadığını her fırsatta ifade ediyor.
18 Ocak 2018 Perşembe 17:33

Irak Depremi Sürpriz Değil

Sakarya Üniversitesi Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nce (SAÜ AYM) 12 Kasım’da Kuzey Irak ve Batı İran’da meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremin bölgede kayıtlı olarak son yüzyılda ilk kez yaşandığı ve bölge için deprem tehlikesinin bir sürpriz olmadığı belirtildi.
17 Kasım 2017 Cuma 22:11

Sakarya Nehri asıl yatağına kavuşuyor

SASKİ tarafından Sakarya Nehri yatağında başlatılan genişletme çalışmaları devam ediyor. SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Daha önce akışın olmadığı Tarihi Sakarya Köprüsü’nün 3’üncü ayağından da su akışını sağladık. Sakarya Nehri’nin 8 kilometrelik kısmında nehri asıl yatağına kavuşturmak için çalışmalarımız aralıksız sürüyor” dedi.
7 Nisan 2017 Cuma 02:02

16 ilçede hayatı paylaşmaya engel yok

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaali’de düzenlenen motivasyon etkinliğinde performans sergileyen engelli kursiyerler hayatı paylaşmaya engel olmadığını bir kez daha gözler önüne serdiler.
29 Aralık 2016 Perşembe 15:58

‘S’ Plaka mağdurları çözüm arıyor

S Plakası mağduru bir grup esnaf, kendilerini temsil eden oda başkanının sorunlarının çözümünde birliğin taraftar olmadığı yönünde açıklama yapmasından duydukları rahatsızlığı dile getirmek için SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın kapısını çaldılar.
26 Aralık 2016 Pazartesi 22:11

“Üçüncü ayaktan su akışını sağladık”

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sakarya Nehrimize nefes aldıracak projede önemli bir aşama kaydettik. Daha önce akışın olmadığı Tarihi Sakarya Köprüsü’nün 3’üncü ayağından da su akışını sağlamış durumdayız. Aşama aşama nehri asıl yatağına kavuşturuyoruz” dedi.
19 Aralık 2016 Pazartesi 00:40

Kahraman Doktor

Sakarya Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Derya Özçelik, 10 Aralık gecesi gerçekleşen hain terör saldırısı sonrası görevli olmadığı halde hastaneye koştu. Özçelik, bir doktor olarak yaşadıklarını yazdı.
12 Aralık 2016 Pazartesi 21:21

Ailelere TEOG uyarısı

23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe günleri gerçekleştirilecek TEOG sınavı öncesinde ailelere tavsiyelerde bulunan Psikolog Betül Karapınar, “Ailelerin sınavların sadece bilgi ölçtüğünü ve hayati bir anlamı olmadığını daima çocuklarına hatırlatmaları gerekiyor” dedi.
22 Kasım 2016 Salı 19:28

Tıkalı Kalp Damarı Tedavisinde Ameliyat Tek Çözüm Değil

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Tatlı, tam tıkalı kalp damarlarının tedavisinde ameliyatın tek çözüm olmadığını, ameliyata alternatif olarak yeni teknolojik yöntemler geliştirildiğini söyledi.
13 Mayıs 2016 Cuma 21:35

RUHSATI OLMAYAN ERKEK ÖĞRENCİ YURDU MÜHÜRLENDİ

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde çalışma ruhsatı olmadığı iddiasıyla bir erkek öğrenci yurdu belediye ve polis ekiplerince mühürlenerek kapatıldı.
28 Nisan 2016 Perşembe 02:04

PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLE ÇARPTI

Sakarya’da kaldırıma çarptıktan sonra savrulan otomobil, park halindeki otomobile çarptı. Yaralananın olmadığı kaza, güvenlik kameralarına yansıdı.
21 Mart 2016 Pazartesi 19:10

MÜFTÜ SERENLİ’DEN YILBAŞI UYARISI

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, yılbaşı geleneğinin aslında Hristiyan geleneği olarak yerleştiğini ve bu geleneğin ne örf ne de İslam dininde olmadığını söyledi. Serenli, vatandaşları miladi yılbaşı gecesinde İslam dininin yasakladığı haram fiillerden uzak durmaları konusunda uyardı.
30 Aralık 2015 Çarşamba 22:15

Engelsiz Kafe Sakarya'lıları Ağırlamaya Devam Ediyor

Kısa süre önce açılışı gerçekleştirilen şehrin ilk Engelsiz Kafesi Sakaryalıları ağırlamaya devam ediyor. Kafe’de çalışan engelli vatandaşlar hayatı paylaşmaya engel olmadığını her yeni gün misafirlere tekrardan hatırlatıyor.
27 Aralık 2015 Pazar 22:48

TEOG SONUÇLARI AÇIKLANMADAN ÖDÜLLENDİRİLDİLER İDDİASI

'TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere hediye verildi' şeklinde çıkan haberlerle alakalı açıklama yapan Sakarya'ya bağlı Ferizli Belediyesi Başkanı Ahmet Soğuk, programın TEOG ile alakası olmadığını, sadece başarılı ve durumu olmayan öğrencilere hediye verildiğini söyledi.
19 Aralık 2015 Cumartesi 00:18

SAÜ GAZİLERİ AĞIRLADI

Bağımsız ölçümlerde alanında ODTܒden sonra akademik başarı sıralamasında ülke genelinde ikinci olan SAÜ Eğitim Fakültesinde gaziler savaşın tavsiye edilecek bir şey olmadığını belirterek sorunların masa başında kalemle çözülmesi gerektiğini vurguladı.
3 Aralık 2015 Perşembe 20:30

AMELİYAT OLABİLMEK İÇİN HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYOR

Sakarya’da ikamet eden Zeynep Değer, maddi durumu olmadığından dolayı ameliyat olamıyor.
21 Kasım 2015 Cumartesi 23:36

Türkiye Sekülerleşiyor

Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen konferansa katılan Volkan Ertit, sekülerleşmenin laikleşme ve dinsizleşme olmadığını belirterek Türkiye’nin sekülerleştiğini söyledi.
20 Kasım 2015 Cuma 22:46

Seçimlerin parlayan yıldızı: Türker Ergül

Geçen seçimlere göre heyecan ve coşkunun olmadığı 1 Kasım seçimlerinde, milletvekili adayı Türker Ergül’ün ismi ön plana çıktı. Sakarya siyasetinin yeni yüzü Ergül; gençliği, enerjisi, çalışkanlığı ve en önemlisi de büyük küçük herkesle kurduğu sıcak diyaloglarla siyasi otoritelerin beğenisini kazandı.
27 Ekim 2015 Salı 22:08

VAHŞİ CİNAYETİN DAVASI SÜRÜYOR

Sakarya’nın Hendek ilçesinde çuval içinde cesedi bulunan 7 yaşındaki Ömer Den’e tecavüz ettikten sonra iple boğarak öldüren Ö.A.’nın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, şahsın akli dengesinin yerinde olup olmadığı konusunda Adli Tıp Kurumunda gözetim altına alınmasına karar verdi.
6 Ekim 2015 Salı 19:31

Almanya Kamuoyu Baskısını Hafifletiyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in açıklamalarına atıf yapan Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kemal İnat, Almanya’nın kamuoyundan gelen baskıyı hafifletebilmek için sınırlarını açmış göründüğünü belirterek “Kamuoyu baskısına rağmen 800 bin mülteciyi kabul etmek gibi bir niyeti olmadığını” söyledi.
20 Eylül 2015 Pazar 01:26

Bodrumdan Bisikletini Almak İsterken Elektrik Akımına Kapılan 6 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti

Sakarya’da ağabeyi ile girdiği evinin bodrumundan bisikletini almak isterken elektrik akımına kapılan 6 yaşındaki Ece Cansu Saral, Sakarya’da imkanlar yüzünden, Kocaeli’nde ise yer olmadığından dolayı müdahale edilemeyince sevk edildiği Bursa’da hastanede hayatını kaybetti.
13 Ağustos 2015 Perşembe 08:01

SAKARYA İL MÜFTÜSÜ SERENLİ’DEN İNTİHAR AÇIKLAMASI

Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli hiç kimsenin kendisine emanet olarak verilen hayatına son verme gibi bir hakkının olmadığını söyledi.
1 Temmuz 2015 Çarşamba 19:27

BAŞ AĞRISI ŞİKAYETİYLE GİTTİ, BEYİNCİĞİNDE KİST ÇIKTI

Sakarya'da baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyinciğinde kist tespit edilen 16 yaşındaki genç kız, ölüm riskiyle karşı karşıya. Kızının ameliyat masraflarını karşılayacak maddi gücü olmadığını belirten gözü yaşlı anne, yardım bekliyor.
29 Mayıs 2015 Cuma 03:27

SASKİ’DEN AÇIKLAMA: “GÖLDE SIVI YAKITLI ARAÇ KULLANILAMAZ”

Sapanca Gölü’ne 15 yıl sonra ilk deniz uçağı indi haberi ile ilgili olarak bir açıklama yayınlayan SASKİ, ortada herhangi bir izin belgesinin olmadığını, sıvı yakıt kullanan araçların göle girişinin kesinlikle yasak olduğunu belirtti.
6 Mayıs 2015 Çarşamba 00:58

Çatışmaların Kaynağı İktisattır

Sakarya Üniversitesi’nde konuşan Prof. Dr. el-Karadaği, “Kuran-ı Kerim’de malın insanı yoldan çıkardığı anlatılan ayetler olduğu kadar, malın olmadığı takdirde hayatın olmayacağını söyleyen ayetler de vardır.
30 Nisan 2015 Perşembe 05:20

Yerel ve Bölgesel Özerklikte Son Gelişmeler

Yerel yönetim ve yerinden yönetim kurumunun Batıdan alındığını ifade eden Prof. Dr. Keleş, “Bizde böyle bir kurum olmadığı ve dışarıdan aktarıldığı için, bu durumu organ nakline benzetiyorum.
24 Nisan 2015 Cuma 23:24

Sapancalı Muhtarlar Tem Cinayeti'nin Olduğu Tir Parkı'na Çözüm İstiyor

TEM Otoyolu Sapanca İlçesi Kurtköy mevkiinde TIR Parkı’nda işlenen çifte cinayetin Sapanca ile hiçbir ilgisi olmadığı halde ilçenin adını karaladığını belirten bölge muhtarları, TIR Parkı’nın kapatılmasını ya da atıl bırakılmamasını istiyor.
6 Mart 2015 Cuma 22:10

Banyo Yapmamak İçin Kaçtı 3 Gündür Aranıyor

Sakarya’nın Hendek ilçesinde akli dengesi yerinde olmadığı ve sudan korktuğu öğrenilen şahıs, banyoya girmemek için evden kaçtı. Ekipler 3 gündür yaşlı adamı arıyor.
2 Şubat 2015 Pazartesi 20:22

Kar tatiline en çok onlar sevindi.

İki gündür ilimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışına en çok çocuklar sevindi. Şehrin birçok yerinde araç trafiğinin olmadığı karla kaplı dik yokuşlar okulları tatil olan öğrenciler için adeta birer kayak merkezi oldu.
7 Ocak 2015 Çarşamba 18:36

Selim Özen’den ilgililere veryansın!

Yenihayat Paralimpik Spor Kulübü Başkanı ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor İl Temsilcisi Selim Özen, Sakarya’da yeni yapılan düzenlemelerin engellilerin rahat kullanımı açısından uygun olmadığını öne sürdü. Özen ilgililere seslenerek, “Engelliler, engelleri sayenizde aşamıyor” dedi.
25 Aralık 2014 Perşembe 02:37

Doç. Dr. Hayati Yılmaz: “Kadına Şiddetin İslam'da Yeri Yoktur”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayati Yılmaz, şiddetin İslam dininde yerinin olmadığını, kadına yönelik şiddetin Müslümanlıkla asla bağdaşmayacağını söyledi.
26 Kasım 2014 Çarşamba 02:58

Katırcıbaşı: Kolesterol ilaçları hakkındaki tartışmalar yersiz

Çağımızın en riskli hastalıklarından biri olan kötü huylu LDL kolesterolünü düşürmek adına kullanılan ilaçlar hakkında süren tartışmalara bilim dünyasında yer olmadığı bildirildi.
13 Kasım 2014 Perşembe 16:24

Somadaki projeden vazgeçildi mi?

Kolin Enerji Grubu Başkanı Murat Aydın, projeden vazgeçmelerinin söz konusu olmadığını söyledi.
13 Kasım 2014 Perşembe 13:38

Arjen Robben: "Pep tam bir futbol delisi..."

Bayern Münihin başarılı kanat oyuncusu Arjen Robben hocasını alışık olmadığımız sözlerle övdü
13 Kasım 2014 Perşembe 06:28

Sizin de sessiz katiliniz olabilir

Prof. Dr. Nurgül Keser, kalp hastalığının sadece erkeklere özgü olmadığını belirtti ve risk gruplarına uyarılarını sıraladı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 18:40

Zabıta mühürledi apartman sakinleri sokakta kaldı

Kağıthane’de zemin üzeri 4 katlı apartman depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 07:12

Depreme dayanıksız binanın mührünü söktüler

Kağıthanede, zemin üzeri 4 katlı bir apartman depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 06:36

ABDden Bağdadi ile ilgili yeni açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki,, IŞİD lideri Ebu Bekir El-Bağdadi’nin akıbetine ilişkin bilgileri olmadığını söyledi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 03:00

?Kasımpaşalı yöneticilerin tavrı hiç hoş değil?

Beşiktaş iletişim sorumlusu metin albayrak, kasımpaşalı yöneticilerin beşiktaşa tavrının hiç hoş olmadığını söyledi.
12 Kasım 2014 Çarşamba 02:00

Çakır?dan Sahil Yolu Açıklaması

Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, Atakum sahil düzenlemesi için yapılan yolun trafik için olmadığını, acil girişler için yapıldığını söyledi.Samsun Büyükşehir Belediyesi?nin Atakum sahilinde yaptığı sahil yolu çalı
12 Kasım 2014 Çarşamba 00:06

Altungün?den 10 Kasım Mesajı

Eski Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, 10 Kasım Atatürk?ü Anma günü nedeniyle bir açıklama yaptı.10 Kasım?ın bir kayıp günü olmadığını, bir varlığı savunma günü olduğunu vurgulayan Kuşadası eski Belediye Başkanı M. Esat Altungü
10 Kasım 2014 Pazartesi 14:36

ABDden Bağdadi açıklaması!

ABD Savunma Bakanlığı, hedef alınan IŞİD konvoyunda Ebubekir el-Bağdadinin konvoyda olup olmadığını teyit edemeyeceklerini bildirdi.
10 Kasım 2014 Pazartesi 03:58

Van Gaal: "Berbat hissediyorum"

Manchester United Teknik Direktörü Louis van Gaal, sezon başından bu yana sergiledikleri performanstan memnun olmadığını dile getirdi
8 Kasım 2014 Cumartesi 06:48

Pendik Kombi Servisi

Kombi servisi hizmeti veren bir adres arıyor ama kimselere güvenmiyor olabilirsiniz. Bir firma kombi servisi hizmeti veriyor diye elbette ona güvenmek ve cihazınızı koşulsuz şartsız teslim etmek zorunda değilsiniz. Bu işi ne kadar iyi yapabildiğine ve ne kadar iyi bir usta olup olmadığını bilmeye sizlerin de hakkı var. Bazen aslında çok daha ufak bir sorun bilmeyen ellerde çok daha büyük sorunlar ile karşılaşmış olur ve aslında cihazınız hiç yok yere sizlere masraf çıkartmış olur.
24 Eylül 2014 Çarşamba 15:29

Sakarya’da Uyuşturucu Maddeyle Mücadelede Başarıya Ulaşıldı

Sakarya’da yakın zamanda gerçekleştirilen iki büyük operasyon, uyuşturucu ile mücadelede başarı getirdi. Narkotik Uzmanı Harun Yıldırım, 35 gündür polis ve hastaneye ulaşan bir vaka olmadığını söyledi.
21 Eylül 2014 Pazar 02:58

Krediyle kurban kesilir mi ?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kredi çekerek ya da borçlanarak kurban kesmesinin dinen uygun olmadığını söyledi.
18 Eylül 2014 Perşembe 00:58

Sakarya’nın En İşlek Caddesinde Keçi Gezdirdi

Akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen bir kadın ip bağladığı keçiyi Sakarya’nın en işlek Çark Caddesi gezdirince vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.
12 Eylül 2014 Cuma 20:04

Gölü Keşfetmeye Engel Yok

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Engelli Dalışları kapsamında Sapanca Gölü’ne dalış yapan engelliler; farklı bir deneyimi geride bırakırken, hayatı paylaşmaya engel olmadığını bir kez daha gösterdi.
8 Eylül 2014 Pazartesi 21:38

Sakarya'da 'Uyuşturucuya Hayır' Eylemi

Sakarya'da, 'uyuşturucuya hayır' eylemine katılan bir anne, oğlunun uyuşturucuya alıştığını belirterek gözyaşlarını tutamadı. Sadece kendi çocuğunun bağımlı olmadığını belirterek annelere seslenen Çelebioğlu, tüm anneleri sokaklara haykırmaya davet etti.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 22:00

BAKAN IŞIK: “ADAY PROFİLİNİN DOĞRU OLMADIĞI KANAATİNDEYİM”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, muhalefetin çatı adayı konusunda eski siyaset tarzında hareket ettiğini belirterek, “Bu açıdan aday profilinin doğru olmadığı kanaatindeyim” dedi.
17 Haziran 2014 Salı 21:36

KAN KANSERİ HASTASI ÜNAL TIKAN, YARDIM BEKLİYOR

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Aziziye Mahallesi’nde yaşayan kan kanseri hastası 42 yaşındaki Ünal Tıkan, maddi durumunun bu hastalığı karşılayacak düzeyde olmadığını ve yardım beklediğini söyledi.
28 Nisan 2014 Pazartesi 19:57

ADAPAZARI'NDA ÜÇ ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Ofis kavşağında ışık ihlali yaptığı öne sürülen sürücünün neden olduğu kazada, üç araç birbirine girdi. Can kaybı ve yaralananın olmadığı kazada, araçlardan birinde bulunan kadın, sinir krizi geçirdi.
15 Nisan 2014 Salı 21:36

BAKAN İSLAM SAKARYA’DA BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Sakarya'da medya temsilcileri ve köşe yazarları ile basın toplantısında bir araya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, yaşlı ve engellilerin ücretsiz taşınmasında geri adım olmadığını ve taşımaya devam edeceklerini söyledi.
23 Mart 2014 Pazar 03:39

SAKARYA İL GENEL MECLİSİ MART AYI İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Sakarya İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları başladı. Sakarya İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım’ın başkanlığında toplanan önergelerin ve ihtisas komisyonlarının olmadığı Mart ayı ikinci meclis toplantısında, valilikten gelen konular görüşüldü.
6 Mart 2014 Perşembe 02:43

Zeytinoğlu, 'İddialar Gerçek Dışı'

Geyve’nin CHP’li eski Belediye Başkanı Atilla Zeytinoğlu, ilçede AK Parti yada MHP’nin adayını desteklemesinin söz konusu olmadığını ifade ederek, Tercihinin CHP'nin adayı olduğunu söyledi
21 Şubat 2014 Cuma 01:15

BAŞKAN YAZICI’DAN TÜM AKYAZI’YA TEŞEKKÜR MEKTUBU

Görev süresi Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinden sonra dolacak olan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, tüm Akyazılıları tek tek dolaşma imkanı olmadığından kendi ağzından yazdığı teşekkür mektubunu tüm Akyazı’ya dağıtmaya başladı.
17 Şubat 2014 Pazartesi 19:54

Karataş: Yaşam, Ulaşım Haklarını Kâr Ve Bedel Üzerinden Ölçmüyoruz

Kapatılan belediyeler ve ilçe olma istekleri için hukuki yolları sonuna kadar kullanacaklarını ifade eden HDP’nin Sakarya Büyükşehir Belediyesi kadın adayı Av. Harika Günay Karataş belediyelerin AVM dükkanı olmadığının altını çizerek çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
14 Şubat 2014 Cuma 02:19

BU KEZ İNTERNET SATICISI MAĞDUR

Sakarya’da bir kişi, internette 219 liraya satılan bin liralık telefonu beklediği özellikleri taşımayacağını bile bile satın aldı. Siparişi teslim aldığında ürünün gerekli özelliklere sahip olmadığını gören vatandaş, firmayla uzun süren bir mücadeleye girişerek telefonu göndermeden parasını geri aldı.
6 Şubat 2014 Perşembe 01:20

Yeraltı Sularına Sayaç Takma Zorunluluğu Ertelenmeli

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, zaten maliyet sorunuyla karşı karşıya olan, üretim planlaması olmadığı için bir türlü istikrarlı bir gelir elde edemeyen, finansman sıkıntısındaki üreticilerin, sulama kuyularına sayaç takma maliyetini karşılamasının mümkün olmadığını bildirdi.
28 Ocak 2014 Salı 16:37

ENGELSİZ SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Sinema Günleri kapsamında ilk gösterim Yenikent Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. ‘Hobbit 2’ filmini aileleri ile birlikte izleyen engelliler, hayatı paylaşmaya engel olmadığını bir kez daha gösterdi.
22 Ocak 2014 Çarşamba 23:30

İLYAS SERENLİ YILBAŞI İÇİN UYARDI

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, yılbaşı geleneğinin aslında Hristiyan geleneği olarak yerleştiğini ve bu geleneğin ne örf ne de İslam dininde olmadığını söyledi. Serenli, vatandaşları bu gece dinin yasak ettiği şeylerden uzak durmaları konusunda uyardı.
31 Aralık 2013 Salı 22:28

ENGELLİLER GÜNÜNE DAMGA VURDULAR

3 Aralık Engelliler günü nedeniyle Sakarya Ortopedik Engelliler Derneği Çark Caddesinde eylem yaptı. Eylemde engelli yolu olmadığı için birçok işyeri protesto edilirken bir engelli vatandaş engelli aracıyla kaldırımdan inerken düştü.
3 Aralık 2013 Salı 22:13

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR İSTANBUL'DAN LİDER DÖNDÜ

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde deplasmanda karşılaştığı İstanbulspor’u son saniyeye kadar çekişmenin eksik olmadığı mücadelenin ardından 82-83 mağlup etti.
1 Aralık 2013 Pazar 21:03

ÖĞRETMEN YOK DENİLEN OKULDA 15 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR

Sakarya’nın Hendek ilçesine bağlı Uzuncaorman köyünde 2011 yılında yapımına başlanan ve bu yıl eğitim öğretime açılan Uzuncaorman İlkokulu ve Ortaokulunda öğretmen atanmadığı, sıra ve tahtalar olmadığı gerekçesiyle ders başı yapılmadığı yönünde haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
18 Eylül 2013 Çarşamba 19:35

Demokrat Parti’den Başbakana “istismarlık”suçlaması !

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Muharrem Ün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı “istismarcılık” ile suçladı. Ün, “Rahmetli Menderes ve Özal’a sahip çıkan Sayın Başbakan, eğer gerçekten bizimle aynı ekolü benimsemiş olsaydı, Ak Parti’de değil de Anap içinde olurdu, olmadığına göre bunu istismar ediyor demektir” şeklinde konuştu.
27 Ağustos 2013 Salı 21:54

Büyükşehir Zabıtadan Uyarı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yusuf Türkhan, kaldırıma araç park etmenin hukuki olmadığını belirterek; “Kaldırımlar yayalar içindir, yayaların kullanımına açık olan ortak alanlardır. Rica ediyoruz lütfen araçlarınızı kaldırıma park etmeyiniz.
25 Mayıs 2013 Cumartesi 01:35

SAKARYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN “ALKOLLÜ SÜRÜCÜ” AÇIKLAMASI

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Adapazarı ilçesinde aracıyla çarptığı polisi ağır yaralayan alkollü sürücünün Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakıldığı iddiasının doğru olmadığını, şahsın Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesinin adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığını bildirdi.
16 Mayıs 2013 Perşembe 20:38

AKYAZILI ŞEHİDİN KIZ KARDEŞİNDEN TEPKİ

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde ikamet eden Safiye Kerim isimli şehit kardeşi, 2010 yılında şehit yakınlarına verilen iş imkanından yararlanmak için başvuru yaptı ancak şehit olan kardeşinin terörle mücadelede şehit olmadığı için iş imkanından yararlanamayacağı kendisine bildirildi.
7 Mayıs 2013 Salı 23:57

AKİL İNSANLAR TOPLANTISINDA GERGİNLİK

Sakarya’da Akil İnsanların katılımıyla gerçekleşen toplantıya akreditesi olmadığı halde katılmak isteyen HEPAR Sakarya İl Başkanı Yavuz Reis ve beraberindeki 2 kişi, gerginliğe sebep oldu.
2 Mayıs 2013 Perşembe 23:07

Türk Harb-İş Sendikası üyeleri kutlama alanını terk etti.

Sakarya Kent Meydanı’nda KESK’in öncülüğünde yapılan 1 Mayıs kutlamalarında, Türk Bayrağı olmadığı gerekçesiyle Harb-İş Sendikası üyeleri meydanı terk etti.
2 Mayıs 2013 Perşembe 01:32

İNSANLARI DİNLEMEK İÇİN AKİL OLMAYA GEREK VAR MI?”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi, 2 Mayıs 2013 Perşembe günü Sakarya’ya gelecek olan Akil İnsanlar ile alakalı olarak basın açıklamasında bulundu. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, sadece insanları dinlemek için akil olmaya gerek olup olmadığını sordu.
1 Mayıs 2013 Çarşamba 21:31

İLTER “MAHALLENİN YARISINI UNUTTULAR”

CHP Ferizli İlçe Başkanı Kemal İlter, Ferizli ilçe merkezinde bulunan İnönü Mahallesi’nin altyapı ve doğalgazının yapılmadığından dolayı mahalle sakinlerinin AGDAŞ ve Ferizli Belediyesi’ne karşı tepkili olduklarını söyledi. Kemal İlter “Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, doğalgaz getirdik diye reklamını yapadursun işin öyle olmadığını inceleyenler görecektir” dedi.
30 Nisan 2013 Salı 00:24

KÜLTÜR BAKANI ÇELİK ÇÖZÜM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) Çözüm Süreci konulu bir basın toplantısı düzenledi. AKM’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çelik, silahlı grupların ülkeyi terk etmesi konusunda hiçbir pazarlık olmadığını söyledi. Bakan Çelik, ayrıca gündemlerinde özerklik veya federasyon olmadığının altını çizdi.
28 Nisan 2013 Pazar 20:10

POLİSTEN KAÇAN OTOMOBİL KAZA YAPTI

Adapazarı ilçesinde, polisin 'dur' ikazına uymayan araç dakikalar süren nefes kesen bir kovalamacanın ardından kaza yaparak durabildi. Yaralanan kimsenin olmadığı olay sonucu, araç içerisindeki ikisi bayan üç kişi gözaltına alındı.
13 Nisan 2013 Cumartesi 03:38

HUZURU BOZMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYİN

Sakarya’nın Erenler İlçe Emniyet Müdürü Nihat Yıldırım sorunları çözme noktasında her şeyin devletten beklenilmesinin mümkün olmadığını belirterek,
8 Şubat 2013 Cuma 17:49

SASKİ'DEN SU KUYULARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ)’ nin ilçeye kaliteli su yerine Mudurnu deresi kenarına açtığı su kuyularından su pompaladığı ve AK Parti ilçe teşkilatının bu konuda bilgisi olmadığı haberiyle ilgili..
1 Şubat 2013 Cuma 22:24

KELEŞ: SU KESİNTİSİNİN SEBEBİ SASKİ DEĞİL

Sakarya genelinde iki gündür yaşanan su kesintilerinin kesinlikle SASKİ’yle alakalı bir durum olmadığının altını çizen SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Göl Tesislerimize iki hattan enerji veriyoruz.
9 Ocak 2013 Çarşamba 17:13

EHLİYETSİZ SÜRÜCÜ TRENE ÇARPTI

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobil hemzemin geçitte ilerleyen trene çarptı. Yaralanan kimsenin olmadığı kaza sonrası otomobilde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
5 Ocak 2013 Cumartesi 16:58

SEBZE MEYVE FİYATLARI PAHALI DEĞİL

Sakarya Adapazarı İlçesi katlı pazar esnafı fiyatların pahalı olmamasına rağmen sebze ve meyve satışlarından memnun olmadığını söyledi.
4 Ocak 2013 Cuma 00:09

NUMAN KURTULMUŞ SAKARYA'DA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, asgari ücretin gönüllerinin istediği noktada olmadığını söyledi. Kurtulmuş, asgari ücreti vergiden arındırmayı hedeflediklerini belirtti.
30 Aralık 2012 Pazar 00:24

Bayraktar,

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) kendisine bağlı olmadığını belirterek "TOKİ bakanı" olmadığını söyledi.
22 Kasım 2012 Perşembe 23:16

KURBAN BAYRAMINI ANNESİZ GEÇİRECEKLER

Sakarya’nın Karasu ilçesinde, dini nikahlı eşi ile birlikte yaşarken evrakları olmadığı gerekçesiyle sınır dışı edilen Shahlo Kurbanova’nın eşi Yasin Alkan ile ikiz çocukları Yaser ve Ensar, Kurban Bayramını anneleri olmadan geçirecek.
24 Ekim 2012 Çarşamba 17:34

KURBANLIKLARA ULTRASONLA GEBELİK KONTROLÜ

Hendek Belediyesi, kurban bayramı öncesi bir ilke daha imza atarak kurbanlıkları ultrason cihazıyla kontrol ediyor. Hendek Belediyesi envanterine katılan ultrason cihazıyla hayvanın gebe olup olmadığı raporu alınabiliyor.
24 Ekim 2012 Çarşamba 02:18

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE YEŞİL ALAN UYGULAMASI

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdür Vekili Dr. Burcu Başaran, Acil Sağlık Hizmetlerinde Yeşil Alan Uygulaması nedeniyle acil olmadığı halde acilde muayene olanların ücretsiz muayenelerinin söz konusu olmadığını..
20 Eylül 2012 Perşembe 23:45

Acile gelen hastaların yüzde 80’i acil değil

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, Sakarya’da acil servise gelen her 3 hastadan bir tanesinin durumunun acil olmadığını ve bunun ciddi bir sıkıntı olduğunu söyledi.
9 Eylül 2012 Pazar 18:50

17 Yaşındaki genç kız intihar etti

Sakarya’nın Hendek ilçesinde genç bir kız, evde kimsenin olmadığı sırada intihar etti.
3 Haziran 2012 Pazar 17:25

SAKARYA’DA GECE KULUBÜ YANGINI

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bir gece kulübünde yangın çıktı. İçeride kimsenin olmadığı gece kulübünde ki yangın kısa sürede kontrol altına alındı.
13 Mayıs 2012 Pazar 13:16

SEDAŞ'ın usulsüz faturalandırmasını üst mahkemeye taşıdı.

Sakarya'nın Erenler ilçesinde elektrik faturasından alınan 5 farklı kalemin yasal olmadığı iddiası ile Tüketici Hakem Heyetine başvuran vatandaş, heyetin emsal mahkeme kararlarını yok sayarak karar almasının ardından;
7 Mayıs 2012 Pazartesi 17:45

Bakan Çelik'ten emeklilik yaşı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilik yaşıyla ilgili bir yasal düzenlemenin gündemlerinde olmadığını söyledi.
15 Şubat 2012 Çarşamba 20:34

Bakanlıktan Uyarı

Sağlık Bakanlığı, evde sağlık hizmetiyle ilgisi olmadığı halde hastalara cihaz pazarlamaya çalışanlara karşı uyardı
19 Ocak 2012 Perşembe 02:59

SASKİ'den Sapanca Gölü ile ilgili açıklama

İçme suyu ihtiyacının karşılandığı Sapanca Gölünde su çekilmesinin 8 metreye yaklaşmasını değerlendiren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, durumun riskli boyutta olmadığını söyledi.
8 Aralık 2011 Perşembe 02:48

Bir tane bile banka şubesi yok

Tek bir banka şubesinin bile olmadığı Sakarya’nın Karapürçek ilçesine ticari yatırım yapılamadığını kaydeden İşadamı Fahrettin Baykan, “Karapürçek’in yatırım alması için doğalgaz ve banka şubesi şart” dedi.
26 Kasım 2011 Cumartesi 20:56

Çocuklarını göremediği için intihara kalkıştı

Düzce'de, bir iş merkezinin terasına çıkan bir şahıs parası olmadığı için Sakarya'da yurtta kalan çocuklarını göremediği gerekçesiyle intihar girişiminde bulundu.
8 Eylül 2011 Perşembe 18:25

Kutluata; Muhalefet Olmak Sade Vatandaştan Farksız

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, muhalefet milletvekili olmanın sade vatandaştan hiçbir farkı olmadığını ifade ederek,
12 Ağustos 2011 Cuma 20:21

Tüvasaşa TSE' den Tam Not

TSE'den gelen tetkikçiler TÜVASAŞ'ın herhangi bir eksiği olmadığını raporladı
17 Ocak 2011 Pazartesi 16:01

Üstün:Şeker Fabrikası Hakkında konuşamazlar

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı Şeker Fabrikası'nı kapatıp, yok etmek isteyen parti mensuplarının Şeker fabrikası hakkında söz söylemeye hakları olmadığını söyledi.
3 Ocak 2011 Pazartesi 21:01

Çakar'dan kenetlenme çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı ilçe Başkanı Ömür Çakar, birbirlerine kenetlendikleri taktirde kazanamayacakları seçim olmadığını söyledi.
8 Kasım 2010 Pazartesi 18:36

Bayraktar'dan Kurban Uyarısı

Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Vekaleten kurban kesim taleplerinin gerçekleşip gerçekleşmediği, sanal olup olmadığı yetkili kurumlarca kontrol edilmelidir” dedi.
8 Kasım 2010 Pazartesi 02:44

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free