hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”

nike haberleri

Dr. Arslan, “Seçimi kazanacağız”

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan’ın Yenikent-Karaman Seçim irtibat bürosu, düzenlenen program ile açıldı. Dr. Arslan, yaptığı konuşmada seçimi kazanacaklarını söyledi.
17 Mart 2019 Pazar 20:14

‘Yenikent’i örnek haline getireceğiz’

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip ile Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, Yenikent’te vatandaş ile bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu toplantıda konuşan Kolip ve Arslan, yapacakları projeler ile Yenikent’in Sakarya ve Türkiye’ye örnek olacağını söylediler.
12 Mart 2019 Salı 04:31

Kültür Elçileri Sakarya’da

Yunus Emre Enstitüsü’nün (YEE) Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürüttüğü 9. Türkoloji Projesi kapsamında 19 farklı ülkeden 23 uluslararası kültür elçisi misafir öğrenci Sakarya’da ağırlanıyor. Kültür elçisi öğrenciler 26 Temmuz Perşembe günü Yenikent Park’ta yemekte buluştu.
30 Temmuz 2018 Pazartesi 21:55

Yenikent ile Kocaeli arası seferler başlıyor

Yenikent ile Kocaeli arasında ulaşımı sağlayacak Özel Halk Otobüsleri’nin 2 Temmuz Pazartesi günü seferlerine başlıyor.
26 Haziran 2018 Salı 21:20

Dev projenin temeli atılıyor

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi’nin 5 Mart Pazartesi günü temelinin atılacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Yenikent’in ve şehrimizin sosyal dokusuna kazandıracağımız dev projenin hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimizi törenimize davet ediyorum” dedi.
5 Mart 2018 Pazartesi 08:03

Engelsiz Yaşam İçin Sahaya Çıktılar

Sakarya’da yetişkin engelli bireyler için bu yıl eğitime açılan Yenikent Özel Eğitim Kurs Merkezi öğrencileri “Filede Engel Yok” sosyal sorumluluk projesi kapsamında İstanbul’a giderek, önemli bir voleybol karşılaşmasında sahaya çıktılar.
19 Şubat 2018 Pazartesi 17:59

“Bisiklet Adası Yenikent’e yapılsın”

Bisiklet Adası projesinin Yenikent’e yapılması konusundaki talepleri gördüğünü söyleyen Başkan Toçoğlu, “Hem bürokratlarımızla hem de bölge sakinlerimizle kapsamlı bir değerlendirme yaparak bir karara varmamız gerekiyor.
7 Aralık 2017 Perşembe 21:18

Yenikent HEM’de Kuaför ve Cilt Bakımı Hizmetleri Kursu

Camili bölgesinde hizmet veren Yenikent Halk Eğitim Merkezi, mahalle halkından gelen yoğun talep üzerine günümüzün en gözde mesleklerinden olan Kuaförlük ve Cilt Bakımı hizmetleri üzerine tam donanımlı kurs merkezi açtı.
14 Ekim 2017 Cumartesi 00:13

Yenikent HEM’de Yeni Dönem Başladı

Yenikent Halk Eğitim Merkezi’nde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çeşitli branşlarda açılan beceri kurslarıyla başladı.
7 Ekim 2017 Cumartesi 19:33

“Yenikent Usta Ellere Şahit” Yılsonu Sergisi

Yenikent Halk Eğitim Merkezi kurslarının geleneksel yılsonu sergisi kalabalık davetli topluluğunun katılımıyla açıldı.
17 Mayıs 2017 Çarşamba 21:44

Sakarya‘ da Okul Güvenliğinde Bir İlk

Sakarya ili Adapazarı ilçesinde bulunan Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski Adı Kız Meslek Lisesi) Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri genelgesi kapsamında okulun girişine kurulan turnike sistemi okul güvenliğinin yanında, özellikle öğrenci devamsızlığında da önemli başarılar sağlıyor.
15 Mayıs 2017 Pazartesi 22:29

TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergileri Başladı

TÜBİTAK desteğiyle okullarda hazırlanan projelerin sergilendiği 4006 Bilim Fuarlarının ilki Yenikent İmam Hatip Ortaokulu’nda açıldı.
4 Mayıs 2017 Perşembe 21:56

Camili’nin yeni parkı tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, Yenikent Meslek Yüksekokulu karşısında inşa edilen Camili Park’ın tamamlandığını açıkladı.
14 Mart 2017 Salı 21:21

Yenikent HEM’den Kadınlar Günü Sergisi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Yenikent Halk Eğitim Merkezi tarafından, Serdivan AVM’de El Sanatları ve Resim Sergisi açıldı.
9 Mart 2017 Perşembe 21:42

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre:“HEM’leri marka kurumlar yapacağız”

Adapazarı ve Yenikent Halk Eğitim Merkezlerinin müdür ve müdür yardımcıları, yeni İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi makamında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi sundular.
23 Şubat 2017 Perşembe 22:46

İl Milli Eğitim Müdürü Töre’den İlk Ziyaret Yenikent HEM’e

Sakarya’da göreve başladığı ilk gün yayınladığı mesajında mesleki eğitimin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilimizdeki ilk ziyaretini de Yenikent Halk Eğitim Merkezi’ne gerçekleştirdi.
12 Şubat 2017 Pazar 22:15

Yenikent HEM’den “Konuşan Renkler” Resim Sergisi

Adapazarı Yenikent Halk Eğitim Merkezi tarafından Agora Avm’de açılan resim sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunulan birbirinden güzel resim çalışmaları büyük beğeni gördü.
6 Şubat 2017 Pazartesi 18:26

Yenikent HEM’den kokulu tablolar proje

Yenikent Halk Eğitim Merkezi’nde açılan resim kursunda yeni bir teknikle yapılan kokulu tablolar projesi büyük ilgi görüyor.
30 Kasım 2016 Çarşamba 23:05

Yeni Okula Yeni Ulaşım

MYO’nun Yenikent bölgesine taşınmasının ardından toplu taşımada yeni düzenlemelere gittiklerini kaydeden Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil,
26 Eylül 2016 Pazartesi 00:14

TEİAŞ'ın İletim Hattındaki Arızadan Şehrin Kuzeyi Etkilendi‏

TEİAŞ’A AİT SAKARYA (YENİKENT) TRAFO İNDİRİCİ MERKEZİNDE KARAMAN, CAMİLİ, KORUCUK VE SERDİVAN KAZIMPAŞA BÖLGESİNİ BESLEYEN 50 MVA’LIK İKİ ANA TRAFONUN İKİSİDE DEVRE DIŞI KALDI.
13 Temmuz 2016 Çarşamba 23:10

Şehrin Yeni Projelerine Meclis Onayı

Büyükşehir Meclisi’nde gündeme gelen yeni projelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Hendek’e çok güzel bir park yapacağız. Karasu’da Kültür Merkezi konusunda bir ihtiyaç var. Bununla ilgili de planlarımızı yaptık. Yenikent bölgesine Otopsi Merkezi kazandırmak için bakanlığa yer teslimini gerçekleştiriyoruz” dedi.
13 Haziran 2016 Pazartesi 22:52

BAKAN YARDIMCISI ÇELİK’TEN YENİKENT BÖLGESİNE ZİYARET

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik Yenikent bölgesini ziyaret sırasında OSB’lerde çalışacak işçi bulamadıklarını ifade etti.
25 Nisan 2016 Pazartesi 00:17

YENİKENT MYO’NUN İHALESİ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Meslek Yüksek Okulu’nu Yenikent bölgesine taşıyacak olan projenin ihalesi yapıldı.
5 Nisan 2016 Salı 23:57

ADAPAZARI BİLGİ EVİNDE OBEZİTE KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Adapazarı Belediyesi son yıllarda artan Obezite Hastalığına dikkat çekmek amacıyla seminer Camili Yenikent Sosyal Tesisleri’nde seminer düzenledi.
4 Nisan 2016 Pazartesi 01:14

YENİKENT’E YAPILACAK MYO BİNASI İHALE'YE HAZIRLANIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi işbirliği ile başlatılan Meslek Yüksek Okulu’nu Yenikent bölgesine taşıyacak projede gelinen son aşamayı açıkladı.
27 Mart 2016 Pazar 23:32

YENİKENTLİ KADINLAR YAĞLI BOYA KURSUNU SEVDİ

Adapazarı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Bilgievi tarafından Camili Ek Hizmet Birimlerinde açılan Yağlı Boya kursu Yenikent haklı tarafından büyük ilgi görüyor.
14 Mart 2016 Pazartesi 18:22

Avukat Cumhur Ateş Orhan Camii’de ebediyete uğurlandı

Sakarya Barosu avukatlarından Cumhur Ateş, dün gece tedavi gördüğü Yenikent Hastanesi’nde vefat etmişti.
11 Mart 2016 Cuma 21:25

MYO MART’TA İHALEYE ÇIKIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent bölgesine müjdesi verilen Meslek Yüksek Okulu Projesi ile ilgili son gelişmeleri sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 20:29

SEAH’TA ANESTEZİ TEKNİSYENLERİ GÜNÜ KUTLANDI

13 Aralık “Dünya Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü” Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kutlandı.
16 Aralık 2015 Çarşamba 19:32

YENİKENTLİLER SORUNLARINI BELEDİYEYE DAHA KOLAY ULAŞTIYOR

Adapazarı Belediyesi’nin, Yenikent bölgesinde vatandaşa daha kolay hizmet verebilmek amacıyla hizmete açtığı Ek Hizmet Birimlerde her gün farklı bir Başkan Yardımcısı kalarak sorunları dinliyor.
2 Aralık 2015 Çarşamba 17:23

CAMİLİ’YE GELİR BİRİMİ VEZNESİ AÇILDI

Sakarya'nın Yenikent bölgesinde oturan vatandaşlar, emlak, işyeri ve çevre temizlik vergilerini artık Adapazarı Belediyesi Camili Ek Hizmet binasında ödeyebilecek.
24 Kasım 2015 Salı 17:08

YENİKENTLİLER SORUNLARINI BELEDİYEYE DAHA KOLAY ULAŞTIRABİLİYOR

Adapazarı Belediyesi’nin, Yenikent bölgesinde vatandaşa daha kolay hizmet verebilmek amacıyla hizmete açtığı Ek Hizmet Birimlerde her gün farklı bir Başkan Yardımcısı kalarak sorunları dinliyor.
16 Kasım 2015 Pazartesi 19:20

Başkan Öztürk'ten Gazeteci Hasbaş'a Geçmiş Olsun Ziyareti

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk kısa bir süre önce trafik kazası geçiren SRT medya Koordinatörü Güven Hasbaş’ı Yenikent hastanesinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
4 Kasım 2015 Çarşamba 18:29

MECERA PARKI RAMAZAN BAYRAMINDA VATANDAŞLARIN HİZMETİNE AÇIK OLACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikent Şehir Ormanı’nda inşa edilen Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı, Ramazan Bayramında da vatandaşlara hizmet sunmaya devam edecek.
12 Temmuz 2015 Pazar 23:31

HEMŞİRELERE TEŞEKKÜR BELGESİ

Yenikent Devlet Hastanesi’nde görev yapan üç hemşire, azimli çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi aldı.
2 Temmuz 2015 Perşembe 22:26

Sakarya Yenikent Derneği, MHP’nin Sakarya Milletvekili Adaylarını ağırladı

MHP; Yenikent Derneği’nin davetine, Aday ve Aday Adayları ile birlikte tam kadro katıldı
21 Nisan 2015 Salı 02:50

Şeyh Edebali Camisinin İnşaat İmza Töreni Gerçekleşti

Adapazarı İlçesi Yenikent Bölgesi’nde temeli atılan 10 bin cemaat kapasiteli Şeyh Edebali Camisinin inşaat imza töreni gerçekleşti.
2 Nisan 2015 Perşembe 19:30

Anestezi Teknisyenler Ve Teknikerler Günü

Özel Marifet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Anestezi Bölümü öğrencileri anestezi teknisyenler ve teknikerler gününün resmi şekilde kutlanması için bir etkinlik düzenledi.
31 Mart 2015 Salı 21:36

Yenikent'te Göz Polikinliği Yenilendi

Yenikent Devlet Hastanesinde Göz Polikliniği’ne alınan “Argon Lazer” cihazı ile vatandaşlara daha kaliteli hizmet verilecek.
23 Mart 2015 Pazartesi 19:18

Aspb Danışma Hattı Merkezini Sakarya'da Açacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, “ Alo 183 ve 144” danışma hattı merkezini Sakarya’da açacak. Bakan Ayşenur İslam’ın talimatıyla gerçekleşen çalışmalar son aşamaya gelirken merkezin Yenikent Bölgesi’nde kurulacağı bildirildi.
22 Mart 2015 Pazar 21:37

Zemini sağlam olan Yenikent’teki Tıp Fakültesi, zemine kötü olan yere taşınmamalı

Önceki akşam Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bir araya gelen Yenikent Derneği Başkanı Fikri Arslan şehri yönetenlere seslenerek: “Sakarya’yı yönetenler bu ülkeyi seviyorsa, Sakarya’yı veriyorlarsa, Yenikent’e sahip çıksınlar” dedi.
6 Şubat 2015 Cuma 00:26

Yenikent Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde Akşam Nöbetleri Başlıyor

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Yenikent Devlet Hastanesi’nin etkinliğini daha da arttırmak amacıyla başlattığı yeniliklere acil servisle devam ediyor. Uzman hekimler 1 Şubat’tan itibaren acil serviste akşam nöbetleriyle hizmet verecek.
31 Ocak 2015 Cumartesi 00:26

Serdivan'a Çocuk Polikliniği Açıldı

Yenikent Hastanesi’ne bağlı Serdivan Polikliniği’nde artık çocuk polikliniği de hizmet veriyor.
26 Ocak 2015 Pazartesi 20:22

Macera Eğitimleri Devam Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Yenikent Şehir Ormanı’nda inşa edilen Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda eğitimler devam ediyor.
14 Ocak 2015 Çarşamba 03:24

Hiç Uyutmadan Midesinden 18 Santimetrelik Taş Çıkartıldı

Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi’nde, bir hastanın uyutulmadan midesinde oluşan 18 santimetre uzunluğundaki taş çıkartıldı.
19 Aralık 2014 Cuma 21:16

Başkan Toçoğlu: “Macera Park Şehrimize Hayırlı Olsun”

Yenikent Şehir Ormanı’nda yapımı tamamlanan Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Son teknoloji ekipmanlar, alanında uzman eğitmenler ve çok çeşitli eğitsel aktivitelerle örnek bir projeyi daha hayata geçirdik” dedi.
14 Aralık 2014 Pazar 18:26

Hastanede Yenilenen 120 Hasta Evlerinin Umudu Olacak

Yenikent Devlet Hastanesi’nde anestezi cihazlarının yenilenmesinin ardından, elle ayarlanabilen karyolaların yerine tam otomatik hasta karyolaları hizmete sunuldu.
29 Kasım 2014 Cumartesi 05:10

Hırsızlar Otomobillerin Teyplerine Dadandı

Sakarya’nın yeni yerleşim bölgesi olan Yenikent’te bir gecede üç otomobile giren hırsızlar, teypleri çalarak kayıplara karıştı. Bölgede yaşayan vatandaşlar ise otomobillerine dadanan hırsızlardan bıktıklarını söyledi.
25 Kasım 2014 Salı 13:10

Anestezi Cihazları Yenilendi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği, Yenikent Devlet Hastanesi’nde bulunan anestezi cihazlarını yeniledi.
20 Kasım 2014 Perşembe 01:43

Fenerbahçenin yeni Emenike planı!

Fenerbahçede Nijeryalı futbolcu Emmanuel Emenikenin Çaykur Rizespor maçında sol kanatta göstediği performans teknik direktör İsmail Kartal
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:08

Kartaldan Merale: "TVden izleyince..."

İsmail Kartal, Emenikenin düşürüldüğü pozisyonda penaltı çalmayan hakem İlker Merale bir tavsiyede bulunmuş: "Tribünün en uzağındaki
10 Kasım 2014 Pazartesi 15:26

Çavuşoğlu: Bir milyon 600 bin insana kapımızı açtık

Finike?de düzenlenen Ak Parti 5. Olağan İlçe Kongresi?ne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ?Başbakanıyla, cumhurbaşkanıyla, milletiyle ve iktidarıyla her türlü zorluğu aşan güçlü bir Türkiye var? dedi.
9 Kasım 2014 Pazar 21:34

İlker Meral: "Ben öyle görmedim"

Fenerbahçe?nin hocası, ?Emenike?nin pozisyonu kontrolsüz bir girişten dolayı penaltı
9 Kasım 2014 Pazar 15:40

Emenikenin hedefi ve 50 dolar gerçeği!..

Kardemir Karabükspor eski başkanı Hikmet Ferudun Tankut, TRT Sporda yayınlanan spor stüdyosu programında Emenike hakkında konuştu
7 Kasım 2014 Cuma 21:58

Dsi Bölge Müdürü Özgür Finike?de İncelemelerde Bulundu

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Oğuz Kasap, Tuncay Aykan ve şube müdürleri ile birlikte Antalya?nın Finike ilçesinde incelemelerde bulundu.DSİ 13.Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Oğuz Kasap,
7 Kasım 2014 Cuma 16:46

Ders Zili çalıyor

Üç ay süren yaz tatilinin ardından 2014-2015 eğitim öğretim yılı 15 Eylül pazartesi günü başlıyor. Sakarya’da 753 okulda, 182.700 öğrenci ve 9.678 öğretmen dersbaşı yapacak. İlköğretim Haftası Açılış Töreni, Yenikent İmam Hatip Ortaokulunda saat 14.00’de gerçekleştirilecek.
15 Eylül 2014 Pazartesi 04:30

Zabıta Personeli 188.Yılını Kutladı

Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Zabıta Teşkilatının 188.kuruluş yıldönümü nedeniyle Camili Yenikentpark’ta yemek programı düzenledi.
12 Eylül 2014 Cuma 20:09

YENİKENT HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NDE SERGİ

Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün 2013-2014 yılsonu sergisi, Camili’de Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.
30 Mayıs 2014 Cuma 02:09

MACERA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Yenikent Şehir Ormanında yapımı tamamlanan Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda görev alacak uzmanlar grupların oluşturulmasından programlama süreçlerine, eğitsel oyunlardan uyarıcı komutlara kadar birçok alanda ayrıntılı bilgilendiriliyor, uygulamalı eğitimleri işin uzmanlarından öğreniyor.
29 Mayıs 2014 Perşembe 03:47

YENİKENT’E PEDAL ÇEVİRDİLER

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Turları kapsamında Yenikent Park’a pedal çeviren sporseverler, şehrin güzelliklerinin keyfini çıkardı.
21 Mayıs 2014 Çarşamba 03:19

SİNEMA GÖSTERİMLERİNDE İKİNCİ DÖNEM BAŞLADI

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan Yenikent Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi 2. Dönem Sinema gösterimleri başladı. “Haydi Çocuklar Sinemaya” sloganıyla düzenlenen etkinliklerde minikler sinemayla buluşmaya devam ediyor.
17 Mayıs 2014 Cumartesi 02:45

YAŞAYARAK ÖĞRENME MERKEZİ VE MACERA PARKI HİZMETE GİRİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Yenikent Şehir Ormanı içerisinde hayata geçirilen proje tamamlanıyor.
14 Mayıs 2014 Çarşamba 04:44

YAŞAYARAK ÖĞRENME VE MACERA PARKI HAZIR

Yenikent Şehir Ormanında yapımı tamamlanan Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda görev alacak uzmanlara yönelik eğitim çalışmalarının başladığını belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Haziran ayı içerisinde açılışını gerçekleştireceğimiz merkezimiz şehrimize hayırlı olsun” dedi.
9 Mayıs 2014 Cuma 02:08

CAMİLİ’DE UÇURTMA ŞENLİĞİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Adapazarı Camili Mahallesi Yenikent Spor Salonu yanındaki boş arazide Uçurtma Şenliği yapıldı.
27 Nisan 2014 Pazar 02:05

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EĞİTİM KOMPLEKSİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Yenikent Şehir Ormanı’nda Yaşayarak Öğrenme ve Macera Parkı içerisindeki parkurların yapımını tamamlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kapalı eğitim alanı için çalışmalarına başladı.
3 Nisan 2014 Perşembe 05:10

BAŞKAN DİŞLİ YENİKENT BÖLGE HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Karaman’da Yenikent bölgesi halkıyla bir araya geldi.
18 Mart 2014 Salı 21:49

Büyükşehir hizmet binası Yenikent’e

Yenikent’de düzenlenen açık hava toplantısında MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Yenikent’in otel olmaktan öteye geçemediğini ifade ederek, “30 Mart sonrası Yenikent için hazırladığımız çok özel projeleri hayata geçireceğiz.
18 Mart 2014 Salı 02:42

TOÇOĞLU’NDAN YENİKENT’E ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikentli vatandaşlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.
11 Mart 2014 Salı 20:28

647 Bin Sakaryalının Belediye Başkanı olacağım

CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Keleş önceki gece Yenikent-Camili Mahallesi ziyaret etti.
9 Mart 2014 Pazar 02:11

BAŞKAN DİŞLİ CAMİLİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Yenikentpark’ta Camili halkıyla bir araya geldi. Camili halkının sorunlarını dinleyen Başkan Dişli, “Biz sizi anlarız çünkü biz de sizin aranızdan çıkıp geldik” dedi.
24 Şubat 2014 Pazartesi 00:07

SAKARYA MHP FARKINI ARTIK NET GÖRÜYOR

Şeker Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, projelerini anlatarak çarpıcı mesajlar verdi. Ünver, 'Biz Yenikent-Hendek arasında raylı diyoruz, bizi eleştiren AKP'li Toçoğlu, o bölgeye park sözü veriyor. Aramızdaki fark, vizyon farkı işte bu' dedi.
20 Şubat 2014 Perşembe 03:17

TOÇOĞLU’NDAN YENİKENT’E 2 MÜJDE DAHA

Kısa bir süre önce Yenikent Bölgesi’ne Yüksekokul kurulacağının müjdesini veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile katıldığı toplantıda bölge için iki yeni projeyi daha açıkladı.
17 Şubat 2014 Pazartesi 02:58

MUTLULUĞU PAYLAŞMAYA ENGEL YOK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Sinema Günleri kapsamında film gösterimleri devam ediyor. Yenikent Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programda engelli vatandaşlar ve aileleri Patron Mutlu Son İstiyor filmini izleyerek güzel bir gün geçirdi.
12 Şubat 2014 Çarşamba 23:26

SAKARYA’DA SİS ETKİLİ OLDU

Sabah saatlerinde bastıran sis özellikle Sakarya’nın yeni yerleşim bölgesi olan Yenikent’ten şehir merkezine gitmekte olan araçları olumsuz etkiledi.
7 Şubat 2014 Cuma 23:19

YENİKENT HAYAT BULACAK

Karaman-Camili ve Korucuk Mahallerine giden MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Yenikent’in AKP tarafından ihmal edildiğini söyleyerek, “ Bölgenin sosyo-ekonomik açıdan gelişimine katkı sağlayacak ve değerini arttıracak projelerimiz var” dedi.
23 Ocak 2014 Perşembe 00:05

SAĞLIK-SEN’DEN SALDIRIYA KINAMA

Sağlık Sen Sakarya Şubesi üyeleri, Yenikent Devlet Hastanesinde görev yapan Ahmet Kutluyer’e, hasta yakınlarının saldırmasına tepki gösterdi.
22 Ocak 2014 Çarşamba 23:34

ENGELSİZ SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Sinema Günleri kapsamında ilk gösterim Yenikent Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. ‘Hobbit 2’ filmini aileleri ile birlikte izleyen engelliler, hayatı paylaşmaya engel olmadığını bir kez daha gösterdi.
22 Ocak 2014 Çarşamba 23:30

MARMARA BÖLGESİNİN İLK MACERA PARKI TAMAMLANIYOR

Sosyal belediyecilik alanında önemli projeleri hayata geçiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Yenikent Şehir Ormanı’nda yapımına başladığı Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı.
5 Ocak 2014 Pazar 17:43

İNSANOĞLU YUVAYA MUHTAÇTIR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nu Yenikentliler ile buluşturdu. Konferansta konuşan Döngeloğlu, “Efendimiz (sav), evini ve ailesini çok severdi. O dönemlerde Resulullah’ın evinde yokluk vardı. Günümüzde ise bizler israfın budalası olmuşuz” dedi.
24 Aralık 2013 Salı 23:28

KORUCUK EVLERİ TAMAMLANIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Yenikent Bölgesi’nde başlatılan toplu konut inşaatı hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.
3 Aralık 2013 Salı 22:36

YENİ YOL İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, gün içerisindeki ziyaret programı kapsamında Yenikent Derneği Başkanı Fikri Aslan ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında ağırladı. Yenikentliler Başkan Toçoğlu'na yeni yol için teşekkür ettiler.
27 Kasım 2013 Çarşamba 22:58

Çarşamba Erenler İçin Semboldür

Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Esra Güniken Naz Çarşamba Pazarını gezdi. Pazar esnafı ile konuşan Esra Güniken Naz Pazarın kaldırılacağı söylentilerine de son noktayı koydu.
1 Kasım 2013 Cuma 01:23

RÜSTEM KELEŞ’TEN SEVİNDİREN HABER

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından başlatılan Yenikent İçmesuyu İsale Hattı çalışmaları tamamlandı.
11 Ekim 2013 Cuma 04:02

TOÇOĞLU YENİKENTLİ VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.
15 Eylül 2013 Pazar 08:37

Umke Gönüllüsü 45 Günlüğüne Somali'ye Gitti

Sapanca Devlet Hastanesinde Radyoloji Teknikeri olarak görev yapan ve Sakarya UMKE Gönüllüsü olan Hasan Kocatürk 45 gün boyunca Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan Sahra Hastanesi'nde görev yapacak.
12 Ağustos 2013 Pazartesi 13:08

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’ne 2 Alanda 60 Öğrenci Alınacak

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Yenikent Halk Eğitim Merkezi binasında hizmet verecek olan Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’ne, Müzik ve Görsel Sanatlar alanlarında toplam 60 öğrenci alınacak.
3 Temmuz 2013 Çarşamba 04:02

Sağlıkçılara Olimpiyat Görevlendirmesi

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde görev yapmakta olan Acil Ambulans Bakım Teknikeri Mustafa Kader, Acil Tıp Teknisyeni Ömer Faruk Kızılçay ve Ambulans sürücüsü Haşim Sevimli 15 gün süreyle..
22 Haziran 2013 Cumartesi 01:30

Korucuk - Yenikent Sivil İnisiyatifi

Korucuk - Yenikent Sivil İnisiyatifi Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesini ziyaret etti.
9 Mayıs 2013 Perşembe 00:57

KANSER HAKKINDA BİLİNÇLENDİRME SEMİNERLERİ

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Yenikent Devlet Hastanesi ve Arifiye Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kanser seminerleri ile vatandaşlar kanser hakkında bilgilendirilirken diğer taraftan kanserde erken teşhisin önemi ve kanserli hastaya yaklaşım konularında eğitim aldılar.
17 Nisan 2013 Çarşamba 19:37

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, DİYALİZ HASTALARINA HAYAT VERDİ

Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen proje kapsamında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi’ndeki diyaliz hastaları Sakarya’nın Arifiye ilçesinde il ormanında buluştu.
7 Nisan 2013 Pazar 22:33

BU ENGELLİ ARACI ACİL DURUMDA MESAJ ATABİLECEK

Sakarya’da elektronik yüksek mühendisi Ümit Pekparlak ve tekniker Mikail Yıldız, işsiz kaldıktan sonra devletin sağladığı destekle kendi işlerini kurarak GPS aracılığıyla uydu üzerinden izlenip internet üzerinden takip edilebilen ve acil durumlarda cep telefonuna mesaj atarak haber veren bir engelli aracı tasarladı.
29 Mart 2013 Cuma 19:21

YENİKENT İSALE HATTI TAMAMLANIYOR

Sakarya Yenikent İsale Hattı çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Yenikent isale hattını, Mart ayında devreye almayı planlıyoruz.
31 Ocak 2013 Perşembe 21:11

MEHMET CEYLAN SAKARYA’DA

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan Ankara’dan İstanbul’a yolculuğuna Sakarya’da ara vererek Sakarya AK Parti İl Başkanlığını ve Sakarya Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikler Derneği’ni ziyaret etti.
30 Ocak 2013 Çarşamba 17:26

Anız Yangınında Facianın eşiğinden dönüldü

Adapazarı-Yenikent duble yolu Köprübaşı mevkiinde anız yakma nedeniyle başlayan yangın bir anda iki akaryakıt istasyonunu tehdit eder hale geldi. İtfaiyenin zamanında müdahalesi faciayı önledi.
14 Ekim 2012 Pazar 16:26

DEV YATIRIMLAR AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Sakarya'da 6 yeni arıtma tesisi, Yenikent ve Kaynarca içme suyu isale hatları ve diğer altyapı yatırımlarının önemli bir kısmının yılsonunda açılacağını müjdeleyen Başkan Zeki Toçoğlu,
5 Ekim 2012 Cuma 16:12

MİLLETVEKİLİ ÇELİK HASTANEDE

AK Parti Sakarya Milletvekili Dr. Hasan Ali Çelik Karaman mahallesinde bulunan Yenikent Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Yaklaşık 2 saat hastanede kalan Vekil Çelik’in yatan birçok hastayı tanıması
21 Eylül 2012 Cuma 17:48

Yazlık yolları nihayet asfaltlanıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından devam eden Yazlık Kanalizasyon ve Yenikent İçme suyu projeleri neticesinde kazılan yolların asfaltı dökülmeye başlandı.
2 Ağustos 2012 Perşembe 20:10

YENİKENT’E YAZ TEMİZLİĞİ

Adapazarı Belediyesi’ne bağlı müdürlükler ortak bir çalışma yaparak Yenikent bölgesini temizliyor.
12 Temmuz 2012 Perşembe 02:01

YENİKENT’TE GİTAR SESLERİ YÜKSELİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK Yaz Kursları Başladı. SAMEK merkezlerinden biri olan ve kendine has mimarisi ile inşa edilen Karaman SAMEK, 6 ayrı branşta Yenikentli öğrencilere hizmet veriyor.
4 Temmuz 2012 Çarşamba 17:32

SAKARYA’DA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI

Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Yenikent bağlantı yolu Korucuk sapağında iki aracın çarpışması sonucu 1 kişi yaralandı.
27 Haziran 2012 Çarşamba 20:35

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free