hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi

modern haberleri

“Edebiyat, Tarihten Bağımsız Değerlendirilemez”

Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Kültür Topluluğu (ADEK) tarafından, “Modern Edebiyatın Başlangıcı ve Genç Almanya” konulu bir söyleşi düzenlendi.
28 Şubat 2020 Cuma 22:02

Aras Lezzet Açıldı

İşletmeciliğini Ali Başeğmez, Ali Çalışkan ve Ramazan Dargın'ın birlikte yaptığı Aras Lezzet lokantası Erenler İlçesi Modern Sanayi Sitesinde açıldı.
9 Şubat 2020 Pazar 21:45

Behçet Necatigil Vefatının 40. Yılında Anıldı

Modern Türk şiirinin önde gelen şairlerinden Behçet Necatigil, vefatının 40’ncı yılında Sakarya Üniversitesi Alegori ve Şiir Topluluğunca düzenlenen panel ile anıldı.
16 Aralık 2019 Pazartesi 21:16

Üniversiteli Emircan Genç Yaşta Hayata Veda Etti

Modern Sanayi Sitesi esnaflarından Eser Oto Elektrik Firma Sahibi Recep Eser'in oğlu Balıkesir İli Bandırma İlçesinde Üniversite okuyan Emircan Eser, Bandırma'daki evinde ölü olarak bulundu.
2 Kasım 2019 Cumartesi 05:50

Ülkemizi ve Şehrimizi en iyi şekilde Dünya’ya tanıtacağız

Türkiye’nin en modern bisiklet tesislerinden birisi olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde ki Sakarya-Türkiye MTB Şampiyonasına katılan Başkan Yüce, “Dünya’da vizyona çıkaracak 2020 Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’na...
6 Ağustos 2019 Salı 05:32

Eklem Sorunları ve Çözüm Önerileri SATSO'da Anlatıldı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu sağlık, temizlik ve kozmetik ürünleri imalat ve ticareti yapan kuruluşların oluşturduğu, 15. Meslek Komitesi, “Hareket Hayattır! Modern İş Dünyasının Kabusu: Eklem Sorunları” konulu eğitim semineri düzenledi.
30 Nisan 2019 Salı 03:41

Modern Çağda Fıkhın Anlamı ve İşlevi

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) işbirliği ile “Modern Çağda Fıkhın Anlamı ve İşlevi” konulu bir çalıştay düzenlendi.
15 Nisan 2019 Pazartesi 22:04

Modern Tıpta Etik ve Felsefi Sorun Alanları Tartışıldı

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde “Modern Tıpta Etik ve Felsefi Sorun Alanları” konulu bir seminer düzenlendi.
6 Nisan 2019 Cumartesi 06:10

Abone yönetiminde SASKİ farkı

SASKİ tarafından geliştirilen Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemi’nin entegre yapısıyla önemli kolaylıklar getirdiğini söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Belik, “Kurduğumuz bu modern sistem diğer su ve kanalizasyon idarelerinden de büyük takdir gördü. Bu kurumların yarısından fazlası sisteme ilişkin bilgi almak için kurumumuzu ziyaret etti” dedi.
29 Ocak 2019 Salı 21:51

Klasik ve Modern Fiziğe Genel Bir Bakış

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Seminerleri kapsamında “Klasik ve Modern Fiziğe Genel Bir Bakış: Fizikte Neler Oluyor?” başlıklı bir etkinlik düzenlendi.
7 Aralık 2018 Cuma 22:30

Yenilenen güzergahlara yeni duraklar

Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla yenilenen caddeler, modern duraklarla buluşuyor. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, 360 adet modern durağın şehirle buluşturulacağını ifade ederek çalışmaların hayırlı olmasını diledi.
22 Kasım 2018 Perşembe 22:59

Araba merkezli değil insan merkezli şehircilik

MÜSİAD üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Nüfuslarımız artıyor, teknoloji gelişiyor, modern hayatın ihtiyaçları farklı gelişiyor. Ancak şunu unutmamalıyız, biz araç merkezli bir şehircilik anlayışını değil, insan merkezli bir şehircilik anlayışını savunuyoruz.
6 Eylül 2018 Perşembe 01:27

Çağımızın Hastalığı Modernizm

Sakarya Üniversitesi Yedi Hilal Öğrenci Topluluğu tarafından “Çağımızın Hastalığı Modernizm” adlı etkinlik düzenlendi.
17 Mart 2018 Cumartesi 00:37

Arifiye Park’ın temeli atıldı

Arifiye Park’ın temel atma töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “İlçemize modern bir meydan kazandırdık. 15 milyonluk asfalt çalışması gerçekleştirdik.
16 Şubat 2018 Cuma 18:22

Serdivan akıllı şebeke sistemiyle buluşuyor

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Serdivan’da akıllı şebeke sistemine sahip 300 kilometrelik yeni içmesuyu hattı, 5 bin metreküplük son derece modern yeni bir içmesuyu deposu ve hattın farklı noktalarında 30 adet basınç odası inşa ediyoruz. 300 kilometrelik yeni hat ile Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu, tam yüksek teknoloji ile arıtarak kontrollü bir şekilde vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız” dedi.
5 Ekim 2017 Perşembe 03:13

Büyükşehir’den Amatöre malzeme desteği

Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olduk. Şehrimizde sporun yaygınlaşması için modern tesisler inşa ettik. Amatör Kulüplerimize malzeme ve otobüs desteği sunduk. Daha sağlıklı bir gelecek için, gerekli imkânları sağlamaya, sporu hayatın bir parçası haline getirmeye devam edeceğiz” dedi.
30 Eylül 2017 Cumartesi 02:01

Okulların Ders Giriş-Çıkış Saatlerinde Düzenleme Yapıldı.

Sakarya’da 716 okulda; 9 bin 874 yönetici ve öğretmen, 180 bin 466 öğrenci 18 Eylül Pazartesi günü modern imkânlarla donatılmış eğitim yuvalarında yeni eğitim öğretim yılına başlayacak.
17 Eylül 2017 Pazar 06:11

Altyapı tamam sıra asfaltta

Erenler ilçesinde hayata geçirilen 25 milyon lira değerindeki altyapı projesinde çalışmalar sürüyor. İcmesuyu ve yağmursuyu yenileme çalışmalarının tamamlandığı Erenler Modern Sanayi asfalt çalışmaları ile yeni yüzüne kavuşuyor.
4 Haziran 2017 Pazar 23:17

Türkiye’de Modern Düşünce Hareketleri

Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü (ORMER) tarafından “Türkiye’de Modern Düşünce Hareketleri” adlı bir konferans düzenlendi.
8 Nisan 2017 Cumartesi 01:37

Modern Toplumda İş-Aile Dengesi

Sakarya Üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından “Modern Toplumda İş-Aile Dengesi” konulu eğitim etkinliği düzenlendi.
15 Mart 2017 Çarşamba 18:36

Dinlerin problem oluşu modernleşmeyle başlar

‘Cumhuriyet Türkiyesi’nde Bir Mesele Olarak: İslam’ başlıklı konferansta konuşan Prof. Dr. İsmail Kara, “Dini alanın, İslamiyetin, Hristiyanlığın, Yahudiliğin bir problem haline gelişi, Avrupa'da başlayan modernleşme hareketi ile ilgilidir.
10 Şubat 2017 Cuma 23:32

SASKİ içmesuyu ağını genişletiyor

SASKİ, şehrin 16 ilçesinde tüm mahallelere sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Devam eden çalışmalar kapsamında 3 ilçede 13 mahallenin daha içmesuyu depoları yenileniyor; daha modern ve hijyenik depolar inşa ediliyor.
29 Aralık 2016 Perşembe 10:30

Mutluluk pazarlama cümlesidir

‘Ve Sen Kuş Olur Gidersin’ konulu söyleşide konuşan Tarık Tufan, “Modern insanın uyuşturucularından bir tanesidir mutluluk. Mutluluk denen şey kurgulanmış bir şeydir.
19 Aralık 2016 Pazartesi 00:42

Yenilenen kütüphane kitap okumayı arttırdı.

Serdivan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yenilenen kütüphanesi öğrencilerin büyük beğenisini kazandı. Modern çizgilerle ve yeni oturma gruplarıyla donatılan kütüphane okul öğrencilerinin kitap okumaya ilgisini arttırdı.
17 Aralık 2016 Cumartesi 01:24

Büyükşehir’den Eğitime Büyük Destek

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılan yurt binasını yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Çalışma odaları, yemekhanesi ve diğer tüm gereklilikleri bünyesinde barındıran 150 kişilik son derece modern bir projede çalışmalarımız tamamlandı. Öğrencilerimize ve okulumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
31 Mayıs 2016 Salı 01:11

Kösemusul: “Galericiler Sitesi Şehrimize Çok Yakışacak”

Sakarya’ya kazandırılacak modern 2. El Oto Galericiler Sitesi ile ilgili istişare toplantısında şehirde otomobil ticareti yapan esnafla bir araya gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle tertipli, düzenli, örnek gösterilecek modern bir çalışmayı esnafımızla birlikte inşallah hızla tamamlayacağız. Galericiler Sitesi, Sakarya’mıza çok yakışacak.” dedi.
20 Nisan 2016 Çarşamba 00:37

2. EL OTO GALERİCİLERİ SİTESİ’NDE TALEPLER AÇILDI

Sakarya’da bulunan 2. El Oto Galericileri Derneği ve SS Sakarya Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, SATSO Hizmet Binası karşısında, 96 hizmet dükkânı, otoparkı ve açık oto pazarı ile modern bir Organize Ticaret Bölgesi (OTB) kurulması için talep toplamaya başladı.
22 Mart 2016 Salı 19:43

SAܒDE “MODERN DÜNYADA BEYİN GELİŞİMİ” KONFERANSI VERİLDİ

Sakarya Üniversitesi’nde Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu (SOBİFT) tarafından “Modern Dünyada Beyin Eğitimi” isimli konferans verildi.
4 Mart 2016 Cuma 19:05

SAܒDE “POSTMODERN DARBE VE 28 ŞUBAT’IN İZLERİ” KONULU PANEL YAPILDI

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sakarya Temsilciliği ile Sakarya Üniversitesi KADEM Gençlik Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği “Postmodern Darbe ve 28 Şubat’ın İzleri” konulu panel, Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
26 Şubat 2016 Cuma 20:55

SAܒDE “MODERNİZM YÜZLERİ” İSİMLİ BİR PANEL DÜZENLENDİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Üniversiteli Akil Gençlik Öğrenci Topluluğu tarafından “Modernizm Yüzleri” isimli bir panel düzenlendi.
17 Aralık 2015 Perşembe 17:14

Büyükşehir'den Ulaşıma Dijital Rahatlık

Toplu taşımada çağın gerekliliklerin uygun modern çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, bir yeniliğe daha imza attı: ulaşıma dijital rahatlık getiren akıllı durak uygulaması başlatıldı.
28 Ekim 2015 Çarşamba 21:02

Sakaryalı Çini Sanatçısı İlk Kişisel Sergisini Açtı

Sakaryalı çini sanatçılarından Önder Düz, ilk kişisel sergisi olan “Modern Yansımalarıyla Selçuklu Çinileri” isimli sergisini Kırkpınar’da Sena Aşoğlu’nun sahip olduğu StudyoHub’da açtı.
21 Eylül 2015 Pazartesi 18:24

Parklar Yenileniyor Adapazarı Güzelleşiyor

Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçe genelinde bulunan çocuk oyun parkları ve spor parklarında yenileme çalışmaları yaparak daha modern bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.
9 Ağustos 2015 Pazar 21:27

SERDİVAN’A KAPALI PAZAR YERİ GELİYOR

Serdivan Belediyesi vizyon projelere bir yenisini daha ekliyor. Kemalpaşa Mahallesi farklı ve modern mimarisinin yanı sıra doğadan da istifade edilen yeni proje ile hem kapalı pazaryerine hem de mahalle meydanına kavuşuyor.
12 Mayıs 2015 Salı 21:12

Açba’dan dönüşüm çıkışı

Modern Sanayi esnafıyla buluşan MHP Milletvekili adayı Zihni Açba,sanayi esnafının değişim ve dönüşümün gerisinde kaldığını anlatarak, “Devlet babalığını göstermeli, evladına sahip çıkmalıdır, yol göstermeli,desteklemelidir” dedi.
9 Mayıs 2015 Cumartesi 02:27

Köprü Tamam Yol Ulaşıma Açıldı

Eski Ankara yolu güzergahındaki köprü yapım çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Toçoğlu, “Mudurnu Çayı üzerine 56 metre uzunluğunda 13 metre genişliğinde modern bir köprü inşa ettik. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.
2 Mayıs 2015 Cumartesi 02:34

28 Şubat'a Tanklı Protesto

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları, 28 Şubat Porstmodern darbesini maketten yaptıkları tankı yürüterek protesto etti.
28 Şubat 2015 Cumartesi 20:15

Sakaryalı Gençler Sabah Namazında Buluşup 28 Şubat'ı Protesto Ettiler

Sakaryalı gençler, sabah namazında buluşarak 28 Şubat postmodern darbesini protesto etti.
28 Şubat 2015 Cumartesi 20:10

“Modern Dünya'da Müslaman Genç” Konferans'ı Gerçekleşti

Sakarya Üniversitesi Medeniyet ve Düşünce Öğrenci Topluluğu tarafından “Modern Dünyada Müslüman Genç” adlı konferans düzenlendi.
5 Aralık 2014 Cuma 20:46

“Modern Dünya'da Müslaman Genç” Konferans'ı Gerçekleşti

Sakarya Üniversitesi Medeniyet ve Düşünce Öğrenci Topluluğu tarafından “Modern Dünyada Müslüman Genç” adlı konferans düzenlendi.
5 Aralık 2014 Cuma 20:17

İtfaiye Personeline Hizmet İçi Eğitim Verildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, teknolojinin gelişmesine paralel olarak, gerek personelin eğitimi, gerek organizasyonu ve gerekse araç-gereçlerin modernizasyonuna günün şartlarına uygun hale getirilmesine özen gösteriyor.
22 Kasım 2014 Cumartesi 01:22

Bakan Canikli: Gümrük kapıları değişiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, gümrük kapılarının modernize edileceğini söyledi.
13 Kasım 2014 Perşembe 23:06

Kampüs Yolu Modern Görünüme Kavuşacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan kampüs yolunda başlatılan yenileme çalışmalarını inceledi.Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar?dan yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Toçoğlu, güzergaha vatandaşla
13 Kasım 2014 Perşembe 20:46

Korucuklular Modern Semt Pazarı İçin İmza Kampanyası Başlattılar

Sakarya’nın yeni yerleşim bölgesi olan Korucuk Mahallesinde, mahalle sakinleri modern semt pazarı kurulması için imza kampanyası başlattı.
14 Eylül 2014 Pazar 21:38

Saü Gazzeli Öğrencilere Kapısını Açtı

Modern zamanların en büyük insanlık dramını yaşayan Gazzeli öğrencilere Sakarya Üniversitesi’nden (SAÜ) destek geldi. SAÜ, bu kapsamda 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 20 Gazzeli öğrenciye kontenjan ayırdı.
4 Ağustos 2014 Pazartesi 21:52

Adapazarı Belediyesi Ozanlar’da İftar Verdi

Adapazarı Belediyesi, dördüncü Halk İftarını Ozanlar Mahallesi’nde yaptırdığı Kapalı Modern Semt Pazarında düzenledi. Ozanlar’daki iftara yaklaşık 3 bin kişi katıldı.
22 Temmuz 2014 Salı 21:05

GEYVE’YE SAĞLAM KANAL VE YAĞMURSUYU GELİYOR

Geyve’nin modern anlamda kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısına kavuşması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen altyapı çalışmaları başladı. Çalışma kapsamında Geyve’de 67 kilometre kanal, ilçe merkezine de 3,3 kilometrelik yağmursuyu hattı yapılıyor.
12 Haziran 2014 Perşembe 04:09

Matrakçı Nasuh’un Minyatürleri ve Modern Resimdeki Yorumu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından ‘Matrakçı Nasuh’un Minyatürleri ve Modern Resimdeki Yorumu’ konulu söyleşi düzenlendi.
1 Haziran 2014 Pazar 07:10

KOCAALİ’YE 42 MİLYON TL’LİK ALTYAPI YATIRIMI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ilçe yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir sınırlarına dahil olan ilçelerde altyapı çalışmalarına başladıklarını müjdeleyen Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin tüm ilçelerinde modern altyapı inşa ediyoruz.
28 Nisan 2014 Pazartesi 20:07

YAŞLICA’DAN MUHTEŞEM AÇILIŞ!

Sakaryaspor eski kulüp başkanı ve Sakarya’nın önemli ve tanınmış iş adamlarından Vedat Yaşlıca, Modern Sanayi Bölgesi, Yeşiltepe mevkiinde Oto Elektrik Toptan Ticaret, Otomotiv Yedek Parça üzerine faaliyetini sürdürdüğü Kaya Ticaret olarak, büyük bir Shovroom açılışını gerçekleştirdi.
21 Mart 2014 Cuma 21:30

Ozanlar Pazarı hizmete açıldı

Adapazarı Belediyesi’nin Perşembe Pazarı yerine, Ozanlar’da dördüncüsünü yaptırdığı Ozanlar Kapalı Modern Semt Pazarı törenle hizmete açıldı.
7 Mart 2014 Cuma 02:11

MTTB’DEN 28 ŞUBAT TEPKİSİ

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) üyeleri, 28 Şubat post modern darbesini protesto ederek, halen cezaevinde bulunanlara özgürlük istedi.
28 Şubat 2014 Cuma 22:01

SAKARYA’NIN YEMEK KÜLTÜRÜ PROJE KONUSU OLDU

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Kübra Ay ve Fatih Rifat Eymir, 2014 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrecileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması için ‘Bir Osmanlı Şehri Olarak Sakarya’da Yemek Kültürü: Göç, Tarım Toplumu, Beraber Yaşama,Sanayileşme ve Modernlik Kavramlarından Hareketle Yemek Kültürünün Sosyolojik Bağlamda İncelenmesi’ başlıklı proje hazırladılar.
26 Şubat 2014 Çarşamba 18:49

HIZIRTEPE KAPALI MODERN SEMT PAZARI AÇILDI

Adapazarı Belediyesi tarafından Hızırtepe Mahallesinde yaptırılan Hızırtepe Kapalı Modern Semt Pazarının açılışı gerçekleştirildi.
15 Şubat 2014 Cumartesi 03:45

OZANLAR KAPALI PAZARYERİNİN KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI

Adapazarı Belediyesi’nin Ozanlar’da yaptırdığı dördüncü modern kapalı pazaryerinin kurası Orhangazi Kültür Merkezi’nde çekildi. Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan kura çekiminde yaptığı konuşmada tüm esnaf adına Başkan Süleyman Dişli’ye teşekkür etti.
2 Şubat 2014 Pazar 02:11

DEVRİYE POLİS EKİBİ, OTOBÜS YANGINININ YAYILMASINI ÖNLEDİ

Sakarya’nın Erenler ilçesinde bulunan Modern Sanayi Sitesi’nde bir tamirhane önünde park halinde duran 54 ZE 072 plakalı otobüsün yandığını fark eden polis ekibinin haber vermesi üzerine, yangın büyümeden söndürüldü.
2 Şubat 2014 Pazar 01:47

ESKİ KAZIMPAŞA CADDESİ YENİLENDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, alternatif güzergâhların çehresini değiştirmeye devam ediyor. Serdivan’da başlatılan çalışmayla modern bir görünüme kavuşan Eski Kazımpaşa Caddesi’nde çalışmalar tamamlandı.
26 Ocak 2014 Pazar 22:22

YAKUP ALAYLI ESNAFI ZİYARET ETTİ

MHP Erenler Belediye Başkan Adayı Yakup Alaylı, Modern Sanayi Esnafını ziyaret etti.
23 Ocak 2014 Perşembe 22:54

YENİ SAAT ARİFİYE KENT MEYDANINA ÇOK YAKIŞTI

Arifiye Kent meydanı için yaptırılan saat, monte edildi. İki günlük bir çalışma ile monte edilen saat, modern tasarımı ile Arifiyelilerin de beğenisini kazandı.
27 Aralık 2013 Cuma 20:43

YAZLIK’TA BÜYÜKŞEHİR DEĞİŞİMİ

Sakarya’nın gelişim gösteren önemli bölgelerinden biri olan Yazlık, modern altyapıya kavuştu. 14 Milyon TL’lik yatırım ile 42 kilometrelik hat döşenerek inşa edilen Yazlık Bölgesi Kanalizasyon Projesi devreye alındı.
13 Kasım 2013 Çarşamba 00:46

BÜYÜK DÜŞÜNÜR FAZLUR RAHMAN AKM’DE KONUŞULACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Kültür Sanat Etkinlikleri, “İslam Modernizm ve Gelenek-Fazlurrahman Tecrübesi” konferansı ile devam ediyor. 13 Kasım Çarşamba günü AKM’de düzenlenecek program, saat 19.00’da başlayacak.
13 Kasım 2013 Çarşamba 00:36

OZANLAR SEMT PAZARI 15 KASIM’DA HİZMETE GİRİYOR

Adapazarı Belediyesi’nin yaptırdığı Ozanlar Kapalı Modern Semt Pazarı 15 Kasım tarihinde hizmete açılacak.
22 Ekim 2013 Salı 03:42

TAŞKENT’İN BESTELERİ, İSMİNİN VERİLDİĞİ SALONDA YANKILANACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kent Orkestrası’na tahsis edilen eski TZDK Sosyal Tesisleri’nde başlattığı çalışma ile binanın alt katını modern bir konser salonuna dönüştürdü.
1 Ekim 2013 Salı 19:31

ADAPAZARI BELEDİYESİNDEN 5’İNCİ KAPALI PAZARYERİ PROTOKOLÜ

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Maltepe’de yapılacak Kapalı Modern Semt Pazarı’nın ihalesini kazanan Şen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Şenyuva ile protokol imzaladı.
18 Eylül 2013 Çarşamba 19:33

Adapazarı Belediyesi geleneksel halk iftarları

Adapazarı Belediyesi geleneksel halk iftarlarının üçüncüsü Hızırtepe Mahallesi Kapalı Modern Semt Pazarı'nda yapıldı.
17 Temmuz 2013 Çarşamba 06:26

Erbakan Bulvarı Trafiğe Açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımı daha da rahatlatacak, modern bir projeyi daha tamamladı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı trafiğe açıldı. Başkan Zeki Toçoğlu beraberinde AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile Erbakan Bulvarı'nda ilk sürüşü gerçekleştirdi. Zübeyde Hanım ve Kirişhane Caddelerini birbirine bağlayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı, trafiğe açıldı. 2.2 kilometre uzunluğunda olan bulvar, bisiklet yolları, yaya kaldırımları ve peyzajı ile göz dolduruyor. Yeni bulvarın Sakarya için hayırlı olmasını temenni eden Başkan Zeki Toçoğlu, "Şehrimize nefes aldıracak, trafiğin
9 Temmuz 2013 Salı 23:32

Maltepe'deki Dev Proje Başladı

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Maltepe'de yapımına başlanan Spor Kompleksi ve Kapalı modern Pazaryeri inşaatını gezdi.
28 Haziran 2013 Cuma 01:20

Ofis Sanat Merkezi Açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, eski TMO binasını aslına uygun restore ederek modern bir sanat merkezine dönüştürdü.
19 Haziran 2013 Çarşamba 03:58

ADARAY SEFERLERİNE BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ulaşımda modern çözümleri bir bir hayata geçiyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığınca TCDD'den kiralanan hafif raylı sistem Ada-ray, Adapazarı-Arifiye hattında bugün saat 08.00'de ilk seferini gerçekleştirdi.
28 Mayıs 2013 Salı 21:42

ADAPAZARI 4’ÜNCÜ KAPALI PAZARYERİNE KAVUŞACAK

Adapazarı Belediyesi’nin sokak pazarlarını kaldırarak pazaryerlerini modern bir ortama taşıma projesi olarak başlattığı ve daha önce 3 mahallede yaptığı Kapalı Modern Semt Pazarlarının dördüncüsünün temeli Ozanlar Mahallesi'nde atıldı.
16 Mayıs 2013 Perşembe 01:28

İmam Hatip Lisesi’nin temel atma töreni

Sakarya Büyükşehir Belediyesi modern projesiyle herkesin beğenisini kazanan İmam Hatip Lisesi’nin temel atma törenini İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (SİMDER) mezunlar buluşmasında gerçekleştirdi.
12 Mayıs 2013 Pazar 23:34

TOÇOĞLU; “SAKARYA’DA SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eskişehir AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’ne katıldı. “Deneyim Paylaşımı” konulu ders veren Başkan Toçoğlu, “En modern teknoloji ile arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nden şehrimize ulaştırdığımız su, dünyanın en sağlıklı sularından.
5 Mayıs 2013 Pazar 21:29

25 bin kişilik yeni stadyum ihalesi ise 30 Nisan’da

Sakarya Büyükşehir Belediyesi daha modern bir şehir hedefiyle başlattığı çalışmalarına devam ediyor, dev projelerin ihaleleri çok yakında gerçekleşiyor.
17 Nisan 2013 Çarşamba 23:17

SANAT GALERİSİ SERGİLERE HAZIRLANIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kentpark’ta bulunan eski Nüfus Müdürlüğü binası, modern bir sanat galerisine dönüştürüldü. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Büyükşehir Belediyesi olarak çağdaş standartlara uygun modern Sanat Galerisi’ni şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
15 Nisan 2013 Pazartesi 21:38

BAŞKAN DİŞLİ KAPALI PAZARI GEZDİ

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Ozanlar Mahallesi’nde yapılacak Yarı Açık Semt Pazaryeri’nde incelemelerde bulundu. Başkan Dişli, Yağcılar, Şeker ve Hızırtepe mahallelerinde yaptığı kapalı modern semt pazarlarının dördüncüsünü Ozanlar’da yaptırıyor.
9 Nisan 2013 Salı 02:21

KAYNARCA TEMİZ SUYA KAVUŞTU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kaynarca’nın uzun yıllar devam eden içmesuyu sorununu kökten çözdü. Kaynarca, modern arıtma tesislerinde arıtılan sağlıklı suya kavuştu.
29 Mart 2013 Cuma 19:30

DÜNYANIN EN KÜÇÜK WUSHU SPORCUSU

Sakarya’da gerçekleştirilen Wushu Geleneksel ve Modern Taolu Türkiye Şampiyonası'na katılan 4 yaşındaki Ayşe Sude Akyüz estetik hareketleriyle parmak ısırttı.
23 Mart 2013 Cumartesi 01:42

NAKLİYECİ ESNAFI RAHATLAYACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin nakliyeci esnafının modern şartlarda faaliyetlerini sürdürmeleri için başlattığı Yeni Kamyon ve Tır Parkı çalışmaları devam ediyor.
25 Şubat 2013 Pazartesi 16:26

TARAKLI MODERN BİR İLÇE OLACAK

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarının yapılması için Taraklılılara müjdeyi verdi. Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman TOKİ konutlarının yapılması ile beraber Taraklı’nın modern bir ilçe olacağını söyled
25 Şubat 2013 Pazartesi 16:05

SATSO'nun Telefon numaraları değişti

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (SATSO) mevcut santrali daha modern hale getirildi. 07.01.2013 Pazartesi gününden itibaren üyeler SATSO'ya 0264 888 3 000 nolu telefon numarasından ulaşacaklar.
4 Ocak 2013 Cuma 00:22

SAKARYA KARDEŞLİĞİN BAŞKENTİDİR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Modern Çağ Karşısında İnsan ve İslam Düşüncesi konferansında konuşan Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç, “Sakarya bir sentezdir, Sakarya’yı Allah korusun.
1 Ocak 2013 Salı 19:45

MODERN ÇAĞ KARŞISINDA İNSAN

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri Aralık ayı programını, “Modern Çağ Karşısında İnsan” konferansı ile kapatıyor. Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç’ın konuşmacı olarak katılacağı konferans, 31 Aralık Pazartesi günü AKMR
30 Aralık 2012 Pazar 16:24

YENİ GARAJLAR VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda şehrin ulaşım düzenine önemli katkılar sağlayan ilçe terminalleri modern görünümleriyle Sakaryalıların hizmetine açıldı.
26 Aralık 2012 Çarşamba 01:16

SEMT PAZARI İÇİN DÜKKAN KURALARI ÇEKİLDİ

Adapazarı Belediyesi tarafından Hızırtepe’ye yaptırılan Kapalı Modern Semt Pazarı’nda hizmet verecek hak sahiplerinin dükkanları kurayla belirlendi.
19 Kasım 2012 Pazartesi 17:10

FUAR ALANI ÇALIŞMALARI

Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Aydın Bahar, Sakarya’ya modern bir fuar merkezinin kurulması için Sakarya Valisi Mustafa Büyük tarafından başlatılan çalışmaların, iş dünyasına memnuniyet ve heyecan yarattığını belirtti.
18 Kasım 2012 Pazar 16:33

4. MODERN KAPALI SEMT PAZARI

Sakarya Adapazarı Belediyesi Yağcılar Mahallesi, Şeker Mahallesi ve son olarak Hızırtepe’ de yaptırdığı kapalı modern semt pazarından sonra dördüncü pazarı da Ozanlar Mahallesi’nde yaptırıyor.
14 Kasım 2012 Çarşamba 04:05

SAKARYA GAR MEYDANINA KAVUŞUYOR

17 Ağustos Depreminin ardından yaşanan hukuki sorunlar nedeniyle harabe görünümünden bir türlü kurtarılamayan Sakarya Gar Meydanı, modern görünümü ile Ramazan Ayı’nda hizmete giriyor.
30 Haziran 2012 Cumartesi 00:43

Yeni Stadyum Projesi ile ilgili açıklamalar

Sakarya’da inşa edilecek yeni Stadyum Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Geçtiğimiz hafta modern stadyumun Sakarya’ya yapılması için, çevre yolunda Büyükşehir Belediyesi olarak bize ait olan 60,5 dönümlük araziyi S
4 Haziran 2012 Pazartesi 18:12

SAKARYA TİCARET BORSASI'NDAN ÖRNEK PROJE

Sakarya Ticaret Borsası’nın Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile birlikte yürüttüğü “İzlenebilir Modern Hayvan Pazarı” Projesi hayata geçiyor.
28 Mayıs 2012 Pazartesi 17:43

Dursun: 27 Mayıs ile hesaplaşmak son derece önemli

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı (RTÜK) Prof. Dr. Davut Dursun, 12 Eylül ve 28 Şubat postmodern darbesi ile yüzleşilmesine rağmen 27 Mayıs ile henüz hesaplaşılmadığını dile getirerek, 27 Mayıs ile hesaplaşmanın son derece önemli olduğunu söyledi.
26 Mayıs 2012 Cumartesi 00:52

Serdivan Lisesi Başarılarıyla Göz Kamaştırıyor.

2005 yılında eski kaymakamlık binasında iki derslikte eğitime açılan Serdivan Lisesi, bugün 24 derslikli modern binası ve öğrencilerinin eğitimdeki başarılarıyla dikkat çekiyor.
5 Mayıs 2012 Cumartesi 23:24

Yazlık-Yenikent Rekreasyon Projesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Yazlık-Yenikent Rekreasyon Projesi kapsamında yapımı tamamlanan spor tesislerinin açılışını ve yapılacak olan iki adet led aydınlatmalı modern köprü, aquapark ve 3. etap çalışmalarının temel atma törenini gerçekleştirecek.
19 Nisan 2012 Perşembe 17:38

SEMT PAZARI TEMELİ ATILDI

Adapazarı Belediyesi’nin Hızırtepe mahallesinde yaptırdığı Kapalı Modern Semt Pazaryeri’nin temeli törenle yapıldı.
13 Nisan 2012 Cuma 20:11

BORSASI’NIN PROJESİNE MARKA’DAN HİBE DESTEĞİ

Sakarya Ticaret Borsası’nın “İzlenebilir Modern Hayvan Pazarı” projesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) 2012 Mart Dönemi Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında 28 proje arasından ilk 10 proje arasına girerek..
6 Nisan 2012 Cuma 17:34

MİNİBÜSLERİN MODERNİZYONU ÇALIŞMASINA START VERİLDİ

Sakarya’da faaliyet gösteren dolmuş minibüsler modernize ediliyor. Minibüsçüler Esnaf Odası ve Büyükşehir Zabıtası’nın ortak denetimleri ile minibüslerde bir dizi yeni uygulamaya gidilirken, dolmuşlar mevcut araçlarını son modelleri ile değişt
4 Nisan 2012 Çarşamba 17:06

MİNİBÜSLERİN MODERNİZYONU ÇALIŞMASINA START VERİLDİ

Sakarya’da faaliyet gösteren dolmuş minibüsler modernize ediliyor. Minibüsçüler Esnaf Odası ve Büyükşehir Zabıtası’nın ortak denetimleri ile minibüslerde bir dizi yeni uygulamaya gidilirken, dolmuşlar mevcut araçlarını son modelleri ile değişt
4 Nisan 2012 Çarşamba 17:06

Modernizm ve Şiddet konulu seminer

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin, mart ayı faaliyetleri kapsamında, Süleyman Şah Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç.Dr. Uğur Kömeçoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, “Modernizm ve Şiddet” konulu konferans düzenlendi.
15 Mart 2012 Perşembe 18:38

Sapanca’ya modern ilköğretim okulu

Hayırsever Mehmet Sinan Dereli’den Sapanca’ya modern ilköğretim okulu
5 Mart 2012 Pazartesi 17:48

28 ŞUBAT DARBESİNİN İZLERİ SİLİNİYOR!

Türk demokrasisinin seri katili darbelerin, post-modern versiyonunu yaşadığımız 28 Şubat 1997 tarihli MGK Bildirisi ile hayata geçirilen dayatmalarının birer birer ortadan kalkmasının sevincini yaşıyoruz.
28 Şubat 2012 Salı 00:28

BIRAKIN UCUZ KAHRAMANLIKLARI…

Saadet Partisi Sakaya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, 28 şubat 1997’nin üzerinden 15 sene geçtiğini ve halen diğer darbeler gibi senesi geldiğinde gündemini koruduğunu belirterek, “28 şubat tarihe post modern bir darbe olarak geçti.
27 Şubat 2012 Pazartesi 20:12

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free