hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi

meriç haberleri

CMSBL’den İngilizce Münazara Turnuvası

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin düzenlediği ilimiz genelinden öğrencilerin katıldığı İngilizce Münazara Turnuvası ilgi ve beğeni topladı.
3 Mart 2020 Salı 19:44

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde Roman Kahramanları Festivali

21 Aralık Dünya Roman Kahramanları Günü nedeniyle Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen Roman Kahramanları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
24 Aralık 2019 Salı 17:54

Sakaryalı Şairlerden Muhteşem Şiir Şöleni

Adapazarı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi işbirliğinde düzenlenen ‘Sakaryalı Şairler Şiir Şöleni” programı Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde yapıldı.
6 Aralık 2019 Cuma 05:56

CMSBL’den Ermeni Meselesi Çalıştayı

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Savaş Kanbur’un rehberliği ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin desteğiyle “Sosyal Bilimler Çalıştayı: Ermeni Meselesi” programını gerçekleştirdi.
4 Mayıs 2019 Cumartesi 04:57

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Roman Kahramanları Festivali

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ve Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi ortaklaşa Roman Kahramanları Festivali düzenledi. Roman karakterlerinin canlandırıldığı festival yoğun ilgi gördü.
30 Aralık 2018 Pazar 22:07

Kahvenin Hikâyesi' Konuşuldu

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde kahve uzmanı Seçkin Bayrak ‘Kahvenin Hikayesi’ni anlattı.
20 Kasım 2018 Salı 18:18

CMSBL’de Ermeni Meselesi Konferansı

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, "Ermeni Meselesinin Anahatları" başlığı altında Türk-Ermeni ilişkilerinin ele alındığı konferansta Prof. Dr. Enis Şahin'i ağırladı
18 Kasım 2018 Pazar 00:31

MEB Eski Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı’dan Açılış Dersi

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, her yıl eğitim öğretim yılı başında geleneksel hale getirdiği ‘açılış dersi’ kapsamında Millî Eğitim ve Kültür Bakanlığı görevlerinde de bulunan Prof. Dr. Nabi Avcı’yı ağırladı.
26 Eylül 2018 Çarşamba 03:22

Sakarya’da ilk kez bir devlet okulunda uygulandı.

Eğitim amaçlı oluşturulmuş, akademik nitelikli bir Birleşmiş Milletler simülasyonu olan MUN (Model United Nations) etkinliği, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirildi.
19 Nisan 2018 Perşembe 01:20

“Sorumluluklarımızın bilincindeyiz”

Edirne Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük ve beraberindeki heyetle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sakarya ziyaretinde hem miting hem de kongrede hemşehrilerimizle buluştu ve Sakarya’dan mutlu ayrıldı.
13 Mart 2018 Salı 19:45

Cemil Meriç’te İlginç Sergi

İlimizin ülke çapında haklı bir üne sahip okullarından Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nin 9. ve 10. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Blackout Poetry” çalışmaları büyük beğeni görüyor.
11 Şubat 2018 Pazar 22:56

Kültürden İrfana Cemil Meriç Sempozyumu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Sakarya Üniversitesi, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen “Kültürden İrfana Cemil Meriç Sempozyumu” başladı.
27 Ekim 2017 Cuma 01:55

Amerıcan Life Vizyon Toplantısını Sakarya’da Gerçekleştirdi

American Life Türkiye ailesi 2017-2018 vizyon toplantısını Sakarya'da Arya hotel ‘de gerçekleştirdi.
25 Temmuz 2017 Salı 22:31

Sen de Çöpünü Dönüştür

Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Sen de Çöpünü Dönüştür’ projesi, yapılan saha çalışması ile tamamlandı.
13 Nisan 2017 Perşembe 20:12

Skeç Yarışmasında Zirve Cemil Meriç SBL’nin

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her ilde düzenlenen skeç yarışmasının Sakarya ayağında birinciliği Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri kazandı.
18 Mart 2017 Cumartesi 19:45

SAܒlü Öğrencilerden Büyük Başarı

The American Astronautical Society (AAS) ve American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA) tarafından düzenlenen ve Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından desteklenen CANSAT uydu yarışmasında, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ekibi HAVUM takımı ilk aşamayı birinci olarak tamamladı.
8 Mart 2017 Çarşamba 19:33

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Kan Tazeledi

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi kan bağışı kulübünün Kızılay ile ortak yürüttüğü proje kapsamında öğretmenler, öğrenciler ve veliler kan bağışında bulundu.
20 Şubat 2017 Pazartesi 18:08

CMSBL Samsun’da düzenlenen Bilim Kampında

Şehrimizin tek proje okulu olan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Samsun’da düzenlenen Bilim Kampına katılıyor.
14 Şubat 2017 Salı 17:12

CMSBL Öğrencilerine Büyük Alkış

Yeni yılın ilk tiyatro oyununu AKM’de sahneleyen Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, performansları, sahne dekoru ve kostüm seçimindeki başarılarıyla salonu dolduran davetlilerden büyük alkış aldılar.
9 Ocak 2017 Pazartesi 21:12

2017’NİN İLK OYUNU CEMİL MERİǒTEN

Sahnelediği tiyatro oyunlarıyla adından dâimâ övgüyle söz ettiren Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, bu yıl da birbirinden farklı altı oyunla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
5 Ocak 2017 Perşembe 18:08

Cemil Meriç’te “Savaş ve Çocuk” konferansı

Dünya gündemindeki sosyal konularla ilgili düzenlediği konferans ve seminerlerle bilinen Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde bu yılın ilk konferansı “Savaş ve Çocuk” üzerine yapıldı.
6 Aralık 2016 Salı 18:19

Büyükşehir’den Eğitime Büyük Destek

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılan yurt binasını yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Çalışma odaları, yemekhanesi ve diğer tüm gereklilikleri bünyesinde barındıran 150 kişilik son derece modern bir projede çalışmalarımız tamamlandı. Öğrencilerimize ve okulumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
31 Mayıs 2016 Salı 01:11

YAZAR NİHAN KAYA, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Yazma Cesareti’ söyleşisi ve imza günü programları ile devam etti. Yazar Nihan Kaya günün ilk etkinliğinde Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle, daha sonra ise Faik Baysal Kütüphanesi’nde kültür sanat dostlarıyla bir araya geldi.
21 Nisan 2016 Perşembe 00:03

BAŞKAN YILMAZER’DEN ÖĞRENCİLERİN YAZILIM PROJESİ’NE DESTEK

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Zeynep Ezgi Yılmaz’ın ve sınıf arkadaşı Muhammed Ali Dinçdağ’ın hazırladığı projesine destek verdi.
19 Mart 2016 Cumartesi 18:56

TOÇOĞLU CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİNİN YANINDA KURULAN YURTTA İNCELEMELERE BULUNDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılacak yurt projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
13 Ocak 2016 Çarşamba 23:24

Antikacı’da Nostalji Dersi

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Edebiyat Öğretmenleri Ercan Yılmaz’ın öncülüğünde, şehrimizin tanınmış işadamlarından Vahit Serbes’in sahibi olduğu antikacı dükkanında nostalji dersi işlediler.
22 Kasım 2015 Pazar 00:01

CMSBL’de “Kudüs Üzerine Anlatı” Konferansı

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle ilgileri üzerine toplamaya devam ediyor.
4 Kasım 2015 Çarşamba 18:44

CMSBL Kültür Sanat etkinliklerinde büyük dikkat çekiyor

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, yeni eğitim öğretim yılında da kültür sanat etkinliklerine katılımıyla dikkatleri üzerine topladı.
19 Ekim 2015 Pazartesi 01:50

Açılış Dersi'nde Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar’ı ağırladı.

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Açılış Dersi'nde Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar’ı ağırladı.
6 Ekim 2015 Salı 02:13

Entelektüel Bir Girişim: Bir Dünyanın Eşiğinde “Kent ve Kültür”

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yeni bir projeyi daha Türkiye'nin entelektüel hayatına kazandırıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle gerçekleştirilecek olan program 26 ve 27 Ağustos 2015 tarihlerinde Sakarya’nın Taraklı ilçesinde düzenlenecek.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 01:41

Entelektüel Bir Girişim: Bir Dünyanın Eşiğinde “Kent ve Kültür”

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yeni bir projeyi daha Türkiye'nin entelektüel hayatına kazandırıyor.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 22:33

Tam Burslu ve Sınavsız olarak Üniversiteye Girdiler

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden iki öğrenci, lise hayatları boyunca okulda kazandıkları performansları ve entelektüel donanımlarıyla, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine Tam Burslu ve Sınavsız olarak girme hakkı kazandılar.
6 Ağustos 2015 Perşembe 02:01

Hollandalı Öğrenciler Sapanca Gölü’ne ve Serdivan Park’a hayran kaldılar.

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Hollanda’nın Delft şehrinden kardeş okulu CLD’yi şehrimizde misafir ediyor.
15 Mayıs 2015 Cuma 20:03

Tiyatroda Cemil Meriç Farkı

6. Liselerarası Tiyatro Şenliğinde ikinci akşam sahne alan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin başarıyla sergilediği “Bir Adam Yaratmak” oyunu büyük beğeni topladı.
2 Mayıs 2015 Cumartesi 02:51

Bakan Avcı’nın Cemil Meriç’e Özel İlgisi

Sakarya’ya geldiği her fırsatta Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret etmesiyle bilinen Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı, Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Projesi’nin İstanbul Hilton Otelindeki kapanış törenine katılan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle yakından ilgilendi.
30 Nisan 2015 Perşembe 05:16

CMSBL’de Osman Suroğlu´ndan Rüya Kitaplığı Sergisi Açıldı.

Türkiye’de 1964 yılından beri kutlanan, mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta “Kütüphaneler Haftası” sebebiyle, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde ünlü karikatürist Osman Suroğlu’nun “Rüya Kitaplığı” başlıklı sergisi açıldı.
8 Nisan 2015 Çarşamba 00:31

Öğrenci Velisi ile Öğretmen arasında tartışma karakolda bitti….

2014-2015 eğitim ve öğretim yılı başlarında Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü olan ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesine atanan Mehmet Çalık’ın belirlediği yeni yönetim sonrasında, Müdür vekilliğini yapan Paşa Odabaş’ın görevine son verilmesi gündeme geldi.
27 Kasım 2014 Perşembe 06:35

SERDİVAN AKADEMİ'DE ŞİİR DİNLETİSİ

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirdiği “Şiir Gecesi” programında ünlü şairler ve onların eserleri seslendirildi.
11 Haziran 2014 Çarşamba 04:42

CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ MALATYA’DA

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Müdür Yardımcısı Paşa Odabaş, Coğrafya öğretmeni Ahmet Kaim, Türk Edebiyatı öğretmeni Ercan Yılmaz, Okul Aile Birliği Başkanı ve Başkan Yardımcısı Birsen Eryılmaz ve Murat Kaplan, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Sosyal Bilimler Sempozyumu için Malatya’ya gittiler.
2 Haziran 2014 Pazartesi 21:32

SAKARYALI ÖĞRENCİLERİN “SOMA DUYARLILIĞI”

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfında okuyan bir grup öğrenci, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı’yı ziyaret ederek, Soma’da yaşanan maden faciası karşısında derin üzüntü yaşadıklarını söylediler.
17 Mayıs 2014 Cumartesi 02:48

SAKARYA CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'NDEN REKOR

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, bu yıl 6.'sı düzenlenen Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’na (USOBO) damgasını vurdu.
6 Mayıs 2014 Salı 19:26

5. LİSELERARASI TİYATRO ŞENLİĞİ ‘İSTANBUL’UN EFENDİSİ’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 5’inci Liselerarası Tiyatro Şenliği, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin 'İstanbul’un Efendisi' isimli oyunuyla başladı. Lale devri sonrası Osmanlı sosyal ilişkilerinin hicvedildiği oyunda genç yetenekler performanslarıyla göz doldurdu.
29 Nisan 2014 Salı 21:46

TÜBİTAK’TAN CEMİL MERİǒE ÖDÜL

Bu sene 45’incisi düzenlenen TÜBİTAK ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışmasında en çok proje katılan Cemil Meriç SBL’ne TÜBİTAK’tan ödül geldi.
27 Mart 2014 Perşembe 22:22

SAKARYA’NIN YEMEK KÜLTÜRÜ PROJE KONUSU OLDU

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Kübra Ay ve Fatih Rifat Eymir, 2014 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrecileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması için ‘Bir Osmanlı Şehri Olarak Sakarya’da Yemek Kültürü: Göç, Tarım Toplumu, Beraber Yaşama,Sanayileşme ve Modernlik Kavramlarından Hareketle Yemek Kültürünün Sosyolojik Bağlamda İncelenmesi’ başlıklı proje hazırladılar.
26 Şubat 2014 Çarşamba 18:49

CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN OLAY YARATACAK BİR PROJE!

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Talha Çaydere ve Ömer Çağatay Balkaya, Ercan Yılmaz danışmanlığında çok konuşulacak bir TÜBİTAK projesinin üzerinde çalışıyorlar.
15 Ocak 2014 Çarşamba 23:40

TÜBİTAK PROJELERİ BU YILDA ÇOK KONUŞULACAK

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden 10. Sınıf öğrencisi M. İkbal Kürücü coğrafya öğretmeni Ahmet Kaim danışmanlığında ‘Mevzi Coğrafya Fikrinin Türkiye Haritasında Hal-i Pür Melali’ başlıklı hazırladığı projede..
7 Ocak 2014 Salı 20:16

AÇILIŞ DERSİ MURAT BELGE’DEN

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi (CMSBL) yeni eğitim öğretim yılına hızlı bir başlangıç yaparak Murat Belge’yi Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezinde ağırladı.
17 Eylül 2013 Salı 03:36

Dünyaca ünlü edebiyat profesörü Victoria R. Holbrook’u Sakarya’da

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bir ilke daha imza attı. Dünyaca ünlü edebiyat profesörü Victoria R. Holbrook’u Sakarya’ya davet eden Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Ofis Sanat Merkezi’nde ağırladıkları Holbrook’u Sakaryalı edebiyatseverlerle buluşturdu.
23 Mayıs 2013 Perşembe 02:28

Bir Kimlik İşareti Olarak Yara İzi

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması kapsamında Psikoloji dalında Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Esra Nur Turan’ın hazırladığı “Bir Kimlik İşareti Olarak Yara İzi” Projesi TÜBİTAK finallerinde yarışacak.
11 Mayıs 2013 Cumartesi 02:07

CMSBL, USOBO’YA DAMGASINI VURDU

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi (CMSBL) katıldığı tüm organizasyonlara damgasını vurmaya devam ediyor. Son olarak bu yıl beşincisi düzenlenen USOBO (Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı)’na organizasyon tarihinin en geniş katılımlarından birini gerçekleştirerek 56 proje gönderen Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinden 16 proje yarı finale kaldı.
10 Mayıs 2013 Cuma 00:34

“ÇİZGİNİN DÜŞÜNCESİ” ADLI KARİKATÜR SERGİSİ AÇILDI

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık sınıfı öğrencilerinden Mahmud Emre Bilgi, 18 Nisan’da ilk kişisel sergisini açtı. 4 yıldır öğrencisi olduğu usta karikatürist Osman Suroğlu da sergiyi gezdi. Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin koridorlarında açılan sergi büyük beğeni topladı.
1 Mayıs 2013 Çarşamba 21:19

HİÇ DERGİMİZ KALMADI

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Ali Alphan Batman, okul öğrencilerinin yayımlamış oldukları çalışmaları derleyerek bir sergi açtı.
3 Nisan 2013 Çarşamba 18:50

Liseli Öğrenciler finalist

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden 10’uncu Sınıf öğrencisi Yasir Şahin ve 9’uncu Sınıf öğrencisi Ertuğrul Özdemir, bu yıl 44’üncüsü düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na tarih kategorisinden “Sinema Algımız ve İdeolojiler: Askerî Darbelerin Türk Sinemasına Tesiri” başlıklı proje ile katıldılar
26 Mart 2013 Salı 21:36

ÖĞRENCİLERDEN HALK TAKVİMİ

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri 2013 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında köyleri tek tek dolaşarak,
22 Ocak 2013 Salı 17:54

SAKARYA’NIN YEMEK KÜLTÜRÜNÜ İNCELİYORLAR

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden Kübra Ay ve Fatih Rifat Eymir, 2013 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında bir yemek kültürüne ev sahipliği yapan, Sakarya yöresini inceliyorlar.
8 Ocak 2013 Salı 17:00

Yabancı Öğrenciler;Sakarya’yı ve ülkemizi çok beğendil

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi yalnızca yerel ve ulusal manada değil, uluslararası manada da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
15 Kasım 2012 Perşembe 01:05

Tehlikeli Oyunlar'a büyük ilgi

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, sahnelediği tiyatrolarla adından söz ettirmeye devam ediyor.
12 Ekim 2012 Cuma 20:56

AKIN YILMAZ YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Sakarya’ya yeni atanan öğretmenler için Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde bir konferans düzenlendi. Konferansa Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Aydın ile öğretmenler katıldı.
13 Eylül 2012 Perşembe 17:46

Cemil Meriç mezarı başında anıldı.

Büyük Fikir Adamı Cemil Meriç, ölümünün 25. Yılında adının verildiği okul öğrencileri tarafından mezarı başında anıldı.
14 Haziran 2012 Perşembe 23:15

Sosyal Bilimler Olimpiyatları’na (USOBO) damga vurgu

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Olimpiyatları’na (USOBO) damga vurgu. Yarışmada bir Türkiye birinciliği kazanan okul, iki adette ikincilik elde etti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba 15:42

Sakarya’nın Göç ve kültür Haritası

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hazırladıkları proje ile Sakarya’nın Göç ve kültür Haritasını gün yüzüne çıkarıyor.
4 Mayıs 2012 Cuma 17:03

Türkiye’nin gündemine oturdular.

Sakaryalı Eğitimci Ufuk VURDUM, Yenal BERZEG ve Sedat EREN , AMERICAN TIME DİL OKULLARI ve TIME DİL OKULLARI markalarının Türkiye ve dünya haklarını alarak bir anda Türkiye’nin gündemine oturdular.
20 Mart 2012 Salı 16:36

Modernizm ve Şiddet konulu seminer

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin, mart ayı faaliyetleri kapsamında, Süleyman Şah Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç.Dr. Uğur Kömeçoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, “Modernizm ve Şiddet” konulu konferans düzenlendi.
15 Mart 2012 Perşembe 18:38

Sakaryalı Eğitim Yatırımcıları‏

American Time ve Time Dil Okulları Tanıtım Toplantısı İzmit Emex Hotel'de Geniş Katılımla Gerçekleştirildi
7 Şubat 2012 Salı 14:58

6 YIL SONRA MISIR YETİŞMEYEBİLİR

İlaçlama ve bitki besleme uzmanı ziraat mühendisi Mustafa Meriç Şirin, "Yanlış ilaç kullanımı bu hızla devam ederse önümüzdeki 6 yıl içinde Adapazarı Ovası mısır yetiştirilemez bir alan haline gelebilir" dedi.
20 Ağustos 2011 Cumartesi 20:52

KİTAP OKUMA YARIŞMASI ELEMELERİ YAPILDI

Marmara Bölgesindeki 11 ilde düzenlenen Liselerarası Kitap Okuma Yarışması'nın Sakarya elemeleri Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nde yapıldı.
2 Mayıs 2011 Pazartesi 19:45

Sakarya Emniyeti Uluslararası Şebekeyi Çökertti

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Meriç nehrinden botla Yunanistan'a çıkarılmak istenen 25 kilogram eroin ele geçirdi.
5 Ocak 2009 Pazartesi 13:50

Suyumuz temiz

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Meriç Albay, Sapanca Gölü'nün kanser riski taşıdığına yönelik iddialarla ilgili bir açıklama yaptı.
17 Ocak 2008 Perşembe 12:58

Cemil Meriç'e Anma Töreni

Ünlü fikir adamı Cemil Meriç, doğumunun 91. yıldönümünde düzenlenen programla anıldı.
12 Aralık 2007 Çarşamba 15:44

Özel İdareden Yurt Müjdesi

Sakarya İl Özel İdaresi Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'ne yurt yaptırıyor.
16 Temmuz 2007 Pazartesi 12:06

Tatangalar'dan örnek davranış

Tatangalardan Kan Bağışı kampanyasına büyük destek. Sakaryasporlular Derneği adına Başkan Olcay Meriç duyarlı vatandaşlarımızı bu kampanyaya desteğe çağırıyor.
7 Kasım 2006 Salı 22:16

Neslihan'ı uçuk öldürdü

Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler öğrencisi Neslihan Meriç’in (19) dudağında 7 ay önce uçuk çıktı.
7 Ekim 2006 Cumartesi 13:15

10 gençten 9'u internet başında

Amerika'da yapılan yeni bir araştırma, gençlerin internet kullanımının rekor düzeye ulaştığını ortaya koydu. Pew Internet & American Life Project'in yaptığı araştırma
28 Temmuz 2005 Perşembe 12:08

ADAPAZARI'NDAKİ VAHŞET

Adapazarı Serdivan Beldesi İstiklal Mahallesi'nde patron ve yanında çalışan bir kişi hunharca katledildi. Alınan bilgiye göre, Serdivan Beldesi İstiklal Mahallesi Meriç Sokak üzerinde bulunan Efendioğlu Börekçilik imalathanesinde saat 04:00 ..
19 Haziran 2005 Pazar 09:52

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free