hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”

kafkas haberleri

Kardeşlik ve dayanışmayı yaymaya devam edeceğiz

SAÜ Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Hocalı’yı Unutma, Unutturma’ isimli konferansa katılan Başkan Yüce, “Bir yandan Hocalı katliamı, bir yandan Kafkaslar, bir yandan Balkanlar, bir yandan Musul, bir yandan diğer ülkeler ve diğer bölgeler.
25 Şubat 2020 Salı 23:11

Sakaryalı Minik Halk Oyuncular Festival için Makedonya’ya gitti

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Balkan ve Kafkas Halk Oyunları Küçükler Topluluğu, festival kapsamında Makedonya’ya gitti.
23 Temmuz 2019 Salı 21:14

Halk Oyuncular Festival İçin Barselona’ya gitti

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Balkan ve Kafkas Halk Oyunları Topluluğu, 23-28 Haziran tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenecek Uluslararası Halk Oyunları Festivaline katılacak.
20 Haziran 2019 Perşembe 21:59

Kafkaslardan Toçoğlu’na ‘Yılın Başkanı Ödülü’

Başkan Toçoğlu, 10. Uluslararası Kafkas Ödülleri Yılın En İyileri programında ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülüne layık görüldü.
14 Ocak 2018 Pazar 23:12

Çerkez Soykırımı’nı unutmayacağız

Kafkas Kültür Derneği’ni makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “1864’teki sürgün ve neticesinde gerçekleşen soykırım beraberinde büyük acılar getirdi.
11 Mayıs 2017 Perşembe 22:46

Bakan Topçu: "Türkiye'yi Durdurmak İstiyorlar"

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Türkiye’nin Afrika’ya eli uzanınca, Kafkasya’daki akraba topluluklarına sahip çıkmaya başlayınca ve Balkanlar nefes alınca Türkiye’yi durdurmak istiyorlar" dedi.
28 Ekim 2015 Çarşamba 21:08

ABHAZLAR’DAN SÜRGÜNÜN 151. YILI ANMASI

Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED) tarafından büyük Kafkas Sürgünü’nn 151. Yılı nedeniyle Kocaeli’nin Kandıra ilçesi, Kefken Babalı sahilinde anma törenleri gerçekleştirildi.
22 Mayıs 2015 Cuma 21:19

“Zamanın Anlattıkları” Belgeseli Gösterildi

Sakarya Üniversitesi Kafkas Kültürü ve Halk Dansları Topluluğu tarafından ‘Zamanın Anlattıkları’ belgeseli gösterildi.
11 Mart 2015 Çarşamba 00:00

Azerbaycan rest çekti: Düşürülecekler

Azerbaycan, Ermenistan askeri helikopterinin vurularak düşürülmesi ile ilgili Baküdeki bazı ülkelerin askeri ataşelerine bilgi verdi.
14 Kasım 2014 Cuma 01:10

Düşen helikopterin fotoğrafları yayınlandı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı vurularak düşürülen Ermenistana ait askeri helikopterinin fotoğraflarını yayınladı.
13 Kasım 2014 Perşembe 06:36

Azerbaycan Ermenistan helikopterini düşürdü!

Azerbaycan hava savunma güçleri Ermenistan ordusuna ait savaş helikopterini düşürdü.
12 Kasım 2014 Çarşamba 21:06

Kafkas: "Hayatımın en zorlu günleri..."

Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Galatasaray karşısında aldıkları 2-1lik yenilginin ardından açıklamalarda bulundu
9 Kasım 2014 Pazar 02:22

Gürcistanda siyasi kriz büyüyor

Gürcistanda Dışişleri Bakanı Maya Pancikidze istifa etti.
7 Kasım 2014 Cuma 14:52

BÜYÜK KAFKAS SÜRGÜNÜ PANELİ DÜZENLENDİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kafkas Araştırmaları Merkezi tarafından Kültür ve Kongre Merkezi’nde ‘1864 Büyük Kafkas Sürgünü’ konulu panel düzenlendi.
27 Mayıs 2014 Salı 05:41

SAYACI KAFKAS’YA DA RESİM SERGİSİNE KATILDI

Sakaryalı resim sanatçısı emekli öğretmen Necla Sayacı Kafkas Rus savaşlarının sona erişinin 150. yılı etkinlikleri kapsamında Adığey Cumhuriyeti başkenti Maykop’da düzenlenen resim sergisine Adiğey Kültür Bakanlığının davetlisi olarak katıldı.
24 Mayıs 2014 Cumartesi 01:58

TOÇOĞLU, KAFKAS KÖKENLİ VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya’nın çeşitli bölgelerinden katılımın gerçekleştiği programda Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldi.
9 Mart 2014 Pazar 18:34

DÜNYADA HER İKİ HAFTADA BİR DİL YOK OLUYOR

Kafkas Dernekleri Konfederasyonu tarafından 21 Şubat Dünya Anadili günü etkinliği Adapazarı Kültür Merkezi (AKM)’nde gerçekleşti. AKM’de yapılan etkinliğe katılımın yoğun olması dikkat çekerken ünlü sunucu Ali İhsan Varol sahneye çıkarak Adige-Abazaca kelime oyununu sundu.
22 Şubat 2014 Cumartesi 19:07

TOÇOĞLU KAFKAS DERNEĞİNİN MİSAFİRİ OLDU

Sakarya Kafkas Kültür Derneği tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Örf ve ananeler kaybolursa kültür kaybolur anlayışıyla, kültür derneklerimize desteğimizi sürdürüyoruz.
16 Aralık 2013 Pazartesi 19:32

AYAAYRA KAFKAS ŞENLİKLERİ AT YARIŞLARINDA 3 KİŞİ YARALANDI

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde her sene geleneksel olarak düzenlenen Ayaayra Kafkas Şenlikleri’nde gerçekleştirilen at yarışları esnasında iki atın çarpışması sonucu seyircilerin arasına dalan at, 3 kişinin yaralanmasına neden oldu.
23 Eylül 2013 Pazartesi 03:12

Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve Yönetim Kurulu üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek 22 Eylül’de Akbalık köyünde yapılacak Ayayra Şenliği’ne davet ettiler.
12 Eylül 2013 Perşembe 05:45

Siyasetçinin, kültür derneğinin üyesi olması en doğal hakkıdır

CHP Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan ve Engin Özkoç kastedilerek, kamuoyunda "CHP’li Vekiller fişlendi" başlığı ile verilen haber hakkında açıklama yapan Sakarya Kafkas Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı..
27 Ağustos 2013 Salı 00:09

Sakarya 24 topluluk arasında, Dünya 1. oldu

Uzun zamandır bu yarışmalı festivale hazırlanan 22 dansçıdan oluşan Sakarya Balkan ve Kafkas Halk Dansları Topluluğu Küçükler Gurubu; Batum’un Kobuleti kendinde gerçekleşen Geleneksel 13. Uluslararası Halk Dansları Festivali”nde kortej yürüyüşüne katıldıktan.
5 Temmuz 2013 Cuma 23:15

KÜLTÜR DERNEKLERİ EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZDİR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve yeni yönetimini misafir etti. Kültür derneklerinin Sakarya için öneminden bahseden Başkan Toçoğlu, Sarı ve yönetimine başarılar diledi. Dernek Başkanı Orhan Sarı ise verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Zeki Toçoğlu’na teşekkür etti.
16 Mayıs 2013 Perşembe 20:46

CHP KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş,İl Kadın Koları Başkanı Füsun Çetin, İl Yönetiminden Ahmet Kadıoğlu, Nazmi Seviç, Zeynal Atalay, Hayriye Atabey Okyay, Azize Çeroğlu ve Adapazarı Eski İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Sakarya Kafkas Kültür Derneği’ni ziyaret etti. CHP’li heyeti, Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.
5 Nisan 2013 Cuma 01:42

Elmas: Sakarya Kafkas Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Muzaffer Elmas, Rektör Yrd. Prof. Dr. Musa Eken, Doç. Dr. M. Kemal Aydın ve Doç.Dr. Ümit Ekin Sakarya Kafkas Kültür Derneği’ni ziyaret etti.
17 Şubat 2013 Pazar 01:25

Yardım gecesi

Geliri Suriye'deki iç savaş sebebiyle Türkiye'ye sığınan ve Türkiye üzerinden Kafkasya'daki Adige Cumhuriyetlerine geri dönmek isteyen Suriyeli Çerkes sığınmacılara ulaştırılmak üzere düzenlendi.
13 Ocak 2013 Pazar 17:34

Yeni Doğan Yoğun Bakım ve Anne Oteli Açıldı

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni hizmete giren Yeni Doğan Yoğun Bakım ve Anne Oteli servislerinin açılışını gerçekleştirdi.
11 Ocak 2013 Cuma 21:26

BARIŞ VE KARDEŞLİK KENTİ SAKARYA

Sakarya Makedon ve Tüm Göçmenler Derneği’nin Balkan Gecesi programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya Balkanlar’dan, Kafkaslardan ve Anadolu’nun pek çok yerinden gelen insanların yaşadığı..
30 Aralık 2012 Pazar 00:50

SAKARYA’DA KAFKAS RÜZGARI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 19. Ramazan Kültür Etkinlikleri kapsamında Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen Kafkas Hemşeri Gecesi’ne katılan Başkan Toçoğlu, “Geleneklerine her zaman bağlı olan ve birbirinden asla kopmayan vatandaşlarımızı
12 Ağustos 2012 Pazar 03:08

SÜRGÜN ATEŞİ KOCAELİ'NDE YAKILDI

1864 Yılında Çarlık Rusyası tarafından Kafkasya'dan sürgün edilerek Türkiye'ye gemiler ile gönderilirken hayatlarını kaybeden Abhaz ve Çerkezler, düzenlenen törenlerle anıldı.
21 Mayıs 2012 Pazartesi 19:00

Akyazı'da Ayaayra Kafkas Şenliği

Sakarya Kafkas Kültür Derneği öncülüğünde; Düzce, Kocaeli ve Hendek Kafkas Kültür Derneklerinin katkılarıyla ’Ayaayra Kafkas Şenliği’’ düzenleniyor.
30 Eylül 2011 Cuma 02:48

AKP Adayları Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldiler

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı Akyazı ilçesi Balballı köyünde Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldiler.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 19:43

VAZGEÇİLEN DÜŞLER VE UNUTULAN KAFKASYA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) "Vazgeçilen Düşler ve Unutulan Kafkasya" isimli bir resim sergisi açıldı.
17 Nisan 2011 Pazar 17:27

Bagapş Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldi.

Abhazya lideri Sergey Bagapş Sakarya'nın Hendek ilçesinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldi.
9 Nisan 2011 Cumartesi 17:09

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sakarya'ya Geliyor

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sergey Bagapş, Hendek'in Uzuncaorman köyünde Kafkas kökenli dostlarıyla buluşacak.
7 Nisan 2011 Perşembe 17:49

Kafkas Belgeseli Büyük İlgi Gördü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart ayı kültür etkinlikleri, Kafkas İslam Ordusu 1918 belgesel filminin gösterimiyle devam etti.
10 Mart 2011 Perşembe 14:13

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROJE

İstanbul Teknik Üniversitesi Kafkas Halk Dansları Gösteri ekibi Sakarya'da anlamlı bir proje gerçekleştirdi.
1 Şubat 2011 Salı 21:07

Çerkezler sürgün ateşi yaktı

Türkiye'nin dört bir yanından Kocaeli'nin Kandıra ilçesine gelen Kafkas dernekleri üyeleri, 144 yıl önceki sürgünde hayatını kaybeden ataları için anma töreni düzenledi.
26 Mayıs 2008 Pazartesi 08:01

Moskova'da Türklere saldırı 1 Ölü

Çerkez pazarında dün meydana gelen olayda Kafkas kökenli oldukları sanılan bir grup silahlı kişinin kurşun yağmuruna hedef olan Bedirhan isimli Türk hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybederken,
2 Kasım 2007 Cuma 04:47

Kafkas'lılardan Hükümete Tepki

Kafkasya kökenli vatandaşlar, Sakarya'nın Hendek ilçesinde bir araya geldi.
21 Ekim 2007 Pazar 04:03

Ateşin Çocukları Sakarya'da

Sakarya, 5 Eylül'de Birleşik Kafkasya Derneği'nin Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği muhteşem bir Kafkas Halk Dansları Gösterisi'ne ev sahipliği yapacak.
3 Eylül 2007 Pazartesi 02:58

Basayev'in öldürülmesine tepkiler

Sakarya Kafkas Dernekleri eski Başkanı ve öldürülen Çeçen lider Şamil Basayev'in yakın arkadaşı Mecdi Cengiz, olaydan büyük üzüntü duyduğunu, ancak Çeçen mücadelesinin artarak devam edeceğini söyledi.
11 Temmuz 2006 Salı 13:49

Gözaltındaki Genç Yardım Bekliyor

Ali Soytekinoğlu adındaki Türk gencinin Çeçen direnişçilerle birlikte Rus güçlerine karşı savaştığı iddiasıyla Kafkasya'daki Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde yakalanması Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde yaşayan ailesinde büyük bir endişeye neden oldu.
31 Aralık 2005 Cumartesi 11:11

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free