hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU

insanları haberleri

Sağlık Çalışanları için Ev Sıcaklığında İftar Hazırladılar.

Sağlık Çalışanları için Ev Sıcaklığında İftar Hazırladılar. “İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır
1 Mayıs 2020 Cuma 14:50

SAÜ Patentli İnovatif Ürün Dünyaya Pazarlanıyor

Sakarya Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen UV ışıkta floresan özellik gösteren bitkisel boya Sanitest, profesyonel hijyen denetimi dönemini başlatıyor.
27 Ekim 2019 Pazar 21:29

ŞEHİR BELLEĞİ BU PLATFORMLA GELİŞECEK

Geçmişten günümüze tarihi, gelişimi ile birlikte kentimizde yaşayan insanların yaşam tarzını, sosyal ve kültürel hayatının yanı sıra, ekonomik ve siyasal hayatı belgeleyecek özellikte yazılar,
13 Haziran 2019 Perşembe 02:38

SAKARYA ŞEHİR HAFIZASI WEB PLATFORMU SATSO'DA TANITILACAK

Geçmişten günümüze tarihi, gelişimi ile birlikte kentimizde yaşayan insanların yaşam tarzını, sosyal ve kültürel hayatının yanı sıra, ekonomik ve siyasal hayatı belgeleyecek özellikte yazılar
10 Haziran 2019 Pazartesi 23:18

Sakarya’yı örnek şehir yapacağız

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Sakarya’yı eğitim seviyesi yüksek, insanların refah ve mutluluk içerisinde yaşadığı örnek bir şehir haline getireceklerini söyledi. Uzm. Dr. Kolip, “Çıktığımız yol, Allah ve Resulü’nün yoludur. Rehberimiz Kur’an-ı Kerim’dir. Vizyonumuz Mustafa Kemal Atatürk’tür.” dedi.
15 Mart 2019 Cuma 00:28

GökhanKORKMAZ’a yeni görev…

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) 9.dönem yönetim kurulu ilk toplantısı Genel Başkan Erkan Güral Başkanlığında İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantıda SakaryaGİAD Başkanı Gökhan Korkmaz Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
18 Aralık 2018 Salı 03:58

“Vay Sen Misin Ben Olan”? Güldürmeye Geliyor..

Kahkaha ve eğlence dolu oyun; bazı insanların karakterlerinin yaşam koşullarına göre değişmeyebileceğini, insanın yedisinde neyse yetmişinde de o olacağını iki farklı evlilik üzerinden mizahi bir dille anlatıyor.
17 Ekim 2018 Çarşamba 01:26

ASTROFES TÜBİTAK 4004 Projesi Sakarya’da gerçekleşti

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında desteklenen ‘Sınıf ve Fen Bilimleri Öğretmenleri İçin Disiplinlerarası Yaklaşımla Astronomi Projesi’, astronomi alanında Türkiye’nin ileri gelen bilim insanları ve eğitmenleriyle, farklı şehirlerden 48 öğretmeni Sakarya’da buluşturdu
23 Temmuz 2018 Pazartesi 15:16

ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA ARTAN YOKSULLUĞU SONA ERDİRECEĞİZ”

ARTAN İŞSİZLİK, HAYAT PAHALILIĞI, İNSANLARIMIZIN HER GEÇEN GÜN BELİNİ BÜKÜYOR. BUGÜN ŞEHRİMİZDE 90 BİN KİŞİ RESMEN YOKSUL. DEVLET YARDIMIYLA AYAKTA DURABİLİYOR”
7 Haziran 2018 Perşembe 22:48

Yalnız kalsak da kat sınırlamasından taviz vermedik

Depreme en hazır şehirlerin başında Sakarya'nın geldiğini vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Sakarya yeşil alanları, geniş yolları, estetik mimarisi, insanların gökyüzü ile irtibat kurmasıyla en özel şehirler arasında yer alıyor.
31 Ekim 2017 Salı 22:36

Sığınmacı politikası ülkelerin saygınlığını artırır

‘Ön Yargıyı Yıkmak’ isimli çalıştayda konuşan Prof. Dr. Yayla, “Türkiye, büyük bir insani yardım örneğiyle bu insanları ağırlıyor” derken,
29 Ekim 2017 Pazar 22:51

Bu memlekete ne kurşun işler ne de tank

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarında konuşan Vali Balkanlıoğlu, “Böyle kahraman insanların olduğu bir vilayette görev yaptığım için Allah’a hamd ediyorum” dedi.
15 Temmuz 2017 Cumartesi 02:04

KANSER HASTALARININ NİHAL ABLASI

30 yıl önce babasını kanserden kaybeden Nihal Akar, 13 yıldır kanser hastalığına yakalanan insanların yaşadığı çevresel ve sosyal sıkıntılara çare olmak için mücadele veriyor.
7 Mart 2016 Pazartesi 19:26

“Yaşlı insanların eğitime erişimi ve eğitim ihtiyaçları”

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezinin Avrupa Birliği Projeleri kapsamında 2014 teklif çağrısı döneminde ortak olduğu ve Koordinatörlüğünü Polonya’dan FUNDACJA GAUDETE’nin yaptığı “Yaşlı insanların eğitime erişimi ve eğitim ihtiyaçları” isimli proje çalışmaları kapsamında toplantı salonunda 60 yaş ve üzeri kişilere eğitim verildi.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:32

TOÇOĞLU: "YÜKSEKLİĞİ DEĞİL İNSANI MERKEZE ALAN YAPILAR KURMALIYIZ"

Ferizli Kentsel Gelişim Projesi Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Yüksek binalar insanların toprakla, hayatla, doğal yaşamla temaslarını kesmektedir.
7 Mayıs 2015 Perşembe 23:58

Bakan İslam: “Dürüst Namuslu İnsanların Yeniden Türkiye'nin İdaresinde Olması Gerekir”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Birliği’ne (SESOB) bağlı esnaflar ile bir araya geldi. İslam, “Başımıza örülenlerle mücadele edebilmek için dürüst, namuslu insanların yeniden Türkiye’nin idaresinde olması gerekir” dedi.
3 Mayıs 2015 Pazar 01:13

Yarınları Yürekli Gençlerle İnşa Edeceğiz

TÜGVA İl Temsilcisi Salih Kaya ve yönetimi ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Gençlerimiz sürekli yeni şeyler üretmeli, ciddi çalışmalarda yer almalılar. Şunu unutmamamız gerekiyor; yarınlar yorgun insanların değil, rahatını terk edebilen yürekli gençlerimizindir” ifadelerini kullandı.
5 Mart 2015 Perşembe 21:59

Eyüp Yıldırım:“2014 yılı insanımız için kayıp bir yıl oldu”

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, 2014 yılının ülke ve insanlarımız için kayıp bir yıl olduğunu söyledi.
31 Aralık 2014 Çarşamba 21:50

Bilim dünyasının ödül gecesi

Kaliforniyada düzenen Breakthrough (Büyük Buluş) Ödül töreninde dünyanın önde gelen bilim insanları büyük para ödülleri kazandı.
11 Kasım 2014 Salı 05:18

Gaün?de Aşure Günü

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, insanların sevgiyi paylaşarak büyütmeyi, acıyı paylaşarak ise azaltmaları gerektiğini belirterek, ?Bu mantalitede aşure hem hüznü, hem de kutlu bir başlangıcı temsil etmektedir. Ker
11 Kasım 2014 Salı 02:54

"karadeniz Kararmasın Geleceğimiz Solmasın" Diye Trabzon?da Toplandılar

Derelerin Kardeşliği Platformu tarafından Trabzon?da düzenlenen ?Karadeniz Kararmasın, Geleceğimiz Solmasın? mitinginde HES?ler protesto edildi.Yapılan konuşmalarda derelerin, ormanların, yaylaların istila edilip insanların göçe zorlandı
9 Kasım 2014 Pazar 21:58

Parkinsonda çığır açan kök hücre buluşu

İsveçli bilim insanlarına göre, kök hücreler Parkinson hastalığının beyinde yarattığı hasarı iyileştirebilir.
8 Kasım 2014 Cumartesi 03:18

Antibiyotiklere alternatif geldi

Hollandalı biyoteknoloji şirketi Micreos’tan biliminsanları, antibiyotiklere dirençli bakterilere karşı etkili yeni bir enzim geliştirdiler.
7 Kasım 2014 Cuma 14:58

REKTÖR ELMAS: “İNSANLAR BİNALARA GÜVENMİYOR”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, insanların binalara olan güvensizliğinin deprem sırasında kaçışmaya yol açtığını belirterek, “İnsanlar panik içinde evleri ve binaları boşaltıp kaçıyorlar.
1 Haziran 2014 Pazar 05:34

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN DEVLET BÜYÜKLERİNE YENİ YIL TEBRİK KARTI

Günümüzde internet çağının hızlı gelişimi karşısında, insanların yeni yılda sevdiklerine tebrik kartı gönderme alışkanlığını da iyice kayboldu.
24 Aralık 2013 Salı 23:11

BÜLBÜL BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Av. Levent Bülbül geçen hafta Sakarya’ya gelen ve toplantı yapan akil insanları eleştirirken çözüm sürecine de değindi. Parti binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Bülbül, toplantının sonunda MHP Sapanca ilçe teşkilatı başkanı Berat Tamer’e yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.
9 Mayıs 2013 Perşembe 01:19

İNSAN SAĞLIĞI İÇİN OBEZİTE VE SİGARA KULLANIMI

Kanser ve trafik kazalarından sonra ülkemiz ve dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli iki etkenin obezite ve sigara kullanımı olduğunu kaydeden Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, obezite ve sigara kullanımının önlenmesi ile sağlık sorunlarının büyük oranda azalacağına dikkat çekti.
4 Mayıs 2013 Cumartesi 21:27

AKİL İNSANLAR TOPLANTISINDA GERGİNLİK

Sakarya’da Akil İnsanların katılımıyla gerçekleşen toplantıya akreditesi olmadığı halde katılmak isteyen HEPAR Sakarya İl Başkanı Yavuz Reis ve beraberindeki 2 kişi, gerginliğe sebep oldu.
2 Mayıs 2013 Perşembe 23:07

İNSANLARI DİNLEMEK İÇİN AKİL OLMAYA GEREK VAR MI?”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi, 2 Mayıs 2013 Perşembe günü Sakarya’ya gelecek olan Akil İnsanlar ile alakalı olarak basın açıklamasında bulundu. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, sadece insanları dinlemek için akil olmaya gerek olup olmadığını sordu.
1 Mayıs 2013 Çarşamba 21:31

KELEŞ’TEN AKİL İNSANLAR YORUMU

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş 2 Mayıs’ta Sakarya’ya gelecek olan Akil insanlar heyetiyle ilgili konuştu. Akil insanlar benzeri bir grubun Osmanlı’nın son dönemlerinde de ortaya çıktığını kaydeden Keleş, vatandaşın akil insanları hazmedemediğini ve kabul etmediğini ileri sürdü.
1 Mayıs 2013 Çarşamba 04:22

Kellik kalp krizinin habercisi mi'

Japonya'nın Tokyo Üniversitesi'ndeki bilim insanları kellik ile kalp krizi arasında bir ilişki olduğu sonucuna vardı.
8 Nisan 2013 Pazartesi 08:24

Parmak izi yerine 'nefes izi'

Bilim insanları verilen nefesteki maddelerin kişiye özel olduğunu ve "nefes izi"nin de parmak izi gibi kullanılabileceğini söylüyor.
8 Nisan 2013 Pazartesi 08:17

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DOĞAL BESİNLER TÜKETİN

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde uzun yıllardır aktarlık yapan Ahmet Yaman (Balcı Ahmet) insanların doğal sağlığa yönelmelerini ve doğal besinleri tüketmelerini önerdi.
29 Mart 2013 Cuma 19:26

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı

Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında, ülkemizde görülme sıklığı giderek artan, insanların yaşam kalitesini düşüren ve kronik hastalıklara ve bazı kanser türlerine zemi
25 Şubat 2013 Pazartesi 15:55

Cebimizde böcek zehri taşıyoruz

Elektronik sigara kullanan vatandaşlara uzmanlardan uyarı geldi. Elektronik sigaranın insanların cebinde olmasının ''ürkütücü'' olduğunu söyleyen göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Murat Apaydın, "İnsanlar ceplerinde böcek zehri taşıyor" dedi.
2 Şubat 2013 Cumartesi 14:55

BARIŞ VE KARDEŞLİK KENTİ SAKARYA

Sakarya Makedon ve Tüm Göçmenler Derneği’nin Balkan Gecesi programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sakarya Balkanlar’dan, Kafkaslardan ve Anadolu’nun pek çok yerinden gelen insanların yaşadığı..
30 Aralık 2012 Pazar 00:50

Bu açıklama Başbakan Erdoğan'ın şahsi fikri

Özel Sakarya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ramazan Bayırlı, kürtajı cinayet olarak yorumlamanın insanların özel hayatına müdahale etmek olduğunu söyledi.
26 Mayıs 2012 Cumartesi 16:45

TÜMSİAD Bilim Adamlarını ağırladı

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi (TÜMSİAD), Tüm Bilim İnsanları ve Akademisyenler Derneği (TUBİAD) yönetim kurulu üyeleriyle toplantıda bir araya geldi.
13 Mayıs 2012 Pazar 04:49

21 Projemiz Bölge Sergisinde

Ülkemizin ihtiyacı olan bilim insanlarını yetiştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının Bölge Sergisi 10-12 Nisan tarihleri arasında İstanbul Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde
10 Nisan 2012 Salı 16:02

Sakaryalı Öğrencilerin Büyük Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek amacıyla, ilköğretim okullarının 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı, “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının Bölge Sergisine, ilimizden 21 proje seçildi
4 Nisan 2012 Çarşamba 18:13

Sineklere Kekikli Savunma, Projesi Finale Kaldı

Yaz mevsiminin yaklaştığı bu günlerde insanların yaşamını olumsuz etkileyen sineklerle mücadelede birçok yöntem denenirken, Nuri Bayar İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı “Sineklere Kekikli Savunma” projesi...
1 Nisan 2012 Pazar 21:52

“İçimde Menderes’in ruhunu hissediyorum”

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Sakarya’da bir açıklama yaptı“İnsanların haber alma, yaymaları çok önemli bir insan hakkıdır, haklarını kullanmalarından ötürü tutuklanmaları demokrasiyle bağdaşmaz.
5 Mart 2011 Cumartesi 17:36

Arapoğlu: “Bilime siyaset hükmediyor”

Şehir Plancıları Odası Sakarya İl Temsilcisi Oya Arapoğlu, şehrin geleceğini ilgilendiren kararlarda bölgeyi tanımayan insanların söz ve karar mercii olduklarını ve bu kararlara siyaset karıştırıldığını öne sürerek, “Sakarya’da bilime siyaset
27 Aralık 2010 Pazartesi 01:43

Bayraktar: Fındık Üreticileri Desteklenmeli

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık üreticisinin desteklenmesinin zorunlu olduğunu belirterek, "Fındıkta alan bazlı destekleme sürmeli ya da destekleme alımı yapılmalı bu insanları tarımdan uzaklaştıramazsınız" dedi.
2 Kasım 2010 Salı 19:43

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ AÇILDI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya'nın geleceğini kurduklarını belirterek yollarıyla, tertip ve düzeniyle ve modern tesisleriyle mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir Sakarya inşa ettiklerini söyledi.
21 Temmuz 2010 Çarşamba 03:18

Serdivan Kızılay şubesi açıldı

Türkiye Kızılayı Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, Türk Kızılayı’nın 142 yıldır dünyadaki ihtiyaç sahibi insanlara Türk Milleti’nin merhamet elini taşıdığını ve insanların ihtiyaçlarını giderdiğini söyledi.
14 Mayıs 2010 Cuma 16:10

MHP adayı Toçoğlu çok iddialı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Toçoğlu, 15 yıldır Adapazarı'nı yöneten insanların bu şehri sokaklarında yürüyemeyecek bir hale getirdiğini belirterek göreve talip oldu.
16 Aralık 2008 Salı 19:50

Sonbahar depresyon mevsimi

Mevsimsel etkilerle birlikte doğada meydana gelen değişikliklerin en çok yaşlı insanları etkilediğini kaydeden Psikiyatrist Dr. Nihat Kaya, bu mevsimlerde yaşlı insanların daha hassas ve kırılgan olduklarına dikkati çekti.
27 Ekim 2008 Pazartesi 05:20

Performansa göre para

Prof.Dr. Bülent Nazlı, 'Yerel Yönetimlerde Yeni Yaklaşımlar' konulu konferansta yaptığı konuşmada, ülkemizde insanların yeterli ve dengeli beslendiğini söylemenin mümkün olmadığını söyledi.
30 Mart 2008 Pazar 14:16

AKP Vatandaşı yoksulluğa itti..

Akp hükümeti insanlarımızı yokluğa,belediyelerden,derneklerden aş evlerinden gelecek yardımlara muhtaç kıldı insanlarımızı avuç açar hale getirdi.Vatantaşımızı bir kuru ekmek acı bir soğan bir lokma aş için sıraya girer hale getirdi.
14 Mart 2008 Cuma 18:59

Sapanca Gölü Doldu Taştı

Baharın gelmesiyle birlikte Sapanca Gölü çevresi insanların akınına uğradı. Sapanca sahiline akın eden vatandaşlar güzel havanın tadını çıkardılar.
8 Nisan 2007 Pazar 13:28

Başörtüsü Platformu 69. eyleminde

Sakarya Başörtüsü Platformu gerçekleştirdiği 69. başörtüsü eyleminde; Müslümanların dünyanın her yerinde zulüm altında bir bayram geçirdikleri vurgulanırken, ülkemizde ise insanların ...
6 Ocak 2007 Cumartesi 13:32

'Bu gece Beraat Kandili'

İnsanların çoğu her kandilden sonra ruhunun derinliklerinde bir farklılık duymamakta, kandilden önceki hali ne ise, hayata öyle devam etmektedir? Oysa tam tersi olmalıdır. Beraat kandiliniz mübarek olsun.
7 Eylül 2006 Perşembe 12:18

İneklerde böyle serinler

Yurdu etkisi altına sıcak havalar, insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz yönde etkiliyor. Akıntıya rağmen suya giren inek ve boğalar, saatlerce suyun içinde kalarak serinlemeye çalıştı.
28 Temmuz 2006 Cuma 12:44

Kandilli'den Açıklama Deprem Yok

29 Mart’ta gerçekleşecek güneş tutulmasıyla ilgili olarak Rasathane’de düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Prof. Dr. Barbarosoğlu, 29 Mart’ta izlenecek olan güneş tutulmasının insanları heyecanlandırdığını ve korkuttuğunu söyl
17 Mart 2006 Cuma 10:41

Türkiye'de Göç Alarmı

Güneydoğu'dan en çok Akdeniz Bölgesi göç aldı. Göç eden insanların hiçbirinin düzenli bir işi, geliri yok. Büyük göçlere hazır olmayan kentlerin altyapıları çöküyor, suç patlamaları, işsizlik, dilencilik, ruhsal rahatsızlıklar, hastalıklar, kapkaççılık,
9 Kasım 2005 Çarşamba 14:27

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free