hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir 100 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor Büyükşehir yeni tedbir kararları aldı Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”

hakları haberleri

SAܒde İnsan Hakları Günü Paneli

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Sakarya Valiliğince ortaklaşa olarak “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla bir panel düzenlendi.
13 Aralık 2019 Cuma 21:05

Soydaşlarımızın şehrimize sundukları katkıyı çok önemsiyorum

Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şube Başkanı Dr. Eşref Kamil ve beraberindeki heyeti AKOM’da kabul eden Başkan Ekrem Yüce, “Türkmen kardeşlerimizin daima yanındayız.
4 Eylül 2019 Çarşamba 21:47

Muhammed Mürsî’nin şehadeti nedeniyle bir basın açıklaması

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı İl İnsan Hakları Başkanı Merve Hilal Coşar, Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî’nin şehadeti nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
18 Haziran 2019 Salı 23:16

SATSO'da “Muhasebe Uygulamaları ve Özlük Hakları” Eğitimi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu eğitim ve öğretim kurumlarının oluşturduğu 29. Meslek Komitesi organizasyonu ile ‘Muhasebe Uygulamaları ve Özlük Hakları (Bordrolama) Eğitimi’ düzenlendi.
12 Mayıs 2019 Pazar 22:10

SAADET GENÇLİĞİ YİNE SESSİZ KALMADI

Saadet Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığı AKM önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada KHK’lıları işaret ederek yaşanan mağduriyetlerine ve insan hakları konusuna değindiler.
31 Aralık 2018 Pazartesi 19:39

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulunda İnsan Hakları Haftası Coşkusu

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu öğrencileriyle AFROKARYA Öğrenci Topluluğu ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Asena BOZTAŞ, gelecek nesillerimizin kaliteli, farkındalığı yüksek, mutlu ve başarılı yetişmesine destek olmak amacıyla İnsan Hakları Haftası'nda biraraya geldi.
15 Aralık 2018 Cumartesi 17:49

Öğretmenlerden ‘Kadına Şiddete Hayır’ etkinliği

Mustafa Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle okul içerisinde ‘Kadına Şiddete Hayır’ farkındalık etkinliği düzenlediler.
7 Aralık 2018 Cuma 22:28

MİLLET İKTİDARINDA, ÜRETEN, EMEK VEREN KAZANACAK

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, 24 Haziran’da oluşacak millet iktidarında, üretenin, emeğiyle geçinen tüm kesimlerin haklarına kavuşacağını belirterek, “İşçi, çiftçi, memur, orman köylüsü, mevsimlik tarım işçisi, güvenlik görevlisi, üreten, alın teriyle çalışan herkes, milletin iktidarında haklarına kavuşacak, güven içinde yaşayacak” dedi.
19 Haziran 2018 Salı 22:15

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Resim Yarışmasının Sakarya Şampiyonları Ödüllendirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ülke genelinde ortaokullar arası düzenlenen “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışmasında ilimizde ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret ettiler.
21 Mart 2018 Çarşamba 18:32

Atölye’de konu tüketici hakları oldu

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan Cüzdan Dostu Atölye, ‘Tüketici Hakları’ eğitimi ile devam etti.
1 Aralık 2017 Cuma 22:13

SGM’lerde anlamlı etkinlik

Büyükşehir Belediyesi Geyve, Sapanca ve Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlandı.
22 Kasım 2017 Çarşamba 19:41

Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’de kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Çocuk Kulüpleri tarafından ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
21 Kasım 2017 Salı 21:56

Çocuklar çocukça yaşasın diye.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü sebebi ile ilimizde 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Küçük Adımlar Kreş ve Gündüz Bakımevi etkinlik düzenledi.
20 Kasım 2017 Pazartesi 17:53

SÖĞÜTLÜ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN GENǒin ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Sosyal devletin amaçlarından birisi; engellilerin eğitim, sağlık, spor, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanmaları, temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır.
10 Mayıs 2017 Çarşamba 19:34

Prof. Dr. Kalabalık, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyeliğine Atandı

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü İdare Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Kalabalık, 16 Mart 2017 tarihli ve 30009 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 27.02.2017 tarih ve 2017/9974 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi olarak atandı.
21 Mart 2017 Salı 21:50

Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Dünya Çocuk Hakları Günü, Adapazarı, Geyve ve Akyazı Sosyal Gelişim Merkezlerinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
22 Kasım 2016 Salı 19:25

Çocuk Hakları Günü’nde onları unutmadılar

Büyükşehir Belediyesi, Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı.
20 Kasım 2016 Pazar 21:48

TÜVASAŞ OPERASYONUNDA 2 ŞAHIS HAKKINDA YAKALAMA KARARI KALDIRILDI

Sakarya'da vagon ihracatında usulsüzlük olduğu gerçekçesiyle başlatılan operasyon kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan 2 şahsın yakalama kararının kaldırıldığı öğrenildi.
21 Nisan 2016 Perşembe 00:13

KADEM, SERDİVAN BELEDİYESİ BAYAN PERSONELİYLE SEMİNER’DE BİR ARAYA GELDİ

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Serdivan Belediyesi’ndeki bayan personelle “Kadın Hakları Eğitim Semineri”nde bir araya geldi.
1 Nisan 2016 Cuma 01:44

IRAK TÜRKMENELİ DERNEĞİ BAŞKANI EŞREF KAMİL, ALTINKÖPRÜ KATLİAMINI KINADI

Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şube Başkanı Eşref Kamil, Irak'ta 1991 yılında Altınköprü kasabasında gerçekleşen katliamı kınadı.
29 Mart 2016 Salı 20:27

MİLLETVEKİLİ ÜSTÜN'DEN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun taşeron işçilere yönelik verdiği müjdenin ardından açıklamalarda bulundu.
22 Mart 2016 Salı 19:30

İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI BİRİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından 81 ildeki teşkilatların katılımıyla gerçekleştirilen “Genişletilmiş İl İnsan Hakları Başkanları Toplantısı” Genel Merkez Toplantı Salonu’nda geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
21 Mart 2016 Pazartesi 19:14

GÖÇ EDEN TÜRKMENLER KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şubesi Sakarya’ya ya göç eden Türkmenlerle kahvaltıda bir araya geldi.
19 Mart 2016 Cumartesi 18:47

AK PARTİ'Lİ ÜSTÜN ABD'NİN POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, terör örgütü uzantısı olmasına ve belgeler verilmesine karşın PYD’yi terör örgütü olarak görmediğini açıklayan ABD yönetimi ve politikalarını eleştirdi.
22 Şubat 2016 Pazartesi 18:52

Bilgi Evinde “Akran Arabulucuğu” Konulu Eğitim Verildi

Adapazarı Belediyesi Bilgievi Müdürlüğü tarafından 8. sınıflara yönelik “Akran Arabulucuğu ve Çocuk Hakları” konulu eğitim verildi.
27 Aralık 2015 Pazar 22:57

SAܒDE İNSAN HAKLARI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) "Dünya İnsan Hakları Günü" Konferansı düzenlendi.
11 Aralık 2015 Cuma 03:53

SAܒDE İNSAN HAKLARI EYLEMİ GERÇEKLEŞTİ

Sakarya Genç Aydınlar Topluluğu 10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir basın açıklaması yaptı.
11 Aralık 2015 Cuma 03:42

VALİ COŞ’TAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
9 Aralık 2015 Çarşamba 19:35

TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI'NIN VERİLMESİ SAKARYA’DA KUTLANDI

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 81. yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Sakarya'da tören düzenlendi.
5 Aralık 2015 Cumartesi 17:54

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirildi.
20 Kasım 2015 Cuma 22:35

Öğrencilere 'hayvan Hakları' Anlatıldı

Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi Veteriner Hekimi Zekeriya Tütüncü, Mithatpaşa Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencilerine “Hayvan Hakları ve Hayvan” konulu eğitim semineri verdi.
9 Kasım 2015 Pazartesi 17:55

ÜSTÜN: “İnşaat yaparken siteleşmeden sokak mantığına dönmemiz lazım…”

Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ni ziyaret eden AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün; Müteahhitlerin sorunlarını dinleyerek; “İnşaat yaparken siteleşmeden sokak mantığına doğru dönmeli, şehrimizde eski mahalle kültürüne yenden oluşturmalıyız” dedi.
30 Ekim 2015 Cuma 23:11

Kılıçdaroğlu"BOĞAZIMIZDAN KESERİZ, ÇOCUKLARIMIZA VERİRİZ"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şehit yakınları ve gazilerimiz, milletvekilleri hangi sağlık haklarından yararlanıyorsa onlar da aynı haktan yararlanacaklar.
25 Ekim 2015 Pazar 19:30

Sakarya’nın vekili olacağım’

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, 70 bin oy almaları halinde, Anayasal hakları ile bir milletvekili çıkarmaya hak kazanacaklarını ifade ederek, “Ankara’nın değil, Sakarya’nın vekili olacağız.” diye konuştu.
21 Ekim 2015 Çarşamba 00:24

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün'den İlk Değerlendirme

AK Parti 5. Olağan Kongresi sonrasında MKYK üyeliği ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ayhan Sefer Üstün’den ilk değerlendirme geldi.
14 Eylül 2015 Pazartesi 22:07

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Karasu'da Kontrol Ve Denetimlerini Devam Ettiriyor

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünce 9 Ağustos-13 Ağustos günleri arasında Karasu’da düzenlenen kontrol ve denetimlerde bin 282 şahsın kontrol ve GBT sorgulaması sonucunda haklarında muhtelif suçlardan yakalama kararı bulunan toplam 6 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi.
18 Ağustos 2015 Salı 03:13

Bakan Avcı’nın Cemil Meriç’e Özel İlgisi

Sakarya’ya geldiği her fırsatta Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret etmesiyle bilinen Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı, Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Projesi’nin İstanbul Hilton Otelindeki kapanış törenine katılan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle yakından ilgilendi.
30 Nisan 2015 Perşembe 05:16

Saü'de 'fikri Mülkiyet Hakları' İsimli Söyleyişi

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Fikri Mülkiyet Hakları” isimli bir söyleşi düzenlendi.
12 Mart 2015 Perşembe 19:19

Bilinçli Tüketim İçin Belgesiz Ürün Almayalım

Belgesiz satın alınan ürünler ile ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, “Bilinçli tüketiciler herhangi bir zarara uğradıklarında haklarını nerede arayacaklarını bilirler. Çünkü gerekli prosedürlere uygun adımlar atarlar. Bu yüzden bilinçli tüketim için belgesiz ürün almayalım” diye konuştu.
6 Mart 2015 Cuma 21:48

Sakarya Barosu Çevre,Kent ve İmar Hukuku Bürosu basın açıklaması‏

Çevre, Kent ve İmar hukuku alanında ulusal ve ulusal üstü hukuk ekseninde çevre haklarının tanınması, korunması, uygulanması ve geliştirilmesi açılarından mesleki, kuramsal ve uygulamaya yönelik araştırma ve çalışmalar yapma amacıyla kurulmuş ve göreve başlamış bulunmaktayız.
7 Şubat 2015 Cumartesi 02:30

Özel Halk Otobüs Sahipleri Haklarını Geri Alabilmek İçin Mahkemeye Başvurdu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKM), almış olduğu karar gereği tamamı şahıslara ait olan Nehirkent Özel Halk Otobüsleri güzergahına ihalesiz ve bedelsiz araç sokarken bu karar sonrası mağdur olan Nehirkent Özel Halk Otobüsleri sahipleri yürütmeyi durdurma ve eski hakları geri alma adına mahkemeye başvurdular.
18 Ocak 2015 Pazar 23:11

Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şubesi açıldı.

Açılışın ardından dernekle ilgili bilgi veren Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şube Başkanı Eşref Kamil, "Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şubesi’ni bugün açmış bulunuyoruz
6 Ocak 2015 Salı 16:36

Kadın mahkumlar ve çocuklarını ziyaret ettiler

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Üyeleri Ferizli L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan annelerin yanında kalan çocukları ve kadın mahkumları ziyaret etti.
5 Ocak 2015 Pazartesi 01:36

TES, Topçi ve arkadaşlarının göreve iadesini istedi

Türk Eğitim-Sen Sakarya İl Başkanı Mehmet Düzlü, geçtiğimiz günlerde basın açıklaması sebebiyle açığa alınarak haklarında soruşturma başlatılan Aktif Eğitim-Sen İl Başkanı Muhsin TOPÇİ ve sendika üyelerinin bir an önce görevlerine iade edilmelerini istedi.
2 Ocak 2015 Cuma 22:42

Baro Çocuk Hakları Merkezi’nden “Yetiştirme Yurdu” ziyareti

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Avukat Elif Erdem Düzgün ve Merkez Üyeleri Arifiye ilçesinde bulunan Sakarya Sevgi Evleri ve Kız Yetiştirme Yurdunu ziyaret etti.
22 Aralık 2014 Pazartesi 22:35

Dünya İnsan Hakları Günü Kutlandı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun 10 Aralık 1948 tarihinde ilan ettiği İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 68’inci yıl dönümü, Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.
12 Aralık 2014 Cuma 01:08

Vali Coş'tan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
10 Aralık 2014 Çarşamba 17:54

Doç. Dr. Zafer Danış: “Engelliler Haklarını Bilmiyor”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zafer Danış, engellilerin yaşadıkları sorunlar içerisinde en önemli sorunun haklarını bilmemeleri olduğunu söyledi.
3 Aralık 2014 Çarşamba 00:00

Üstün: “Tüpraş Bedava Su Çekme Hakkına Sahip Değildir

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, TÜPRAŞ’a Sapanca Gölü’nden karşılıksız yararlanma iddiası ile açılan davaya ilişkin,
29 Kasım 2014 Cumartesi 05:32

Bakan İslam canlı yayında müjdeyi verdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, şehit ve gazilerin özlük haklarının yeniden düzenlenmesine dair yeni ve köklü bir mevzuatın hazırlığı içinde oldukları müjdesini verdi.
28 Kasım 2014 Cuma 09:58

Çocuk Hakları Günü Sgm'de Kutlanacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenecek programla Dünya Çocuk Hakları Günü kutlanacak.
20 Kasım 2014 Perşembe 01:33

Üstün “Trafik mağdurları manşetlerde kalmasın”

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, trafik mağdurlarının sadece olayın yaşanmasının ardından gazete manşetlerine taşındığını ve istatistiklere girdiğini belirterek, "Yalnızca toplu ölüm ve yaralanmalar gündem oluşturmakta, gündemin etkisi ile kısa süreli denetimler yapılarak günü kurtaran çözümler üretilmekte ve ne yazık ki trafik mağdurlarımız kısa bir süre sonra unutulmaktadır" dedi.
18 Kasım 2014 Salı 04:35

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Myanmarda

Ban, Myanmarlı liderlere "insan haklarını desteklemeleri" tavsiyesinde bulundu
14 Kasım 2014 Cuma 04:30

Obamadan Myanmarlı Müslümanlar için çağrı

ABD Başkanı Obama, Myanmar’da gelecek yılki seçimlerin katılımcı bir ruhla yapılmasını ve Müslümanların haklarının korunmasını istedi.
14 Kasım 2014 Cuma 03:06

746 IŞİD militanı öldürüldü

İnsan Hakları Gözlemevi yetkilileri, yaptığı açıklamada, ölenlerden 746?sının IŞİD militanı, 68?inin ise El Kaide?yle bağlantılı El-Nusra Cephesi militanı olduğunu belirtti.
13 Kasım 2014 Perşembe 23:00

Ankaragücüne dava şoku

Ankaragücü Kulübü eski Başkanı Cemal Aydının, bazı televizyon programlarında "kişilik haklarına saldırıldığı" iddiasıyla Ankara B
13 Kasım 2014 Perşembe 21:38

Taylanda yasa dışı yollarla giren mülteciler

İnsan Hakları Komisyonu, Uygur olduğu ileri sürülen mültecilerin kaybolmasıyla ilgili soruşturma başlattı
13 Kasım 2014 Perşembe 19:52

Gümüşhane?de Fırınlara Gramaj Uyarısı

Gümüşhane?de geçtiğimiz haftalarda aylarda ekmek zammının ardından bazı fırınlarda tarife dışı ekmek satışı başlayınca Ticaret Odası (GTSO) fırıncıları uyardı.Tüketici ve Çevre Hakları Koruma derneğinin şikayetinin ardından harekete geçe
13 Kasım 2014 Perşembe 15:14

IŞİDden Nusrayı çıldırtacak 2 idam!

Londra merkezli Suriye muhalifi insan hakları örgütü Mirsad, Nusra Cephesi liderlerinin Rakkada idam edildiğini açıkladı.
13 Kasım 2014 Perşembe 13:08

İstanbul merkezli "yasa dışı dinleme" operasyonu

Haklarında yakalama ve gözaltı kararı verilen şüpheli 17 polisten Tekirdağ İstihbarat Şubesinde görevli emniyet müdürü Halil Hilal Seyfi İstanbulda teslim oldu
13 Kasım 2014 Perşembe 03:42

AK Partili Üstün: İsraile ısrarımız sürecek

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu gündemdeki konular için toplandı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 19:48

Çerkezköy Zabıtasından ?mantar? Operasyonu

Tekirdağ?ın Çerkezköy ilçesinde Belediye Zabıta ekipleri halk pazarında yabani mantar operasyonu düzenledi. Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Kenan Erez, halk sağlığının ve esnaf haklarının zabıta güvencesinde olduğunu söyledi.Son
12 Kasım 2014 Çarşamba 18:12

Ertekin?den Hakemlere Sitem

Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, hakemlerin haklarını yediğini ileri sürdü.Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, kulüp tesislerinde bir basın açıklaması yaparak, hakemlerin aldığı cezaların kamuoyuna yansıtılmaması
12 Kasım 2014 Çarşamba 01:54

Mursinin avukatından BMye çağrı

Muhammed Mursinin avukatlarından Rodney Dixon: "BM, Mısırdaki insan hakları ihlallerine karşı güçlü bir karar almalı"
8 Kasım 2014 Cumartesi 17:28

Bilgi Evleri Hayvan Hakları Günü?nü Kutladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri Kandıra Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi?ni ziyaret etti.Hayvan Hakları Günü çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette, çocuklar hayvan hakları ve korunmalarına yönelik öne
8 Kasım 2014 Cumartesi 17:04

Rekabet Kurulundan son dakika açıklaması

Rekabet Kurulu, Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarına ilişkin nihai kararını açıkladı
7 Kasım 2014 Cuma 18:52

BM İnsan Hakları Konseyinin Irak raporu

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, Iraka ülkesindeki insan hakları durumunu iyileştirmesi için 229 tavsiyede bulundu.
7 Kasım 2014 Cuma 05:28

Kulu?da İnsan Hakları Kurulu Toplantısı Yapıldı

Konya?nın Kulu İlçe İnsan Hakları Kurulu toplantısı, Kaymakam Hüseyin Avcı başkanlığında gerçekleştirildi.Kulu İlçe İnsan Hakları Kurulunun Kasım ayında yeni üyelerle yapılan toplantısı Kaymakam Hüseyin avcı başkanlığında yapıldı. Kaymak
7 Kasım 2014 Cuma 00:36

Üstün’den “yeni yerleşim yeri” müjdesi!

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün katıldığı radyo programında, mecliste devam eden Torba Yasa kapsamında, Sakarya’nın Ortaköy ve Karalar Köyü’nde sular altında kalan vatandaşlara yeni yerleşim yerinin sağlanması için düzenlemeler getirileceğini açıkladı.
3 Eylül 2014 Çarşamba 21:53

Saü Senatosu İsrail Saldırısını Kınadı

Sakarya Üniversitesi Senatosu, İsrail silahlı Kuvvetlerinin 8 Temmuz 2014’te Gazze Şeridi’ne yönelik başlatmış olduğu ve geçen kısa süre içinde üç yüze yaklaşan aralarında pek çok masum çocuk ve kadının da bulunduğu sivil Filistinlinin hayatını kaybettiği ve binlercesinin yaralandığı uluslararası hukuk ve temel insan haklarına aykırı saldırıları şiddetle ve nefretle kınadı.
18 Temmuz 2014 Cuma 23:00

Üstün'den İsrail'e Tepki

Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, 3 İsrailli gencin ölü olarak bulunmasının ardından İsrail tarafından abluka altındaki Gazze'ye düzenlenen hava saldırıları kınayarak bir mesaj yayımladı.
15 Temmuz 2014 Salı 03:41

TOÇOĞLU,”TÜRKMEN VATANDAŞLARLA HER ZAMAN BİRLİKTEYİZ”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu günlük programı kapsamında Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği İcra Kurulu Üyesi Dr. Eşref Kamil’i makamında ağırladı.
10 Mayıs 2014 Cumartesi 04:55

AVUKAT LEYLA EKMEN EPÖZDEMİR: ‘BİZİ AFFEDİN ÇOCUKLAR’

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Leyla Ekmen Epözdemir, çocuk cinayetleri ve tecavüzleri nedeniyle kaygılı ve acılı olduklarını belirterek, “Bizi affedin çocuklar size verilen sözleri yerine getiremediğimiz için” dedi.
3 Mayıs 2014 Cumartesi 05:39

Katil Damadın Hırsızlıkla Suçladığı Çifte Beraat

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde eşini öldüren Süleyman Y.'nin şikayeti üzerine haklarında hırsızlık yaptıkları iddiasıyla dava açılan kayınpeder ve kayınvalide beraat etti.
1 Mayıs 2014 Perşembe 17:08

Sakarya Dayanışma ve Düşünce Platformu

Sakarya Dayanışma ve Düşünce Platformu, bu ayki toplantısında AK Parti Amasya Milletvekili Mehmet Naci Bostancı’yı ağırladı. Bostancı, sohbet havasında gerçekleşen toplantıda milliyetçilik ve insan hakları konularında açıklamalarda bulundu.
22 Nisan 2014 Salı 20:46

HATEMİ İLE İNSAN HAKLARI ÖĞRETİSİ ÜZERİNE

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Dergisi Topluluğu tarafından “Prof. Dr. Hüseyin Hatemi ile İnsan Hakları Öğretisi Üzerine” adlı söyleşi düzenlendi.
27 Mart 2014 Perşembe 03:03

Taşeron İşçilerine Tazminat Müjdesi

Sosyal Güvenlik Danışmanı Mutlu Hergünöz, kamuda ve özel sektörde çalışan özellikle taşeron işçilerin torba yasa ile ilgili uzun bir süredir bekleyiş içinde olduklarını belirterek, torba yasa ile birlikte taşeron işçilerin keyfi işten çıkarılmasının önüne geçileceğini ve yasa ile birlikte taşeron işçilerin sosyal haklarında da iyileştirme durumu olacağını söyledi.
4 Mart 2014 Salı 20:23

HAYTAP’TAN BAŞKAN DİŞLİ’YE TEBRİK

Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nesrin Çıtrık, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek belediye tarafından yaptırılan barınakla ilgili Dişli’ye teşekkür etti.
22 Şubat 2014 Cumartesi 00:28

MAZLUMDER, ASKERİ YARGININ KALDIRILMASINI İSTEDİ

MAZLUMDER Sakarya Şubesi Başkanı Av. Nurullah Fatih Şentürk, yargı birliğinin sağlanması, yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığının tesis edilmesi ve hukukun üstünlüğü ilkesine uygun bir yargı yapılanmasının gerçekleşmesi amacıyla İnsan Hakları Derneği (İHD) ile MAZLUMDER’in ortak bir kampanya başlattığını açıkladı.
20 Şubat 2014 Perşembe 21:35

BAĞIMSIZ SAĞLIK SEN ÜYELERİYLE YEMEKTE BULUŞTU

Sakarya Bağımsız Sağlık Sen Üyelerine yemek verdi. Yemekte bir konuşma yapan Sakarya İl Temsilcisi Cengiz Uzun Sendika olarak ayrı bir çizgilerinin olduğunu, makam mevki ve şahsi menfaat gözetmeksizin üyelerinin haklarının korunması yönünde çalışmalarının olduğunu belirterek kimsenin arka bahçesi olmayacaklarını söyledi.
12 Şubat 2014 Çarşamba 02:15

ÜSTÜN’DEN EMNİYETE ZİYARET

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyon Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ile birlikte göreve yeni atanan Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı’nı ziyaret etti.
27 Ocak 2014 Pazartesi 21:50

SAKARYA İL BİRİNCİSİ ÇALIŞ, KARASU’DA DA ÖDÜLLENDİRİLDİ

10 Aralık İnsan Hakları günü nedeniyle düzenlenen "İnsan Hakları" konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Karasu Namık Kemal Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Tutku Çalış, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam tarafından da ödüllendirildi.
20 Aralık 2013 Cuma 18:56

MAZLUMDER’DEN İNSAN HAKLARI SEMİNERİ

Mazlumder Sakarya Şubesi’nin insan hakları seminerinde konuşan Av. Cüneyt Toraman, batılı ülkelerde sivil toplum örgütlerinin, iktidarla işbirliği yapmasının, düşmanla işbirliğiyle eşdeğer tutulduğuna dikkat çekti.
9 Aralık 2013 Pazartesi 21:08

GEZİ'YE DESTEK VEREN 24 KİŞİ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Taksim Gezi Parkı olaylarına Sakarya’dan destek verdikleri gerekçesiyle haklarında işlem yapılan 24 kişinin yargılanmasına başlandı. Arkadaşları adliyede hakim karşısına çıkan bir grup genç ise dışarıda kitap okuyarak mahkemenin sona ermesini bekledi.
21 Kasım 2013 Perşembe 23:32

EĞLENCE DOLU ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı. Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.
21 Kasım 2013 Perşembe 23:07

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ AKM’DE KUTLANDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Sakarya Barosu ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü AKM’de kutlandı.
21 Kasım 2013 Perşembe 22:19

BÜYÜK’TEN ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Sakarya Valisi Mustafa Büyük 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “çocuklar ne kadar iyi eğitilir, sağlıklı kalırsa, toplumumuz da gelecekte o kadar güçlü olur” dedi.
19 Kasım 2013 Salı 19:36

SAKARYA’DA ÇOCUK HAKLARI KONULU YARIŞMA DÜZENLENECEK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği Dünya Çocuk Hakları konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenliyor. Son başvurunun 15 Kasım Cuma günü alınacağı yarışmada, sonuçlar ise 18 Kasım Pazartesi günü açıklanacak.
1 Kasım 2013 Cuma 00:55

Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sakarya Valisi Mustafa Büyük bu yıl 90'ıncısını kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, "Onur ve gururla 90'ıncı yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz demokrasi, hukuk devleti, insan hakları, sosyal devlet gibi medeni ve çağdaş devletlerin ilkeleri ile taçlanarak dünyada saygın bir konuma gelmiştir" dedi.
28 Ekim 2013 Pazartesi 18:53

SAKARYA’NIN GENÇ LİDERLERİ İNTERNET GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERDİ

Sakarya’da yaptıkları Avrupa projeleri ile Sakaryalı gençlere Avrupa kapısını açan gençlerden bir güzel etkinlik daha geldi. Sakarya Kültürlerarası Diyalog ve Genç Girişimciler Derneği (KADİGEN-S-) ortağı olduğu “Bilgi Toplumunda Gençlik ve Gençlik Hakları” konulu projenin Türkiye ayağı dün Sakarya Üniversitesinde yaptığı bir etkinlik ile gerçekleşti.
25 Ekim 2013 Cuma 02:57

ÜSTÜN ARİFİYE ZİYARETİNDE ADARAY’I TERCİH ETTİ

AK Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, gerçekleştirdiği Arifiye ziyaretinde kısa bir süre önce hizmete giren hafif raylı sistem ADARAY'ı tercih etti.
7 Eylül 2013 Cumartesi 05:19

ÜSTÜN"TÜRKİYE İLKESEL BİR DURUŞ SERGİLEDİ"

SATSO Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısının onur konuğu Ak Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün oldu.
29 Ağustos 2013 Perşembe 19:15

Çocuğa Cinsel İstismar Davası

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Leyla Ekmen Epözdemir, tecavüzcülerin korunduğunu söyledi.
24 Haziran 2013 Pazartesi 22:17

ÜSTÜN’DEN SATSO’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu.
26 Mayıs 2013 Pazar 20:54

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE 23 BİN HİZMETLİ KADRO BEKLİYOR

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz Sağlık sektöründe çalışan 23 bin hizmetlinin haklarının görmezden gelindiğini savunarak, diğer kurumlarda olduğu gibi sağlık kurumlarındaki hizmetlilerin de kadroya alınmasını istedi.
9 Mayıs 2013 Perşembe 20:12

ŞÖNİM Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi açılmalı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Sakarya’ya acilen Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi'nin (ŞÖNİM) açılması gerektiğini vurgulayan Sakarya Barosu Çocuk ve Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Leyla Ekmen Epözdemir, “Sakarya’daki veriler bu merkezin acilen Sakarya’ya açılmasının gerektiğini gösteriyor” dedi.
8 Mayıs 2013 Çarşamba 20:59

SAPANCA BELEDİYESİ ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Sapanca Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çocuk Şenliği, Sapanca Gölü kenarında bulunan İnsan Hakları Parkı'nda gerçekleşti.
24 Nisan 2013 Çarşamba 01:43

ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROGRAM

Adapazarı Atatürk İlkokulu 1. sınıf öğrencileri Çocuk Hakları Kulübü tarafından “Çocuk Hakları ve Demokrasi” konulu toplantı İl Halk Kütüphanesi salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Mustafa Büyük’ün Eşi Emine Hayriye Büyük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, Eşi İlknur Toprak, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Reşat Özçayır, Atatürk İlkokulu Okul Müdürü Muhterem Altın, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
2 Nisan 2013 Salı 20:35

ÇOCUK HAKLARININ ANLATILDIĞI ÖDÜLLÜ RESİMLER SERGİLENDİ

1-7 Nisan tarihleri arası kutlanan Avukatlar Haftası dolayısıyla Sakarya Adliyesi’nin koridorlarında daha önce ödüllendirilen Çocuk Hakları konulu resimlerin yer aldığı resim sergisi açıldı.
2 Nisan 2013 Salı 19:44

Kutluata bankalara karşı vatandaşın haklarının korunmasını isted

MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, vatandaşların bankalar tarafından hangi uygulamalarla mağdur edildikleri ve banka müşterilerinin tüketici kanunundan doğan haklarının korunabilmesi amacıyla MHP Grubu adına meclis kürsüsünde söz aldı
29 Mart 2013 Cuma 00:18

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Balıkesir'de eğitim uçuşu yapan bir uçak, marangozlar sitesine düştü. Uçağın iki pilotu ile 14 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free