hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

geliştirilen haberleri

SAÜ Türkiye’de İlk Olarak Covid-19 Test Seti Üretti

Sakarya Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez geliştirilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) için test setini tanıttı.
13 Nisan 2020 Pazartesi 22:03

Teknokent Projesine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Yatırım Desteği

Sakarya Teknokent’te geliştirilen Ar-Ge projesine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından büyük yatırım desteği geldi.
20 Kasım 2019 Çarşamba 21:42

SAÜ Patentli İnovatif Ürün Dünyaya Pazarlanıyor

Sakarya Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen UV ışıkta floresan özellik gösteren bitkisel boya Sanitest, profesyonel hijyen denetimi dönemini başlatıyor.
27 Ekim 2019 Pazar 21:29

Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi'nde Yola Devam

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu tarafından geliştirilen Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi (UPEP), sağladığı büyük avantajlarla gelişmeye ve örnek olmaya devam ediyor.
29 Mayıs 2019 Çarşamba 02:13

Fikirsepeti Platfomu'na yeni iş fikirleri gelmeye başladı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde Oda bünyesinde kurulan Sanayi ve Ar-Ge Komisyonu tarafından geliştirilen “Fikir Sepeti” platformuna yeni iş fikirleri gelmeye başladı.
8 Şubat 2019 Cuma 20:47

Abone yönetiminde SASKİ farkı

SASKİ tarafından geliştirilen Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemi’nin entegre yapısıyla önemli kolaylıklar getirdiğini söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Belik, “Kurduğumuz bu modern sistem diğer su ve kanalizasyon idarelerinden de büyük takdir gördü. Bu kurumların yarısından fazlası sisteme ilişkin bilgi almak için kurumumuzu ziyaret etti” dedi.
29 Ocak 2019 Salı 21:51

Fikirsepeti Platformu”na yoğun ilgi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde Oda bünyesinde kurulan Sanayi ve Ar-Ge Komisyonu tarafından geliştirilen “Fikir Sepeti” platformu hizmet vermeye başladı.
7 Ocak 2019 Pazartesi 19:00

SAKARYA KAMP VE KARAVAN ALANI TANITILDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten Turizm Komisyonu girişimleri ile başlatılan ve Arifiye Belediyesi ve Kaymakamlığı’nın katılımlarıyla geliştirilen Sakarya Kamp ve Karavan Alanı’nın tanıtımı yapıldı
29 Eylül 2018 Cumartesi 00:38

SASKİ teknoloji kullanımında öncü

SASKİ, kurum tarafından geliştirilen ve kullanılan altyapı yazılımlarını 20. Esri Türkiye Kullanıcı Konferansı’nda tanıttı.
10 Ekim 2017 Salı 03:10

Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programı Başvuruları Başladı

Yurt dışında yaşayan Türk çocuklarına anadilleri olan Türkçeyi öğretmek üzere Sakarya Üniversitesi ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı işbirliğinde geliştirilen Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programını başvuruları başladı.
29 Temmuz 2017 Cumartesi 00:50

SAÜ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ 7+1 EĞİTİM MODELİNİ BAŞARIYLA SÜRDÜRÜYOR

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, teorik bilginin yanı sıra uygulama becerisine sahip öğrenci yetiştirmeye yönelik olarak geliştirilen ‘7+1 Eğitim Modeli’ni başarıyla sürdürüyor.
5 Mart 2016 Cumartesi 18:08

İşkur’dan okullara 420 personel

İşkur tarafından işsizlikle mücadele için geliştirilen “Toplum Yararına Çalışma Projesi” tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İşkur işbirliğinde yürütülen çalışmayla, 2015-2016 eğitim öğretim yılında okullarda 420 hizmetli personel görev yapacak.
13 Eylül 2015 Pazar 22:25

Sakarya Üniversitesi'nden Hayat Kurtaracak Proje

Sakarya Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri tarafından akıllı telefonlar için geliştirilen ‘DASER’ adı verilen mobil uygulamanın ilk etabı tamamlandı. 3 yıl içerisinde tamamen bitmesi beklenen uygulama, deprem sırasında enkaz altında kalanların imdadına yetişecek.
29 Ocak 2015 Perşembe 20:37

Bel Fıtığı İçin Ağrısız Ve Pratik Bir Cihaz Geliştirdi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Tekeoğlu tarafından geliştirilen bir biyomedikal cihazla, sırt ve bel fıtığı ağrısız, pratik bir şekilde tedavi edilebilecek.
5 Ocak 2015 Pazartesi 20:55

ÖĞREN - GELİŞ KONSERİ

Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi tarafından geliştirilen Öğren - Geliş projesi kapsamında Engellilere ve ailelerine SAÜ konservatuvar öğrencileri bir konser verdiler.
25 Aralık 2014 Perşembe 02:29

Satso Akreditasyon Denetimini Tamamladı

TOBB tarafından Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda sistemi ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilen "Oda Akreditasyon Modeli" kapsamında Akredite A Kalite odalar arasında yer alan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), bir akreditasyon denetimini daha tamamladı.
2 Aralık 2014 Salı 01:38

Ebola aşısı Hamburg’da denenmeye başladı

Batı Afrika’da yaklaşık 5 bin kişinin ölümüne yol açan Ebola salgınına karşı geliştirilen aşı Hamburgta denenmeye başladı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 07:10

Meraklı Robotlar İş Başında

Bursa?nın önde gelen eğitim kurumlarından olan Özel Bursa Kültür Okulları, geliştirdiği eğitim teknikleri ile öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini sağlamayı hedefliyor. Son olarak geliştirilen ?Meraklı Robot? projesiyle öğrencilerin merak etti
9 Kasım 2014 Pazar 01:54

Satso'da 'Saigep2' Hazırlıkları Başladı

Sakarya Ticaret Ve Sanayi Odası (SATSO) Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu tarafından geliştirilen ve yürütülen Sakarya ihracatını Geliştirme Projesi (SAİGEP) kapsamında sektörel çalışmalar devam ediyor.
25 Aralık 2013 Çarşamba 19:22

AKYAZI’DA TÜM OKULLAR ENGELSİZ

Akyazı Belediyesi tarafından geliştirilen ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından kabul edilen Akyazı’daki 31 okulda ve kamu binasında engellilere yönelik yapılan düzenlemelerin büyük ölçüde tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.
30 Kasım 2013 Cumartesi 02:00

SATSO PROJESİ’NE MARKA’DAN TEKNİK HİBE DESTEĞİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından planlanan ve geliştirilen “Sanayi Veri Tabanı Otomasyonu” başlıklı proje önerisi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamına alınmaya hak kazandı.
14 Kasım 2013 Perşembe 01:24

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ NASIL UYGULANACAK

SBS’nin kaldırılmasının ardından MEB tarafından geliştirilen yeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi’nin nasıl uygulanacağını anlatan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, kaldırılan SBS yerine öğrencilere yeni sınavlar getirilmediğinin altını çizdi.
30 Eylül 2013 Pazartesi 22:11

"EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİMİ" VERİLDİ

Toplumda sağlıklı evliliklerin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” kapsamında Sakarya Üniversitesi işbirliği ile Fen Edebiyat Fakültesi toplantı salonunda Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necmettin Özerkmen, Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Taylan..
30 Nisan 2013 Salı 22:44

Proje Bilgilendirme Toplantısı

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi tarafından geliştirilen ve AB Leonardo Da Vinvi Hareketlilik Projeleri kapsamında kabul edilen “Otomotiv Sektörü’nde Uygulanan Bakım ve Onarım Yöntemleri” isimli projenin ilk programı 2013 yılı haziran ay
9 Aralık 2012 Pazar 21:06

SAKARYA’DA ÖRNEK UYGULAMA

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Bürosu tarafından geliştirilen örnek uygulama vatandaşın beğenisini topladı.
31 Ekim 2012 Çarşamba 04:19

İSALE HATTININ TEMELİ ATILIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehre kesintisiz bir şekilde su sağlamak için geliştirilen Çelik İsale Hattı'nın temelinin 27 Eylül Perşembe günü atılacağını söyledi.
23 Eylül 2012 Pazar 23:09

SASKİ SU TASARRUFUNDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR

SASKİ tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa uygulanmaya başlanan, anlık olarak izlenen basınç yönetim ve akustik dinleme sistemleri sayesinde 2012 yılının ilk altı ayında 2,5 milyon metreküp su tasarrufu sağlandı.
3 Eylül 2012 Pazartesi 23:08

Hırsızlara Karşı Tırnaklı Kilit

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği “Hırsızlara Karşı Tırnaklı Kilit” projesi geliştirdi. Projede geliştirilen düzenek, geçmişte sabıkası bulunan hırsızlar tarafından da test edilerek güvenliği onaylandı.
10 Mayıs 2012 Perşembe 17:20

Kösemusul, Akreditasyon Mükemmellik Sertifikasını Hisarcıklı

TOBB tarafından Türk Oda Sistemi'nin Avrupa Oda sistemi ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilen "Oda Akreditasyon Modeli" kapsamında akredite odalar arasında yer alan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası,
23 Mart 2012 Cuma 19:53

HİSARCIKLIOĞLU'NDAN SATSO'YA

TOBB tarafından Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda sistemi ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla geliştirilen "Oda Akreditasyon Modeli" kapsamında akredite odalar arasında yer alan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası..
25 Aralık 2011 Pazar 21:20

SAÜ'den Hibrit Otobüs çalışmasında büyük başarı

San-Tez Projesi kapsamında Sakarya Üniversitesi ve Temsa Ar-Ge işbirliği ile geliştirilen TEMSA Aveneu Hibrid Otobüs prototipi hazırlık çalışmaları tamamlandı.
29 Kasım 2011 Salı 15:57

Kim Olursan Ol Yine Gel

Adapazarı Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından geliştirilen AB Projesi 'Kim Olursan Ol Yine Gel' kapsamında 8 ülkeden Sakarya'ya gelen yabancı misafirler manifesto yayınladı.
14 Ekim 2011 Cuma 19:40

Sanal Acenta hayata geçiyor

Sapanca Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri yeni geliştirilen “Sanal Acente” programı sayesinde poliçe üretim tekniklerini uygulamalı olarak öğrenecekler.
2 Ağustos 2011 Salı 23:50

VİKİNG PROJESİ SAKARYA İÇİN BÜYÜK KAZANIMDIR

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Sakarya için geliştirilen ve henüz proje aşamasında olan “Viking Projesi”’nin büyük bir kazanım olarak değerlendirildiğini söyledi.
1 Ağustos 2011 Pazartesi 01:53

SAGUAR Türkiye'yi temsil edecek

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu (SAİTEM) tarafından geliştirilen ve 2009'da dünyanın en iyi 10 güneş arabası arasına giren SAGUAR'ın yeni modeli, Avustralya'da düzenlenecek World Solar Challenge 2011'de yarışacak.
22 Temmuz 2011 Cuma 20:22

Hibrit Otobüsler Test Sürüşünde

Sakarya Üniversitesi tarafından yürütülen San-Tez Projesi kapsamında geliştirilen
27 Nisan 2010 Salı 20:26

Cankurtaranlar İş Başında

Sakarya'nın Karasu ilçesinde kaymakamlık tarafından geliştirilen ''Cankurtaran Projesi'' ile her yıl 20'yi aşkın kişinin boğulduğu denizde, 2 yılda 175 olaya müdahale edilerek boğulmaların önüne geçildi.
9 Temmuz 2008 Çarşamba 14:31

Cankurtaran projesi hayat kurtarıyor

Karasu ilçesinde kaymakamlık tarafından geliştirilen ''Cankurtaran Projesi'' ile her yıl 20'yi aşkın kişinin boğulduğu denizde, 2 yılda 175 olaya müdahale edilerek boğulmaların önüne geçildi.
9 Temmuz 2008 Çarşamba 02:08

''Cep''ten bedava nasıl konuşulur ?

Program yüklenebilen cep telefonları için geliştirilen ‘Fring’ adlı yazılım sayesinde, internet bağlantısı ile bedava konuşmak artık mümkün.
11 Ocak 2008 Cuma 21:58

KUŞ GRİBİNE KARŞI KUŞKOVAR

Adapazarı'nda kuş gribi nedeniyle tavuk üretim tesisleri ile çiftliklerde yaban kuşlarını bölgeden uzak tutmak için 'kuş kovar' cihaz yapıldı.Bir piliç firması tarafından geliştirilen ve ‘patlangaç’ adı verilen cihaz
13 Ekim 2005 Perşembe 10:25

Fiat Rally'de Arge Çalışmaları

Türkiye'de modern AR-GE laboratuarında geliştirilen ve tam sentetik baz yağlarla beraber üstün katık teknolojisi ile formüle edilmiş olan Lubex Motor Yağları, motorsporları alanında geliştirme çalışmalarına devam ettiği GT 10W60 ile
13 Eylül 2005 Salı 10:36

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free