hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi

faik haberleri

SATSO Meclisi'nde “Koronavirüs ve Yeni Dünya Düzeni” Konuşuldu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın konuğu 24. Dönem İstanbul Milletvekili Faik Tunay oldu.
3 Mayıs 2020 Pazar 17:25

Adapazarı gençliği yazarlarını okuyor

Adapazarli lise öğrencisi Eslem Kaplan ile yazar Fahri Tuna'nın ortaklaşa organize ettiği 'Adapazarı gençliği yazarlarını okuyor' programında dün 24 liseli genç, Sait Faik'ten Faik Baysal'a Kerim Korcan'dan Selahaddin Şimsek ve Selim Gündüzalp'e...
14 Mayıs 2019 Salı 23:46

Özel Çocuklar Trafik Eğitiminde Çok Eğlendi.

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri Murat ağabeyleri ile trafik eğitiminde neşeli dakikalar geçirdi.
15 Nisan 2019 Pazartesi 22:25

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulunda İnsan Hakları Haftası Coşkusu

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu öğrencileriyle AFROKARYA Öğrenci Topluluğu ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Asena BOZTAŞ, gelecek nesillerimizin kaliteli, farkındalığı yüksek, mutlu ve başarılı yetişmesine destek olmak amacıyla İnsan Hakları Haftası'nda biraraya geldi.
15 Aralık 2018 Cumartesi 17:49

25 bin kitap Faik Baysal’da okuyucularla buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi Faik Baysal Kütüphanesi, farklı disiplinlere yayılan 25 bin kitabı, 10 bini aşkın üye sayısıyla Sakaryalılara hizmet sunmaya devam ediyor.
28 Kasım 2018 Çarşamba 22:55

HELAL OLSUN SİZE.

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu Futsal takımı birçok önemli takımın bulunduğu Kütahya'da yapılan bölge grup müsabakalarında sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çekerek grup birincisi oldu.
17 Mart 2018 Cumartesi 00:43

Finallere çalışmanın adresi: Faik Baysal

Faik Baysal Kütüphanesi’nin final haftası boyunca gece 24.00’a kadar açık olacağını açıklayan Kültür Sanat Şube Müdürü Adem Turan, “25 Aralık Pazartesi ile 5 Ocak Cuma günleri arasında gece 24’e kadar hizmet sunacağız. Öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz” dedi.
25 Aralık 2017 Pazartesi 05:25

Öğrencilerden Vali Coş’a 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ziyareti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinleri kapsamında Adapazarı Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu öğrencileri Beyza Keskin, Elif İtik ve Hilmi Baha Kap, Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.
21 Nisan 2017 Cuma 23:26

Faik Baysal’da kitap okuma şenliği

Büyükşehir Belediyesi Faik Baysal Kütüphanesi, Kütüphaneler Haftası kapsamında çok sayıda öğrenciye kapılarını açtı. Faik Baysal Kütüphane Sorumlusu Çetin Şahin, “Öğrencilerimize kitap sevgisini ve okuma alışkanlığını aşılamak istiyoruz. Kütüphanemizi ziyarete gelen her yaştan öğrenciye kitap hediye ediyoruz. Amacımız bu haftayı bir kitap okuma şenliğine dönüştürmek” dedi.
3 Nisan 2017 Pazartesi 04:08

Faik Baysal şehrin kültür hayatına değer katıyor

Faik Baysal Kütüphane Sorumlusu Çetin Şahin, kütüphane hizmetleri hakkında bilgi verdi. 2016 yılının çok verimli bir yıl olduğunu söyleyen Şahin, “Bu yıl içerisinde toplam üye sayımızı 8 bin yaptık; 20 bin kitap ödünç verdik ve toplam kitap sayımız 21 bin oldu. Şehrimizin kültür hayatına önemli bir artı değer kattık” dedi.
6 Ocak 2017 Cuma 20:49

Sınavlara çalışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Büyükşehir Faik Baysal Kütüphanesinin SAܒdeki final haftası kapsamında saat 24.00’a kadar hizmette olması en çok öğrencileri mutlu etti. Öğrenciler yaptıkları yorumlarda sunulan hizmetten ve kütüphane ortamından son derece memnun olduklarını ifade ettiler.
30 Aralık 2016 Cuma 21:18

Kitap Dostları Burada Buluşuyor

Büyükşehir Faik Baysal Kütüphanesi yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilerin yeni buluşma noktası oldu. Kütüphanenin yeni döneme özel birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapacağı da öğrenildi.
6 Ekim 2016 Perşembe 00:56

BÜYÜKŞEHİR YÜZLERCE ÖĞRENCİYE KİTAP HEDİYE ETTİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kütüphaneler Haftası münasebetiyle yüzlerce öğrenciye kitap hediye etti. Faik Baysal Kütüphanesi’ne misafir olan öğrencilere ayrıca kütüphane ve kitaplarla ilgili de bilgiler verildi.
21 Nisan 2016 Perşembe 20:08

YAZAR NİHAN KAYA, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Yazma Cesareti’ söyleşisi ve imza günü programları ile devam etti. Yazar Nihan Kaya günün ilk etkinliğinde Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle, daha sonra ise Faik Baysal Kütüphanesi’nde kültür sanat dostlarıyla bir araya geldi.
21 Nisan 2016 Perşembe 00:03

YAZAR CÜNEYD SUAVİ SEVENLERİ İLE BULUŞTU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Kesilen Gitar’ söyleşisi ve imza günü programları ile devam etti. Yazar Cüneyd Suavi, günün ilk etkinliğinde Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileriyle, daha sonra ise Faik Baysal Kütüphanesi’nde kültür sanat dostlarıyla bir araya geldi
23 Mart 2016 Çarşamba 19:11

YAZAR SADIK YALSIZUÇANLAR, YAMAN DEDE’Yİ ANLATTI

Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Yaman Dede (Diyamandi)’ söyleşisi ve imza günü programları ile devam etti. Yazar Sadık Yalsızuçanlar günün ilk etkinliğinde Sakarya Anadolu Lisesi öğrencileriyle, daha sonra ise Faik Baysal Kütüphanesi’nde kültür sanat dostlarıyla bir araya geldi.
10 Şubat 2016 Çarşamba 23:53

FAİK BAYSAL KÜTÜPHANESİ GECE 24.00’DE KADAR AÇIK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Faik Baysal Kütüphanesi SAÜ final sınavları süresince gece 24.00’a kadar hizmet sunmaya devam ediyor. Yapılan açıklamada, 17 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek uygulama kapsamında tüm öğrenciler kütüphaneye davet edildi.
10 Ocak 2016 Pazar 21:01

SAÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN SAİT FAİK ABASIYANIK MÜZESİ’NE ZİYARET

Sakarya Üniversitesi Türk Dili Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri, Sait Faik Abasıyanık Müzesi’ni ziyaret etti.
8 Aralık 2015 Salı 18:18

VALİ COŞ OYUNU KULLANDI

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, eşi ve çocuklarıyla geldiği Sait Faik Abasıyanık İlkokulunda yeni dönem milletvekillerinin belirlendiği genel seçimlerde oyunu kullandı.
7 Haziran 2015 Pazar 21:28

Başkan Toçoğlu: “Faik Baysal Ve Kitap Kafe Hayırlı Olsun”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmalarının tamamlandığı Kent Park içerisindeki Faik Baysal Kütüphanesi ve Divan Kitap Kafe’nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi.
2 Nisan 2015 Perşembe 01:23

TARAKLI YEREL KÜLTÜR DERNEĞİ (UNDP) PROJELERİNE HAZIRLANIYOR:

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye İletişim Koordinatörü Taraklı'lı Faik Uyanık ile Taraklı Yerel kültür Derneği Başkan yardımcısı Mustafa İşcan bir görüşme yaptılar.
27 Mart 2015 Cuma 01:55

Kütüphane Ve Kitap Kafe Açılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yenileme çalışmalarının tamamlandığı Faik Baysal Kütüphanesi’nin 31 Mart Salı günü açılışının gerçekleştirileceğini açıkladı.
18 Mart 2015 Çarşamba 21:44

Faik Baysal Kütüphanesi'nde Sona Gelindi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Faik Baysal Kütüphanesi yenileme çalışmalarında sona gelindi.
20 Kasım 2014 Perşembe 02:02

Şike Davası ile ilgili flaş iddia!

GÖRÜNTÜLÜ- Emektar futbol gazetecisi Faik Çetiner, UEFAnın Türkiyedeki şike davasıyla ilgili şahıslara ceza vermeyeceği ileri sürüldü
10 Kasım 2014 Pazartesi 16:46

Sp Erzurum İl Başkanı Çalık?tan Tabyalar Yürüyüşüne Teşekkür

Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Tabyalar Yürüyüşüne teşekkür mesajı yayınladı.Çalık, mesajında şöyle konuştu:?Erzurum Valiliği öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğiyle yapılan tabyalar yürüyüşü halkımız
9 Kasım 2014 Pazar 20:24

Toçoğlu: “faik Baysal Kütüphanesi Şehrimize Hayırlı Olsun”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışmalarının başlatıldığı Kentpark içerisindeki kütüphanenin adı yapılan anket çalışmasıyla belirlendi. Başkan Toçoğlu, “Faik Baysal Kütüphanesi şehrimize hayırlı olsun” dedi.
1 Ekim 2014 Çarşamba 20:09

SAPANCA PEYZAJ DOSTLARINI AĞIRLADI

Sapanca Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı Ali Faik Tantan ve firma genel müdürü Aydın Tantan, dostlarını yemekte buluşturdu.
5 Haziran 2014 Perşembe 04:13

SAKARYA'DA FAİK BAYSAL SÖYLEŞİSİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sardunya Aşığı Adam Faik Baysal’ konulu söyleşi programında konuşan Doç. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu, “Sakarya, edebiyatta anlatım türü olarak mümbit bir şehirdir” ifadelerini kullanırken;
22 Aralık 2013 Pazar 22:40

KOCA TABELA YERE ÇAKILDI

Adapazarı ilçesi Atatürk Bulvarı ile Sait Faik Sokağın kesiştiği noktada yer alan Milli Piyango İdaresi Sakarya Şube Müdürlüğü’nün tabelalarından biri yere çakıldı.
24 Ekim 2013 Perşembe 03:19

CHP Erenler’e Şen Aday

Cumhuriyet Halk Partisinde Faik ŞEN Erenler Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğunu açıkladı.
6 Temmuz 2013 Cumartesi 23:59

MİNYATÜR SERGİSİNİN AÇILIŞINI VALİ BÜYÜK YAPTI

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen Minyatür Kursu Sergisinin açılışı Elmas Otel’de yapıldı.
4 Mayıs 2013 Cumartesi 21:15

Hedefi olan bir toplum olmalıyız

Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Roman yazarı Sait Faik Abasıyanık isminin yaşatıldığı Orta Okuluna gerçekleştirdiği ziyarette öğrenciler ile söyleşi yaptı.
2 Ocak 2013 Çarşamba 21:52

APEK'TE YENİ OLUŞUM KÖYLERDE

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifinin 21 Nisanda yapılacak olan Genel kurulunda yeni oluşacak yönetimine aday olan Nuri Akyel,Hasan Saka,Murat Atalay,Faik Şen,Şenol Akçay,Hüseyin İşgören'den oluşan oluşan yeni yönetim adayları
18 Nisan 2012 Çarşamba 00:09

APEK'TE YENİ OLUŞUM HIZ KESMİYOR

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifinin 21 Nisanda yapılacak olan Genel kurulunda yeni oluşacak yönetimine aday olan Nuri Akyel,Hasan Saka,Murat Atalay,Faik Şen,Adem İşgören'den oluşan oluşan yeni yönetim adayları...
11 Nisan 2012 Çarşamba 20:04

APEK'TE YENİ OLUŞUM AKYAZI KÖYLERİNDE;

Adapazarı Pancar Ekicileri kooperatifinin 21 Nisanda yapılacak Genel kurulunda yeni oluşacak yönetimine aday olan Nuri Akyel,Hasan Saka,Murat Atalay,Faik Şen,Adem İşgören'den oluşan oluşan yeni yönetim adayları....
9 Nisan 2012 Pazartesi 21:28

Beden Dilini En İyi Kullanan Okul seçildi

Dünya Su Günü Etkinlikleri çerçevesinde, Sakarya Doğa Koleji ile İsmet İnönü İlköğretim Okulunun birlikte düzenlediği, Münazara Yarışmasında, Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulu öğrencileri “Beden Dilini En İyi Kullanan Okul” kategorisinde 1
30 Mart 2012 Cuma 01:56

“Öğretmenin Sınırı Yok” semineri düzenlendi

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından yurt genelinde düzenlenen “Lider Öğretmen, Öğretmenin Sınırı Yok” seminerlerinden biri Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulu’nda yapıldı.
26 Şubat 2012 Pazar 18:36

AFA Kursları Tanıtım Günleri

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü AFA (Ahmet Faik Abasıyanık) Kurslar Sorumlusu Ali Aktaş ve AFA Kurslar Koordinatörü Yaşar Şahin; ADA AVM’de (Adapazarı Alış Veriş Merkezi) “AFA Kursları Tanıtım Günleri” düzenledi.
26 Kasım 2011 Cumartesi 21:02

Örnek Veli Dayanışması

Adapazarı Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulu velileri, okullarına yapılacak çalışmalar için tam bir dayanışma örneği sergiliyorlar
26 Ocak 2011 Çarşamba 02:16

Faik Baysal'a Anma Günü

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, ünlü edebiyatçı Faik Baysal'ı, ölümünün 5. yılında, düzenlediği programla andı.
4 Aralık 2007 Salı 16:46

Sait Faik Hikaye Ödülleri

Adapazarı Büyükşehir Belediyesince düzenlenen, Sait Faik 100 Yaşında Ulusal Lise Öğrencileri Arası Hikaye Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada birinci olanlara ödülleri Büyükşehir Belediyesi ...
10 Mayıs 2007 Perşembe 23:41

Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Sait Faik Hikaye Yarışması'n 3 bin 284 başvuru yapıldığı belirtildi.
6 Nisan 2007 Cuma 02:49

Yarışmaya Rekor Katılım

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen “Sait Faik Hikaye Yarışması"na 2 bin 404'ü e-posta ve 830'u elden olmak üzere toplam 3 bin 234 eser katıldı.
19 Mart 2007 Pazartesi 12:01

Sait Faik ‘100. Yıl hatıra ormanı’

Sakaryalı ünlü Edebiyatçı-Yazar Sait Faik Abasıyanık’ın doğumunun 100’üncü yıldönümü nedeniyle, önceki gün Yenikent Camili Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulu’nda ‘Sait Faik 100 Yaşında’ konulu bir program düzenlendi.
24 Kasım 2006 Cuma 09:38

Sait Faik 100. yaş etkinlikleri

Edebiyatçı Sait Faik Abasıyanık, doğumunun 100. yılında Adapazarı'nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılıyor.
14 Kasım 2006 Salı 13:10

Sait Faik'i unutmayalım

Türk Edebiyatının önemli yazarlarından Sait Faik Abasıyanık, doğumunun 100. yılında memleketi Adapazarı'nda düzenlenecek çeşitli etkinlikle anılacak.
13 Kasım 2006 Pazartesi 11:36

Sait Faik 100 yaşında

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, Sait Faik Abasıyanık'ı doğumunun 100. yılında anıyor. İşte etkinlik programı...
10 Kasım 2006 Cuma 05:53

Ferizli'ye spor kompleksi

Sakarya'nın Ferizli İlçesi'nde yaptırılan Sait Faik Abasıyanık Park ve Spor Kompleksi'nin yapımı tamamlandı. Spor Kompleksi bin 681 metrekare alana sahip.
2 Temmuz 2006 Pazar 13:29

Yenikent Camili’de Haftasonu Kampı

Yenikent Camili Selçukbey İlköğretim Okulu ile Camili Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulu’nun İzci Grubu, hafta sonu ateş yakarak izci kampı kurdu.
1 Haziran 2006 Perşembe 10:06

Camili’de Anneler Günü Kutlaması

Yenikent Camili Mahallesi’nde eğitim verem Camili Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulu öğrencileri ’14 Mayıs Anneler Günü’ nedeniyle bir dizi program düzenledi.
12 Mayıs 2006 Cuma 09:16

Faik Baysal'a Saygı Günü

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi ve Irmak Kültür Sanat Dergisi işbirliğiyle düzenlenen "Faik Baysal'a Saygı Günü" , 9 Aralık 2005 Cuma günü 10:00 'da Asm'de düzenleniyor.Detaylar içeride.
7 Aralık 2005 Çarşamba 11:56

KÖPEK HIRSIZLIĞI

Semerciler mahallesi Saait faik sokakta meydana gelen olayda VEDAT TAN isimli vatandaşın köpeğinin çalınması üzerine...
26 Mayıs 2005 Perşembe 14:17

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free