hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

defa haberleri

SAÜ Uluslararasılaşma Hamlelerini Sürdürüyor

Sakarya Üniversitesi, uluslararasılaşma stratejisi bağlamında hamlelerini sürdürüyor. Yaklaşık 100 ülkeden 3 bin 200 uluslararası öğrencisi bulunan Sakarya Üniversitesi, 2020'de ilk defa yabancı öğrenci sınavı da yapacak.
25 Şubat 2020 Salı 22:53

SAKARYASPOR: 0 ETiMESGUT BELEDİYESPOR: 0

Bu sezon ilk defa seyircisiyle buluşan temsilcimiz Sakaryaspor, Etimesgut Belediyespor ile puanları paylaştı. 0-0
20 Ekim 2019 Pazar 23:13

Meslek Komiteleri Müşterek toplantıda bir araya geldi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda meslek komitelerinin birbiri ile ilişkisini geliştirmek, sorunlarını öğrenmek ve çözüm bulmak adına yılda iki defa düzenlenen müşterek meslek komiteleri toplantısının ikincisi yapıldı.
29 Eylül 2019 Pazar 21:58

TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü arasında, Türkiye’de ilk defa Güzel Sanatlar Liseleri bünyesinde Türk Halk Oyunları bölümü açılabilmesi için öğretim programının yazılmasıyla ilgili işbirliği protokolü imzalandı.
28 Mayıs 2019 Salı 05:40

ÜLKE HAYVANCILIĞININ GELİŞTİRİLMESİNDE KABA YEM SORUNU!!!

Ülke hayvancılığının geliştirilmesinde çözülmesi gereken en önemli sorunlardan biri kaliteli, ucuz ve bol kaba yem ihtiyacının düzenli karşılanmasıdır.Bu sorun ithalatla çözülecek bir sorun değildir.Maalesef defalarca ifade etmemize rağmen hayvancılığın geliştirilmesi için ithalat bir çözüm yolu değildir.
15 Nisan 2019 Pazartesi 22:23

Kolip, ‘25 senelik yönetim anlayışı değişecek’

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip, Sakarya’nın 25 senedir aynı yönetim anlayışıyla yönetildiğini ifade ederken, “Sakaryalılar defalarca kez denedi. Ama olmadı. Sakarya, çevresindeki kentlerin çok gerisinde kalmıştır.
4 Şubat 2019 Pazartesi 19:05

TEKSEN KOLEJİ’NİN MİSAFİRİ UZAY KÜRESİ

Teksen Koleji’nde Sakarya’ya ilk defa gelen Uzay Küresi ilgi odağı oldu.
16 Ocak 2019 Çarşamba 18:34

SAGÜSAD’DAN ‘KONYA VE MEVLÂN’ TEMALI FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

Mevlânâ’nın 744. Vuslat Yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinliklerle süsleyen Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi, bu defa SAGÜSAD’ı ağırladı.
18 Ocak 2018 Perşembe 17:26

Çocuklar Kırmızı Başlıklı Kız ve Tweety İle Eğlendi.

Kırmızı Başlıklı Kız ve Tweety isimli çocuk tiyatrosu Karasulu çocuklar için perde açtı. Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda 2 defa sergilenen oyuna, çocuklar kadar büyüklerde ilgi gösterdi.
25 Aralık 2017 Pazartesi 20:52

AŞK-I KELAM MİNYATÜR TEZHİP SERGİSİ SATSO'DA AÇILDI

Kurumlar arası işbirliği ile bölgenin sadece sanayi ve ticarette değil sosyo kültürel anlamda da ileri gitmesine katkı sağlayan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, bu defa Aşk-ı Kelam Minyatür ve Tezhip Sergisi ‘ne ev sahipliği yaptı.
22 Aralık 2017 Cuma 21:38

SAܒden Bir İlk Daha

Sakarya Üniversitesi’nde, Türkiye’de ilk defa fakülte bünyesinde bir enstitü kuruldu.
7 Aralık 2017 Perşembe 18:55

ALTIN TAHVİLİ'NE SAKARYA İŞ DÜNYASI İLGİ GÖSTERECEKTİR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından ülkemizdeki yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla ilk defa Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası adı altında çıkarılan iki yeni ürün hakkında değerlendirmelerde bulundu.
21 Ekim 2017 Cumartesi 05:24

Tıp Fakültesi’nden 58 Hastaneye Canlı Konferans

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı tarafından, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyelerinin de katılımıyla Türkiye’de ilk defa online üçlü zirve şeklinde “Kalp Krizine Acil Yaklaşım ve Yeni Tedavi Yöntemleri” konulu toplantı düzenlendi.
15 Nisan 2017 Cumartesi 01:19

Akçay’da son 10 kilometre

100 milyon liraya mâl olacak Akçay Barajı’nda önemli bir aşama kaydettiklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Türkiye’de ilk defa bir yerel yönetim olarak baraj inşa ediyoruz. Şehrimiz için 100 milyon liralık yatırım yaparak Akçay Barajı’nı kazandırıyoruz.
4 Nisan 2017 Salı 03:12

Bilinçaltının gücünü canlı gördüler

Sakarya'da ilk defa hipnoz ile insanın bilinçaltına yönelik çalışmalar yapan Korhan Özduru ve Özlem Özduru çifti, hafta sonu gerçekleştirdikleri brunch eşliğinde toplantı ile üyelerini bir araya getirerek bilinçaltının gücünü bir kez daha gözler önüne serdi
31 Ocak 2017 Salı 22:21

Edebiyat cevapsız sorularla başlar

Söyleşi ve imza günü etkinliklerinde okuyucuları ile bir araya gelen Yazar Aykut Ertuğrul, “Bana bir söyleşide, ‘İlk defa etkilendiğiniz kitap hangisi?’ diye sorulduğunda karşılık olarak, “İlk ne zaman pirinç pilavı yediniz? İlk ne zaman gömlek giydiniz?’ diye sordum. Bu soruların cevabını kimse veremez. Edebiyat dediğimiz şey okumakla başlar” dedi
20 Aralık 2016 Salı 20:22

MÜŞTEREK TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİLER

SATSO Meslek Komitesi Üyelerinin katılımıyla yılda iki defa gerçekleştirilen Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'nın ikincisi SATSO Meclis Toplantı Salonu’nda Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
2 Ekim 2016 Pazar 00:23

Büyük Coşkunlar bu yıl 138 çocuğu sünnet ettirdi

Her yıl geleneksel olarak sünnet şölenini aralıksız olarak sürdüren Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası; bu yıl da 138 çocuğu sünnet ettirdi. Büyük Coşkunlar; son günlerde yaşanan olaylardan ve Şehitlerimizden dolayı, ilk defa havai fiek patlatmayarak, gösteri yapmadı.
11 Temmuz 2016 Pazartesi 21:31

KOMİTELER MÜŞTEREK TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ

SATSO Meslek Komitesi Üyelerinin katılımıyla yılda iki defa gerçekleştirilen Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nın ilki SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
28 Mayıs 2016 Cumartesi 01:21

Yetim çocuklar Trabzon’da geleceğe güvenle baktı…

YÖÇEYDER’in İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan “Yetim ve Öksüz Çocuklar Geleceğe Güvenle Bakıyor” proje kapsamında Karadeniz Gezisi çerçevesinde ilk defa gittikleri Trabzon’da güzel bir gün geçirdi.
26 Mayıs 2016 Perşembe 21:49

SAKARYA’DA BİR KOYUN DÖRDÜZ DOĞURDU

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde hayvancılıkla uğraşan Münir Sarı’ya ait ‘sakız’ cinsi koyun bir defada dört yavru dünyaya getirdi.
21 Nisan 2016 Perşembe 00:15

MASAJ SALONUNA FUHUŞ MÜHRÜ

Sakarya’da iki defa fuhuşa aracılık etme suçundan işlem başlatılan masaj salonu, 3 ay kapatma cezası uygulanarak mühürlendi.
29 Şubat 2016 Pazartesi 18:47

İllerde Yaşam Endeksi'nde Sakarya İkinci

TUİK tarafından ilk defa yapılan vatandaşların yaşam kalitesini şehirler bazında ölçen çalışmada Sakarya ikinci sırada yer aldı.
22 Ocak 2016 Cuma 14:50

Taraklı’da Terör Saldırıları İçin Protesto için Bir kez Daha Yürüyüş Düzenlendi

Taraklı İlçesinde vatandaşlar son günlerde atan terör saldırılarını ikinci defa protesto etti.
12 Eylül 2015 Cumartesi 23:20

Psikolog Mert: “Bir Defa Denemek Bağımlılığa Neden Olabilir”

Büyükşehir Hizmet İçi Eğitim Seminerleri’nde konuşan Psikolog Mustafa Sait Mert “Gençlerin bir defa denemek için madde kullanımı bağımlığa neden olabilir” dedi.
7 Ağustos 2015 Cuma 01:23

Perkütan Kordotomi Yöntemiyle Kanser Ağrılarından Kurtuldu

Türkiye’de kamu hastanelerinde ilk defa gerçekleştirilen yöntem, kanser hastalarının ağrılarından kurtulmaya yönelik umut oldu. Hastalığa bağlı geçmek bilmeyen ağrılar Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki “Perkütan Kordotomi” yöntemiyle yok edildi.
7 Temmuz 2015 Salı 21:52

MELİHAT GÜLSES SANATSEVERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren SATSO Türk Müziği Topluluğu, bu defa Melihat Gülses ile sanatseverlerin karşısına çıktı.
4 Haziran 2015 Perşembe 03:23

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ SAKARYA’DA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sakarya mitinginde AK Parti ve CHP’lilere çağrıda bulunarak, “Ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa da birlikte yürüyelim” dedi.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 22:43

Seah'ta Robot Cerrah Dönemi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SEAH) ilk defa Üroloji Servisi tarafından kullanılan robotik cerrahi sistem ‘Da Vinci’, Genel Cerrahi Servisinde de kullanılmaya başlandı.
13 Mart 2015 Cuma 21:14

Sakarya'da Uyuşturucu Operasyonu

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri yurt dışından getirilerek Türkiye’de ilk defa piyasaya sürülmüş uyuşturucu madde ele geçirdi.
6 Mart 2015 Cuma 21:45

Sakarya'da Robotlu İlk Ameliyat

Prostat kanseri tanısıyla hastaneye yatırılan bir kişi, Sakarya’da ilk defa uygulanan robotik cerrahi müdahaleyle sağlığına kavuştu.
4 Şubat 2015 Çarşamba 20:19

Sakarya Islama Köftemiz EMİTT 2015’te Dünya’ya tanıtılıyor

Sakarya’da 1958 yılından beri hizmet veren Sakarya’nın meşhur köftecisi Köfteci Hacıbekir; ilk defa katıldığı EMİTT’te Islama Köfte ile damgasını vurdu.
24 Ocak 2015 Cumartesi 01:30

4 Yıl Sonra 102 Ali Gaffar Hendek'e Geliyor

Şehit Ali Gaffar Okkan Bir Kardeşlik Hikâyesi Projesi kapsamında Diyarbakır’da bulunan “Ali Gaffar” isimli 102 çocuk Hendek Belediyesi’nin misafiri olarak Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın ölüm yıldönümünde Hendek’te olacak. İlk defa 2011 yılında Hendek’e gelen Ali Gaffarların bu ikinci ziyareti olacak.
11 Ocak 2015 Pazar 20:48

9. Contemporary Istanbul kapılarını açtı

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "İstanbul bu fuar sayesinde giderek çağdaş sanata yön veren bir şehir haline geliyor. Birçok şeyi ilk defa burada görüyoruz"
13 Kasım 2014 Perşembe 04:56

Maramarabirlik?ten Ortaklarına 23 Milyon Ödeme

Bu yıl ilk defa ürün alım kampanyasını öne çekerek 22 Ekim 2014 tarihinde başlatan Marmarabirlik, geçen 20 günlük süre zarfında 12 bin ton ürün aldı. Önümüzdeki hafta alım miktarının 20 bin tona ulaşması beklenirken, Marmarabirlik üretici orta
12 Kasım 2014 Çarşamba 01:26

Roman Minikler Kütüphaneyle Buluştu

Roman çocuklara okul öncesi eğitim fırsatı sunmak amacıyla açılan ?Urla Belediyesi Toplum Temelli Çocuk Oyun Odası?nın minik öğrencileri hayatlarında ilk defa kütüphaneye gitmenin sevincini yaşadı.Minik öğrenciler öğretmenleri Öznur Sarı
8 Kasım 2014 Cumartesi 15:30

Komiteler Sorunlarını Satso’da Masaya Yatırdı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren 34 meslek komitesi ve meclis üyelerinin katılımı ile yılda iki defa gerçekleştirilen ’Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nın ikincisi SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
25 Eylül 2014 Perşembe 04:24

Uncuoğlu:Türkiye, demokratikleşiyor

AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, "Cumhuriyet tarihinde ilk defa Türkiye kendi Cumhurbaşkanı'nı seçecek. Böylelikle, askeri vesayetin sonlandırılmasının ardından, Türkiye'nin demokratikleşmesi için bir adım daha atılmış oluyor.
2 Temmuz 2014 Çarşamba 00:25

SAGİF, İŞÇİ VE İŞVERENLERİ BULUŞTURDU

Sakarya Ar-Ge, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF) Sakarya’da ilk defa Sakarya Üniversitesi’nde düzenlendi. İşçi ve işverenleri bir araya getiren fuarda 108 stant kuruldu.
15 Mayıs 2014 Perşembe 03:14

ADAFAD bu ay Leyla Emektarı konuk etti…

ADAFAD, ayda iki kez düzenlediği fotoğraf gösterilerine devam ederken, gösterilerini ilk defa ofis sanat merkezinde gerçekleştirdi.
9 Nisan 2014 Çarşamba 01:47

AKADEMİ TARAKLI 4 YAPILDI

Taraklı'nın 50 yeteneği 15 sanatçıyla buluşuyor" sloganıyla Türkiye'de ilk kez bir ilçede organize edilen "Akademi Taraklı" dördüncü defa tarihi bir konakta 'kırkikindi' ve 'zor yılların hikayesi' söyleşi-imza günüyle devam etti
25 Mart 2014 Salı 22:37

BAKAN İSLAM, AKYAZI’DA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Hepimiz biliyoruz ki bu defa kastedilen şey sadece değerli Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan değil, onun hükümet arkadaşları değil, bu defa Türkiye Cumhuriyetidir. Bu, bir devleti yok etme operasyonudur. Dünya üzerindeki son Türk devleti, ilelebet yaşayacak” dedi.
13 Mart 2014 Perşembe 03:39

Judo’culara destek BBP’den geldi!

Spor, engelliler derken tüm sosyal projeleri benimseyen, destek olup vizyon olarak belirleyen Büyük Birlik Partisi’nin bu misyonunu en iyi şekilde temsil eden Serdivan Belediyesi Meclis Üyelesi adayları ve samimi dostlar, iş hayatının genç ve başarılı isimleri Derya Savaş ve Mehmet Ali Değirmenci, bu defa sporcularla birlikte.
27 Şubat 2014 Perşembe 18:42

30 YIL SONRA BİR İLK

30 yıl sonra Sakarya’dan ilk defa bir güreşçi Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.
27 Şubat 2014 Perşembe 18:07

VETERİNERLERE YÖNELİK DİŞ HEKİMLİĞİ KURSU DÜZENLENDİ

Sakarya’da ilk defa, Sakarya Veteriner Hekimler Odası bünyesinde kedi ve köpeklere yönelik Veteriner Diş Hekimliği (Stomoloji) kursu düzenlendi.
3 Şubat 2014 Pazartesi 18:52

EMİTT 2014’te Islama Köfte İzdihamı

Sakarya’da 1958 yılından beri hizmet veren Sakarya’nın meşhur köftecisi Köfteci Hacıbekir; ilk defa katıldığı EMİTT’te Islama Köfte ile damgasını vurdu.
1 Şubat 2014 Cumartesi 07:39

RADYO FREKANS YÖNTEMİYLE HORLAMA TEDAVİSİ

Akyazı Devlet Hastanesi’nde ilk defa horlama tedavisine yönelik ameliyatlara başlandı. Yeni temin edilen Radyo Frekans Cihazıyla KBB Uzmanı Op. Dr. Caner Şahin operasyonlarına başladı.
14 Ocak 2014 Salı 19:56

SATSO’DAN BİR HİZMET DAHA

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz yıl Sakarya’da ilk defa gerçekleştirilen SATSO 19'uncu Meslek Grubu’nda personel ve öğrenci taşımacılığı hizmeti veren üyelere yönelik trafik ve iletişim eğitimi bu yıl da içeriği genişletilerek sertifika kapsamında yeniden yapılacak.
25 Aralık 2013 Çarşamba 19:35

Albuyur: “Bu seçimde Sakarya gençliği damgasını vuracaktır”

Sakarya’da ilk defa bir belediye başkan adayının SAÜ Öğrencileri hatırlayarak, onlar için projeler ürettiğini hatırlatan CHP Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Atilla Albuyur, “Üniversite gençliğinin Sakarya’daki var olan gücünü ortaya çıkarmanın zamanının geldiğini söyledi.
3 Eylül 2013 Salı 22:04

36 YIL SONRA BULUŞTULAR

Sabihahanım ilkokulunda 1972 – 1977 döneminde okuyan 5/A sınıfı öğrencileri 36 yıl sonra ilk defa bir araya geldiler.
3 Temmuz 2013 Çarşamba 03:47

SUÇ MAKİNESİ OPERASYONLA YAKALANDI

Daha önce defalarca kez işlediği hırsızlık ve yankesicilik suçlarından tutuksuz yargılanan kadın, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılınca, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
15 Mayıs 2013 Çarşamba 03:32

İLÇE DEĞİŞTİRİNCE YARDIM PARASI KESİLDİ

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde yaşayan bir vatandaşın Kaymakamlıktan aldığı yardım Geyve’ye taşınması nedeniyle kesildi. Geyve Kaymakamlığı'na defalarca başvuran Engin Uysal (48) isimli vatandaş yardım talebine her defasında ret cevabı alınca çareyi Başbakanlığa başvurmakta buldu.
6 Mayıs 2013 Pazartesi 20:53

MEZARLIK YOLUNDA BÜYÜK TEHLİKE

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Altındere Beldesi Osmanağa Mahallesinde mezarlık yolunda bulunan ağaçlar yol boyunca elektrik tellerinin üzerini kapladı. Durumu defalarca SEDAŞ’a bildirmelerine rağmen bir önlem alınmadığını belirten mahalle sakinleri yaşanabilecek olası bir faciadan gerekli önlemleri almayan SEDAŞ’ın sorumlu olacağını söylediler.
18 Nisan 2013 Perşembe 22:48

Sakarya’da Bir İlk!

TÜMSİAD Sakarya Şubesi Sakarya da ilk defa ‘Sertifikalı Sosyal Medya Uzmanlığı’ Programı düzenleyecek.
26 Şubat 2013 Salı 00:32

SERDİVAN BELEDİYESİ CEBİT FUARINDA

Serdivan Belediyesi 3’üncü defa CEBIT fuarına katılarak stant ziyaretçilerini ağırlıyor. Serdivan Belediyesi Kentsel Otomasyon Projesi'nin tanıtıldığı fuarda katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
1 Aralık 2012 Cumartesi 02:48

SASKİ SU TASARRUFUNDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR

SASKİ tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa uygulanmaya başlanan, anlık olarak izlenen basınç yönetim ve akustik dinleme sistemleri sayesinde 2012 yılının ilk altı ayında 2,5 milyon metreküp su tasarrufu sağlandı.
3 Eylül 2012 Pazartesi 23:08

ÇÖP EVLER TEMİZLENDİ

Adapazarı Belediyesi, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine 2 çöp evi temizledi. Daha öncede defalarca temizlendiği öğrenilen evlerden kamyonlarca çöp çıkarıldı.
13 Temmuz 2012 Cuma 22:13

Kadın Girişimci Adaylarına Yönelik Girişimcilik Kursu Başlıy

SATSO- KOSGEB ve SATSO Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğiyle "İş Arama İş Kur" Girişimcilik kursunu bu defa sadece kadın girişimci adaylarına yönelik başlatarak Sakarya'da ilk olacak örnek bir çalışmaya imza atıyor.
10 Nisan 2012 Salı 16:21

Büyükşehir Gar’da Düğmeye Bastı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi daha önce yıkılmasını defaatle söylediği lakin bir türlü boşaltılmayan Gar Meydanı’ndaki dükkanlarda yıkım çalışması başlattı.
8 Mart 2012 Perşembe 04:20

SAKARYA'DA ZEKAİ TUNCA RÜZGARI SATSO İLE ESTİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde 2008 yılından beri çalışmalarını sürdüren ve düzenlediği konserlerle müzik severlere her defasında farklı keyifler yaşatan SATSO Türk Müziği Topluluğu,
27 Şubat 2012 Pazartesi 20:09

MESLEK KOMİTELERİ SATSO'DA BULUŞACAK

SATSO meslek komitelerinin katılımıyla yılda iki defa gerçekleştirilen Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'nın ikincisi 6 Aralık Salı günü SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.
2 Aralık 2011 Cuma 17:43

Türkiye'de ilk defa Sakarya'da

1 Temmuz 2012 tarihinde hizmete girecek "6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ile ilgili ilk seminer Türkiye'de ilk defa Sakarya'da yapıldı.
19 Ekim 2011 Çarşamba 00:33

Türk- Alman işadamları Sakarya'da buluşuyor

NRW InternationalGmbH, Kuzey Ren Vestfalya Bölgesi Ticaret Odaları ve diğer partnerler Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 17-21 Ekim 2011 tarihlerinde ilk defa "NRW Goes toTurkey" markası altında Türkiye'ye büyük çapta bir iş gezisi düzen
14 Ekim 2011 Cuma 17:50

Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi”nin beşincisi, ilk defa Marmara Bölgesi ve Sakarya’da 14-16 Ekim 2011 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
13 Ekim 2011 Perşembe 01:05

Hukuk Sekreterliği ve Adli Takip Elemanı Kursu açılıyor.

Erenler Halk Eğitimi Merkezi, vatandaşlara yönelik meslek edindirme kurslarına bir yenisini daha ekliyor. Sakarya’da ilk defa açılacak, Hukuk Sekreterliği ve Adli Takip Elemanı kurslarının protokolü Sakarya Barosu’nda düzenlenen törenle imzala
7 Ekim 2011 Cuma 21:25

SATSO’DAN 3 BİN KİŞİLİK İFTAR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yıl üçüncü defa oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşti.
7 Ağustos 2011 Pazar 07:23

Big Cake Sakarya’da

Sakarya’lı genç işadamları Onur Yılmaz, Hasan Arıcanlı ve Demircan Kayar bir İngiliz kuruluşu olan Big Cake’nin ilk şubesini Türkiye’de ilk defa Sakarya’da açtı.
29 Temmuz 2011 Cuma 23:49

MHP KADIN KOLLARI WEB SİTESİ HACKLENDİ

MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı'ndan bu defa da MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığına ait resmi web sitesi kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından hacklendi.
5 Haziran 2011 Pazar 05:47

AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI SAKARYA'DA YAPILDI

Telekomünikasyon Kurumu'nun ardından geçen yıl Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesine alınan Amatör Telsizcilik Sınavı, ilk defa Sakarya'da yapıldı.
21 Mayıs 2011 Cumartesi 17:38

Dünyada Teorik Nükleer Fizik'te Bir İlk

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ali Guliyev tarafından dünyada ilk defa nükleer fizik alanında keşfedilen çekirdek uyarılmalarının dönme değişmez modeli teorisi Amerikalı bilim adamları tarafından dene
3 Nisan 2011 Pazar 17:38

Toyotasa İlkyardım Hastanesi'nde İlk Doğum

Toyotasa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi'nde ilk defa doğum yapıldı.
16 Mart 2011 Çarşamba 15:43

Hızlandırılmış Tren Kazası Davası

Sakarya'da 40 kişinin öldüğü, 89 kişinin yaralandığı "hızlandırılmış tren kazası" davası, Yargıtay tarafından ikinci defa bozuldu.
28 Eylül 2010 Salı 16:57

VALİ MUSTAFA BÜYÜKTEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Birlik ve dayanışmayı sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bayramlarımızdan olan Mübarek Ramazan Bayramını, göreve yeni başladığım bu güzel İlimizde ilk defa sizlerle birlikte kutlamanın mutluluğu içind
9 Eylül 2010 Perşembe 01:19

Sakarya'da İlk Omurga Operasyonu

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk defa gerçekleştirilen bir ameliyatla omurga eğriliği bulunan 17 yaşındaki genç sağlığına kavuştu.
20 Ağustos 2010 Cuma 20:32

500 SANAYİ KURULUŞUNDAN BİRİ OLDU

İstanbul Sanayi Odası'nın, ilk defa 1968 yılında başlattığı ve 42 yıldır sürdürmekte olduğu Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesini açıklandı.
27 Temmuz 2010 Salı 21:35

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir.
19 Mayıs 2010 Çarşamba 05:05

Zam yağmuru devam ediyor

Maliye Bakanlığı, pasaport ve ehliyet gibi değerli kağıt ücretlerine tam yüzde 50 oranında zam yaptı. Buna göre ilk defa pasaport çıkaracak olanlar 90 lira yerine 135 lira, ehliyet alacak olanlar da 40 lira yerine 60 lira ödeyecek.
15 Temmuz 2009 Çarşamba 15:42

İnsanlar mı Ölsün istiyorlar...

Defalarca haber yaptığımız Ferizli ilçesi sınırlarında yer alan Sakarya Nehri üzerinde yer alan Köprü adeta can çekişiyor.
17 Mart 2009 Salı 21:09

Akyazı'da Deprem

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, dün gece 3 defa hafif şiddette deprem meydana geldi.
6 Ekim 2008 Pazartesi 09:42

Suçlular Adliye'yi birbirine kattı

Adapazarı'nda, önceki gün kendilerini yakalamaya çalışan polise bıçak çekerek kaçmak isteyen iki kardeş, bu defa çıkarıldıkları adliyede arbede çıkardı.
22 Mayıs 2008 Perşembe 01:28

Afacan yine tahliye olamadı

Cinayete azmettirdiği iddiasıyla Bilecik Cezaevinde tutuklu bulunan Hanlı Belediye Başkanı Ali Afacan ve tutuklu diğer sanık ve H.T altıncı defa hakim karşısına çıktı. Yapılan duruşmada Afacan’a yine tahliye kararı çıkmadı.
14 Ekim 2007 Pazar 16:45

Maytaplar bu bayramda çok can yaktı

Her defasında yapılan uyarılara rağmen çocuklara gelişi güzel satılan maytaplar bu bayramda çocukların canını yaktı. Sakarya, Gaziantep ve Bursa'da çocukların maytapla oyunu hastanede son buldu.
14 Ekim 2007 Pazar 09:06

Kolunu Kene Isıran Kadının Çaresizliği

Bir Kadını 4. Defa Kene Isırdı. Dilşat Demir Adlı Kadının Daha Önce Kene Isırması Nedeniyle 11 Gün Hastanede Yattığı Belirtildi.
5 Eylül 2007 Çarşamba 09:31

CHP'den DSP'ye Ziyaret

Solda seçim ittifakının ardından CHP ve DSP İl Yönetimleri ilk defa bir araya geldi.
24 Mayıs 2007 Perşembe 01:46

KPSS başvuruları Başladı

2007 KPSS, lisans düzeyinde yalnızca (A) grubu ve Öğretmenlik kadroları için “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınav Hakkında Genel Yönetmelik” hükümlerine göre 30 Haziran ve 1 Temmuz 2007 tarihlerinde yapılacak.
15 Mayıs 2007 Salı 03:50

Önce dövdü sonra bıçakladı

Adapazarı'nda boşandıktan sonra yeniden barıştığı eski eşinin bir kez daha ayrılmak istemesi üzerine çılgına dönen şahıs, kadını feci şekilde dövdükten sonra defalarca bıçakladı. Ağır yaralanan kadın ölümden döndü.
16 Şubat 2007 Cuma 15:15

Bel ağrısı ciddiye alınmalı

Halk arasında kireçlenme olarak bilinen "faset sendromu" çoğu defa bel ve boyun fıtığıyla bir arada bulunabiliyor. Uzmanlar, önemsenmeyen bu ağrıların tedavi edilmediğinde ciddi problemler meydana getirebileceğini söylüyor.
4 Şubat 2007 Pazar 21:01

Enerji Piyasalarının Liberalleşmesi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye'de ilk defa enerji konusunda hem yatırımcılarla hem de kamuyla bir ortak arama toplantısının yapıldığını söyledi.
18 Kasım 2006 Cumartesi 17:21

Sezer'den Babacan'a tepki

Cumhurbaşkanı Sezer hiç bu kadar sinirli olmamıştı. Gazeteciler belki de ilk defa Sezer'i böylesine görüntülediler. Alman Başbakanı Angela Merkel'i ve Türk heyetini ağırlayan Sezer'in yüz ifadesi ve vücut hareketleri hayli sertti.
6 Ekim 2006 Cuma 16:45

Ankaraspor ile 3. randevu

Ankaraspor ile Sakaryaspor, yarın Süper Lig'de 3. kez karşılaşacak. İlk defa Ankaraspor'un Süper Lig'e yükseldiği 2004-2005 sezonunda karşılaşan iki ekibin oynadığı 2 karşılaşma da 1-1 beraberlikle sona ermişti.
15 Eylül 2006 Cuma 09:40

Okulda 'ilk gün' sendromu

İlkokul 1.sınıflar bugün eğitime başladı. İlk defa okula gidecek çocuklar kadar, ailelerde de ''okulun ilk günü'' kaygısı başladı.
11 Eylül 2006 Pazartesi 12:15

İşçilere itfaiyeci eğitimi

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatı, ilk defa bir fabrikanın çalışanlarına eğitim verdi.
28 Temmuz 2006 Cuma 09:49

Clayton ve Cangele geliyor

Dün Ada-Tıp'ta sağlık kontrolünden geçen Tunus milli takımının Brezilya asıllı defans oyuncusu Jose Clayton ve Sakarya'ya gelmek üzere yola çıkan Arjantinli forvet oyuncusu Franco Cangele bugün bir aksilik çıkmazsa Sakaryaspor'lu olacak.
13 Temmuz 2006 Perşembe 10:05

'Sakarya' dedi kabine ağladı

Türkçe Olimpiyatı'nda herkesi ağlatan minik Suğra bu defa ASO'nun ödül törenininde "Sakarya" şiiri ile salonda bulunanları gözyaşına boğdu. İşte bakanların ağladığı an.
7 Temmuz 2006 Cuma 08:31

Duyarsızlık mı ? Kadrosuzluk Mu ?

Çıracılar caddesi değirmenhan sokakta meydana gelen su patlağı nedeniyle mahalle sakinleri ve işyeri sahipleri defalarca Adasu'ya telefon etmelerine rağmen gelen giden olmadığını belirttiler.
21 Haziran 2006 Çarşamba 06:39

ÖSS Adayları Dikkat

ÖSS ADAYLARININ DİKKATİNE İlk defa uygulanacak sistem nedeniyle öğrenciler daha dikkatli olmak zorunda. Uzmanlar 18 Haziran 2006 tarihinde yapılacak sınava çok az bir süre kala öğrencileri uyarıyor.
8 Mayıs 2006 Pazartesi 04:27

13 İlde Tam Güneş Tutulması

Tam Güneş Tutulması birçok insanın belki hayatında bir defa görebileceği muhteşem bir doğa olayıdır. Ülkemizde 11 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Tam Güneş Tutulması'nı yerli ve yabancı yüzbinlerce kişi izlemişti.
28 Mart 2006 Salı 17:02

Herkez bu maça kilitlendi

Nefesler tutulduİkisinden biri Kupa’ya veda edecek. Eric Gerets, görev adamı olarak Necati Ateş’i seçti. Daum ise defansa ağırlık verecek, Alex ile duran toplardan hızlı oyuncularıyla da kontrataktan gol arayacak...
22 Mart 2006 Çarşamba 11:32

Memurluk İçin Yaş Sınırı Kalkıyor

Hükümet ilk defa memur olacaklar için yeni bir yasa düzenlemesi yapıyor. Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan düzenleme,yaş yüzünden memur olamayanları sevindirecek.
8 Şubat 2006 Çarşamba 07:56

Sömestr İkince Kez Uzayacakmı ?

Bakan Çelik, sömestr tatilinin ikinci defa uzatılıp uzatılmayacağı tartışmasına son noktayı koydu!
3 Şubat 2006 Cuma 10:20

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free