hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi

cemil haberleri

CMSBL’den İngilizce Münazara Turnuvası

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin düzenlediği ilimiz genelinden öğrencilerin katıldığı İngilizce Münazara Turnuvası ilgi ve beğeni topladı.
3 Mart 2020 Salı 19:44

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde Roman Kahramanları Festivali

21 Aralık Dünya Roman Kahramanları Günü nedeniyle Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen Roman Kahramanları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
24 Aralık 2019 Salı 17:54

Sakaryalı Şairlerden Muhteşem Şiir Şöleni

Adapazarı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi işbirliğinde düzenlenen ‘Sakaryalı Şairler Şiir Şöleni” programı Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde yapıldı.
6 Aralık 2019 Cuma 05:56

CMSBL’den Ermeni Meselesi Çalıştayı

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Savaş Kanbur’un rehberliği ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin desteğiyle “Sosyal Bilimler Çalıştayı: Ermeni Meselesi” programını gerçekleştirdi.
4 Mayıs 2019 Cumartesi 04:57

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Roman Kahramanları Festivali

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ve Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi ortaklaşa Roman Kahramanları Festivali düzenledi. Roman karakterlerinin canlandırıldığı festival yoğun ilgi gördü.
30 Aralık 2018 Pazar 22:07

Kahvenin Hikâyesi' Konuşuldu

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde kahve uzmanı Seçkin Bayrak ‘Kahvenin Hikayesi’ni anlattı.
20 Kasım 2018 Salı 18:18

CMSBL’de Ermeni Meselesi Konferansı

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, "Ermeni Meselesinin Anahatları" başlığı altında Türk-Ermeni ilişkilerinin ele alındığı konferansta Prof. Dr. Enis Şahin'i ağırladı
18 Kasım 2018 Pazar 00:31

MEB Eski Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı’dan Açılış Dersi

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, her yıl eğitim öğretim yılı başında geleneksel hale getirdiği ‘açılış dersi’ kapsamında Millî Eğitim ve Kültür Bakanlığı görevlerinde de bulunan Prof. Dr. Nabi Avcı’yı ağırladı.
26 Eylül 2018 Çarşamba 03:22

Sakarya’da ilk kez bir devlet okulunda uygulandı.

Eğitim amaçlı oluşturulmuş, akademik nitelikli bir Birleşmiş Milletler simülasyonu olan MUN (Model United Nations) etkinliği, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde gerçekleştirildi.
19 Nisan 2018 Perşembe 01:20

Cemil Meriç’te İlginç Sergi

İlimizin ülke çapında haklı bir üne sahip okullarından Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nin 9. ve 10. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Blackout Poetry” çalışmaları büyük beğeni görüyor.
11 Şubat 2018 Pazar 22:56

Kültürden İrfana Cemil Meriç Sempozyumu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Sakarya Üniversitesi, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen “Kültürden İrfana Cemil Meriç Sempozyumu” başladı.
27 Ekim 2017 Cuma 01:55

Sen de Çöpünü Dönüştür

Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Sen de Çöpünü Dönüştür’ projesi, yapılan saha çalışması ile tamamlandı.
13 Nisan 2017 Perşembe 20:12

Skeç Yarışmasında Zirve Cemil Meriç SBL’nin

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her ilde düzenlenen skeç yarışmasının Sakarya ayağında birinciliği Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri kazandı.
18 Mart 2017 Cumartesi 19:45

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Kan Tazeledi

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi kan bağışı kulübünün Kızılay ile ortak yürüttüğü proje kapsamında öğretmenler, öğrenciler ve veliler kan bağışında bulundu.
20 Şubat 2017 Pazartesi 18:08

CMSBL Samsun’da düzenlenen Bilim Kampında

Şehrimizin tek proje okulu olan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Samsun’da düzenlenen Bilim Kampına katılıyor.
14 Şubat 2017 Salı 17:12

CMSBL Öğrencilerine Büyük Alkış

Yeni yılın ilk tiyatro oyununu AKM’de sahneleyen Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, performansları, sahne dekoru ve kostüm seçimindeki başarılarıyla salonu dolduran davetlilerden büyük alkış aldılar.
9 Ocak 2017 Pazartesi 21:12

2017’NİN İLK OYUNU CEMİL MERİǒTEN

Sahnelediği tiyatro oyunlarıyla adından dâimâ övgüyle söz ettiren Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, bu yıl da birbirinden farklı altı oyunla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
5 Ocak 2017 Perşembe 18:08

Cemil Meriç’te “Savaş ve Çocuk” konferansı

Dünya gündemindeki sosyal konularla ilgili düzenlediği konferans ve seminerlerle bilinen Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde bu yılın ilk konferansı “Savaş ve Çocuk” üzerine yapıldı.
6 Aralık 2016 Salı 18:19

Büyükşehir’den Eğitime Büyük Destek

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılan yurt binasını yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Çalışma odaları, yemekhanesi ve diğer tüm gereklilikleri bünyesinde barındıran 150 kişilik son derece modern bir projede çalışmalarımız tamamlandı. Öğrencilerimize ve okulumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
31 Mayıs 2016 Salı 01:11

YAZAR NİHAN KAYA, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Yazma Cesareti’ söyleşisi ve imza günü programları ile devam etti. Yazar Nihan Kaya günün ilk etkinliğinde Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle, daha sonra ise Faik Baysal Kütüphanesi’nde kültür sanat dostlarıyla bir araya geldi.
21 Nisan 2016 Perşembe 00:03

KIBRIS GAZİSİ ASKERİ TÖRENLE SON YOLCUĞUNA UĞURLANDI

Sakarya’da hayatını kaybeden Kıbrıs gazisi Cemil Gezici düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
10 Nisan 2016 Pazar 00:25

BAŞKAN YILMAZER’DEN ÖĞRENCİLERİN YAZILIM PROJESİ’NE DESTEK

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Zeynep Ezgi Yılmaz’ın ve sınıf arkadaşı Muhammed Ali Dinçdağ’ın hazırladığı projesine destek verdi.
19 Mart 2016 Cumartesi 18:56

TOÇOĞLU CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİNİN YANINDA KURULAN YURTTA İNCELEMELERE BULUNDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılacak yurt projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
13 Ocak 2016 Çarşamba 23:24

Antikacı’da Nostalji Dersi

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Edebiyat Öğretmenleri Ercan Yılmaz’ın öncülüğünde, şehrimizin tanınmış işadamlarından Vahit Serbes’in sahibi olduğu antikacı dükkanında nostalji dersi işlediler.
22 Kasım 2015 Pazar 00:01

CMSBL’de “Kudüs Üzerine Anlatı” Konferansı

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle ilgileri üzerine toplamaya devam ediyor.
4 Kasım 2015 Çarşamba 18:44

CMSBL Kültür Sanat etkinliklerinde büyük dikkat çekiyor

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, yeni eğitim öğretim yılında da kültür sanat etkinliklerine katılımıyla dikkatleri üzerine topladı.
19 Ekim 2015 Pazartesi 01:50

Açılış Dersi'nde Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar’ı ağırladı.

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Açılış Dersi'nde Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar’ı ağırladı.
6 Ekim 2015 Salı 02:13

Entelektüel Bir Girişim: Bir Dünyanın Eşiğinde “Kent ve Kültür”

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yeni bir projeyi daha Türkiye'nin entelektüel hayatına kazandırıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle gerçekleştirilecek olan program 26 ve 27 Ağustos 2015 tarihlerinde Sakarya’nın Taraklı ilçesinde düzenlenecek.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 01:41

Entelektüel Bir Girişim: Bir Dünyanın Eşiğinde “Kent ve Kültür”

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yeni bir projeyi daha Türkiye'nin entelektüel hayatına kazandırıyor.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 22:33

Tam Burslu ve Sınavsız olarak Üniversiteye Girdiler

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden iki öğrenci, lise hayatları boyunca okulda kazandıkları performansları ve entelektüel donanımlarıyla, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine Tam Burslu ve Sınavsız olarak girme hakkı kazandılar.
6 Ağustos 2015 Perşembe 02:01

Hollandalı Öğrenciler Sapanca Gölü’ne ve Serdivan Park’a hayran kaldılar.

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Hollanda’nın Delft şehrinden kardeş okulu CLD’yi şehrimizde misafir ediyor.
15 Mayıs 2015 Cuma 20:03

Tiyatroda Cemil Meriç Farkı

6. Liselerarası Tiyatro Şenliğinde ikinci akşam sahne alan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin başarıyla sergilediği “Bir Adam Yaratmak” oyunu büyük beğeni topladı.
2 Mayıs 2015 Cumartesi 02:51

Bakan Avcı’nın Cemil Meriç’e Özel İlgisi

Sakarya’ya geldiği her fırsatta Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret etmesiyle bilinen Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı, Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Projesi’nin İstanbul Hilton Otelindeki kapanış törenine katılan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle yakından ilgilendi.
30 Nisan 2015 Perşembe 05:16

CMSBL’de Osman Suroğlu´ndan Rüya Kitaplığı Sergisi Açıldı.

Türkiye’de 1964 yılından beri kutlanan, mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta “Kütüphaneler Haftası” sebebiyle, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde ünlü karikatürist Osman Suroğlu’nun “Rüya Kitaplığı” başlıklı sergisi açıldı.
8 Nisan 2015 Çarşamba 00:31

Hendek SGK Müdürlüğü görevine Ayşe Sema Turan atandı.

Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Yaşar Demirel, Hendek Şoförler Odası Başkanı Cemil Varlıca ve yönetim kurulu üyesi Seymen Uzun, Hendek SGK Müdürlüğü’ne atanan Ayşe Sema Turan’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.
26 Şubat 2015 Perşembe 22:08

Öğrenci Velisi ile Öğretmen arasında tartışma karakolda bitti….

2014-2015 eğitim ve öğretim yılı başlarında Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü olan ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesine atanan Mehmet Çalık’ın belirlediği yeni yönetim sonrasında, Müdür vekilliğini yapan Paşa Odabaş’ın görevine son verilmesi gündeme geldi.
27 Kasım 2014 Perşembe 06:35

Çiçek ve Arınç KKTCye gidiyor

TBMM Başkanı Çiçek ile Başbakan Yardımcısı Arınç, KKTC’nin Kuruluş Yıldönümü kutlamalarına katılmak için KKTCye gidiyor.
14 Kasım 2014 Cuma 01:36

Ak Parti Çarşamba?da Doğan Yeniden Başkan

AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi?nde mevcut başkan Halit Doğan, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Cemil Şensoy Kültür Merkezi?nde yapıldı. Düzenlenen kongrey
12 Kasım 2014 Çarşamba 00:44

Emniyet Binası Aralıkta Açılıyor

Antalya?nın Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü?ne ait hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunan İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, binanın aralık ayında hizmete gireceğini belirtti.İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, İlçe Emniyet Müdürü Ercan
11 Kasım 2014 Salı 22:34

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Atatürk Anıldı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen töreniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 76. yılı hüzünle anıldı. GKV Özel Anaokulu, GKV Özel İlkokulu, GKV Özel Ortaokulu, GKV Özel Fen ve Anadolu Liseleriyle Cemil Alevli Kolejinde düze
11 Kasım 2014 Salı 04:34

Meclis Başkanı Çiçekten İsraile tepki

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İsrailin Mescid-i Aksaya yaptığı saldırıyı kınadı.
8 Kasım 2014 Cumartesi 00:48

Sakarya’da 130 Zihinsel Engelli İstihdam Edildi

İş Yeri Kordinatör Öğretmeni Cemil Cebecioğlu Sakarya’da 130 tane zihinsel engelli vatandaşımızın istihdam edildiği açıkladı.
5 Eylül 2014 Cuma 10:00

SERDİVAN AKADEMİ'DE ŞİİR DİNLETİSİ

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirdiği “Şiir Gecesi” programında ünlü şairler ve onların eserleri seslendirildi.
11 Haziran 2014 Çarşamba 04:42

CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ MALATYA’DA

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Müdür Yardımcısı Paşa Odabaş, Coğrafya öğretmeni Ahmet Kaim, Türk Edebiyatı öğretmeni Ercan Yılmaz, Okul Aile Birliği Başkanı ve Başkan Yardımcısı Birsen Eryılmaz ve Murat Kaplan, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Sosyal Bilimler Sempozyumu için Malatya’ya gittiler.
2 Haziran 2014 Pazartesi 21:32

SAKARYALI ÖĞRENCİLERİN “SOMA DUYARLILIĞI”

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfında okuyan bir grup öğrenci, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı’yı ziyaret ederek, Soma’da yaşanan maden faciası karşısında derin üzüntü yaşadıklarını söylediler.
17 Mayıs 2014 Cumartesi 02:48

SAKARYA CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'NDEN REKOR

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, bu yıl 6.'sı düzenlenen Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’na (USOBO) damgasını vurdu.
6 Mayıs 2014 Salı 19:26

5. LİSELERARASI TİYATRO ŞENLİĞİ ‘İSTANBUL’UN EFENDİSİ’

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 5’inci Liselerarası Tiyatro Şenliği, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin 'İstanbul’un Efendisi' isimli oyunuyla başladı. Lale devri sonrası Osmanlı sosyal ilişkilerinin hicvedildiği oyunda genç yetenekler performanslarıyla göz doldurdu.
29 Nisan 2014 Salı 21:46

TÜBİTAK’TAN CEMİL MERİǒE ÖDÜL

Bu sene 45’incisi düzenlenen TÜBİTAK ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışmasında en çok proje katılan Cemil Meriç SBL’ne TÜBİTAK’tan ödül geldi.
27 Mart 2014 Perşembe 22:22

SAKARYA’NIN YEMEK KÜLTÜRÜ PROJE KONUSU OLDU

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Kübra Ay ve Fatih Rifat Eymir, 2014 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrecileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması için ‘Bir Osmanlı Şehri Olarak Sakarya’da Yemek Kültürü: Göç, Tarım Toplumu, Beraber Yaşama,Sanayileşme ve Modernlik Kavramlarından Hareketle Yemek Kültürünün Sosyolojik Bağlamda İncelenmesi’ başlıklı proje hazırladılar.
26 Şubat 2014 Çarşamba 18:49

Özel İdare’den emekliye ayrılan personellere veda gecesi

Sakarya İl Özel İdaresi AR-GE ve İmar Daire Başkanlığında görevli Kadastro Teknisyeni Cemil Çetin ile ulaşım personelleri İsmail Tufan ve Halil Helvacı’nın emekliye ayrılması nedeniyle veda gecesi düzenlendi
17 Şubat 2014 Pazartesi 03:01

BAŞSAVCILARDAN SATSO’YA VEDA ZİYARETİ

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Orhan Usta ve Sakarya Bölge İstinaf Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı iken İstanbul Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Cemil Kuyu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’a veda ziyaretinde bulundu.
27 Ocak 2014 Pazartesi 22:04

CEMİL MERİÇ SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN OLAY YARATACAK BİR PROJE!

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Talha Çaydere ve Ömer Çağatay Balkaya, Ercan Yılmaz danışmanlığında çok konuşulacak bir TÜBİTAK projesinin üzerinde çalışıyorlar.
15 Ocak 2014 Çarşamba 23:40

TÜBİTAK PROJELERİ BU YILDA ÇOK KONUŞULACAK

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden 10. Sınıf öğrencisi M. İkbal Kürücü coğrafya öğretmeni Ahmet Kaim danışmanlığında ‘Mevzi Coğrafya Fikrinin Türkiye Haritasında Hal-i Pür Melali’ başlıklı hazırladığı projede..
7 Ocak 2014 Salı 20:16

ÖĞRENCİLERE VALİDEN SÜRPRİZ ZİYARET

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu ve Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, vizeler haftasında Sakarya Üniversitesi öğrencilerini ziyaret etti.
28 Kasım 2013 Perşembe 22:12

Cemil Varlıca basın açıklamasında bulundu.

Gebze’de yaşanan hırsızlık olayı kapsamında bu sabah bilgisine başvurulmak için gözaltına alınan Hendek Şoförler Odası Başkanı Cemil Varlıca ve Başkan Vekili Mehmet Karagöz konu ile ilgili basın açıklamasında bulundu.
16 Kasım 2013 Cumartesi 01:10

Hendek Şoförler Odası Başkanı Gözaltına Alındı

Gebze'de park halindeki TIR'ı dorsesi ile birlikte çaldıkları öne sürülen ve aralarında Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil V.'nin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.
15 Kasım 2013 Cuma 00:47

Hüseyin Kaşkaş Ferizli'de Aday Adayı oldu

Ferizli merkezinden büyük ve coşkulu bir kalabalıkla Ak Parti ilçe teşkilatına gelen Hüseyin Kaşkaş aday adaylık dosyasını ilçe başkanı Cemil Sağlam'a teslim etti. Teşkilat girişinde kalabalık bir genç grubu tarafından meşalelerle karşılanan Kaşkaş'a çok büyük tezahüratlar yapıldı.
25 Ekim 2013 Cuma 21:25

AÇILIŞ DERSİ MURAT BELGE’DEN

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi (CMSBL) yeni eğitim öğretim yılına hızlı bir başlangıç yaparak Murat Belge’yi Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezinde ağırladı.
17 Eylül 2013 Salı 03:36

Dünyaca ünlü edebiyat profesörü Victoria R. Holbrook’u Sakarya’da

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bir ilke daha imza attı. Dünyaca ünlü edebiyat profesörü Victoria R. Holbrook’u Sakarya’ya davet eden Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Ofis Sanat Merkezi’nde ağırladıkları Holbrook’u Sakaryalı edebiyatseverlerle buluşturdu.
23 Mayıs 2013 Perşembe 02:28

Bir Kimlik İşareti Olarak Yara İzi

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması kapsamında Psikoloji dalında Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Esra Nur Turan’ın hazırladığı “Bir Kimlik İşareti Olarak Yara İzi” Projesi TÜBİTAK finallerinde yarışacak.
11 Mayıs 2013 Cumartesi 02:07

CMSBL, USOBO’YA DAMGASINI VURDU

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi (CMSBL) katıldığı tüm organizasyonlara damgasını vurmaya devam ediyor. Son olarak bu yıl beşincisi düzenlenen USOBO (Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı)’na organizasyon tarihinin en geniş katılımlarından birini gerçekleştirerek 56 proje gönderen Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinden 16 proje yarı finale kaldı.
10 Mayıs 2013 Cuma 00:34

“ÇİZGİNİN DÜŞÜNCESİ” ADLI KARİKATÜR SERGİSİ AÇILDI

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlık sınıfı öğrencilerinden Mahmud Emre Bilgi, 18 Nisan’da ilk kişisel sergisini açtı. 4 yıldır öğrencisi olduğu usta karikatürist Osman Suroğlu da sergiyi gezdi. Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinin koridorlarında açılan sergi büyük beğeni topladı.
1 Mayıs 2013 Çarşamba 21:19

HİÇ DERGİMİZ KALMADI

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Ali Alphan Batman, okul öğrencilerinin yayımlamış oldukları çalışmaları derleyerek bir sergi açtı.
3 Nisan 2013 Çarşamba 18:50

Liseli Öğrenciler finalist

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden 10’uncu Sınıf öğrencisi Yasir Şahin ve 9’uncu Sınıf öğrencisi Ertuğrul Özdemir, bu yıl 44’üncüsü düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na tarih kategorisinden “Sinema Algımız ve İdeolojiler: Askerî Darbelerin Türk Sinemasına Tesiri” başlıklı proje ile katıldılar
26 Mart 2013 Salı 21:36

ASKERİ TÖRENLE UĞURLANDI

Kore Savaşına ikinci kafile olarak katılan Sakaryalı Kore Gazisi Mesut Cemil Akçam (83), hayatını kaybetti. Gazi Akçam için Sapanca'da askeri tören düzenlendi.
4 Mart 2013 Pazartesi 15:53

Polisin müdahalesi ile son anda parasını kurtardı

Akyazı ilçesinde bir şahıs, kendisine telefon ederek kendisini savcı olarak tanıtan dolandırıcının hesabına 4 bin 200 TL yatırdı. Dolandırıldığını fark eden Cemil A’nın polise başvurmasıyla hesaba yatırılan para son anda kurtarıldı.
29 Ocak 2013 Salı 18:31

ÖĞRENCİLERDEN HALK TAKVİMİ

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri 2013 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında köyleri tek tek dolaşarak,
22 Ocak 2013 Salı 17:54

SAKARYA’NIN YEMEK KÜLTÜRÜNÜ İNCELİYORLAR

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden Kübra Ay ve Fatih Rifat Eymir, 2013 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında bir yemek kültürüne ev sahipliği yapan, Sakarya yöresini inceliyorlar.
8 Ocak 2013 Salı 17:00

Yabancı Öğrenciler;Sakarya’yı ve ülkemizi çok beğendil

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi yalnızca yerel ve ulusal manada değil, uluslararası manada da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
15 Kasım 2012 Perşembe 01:05

DAHİ ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORLAR

Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi’nin kurucularından Cemil Ergin, Erenler ve Serdivan’daki merkezlerinde mega aritmetik sistemiyle dahi çocuklar yetiştirdiklerini belirtti.
9 Kasım 2012 Cuma 22:06

Tehlikeli Oyunlar'a büyük ilgi

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, sahnelediği tiyatrolarla adından söz ettirmeye devam ediyor.
12 Ekim 2012 Cuma 20:56

AKIN YILMAZ YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Sakarya’ya yeni atanan öğretmenler için Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde bir konferans düzenlendi. Konferansa Adapazarı Kaymakamı Akın Yılmaz ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Aydın ile öğretmenler katıldı.
13 Eylül 2012 Perşembe 17:46

Karasu’da Emlak Piyasası Hareketlendi

Koç Emlak İşletmecisi Cemil Koç yaptığı açıklamada yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Karasu’da emlak piyasasının hareketlendiğini belirtti.
26 Haziran 2012 Salı 00:41

Cemil Meriç mezarı başında anıldı.

Büyük Fikir Adamı Cemil Meriç, ölümünün 25. Yılında adının verildiği okul öğrencileri tarafından mezarı başında anıldı.
14 Haziran 2012 Perşembe 23:15

Engelli Öğrenci Cemil’in Müzik Başarısı

Engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Şehit Ali Borinli İlköğretim Okulu’nda okuyan Cemil Gümüş, güzel sesi ve hareketli dansıyla büyük ilgi görüyor.
28 Mayıs 2012 Pazartesi 00:52

Sosyal Bilimler Olimpiyatları’na (USOBO) damga vurgu

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Olimpiyatları’na (USOBO) damga vurgu. Yarışmada bir Türkiye birinciliği kazanan okul, iki adette ikincilik elde etti.
16 Mayıs 2012 Çarşamba 15:42

Sakarya’nın Göç ve kültür Haritası

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hazırladıkları proje ile Sakarya’nın Göç ve kültür Haritasını gün yüzüne çıkarıyor.
4 Mayıs 2012 Cuma 17:03

Modernizm ve Şiddet konulu seminer

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin, mart ayı faaliyetleri kapsamında, Süleyman Şah Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç.Dr. Uğur Kömeçoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı, “Modernizm ve Şiddet” konulu konferans düzenlendi.
15 Mart 2012 Perşembe 18:38

Sakarya Bölge Adliye Mahkemeleri Başsavcısından destek

Sakarya Bölge Adliye Mahkemeleri Başsavcısı Cemil Kuyu ve Cumhuriyet başsavcısı Orhan Usta Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'a nezaket ziyaretinde bulundular.
30 Kasım 2011 Çarşamba 17:16

KİTAP OKUMA YARIŞMASI ELEMELERİ YAPILDI

Marmara Bölgesindeki 11 ilde düzenlenen Liselerarası Kitap Okuma Yarışması'nın Sakarya elemeleri Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nde yapıldı.
2 Mayıs 2011 Pazartesi 19:45

Bayram Tatili 9 gün

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, zaruri çalışması gereken personel dışındaki devlet memurlarının 15 Kasım Pazartesi günü öğlene kadar idari izinli sayılacağını belirterek, böylece bayram tatilinin 9 gün olacağı müjdesini verdi.
8 Kasım 2010 Pazartesi 18:25

Öztürk'ün annesi toprağa verildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Erol Öztürk'ün annesi Cemile Öztürk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu'nun da katıldığı cenaze namazından sonra toprağa verildi.
30 Kasım 2008 Pazar 08:02

Kamu İhale Kanunu değişiyor

Hükümet Kamu İhale Kanunu'nda değişikliğe gidiyor. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, konuyla ilgili tasarının Bakanlar Kurulu'nun imzasına açıldığını söyledi.
12 Mayıs 2008 Pazartesi 20:42

Cemil Meriç'e Anma Töreni

Ünlü fikir adamı Cemil Meriç, doğumunun 91. yıldönümünde düzenlenen programla anıldı.
12 Aralık 2007 Çarşamba 15:44

Özel İdareden Yurt Müjdesi

Sakarya İl Özel İdaresi Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'ne yurt yaptırıyor.
16 Temmuz 2007 Pazartesi 12:06

3 Yeni Bakan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü.
7 Mayıs 2007 Pazartesi 23:33

5 Yıl Daha Süre Verilsin

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, halkın gönülden desteğini alan tek partinin AK Parti olduğunu söyleyerek, hükümete 5 yıl daha verilmesini istedi.
24 Şubat 2007 Cumartesi 21:22

Bakan Çiçek Adapazarı'nda

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, AK Parti Sakarya İl Teşkilatı'nın istişare toplantısına katılmak üzere geldiği Adapazarı'nda ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ı makamında ziyaret etti.
24 Şubat 2007 Cumartesi 17:56

TEM'de Kaza 6 Yaralı

TEM Otoyolu'nun Sapanca ilçesi Kurtköy yakınlarında meydana gelen kazada İstanbul yönünden Ankara istikametine giden Cemil Caner idaresindeki 34 UC 360 plakalı otomobil,
4 Şubat 2007 Pazar 15:41

Otobüs yangınına 10 yıl hapis

TEM Otoyolu'nun Sakarya-Düzce il sınırında, geçen yıl Eylül ayında meydana gelen ve 14 kişinin yanarak ölmesiyle sonuçlanan kazada, otobüs sürücüsü Cemil Coşkun, yargılandığı mahkemece 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
11 Ekim 2006 Çarşamba 10:28

Memur Zammı Açıklandı

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, 2007 yılı için alt dereceli memurların maaşlarına yüzde 4+4, diğer memurlara ise yüzde 3+3 oranında artış yapılmasına karar verdiklerini açıkladı.
25 Eylül 2006 Pazartesi 16:25

Bir anlık dalgınlık canına mal oldu

Adapazarı'nda hemzemin geçitte cep telefonu ile konuşan bir avukat, feci şekilde hayatını kaybetti. Makinist Cemil Kaya ise polis tarafından gözlem atına alındı.
30 Mayıs 2006 Salı 17:11

Otobüs kazası davası sürüyor

TEM otoyolunun Sakarya-Düzce il sınırı yakınlarında 14 kişinin yanarak öldüğü kazayla ilgili otobüs sürücüsünün yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, tutuklu şoför Cemil Coşkun ile tutuksuz olarak yargılanan muavinde katıldı.
24 Mayıs 2006 Çarşamba 11:43

Sakaryaspor Maçı Tatil Edildi.

Yoğun sis nedeniyle Sakaryaspor-Mardinspor karşılaşması yoğun sis nedeniyle maçın ortahakemi Cemil Şengöz tarafından tatil edildi.
19 Mart 2006 Pazar 11:34

Yanan Otobüs Duruşmasına Devam

Sakarya'da meydana gelen ve 14 kişinin yanarak hayatını kaybettiği otobüs kazasıyla ilgili davaya devam edildi. Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanık otobüs sürücüsü Cemil Coşkun,
1 Mart 2006 Çarşamba 14:26

7 Futbolcu ile Yollar Ayrıldı

Türkiye 2. Futbol Ligi A Kategorisi takımlarından Sakaryaspor, 7 futbolcu ile yollarını ayırdı. Sakaryaspor takım kaptanı Cemil İbiş, Yücel Ömür Ejder, Taner Yapağıcı, Selçuk Köytepe ve
17 Ocak 2006 Salı 13:00

Yanan Otobüs Davası Başladı

Sakarya'da 6 Eylül 2005'te meydana gelen ve 14 kişinin yanarak hayatını kaybettiği otobüs kazasıyla ilgili olarak tutuklu bulunan sürücü Cemil Coşkun ve muavin olan oğlu Ali Coşkun'un yargılanmasına başlandı.
7 Aralık 2005 Çarşamba 20:57

13 KİŞİ DİRİ DİRİ YANDI

TÜM FOTOĞRAF İÇİN TIKLAYIN.TEM Otoyolu Sakarya-Düzce il sınırı Gümüşova Mevkii'nde meydana gelen trafik kazasında 13 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Cemil Coşkun (51) yönetimindeki Huzur firmasına ait 34 TZ.
6 Eylül 2005 Salı 22:15

Öcalan kararı öncesinde gizli görüşme

AİHM'in Abdullah Öcalan kararını açıklamasına az bir zaman kala Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin AİHM'deki yargıcı Rıza Türmen ile Ankara'da gizlice görüştü.
16 Nisan 2005 Cumartesi 18:17

İyi tatiller sayın Çiçek

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, 15 askerimin şehit olduğu haberinin milletçe herkesin yürekten yaralandığını belirterek,
30 Kasım -0001 Pazartesi 00:00

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free