hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Tramvay projesi için ihale ertelendi Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ farkındalığı Şehrimizde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek

camii haberleri

Yazlık Caddesi’nde duble yol çalışmaları başladı

Yazlık Caddesi’ni bölünmüş yol haline taşıyacak projede çalışmaların başladığını açıklayan Başkan Ekrem Yüce, “Projemizin 2. etabını kapsayan Çark Caddesi Kavşağı ile Şeker Camii arasını da duble hale taşıyacağız.
18 Mart 2020 Çarşamba 22:52

SAÜ, Türkiye'deki ve Dünyadaki Camileri Hat Sanatı ile Süsleyecek

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğretim üyesi Öğr. Gör. Orhan Altuğ ve öğrencileri tarafından, Sakarya Yazaroğlu Camii’nin duvarları hat sanatı ile süsleniyor.
6 Mart 2020 Cuma 21:34

Orhan Cami Meydanına Yeni Düzenleme

Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhan Camii Meydanında yeni bir düzenleme hayata geçirildi. Yeni düzenlemeyle meydandaki işletmelere belirli bir alan sınırı verilerek vatandaşlarımıza daha huzurlu, daha sakin bir yaşam ortamı sağlandı.
30 Temmuz 2019 Salı 00:43

533 yıllık iftar

Kaynarca İlçesindeki Tarihi Şeyh Muslihiddin Camiinde bu yıl da geleneksel iftar programı düzenlendi.
3 Haziran 2019 Pazartesi 02:01

Gültekin Uysal Kaynarca'da

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Kaynarca Merkez Camii Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.
8 Mart 2019 Cuma 23:56

Cevat Ayhan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Cevat Ayhan, Orhan Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna yüzlerce seveni tarafından uğurlandı.
10 Mayıs 2018 Perşembe 01:46

Şeyh Muslihiddin Sohbetlerinde 4. Program Yapıldı

Kaynarca İlçesi’ndeki Tarihi Şeyh Muslihiddin Camiinde her ay düzenlenen sohbet programları yeni yılla birlikte devam ediyor.
4 Ocak 2018 Perşembe 18:45

Şeyh Muslihiddin Sohbetlerinde Manavlar Anlatıldı

Kaynarca İlçesi’ndeki Tarihi Şeyh Muslihiddin Camiinde her ay düzenlenen sohbetlerin üçüncüsünde ilimizin yerleşik halkı olan Manavların bölgemize nasıl ve ne zaman yerleştiği konusu belgelerle anlatıldı.
15 Aralık 2017 Cuma 21:16

Büyükşehir’den Sakarya Caddesi için uyarı

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Yenicamii ile Patates Hali arasında bulunan Sakarya Caddesi’nde cadde yenileme çalışmaları yapılacaktır.
15 Eylül 2017 Cuma 04:07

Cenazede İdam Sloganları yeri göğü inletti.

Kaynarca ilçesi Birlik Mahallesi'nde 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun (20) ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun'ın hunharca öldürülmesinin ardından Orhan Camii'nde kılınan Cenaze Namazının ardından Toprağa verilmek üzere Suriye'ye gönderildi.
8 Temmuz 2017 Cumartesi 22:26

Kardeşlik sofraları Kocaali’de kuruldu

Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ programlarının 3’üncüsü Kocaali’de gerçekleştirildi. Merkez Camii Önünde binlerce ilçe sakini aynı sofralarda buluştu; Ramazan’ın manevi coşkusunu birlikte yaşadı.
2 Haziran 2017 Cuma 23:58

Büyükşehir o arteri yeniliyor

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kuzey Terminal ile Valide Camii Kavşağı arasında cadde yenileme çalışmaları gerçekleştirilecektir. 29 Mayıs Pazartesi günü arter trafiğe kapatılacaktır. Ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanacaktır” ifadelerine yer verildi.
29 Mayıs 2017 Pazartesi 03:22

Vatandaştan Zincirli Çözüm

Taraklı İlçesi Ulucamii Mahallesi Santral sokakta evinin yanındaki tescilli virane evin tehlike arz eden bacasını zincirle bağlayarak çözüm bulan 80 yaşındaki Ali Hen Büyükşehir Belediyesi’n den yardım istedi.
20 Şubat 2017 Pazartesi 21:38

Prof. Dr. Mehmet Rahmi Bilge Vefat Etti

Mehmet Rahmi Bilge’nin cenazesi 3 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.
4 Kasım 2016 Cuma 22:39

Vali Coş ile Orhan Cami Meydanı’nda hasbihâl

Zaman zaman Orhan Camii’ne gelen ve vatandaşlarla buluşarak, sohbet eden Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş; önceki akşam’da Yetimoğlu Çay Evi’nin konuğu oldu.
30 Haziran 2016 Perşembe 01:04

Vali Coş, Orhan Cami Meydanı’nda

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş; önceki akşam Orhangazi Camii’nde kıldığı Teravih Namazı’nın ardından Orhan Cami Meydanı’nda çay içerek vatandaşlarla sohbet etti.
16 Haziran 2016 Perşembe 23:00

Kocaali’de Kardeşlik Sofraları Kuruldu

Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ programlarının 2’incisi Kocaali’de gerçekleştirildi. Merkez Camii Önünde binlerce ilçe sakini aynı sofralarda buluştu; Ramazan’ın manevi coşkusunu birlikte yaşadı.
10 Haziran 2016 Cuma 23:00

Orhan Cami Meydanı her akşam dolup taşıyor

Tarihi Orhan Gazi Camii avlusu, Ramazan öncesi olduğu gibi Ramazan’da da her akşam Sahur’a kadar dolup taşıyor.
8 Haziran 2016 Çarşamba 21:13

SESOB’dan mevlit

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri kapsamında Orhan Camii’nde Cuma namazı öncesinde ebediyete intikal eden esnaf ve sanatkarlar için mevlit okuttu.
28 Mayıs 2016 Cumartesi 01:23

İslam Düşüncesinde Ayrılıklar

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Vakfı tarafından düzenlenen ‘Din İlimlerine Giriş Seminerlerinde bu hafta “İslam Düşüncesinde Ayrılıklar Şiilik, Sünnilik, Alevilik” konusu ele alındı. SAÜ Camii Külliyesi’nde düzenlenen seminere, SAÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Arş. Gör. Habip Kartaloğlu konuşmacı olarak katıldı.
5 Mayıs 2016 Perşembe 20:15

ŞEHİT ÖZEL HAREKATÇI YILMAZ’DAN DUYGULANDIRAN SORULAR

Sakarya'nın Akyazı ilçesi Gazi Süleyman Paşa Camii’nin emekli imamı ve Kıraat Eğitim Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Harputoğlu, geçtiğimiz hafta Cizre’de şehit olan Özel Harekatçı Kemal Yılmaz’la şehit olmadan 5 gün önce yaptığı telefon konuşmasını anlattı.
18 Şubat 2016 Perşembe 23:38

MAHMUDİYE HASAN FEHMİ PAŞA CAMİİ RESTORASYONU TAMAMLANDI

Mahmudiye Hasan Fehmi Paşa Camii Sapanca Belediyesi ekiplerince restore edildi.
8 Şubat 2016 Pazartesi 22:40

GÖRME ENGELLİLER KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE ANLAMLI ZİYARET

Sakarya’nın Erenler ilçesinde bulunan Pirahmetler Kur’an Kursu öğrencileri, Serdivan 32 Evler Hacı Bayram Camii Kur’an Kursu’nu ziyaret etti.
17 Ocak 2016 Pazar 17:27

SAPANCA BELEDİYESİ CAMİLERİ YENİLİYOR

Mehmet Efendi Camii avlusu Sapanca Belediyesi ekipleri tarafından düzenleme yapıldı.
3 Aralık 2015 Perşembe 20:28

Başkan Alemdar Aşure Dağıtım Etkinliğine Katıldı

Serdivan Sapak Camii’nde Cuma Namazı sonrası Sakarya Rumeli ve Balkan Göçmenleri Derneği tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katılan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hem ikram edilen aşureden tattı hem de programa katılan vatandaşlarla sohbet etti.
7 Kasım 2015 Cumartesi 19:31

Akyazı Belediyesi Aşure Dağıttı

Akyazı Belediyesi geleneksel aşure dağıtımı bu yıl Gazi Süleyman Paşa Camii avlusunda gerçekleşti.
22 Ekim 2015 Perşembe 18:58

KIBLESİ YANLIŞ OLDUĞU ANLAŞILAN CAMİ 61 YIL SONRA YIKILDI

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kıblesinin yanlış olduğu ortaya çıkan 1954 yılında inşa edilen Kubbeli Yeni Camii'nde yıkım çalışmaları başlatıldı.
8 Ekim 2015 Perşembe 21:11

UGANDA’DA 'SAKARYA ORHAN CAMİ' HİZMETE AÇILDI

Gönüleli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin girişimleri ve Sakaryalı hayırseverlerin destekleri ile Uganda’da hayata geçirilen ‘Sakarya Orhan Camii’ ibadete açıldı
9 Temmuz 2015 Perşembe 22:15

Uganda'da İnşa Edilen ‘Sakarya Orhan Camii' İbadete Açıldı

Sakaryalı hayırseverlerin yardımı ile Uganda’da inşa edilen ‘Sakarya Orhan Camii’ ibadete açıldı.
7 Temmuz 2015 Salı 21:58

Camilerde Kandil Coşkusu

İslam dininde kutsal gecelerden biri olarak kabul edilen, Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesi münasebetiyle Yunuspaşa camiinde mevlit okundu ve dualar edildi.
1 Haziran 2015 Pazartesi 23:00

Sabah Namazında Çorba İkramı Yoğun İlgi Gördü

Akyazı Ömercikler Camii Derneği önderliğinde ilçede gerçekleştirilen Pazar günleri “Sabah Namazında buluşalım Çorbanız bizden” etkinliği büyük ilgi gördü.
9 Mart 2015 Pazartesi 22:12

Sakarya Üniversitesi'nden Türkiye'de Bir İlk Daha

Türkiye’nin ilk kampüs Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Sakarya Üniversitesi’nde açıldı. Kampüs Camii avlusunda açılışı yapılan Sakarya İl Müftülüğüne bağlı büro, üniversite öğrencilerine hizmet verecek.
28 Şubat 2015 Cumartesi 00:50

O hep Güler Yüzlü idi

Güleryüz Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Bedir, Orhan Camii’nde İkindi Namazına müteakiben kılınan Cenaze Namazı sonrası Emirdağ Aile mezarlığına defn edildi
7 Ocak 2015 Çarşamba 18:18

Elmas Elektrik Odası’nın “mescid” olarak kullanımına böyle yanıt verdi;

“Durumu acil olanlar içindi, camii 24 saat açık”
25 Aralık 2014 Perşembe 02:46

Müftü Serenli'den İnci'ye Ziyaret

Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, annelerini kaybeden Şerefiye, Kavaklı ve Hendek Yeşiller Camii imamlarını acı günlerinde yalnız bırakmadı. Serenli cenaze sonrası da Başkan İnci’yi ziyaret etti.
23 Aralık 2014 Salı 21:00

Aliağa Belediyesi Güzelhisar Aliağa Camii İçin İhaleye Çıkıyor

Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Güzelhisar Mahallesi?nde bulunan Aliağa Camii?nin restorasyonu için ihaleye çıkıyor. Güzelhisar Mahallesi Aliağa Cami?nin röleve, restorasyon, restitüsyon, inşaat, mekanik, elektrik, peyzaj projelerinin
13 Kasım 2014 Perşembe 07:30

Eşcinsellerin cami ziyareti talebi

Berlin Şehitlik Cami Derneği Başkanı Çetin, ‘’Biz eşcinsel grubu camiye davet etmedik’’
13 Kasım 2014 Perşembe 05:30

Hayırsever Vatandaş Caminin Çalınan Abdesthane Musluklarını Yeniden Taktırıldı

Bilecik?te hayırsever bir vatandaş, geçtiğimiz günlerde çalınan Ertuğrul Gazi Camii?nin abdesthane bölümündeki muslukları yeniden taktırdı.Kimliği belirsiz kişi veya kişiler, Gazipaşa mahallesi Hamam sokakta yer alan Ertuğrul Gazi Camii?
12 Kasım 2014 Çarşamba 18:10

Palandöken?de Sonbahar Temizliği Sürüyor

Palandöken Belediyesi?nin ilçe merkezinde başlattığı sonbahar temizliği aralıksız devam ediyor.Başta atıl durumda bulunan arsalar olmak üzere, cadde, mahalle, sokak, camii, okul, apartman ve sitelerin önü büyük bir titizlikle temizlenere
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:24

Mustafa Gezeroğlu Toprağa Verildi

Aydın?ın Efeler ilçesinde dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ve 1999-2004 yılları arasında ANAP?tan Aydın Belediye Meclis üyeliği yapan Mustafa Gezeroğlu defnedildi.Öğle namazına müteakip Bey Camii?de kılınan cenaze namazına
11 Kasım 2014 Salı 05:12

Başkan Şahiner?e Teşekkür Zilareti

Çorum?un Sungurlu ilçesi Müftüsü İdris Özarslan, Sungurlu vaizi Ramazan Şen ile birlikte Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner?i makamında ziyaret ederek, Altınoğlu ve Murat Camii?nin tuvaletlerinin bakım ve onarımını yaptıkları için te
8 Kasım 2014 Cumartesi 21:44

Hacılar Belediyesi 3 Bin Kişiye Aşure İkram Etti

Hacılar Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.Hacılar Camii Kebir önünde cuma namazı çıkışında Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Belediye Meclis Üyeleri ve Akparti İlçe Başkanlığı ve Kadın Kolları
8 Kasım 2014 Cumartesi 21:16

Bilecik Alperen Ocakları Şehitler ve Muhsin Yazıcıoğlu İçin Mevlid-i Şerif Okutacak

Bilecik Alperen Ocakları, şehitler ve merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu için Mevlid-i Şerif okutacak.9 Kasım Pazar günün saat 17.00?da Bilecik merkez Şerifpaşa Camii?nde Bilecik Alperen Ocakları, şehitler ve merhum liderleri Muhsin Yazı
8 Kasım 2014 Cumartesi 03:48

Büyükşehir Esenlik Şirketinden 20 Bin Aşure İkramı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından Cuma Namazı sonrasında 20 bin kişiye Aşure ikramı yapıldı.Esenlik Şirketi tarafından yeni Camii karşısındaki market şubesinin önünde davetlilerinde katılımı ile aşure ikramı gerçek
8 Kasım 2014 Cumartesi 01:16

Balıkesir?de İsrail Protestosu

Balıkesir?de cuma namazı sonrası İsrail?in Mescd-i Aksa?ya yaptığı saldırı ve zulüm protesto edildi.Zağnos Paşa Camii?nde cuma namazı sonrası yapılan gösteride konuşan Balıkesir İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Yönet
8 Kasım 2014 Cumartesi 00:24

Bursada Ahmet Davutoğlu izdihamı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa gezisine Ulu Camii’nde cuma namazı kılarak başladı.
7 Kasım 2014 Cuma 21:42

Hendek Belediyesi Tarafından 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

Hendek Belediyesi tarafından Salı günü öğle namazı sonrasında Hendek Merkez Büyük Camii, Yeni Camii, Pazaryeri ve Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde kurulan stantta aşure dağıtıldı. İnci "Güzellikler paylaştıkça millet adına kardeşliği oluşturuyor” dedi.
5 Kasım 2014 Çarşamba 23:08

65 Yıllık Camiye Restorasyon

1949 yılında yapılan Çaltıcak Mahallesi Camii köy muhtarı Musa Boyacıoğlu ve köy halkının girişimleriyle başta aşağı yenilendi. Yenilenen cami törenle hizmete açıldı.
21 Eylül 2014 Pazar 02:49

Serdivan’dan Filistin’e Destek

Filistin’de hayatını kaybeden Müslümanlar için İHH Sakarya Temsilciği tarafından Serdivan Sapak Camii ve Serdivan Belediyesi önünde program düzenlendi.
27 Temmuz 2014 Pazar 23:54

Büyükşehir Bayram Mesaisine Hazır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde bayram hazırlıkları tamamlandı. Nöbetçi birimleriyle hizmete devam edecek olan Büyükşehir, mezarlık ziyaretleri için 30 camii önünden ücretsiz otobüs kaldıracak.
27 Temmuz 2014 Pazar 23:50

Serdivanlılar Sapak Camii Derneği’nin İftarında Buluştu

Serdivan Sapak Camii Dernek yönetiminin cami avlusunda verdiği iftara bölge esnafının yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 21:37

İmam Mustafa Aydın “orucu Ayakta Tutan Helal Kazançtır”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Söyleşileri’nde konuşan Orhan Camii İmam Hatibi Mustafa Aydın, Ramazan ayının tüm insanlığın helal kazanç dersi olduğunu ifade etti.
3 Temmuz 2014 Perşembe 22:55

SERDİVAN’DAKİ YOL DÜZENLEME VE KAVŞAK ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Serdivan Belediyesi ile Sapak Camii arasında gerçekleştirilen altyapı, dönel kavşak ve yol düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
24 Haziran 2014 Salı 03:24

SERDİVAN’A YENİ DÖNEL KAVŞAK

Serdivan Belediyesi ile Sapak Camii arasında devam eden çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2. Cadde üzerinde 2 bin metrelik yağmursuyu hattı oluşturulacağını ifade etti.
6 Haziran 2014 Cuma 02:24

KONTROLLÜ DÖNEL KAVŞAK GELİYOR

Serdivan Sapak Camii kavşağında yeni bir çalışmanın başladığını açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Bölgeye kontrollü dönel kavşak inşa ediyoruz.
16 Mayıs 2014 Cuma 02:37

KAYNARCA’DA HUTBE OKUMA YARIŞMASI

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonu ile il genelindeki imam hatip liseleri arasında düzenlenen hutbe okuma yarışması Kaynarca Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlüğünün ev sahipliğinde Kaynarca Merkez Camii’nde gerçekleştirildi.
14 Mayıs 2014 Çarşamba 04:45

ORHAN CAMİİ’NDE MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Adapazarı Orhan Camii’nde Kur’an Tilaveti gerçekleşti.
19 Nisan 2014 Cumartesi 22:55

İŞ ADAMLARINDAN KUTLU DOĞUM PİLAVI

Adapazarı’nda bir grup esnaf ve iş adamı tarafından, Cuma namazı çıkışında Orhan Camii önünde vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu.
19 Nisan 2014 Cumartesi 01:52

Her sabah bayram sabahı gibi

Sabah Namazı Gönüllüleri olarak, bundan 2 ay önce Sapanca'da başlatılan “Sabah Namazı Farkındalığı” Sakarya'da 50’inci cami olarak, Camili2’deki İmamı Azam Camii’ni seçti.
27 Mart 2014 Perşembe 03:35

CAMİ, DERNEK TARAFINDAN SATILIĞA ÇIKARTILDI

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde inşaatına başlanan ancak yeterli yardımı alamayan Serdivan Buhara Camii, Buhara İlim ve Hizmet Derneği tarafından satılığa çıkartıldı.
6 Mart 2014 Perşembe 19:56

ŞEYH EDEBALİ CAMİİ İNŞAATI DURDU

Adapazarı Camili Mahallesinde bulunan ve temeli Aralık 2012’de atılan Şeyh Edebali Camii Kur’an Eğitim Merkezi Sosyal Tesisleri inşaatı durdu.
28 Şubat 2014 Cuma 21:43

TBMM BAŞKAN BAŞMÜŞAVİRİ ÖZTAŞ’IN ANNE ACISI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Başmüşaviri Cemal Öztaş’ın annesi Kadire Öztaş (80) hayatını kaybetti. Kadire Öztaş’ın cenazesi Adapazarı Aziziye Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
4 Şubat 2014 Salı 21:05

GÖLHAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Doğru Yol Partisi (DYP)kurucularından olan Mehmet Gölhan bugün Cuma namazını Mütakiben Ankara Kocatepe Camiinden son yolculuğuna uğurlandı.
6 Aralık 2013 Cuma 22:16

Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli Endüstri Mühendisi Tamer Saraylı, yakalandığı amansız hastalıktan kurtarılamadı. Saraylı, bugün Orhan Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Emirdağ Mezarlığında toprağa verildi.
20 Kasım 2013 Çarşamba 18:32

KIRŞEHİR VALİSİ ÖZDEMİR ÇAKACAK'IN ACI GÜNÜ

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak'ın Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görürken hayatını kaybeden annesi Ayriş Çakacak (93), Adapazarı Salko Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
15 Kasım 2013 Cuma 00:34

AYAĞI TAKILIP DÜŞTÜ HASTANELİK OLDU

Adapazarı Orhan Camii meydanında yürürken dengesini kaybederek düşen genç kadın yaralandı.
11 Kasım 2013 Pazartesi 23:29

ANNESİNİN YARALANDIĞINI GÖREN KIZ ŞOKA GİRDİ

Adapazarı Ağa Camii önünde meydana gelen trafik kazasında, karşıdan karşıya geçmek isteyen anne ile kızına araba çarptı. Kazada, annesinin yaralandığını gören küçük kız şoka girdi.
6 Kasım 2013 Çarşamba 02:00

BAYRAM NAMAZINDA CAMİLER DOLDU

Kurban Bayramı’nın ilk günü Sakarya’da vatandaşlar bayram namazı için camilere akın ederken Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş bayram namazını Orhan Camii’nde kıldı.
15 Ekim 2013 Salı 23:01

SUALAMA KANALININ YENİDEN AÇILMASINI İSTİYORLAR

Taraklı İlçesinde Ulucamii Mahallesi Çay Deresi mevkiindeki bahçe sahipleri bozulan sulama kanallarının yeniden yapılmasını istiyorlar
19 Eylül 2013 Perşembe 20:38

MERAL AKŞENER, SEVİNÇ ÖZGİRGİN’İN CENAZESİNE KATILDI

Emekli öğretmen Sevinç Özgirgin İhsaniye Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin arasında son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine TBMM Başkanvekili Meral Akşener de katıldı.
12 Eylül 2013 Perşembe 06:00

HACI ADAYLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

Sakarya Müftülüğü’nün 2013 yılı Hac farizasını yerine getirecek olan hacı adaylarına yönelik düzenlemiş olduğu Hac Eğitim Seminerlerinin ilki Adapazarı İhsaniye Camii’nde gerçekleştirildi.
12 Eylül 2013 Perşembe 05:54

Cenazeler Yürekleri Parçaladı

Söğütlü’de meydana gelen feci trafik kazasında hayatlarını kaybeden Zeynep Küçük (23) ve Tuğba İlhan Küçük'ün (25) cenaze namazını, 30 yıldır Söğütlü Kubbeli Camii'nde imamlık yapan babaları Hasan Küçük kıldırdı.
5 Eylül 2013 Perşembe 22:08

EMEKLİ EMNİYET MÜDÜRÜ ASIM SARI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Ankara’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Sakaryalı emekli Emniyet Müdürü Asım Sarı’nın cenazesi Adapazarı Orhan Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından, Yeni Emirdağ Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına defnedildi
31 Ağustos 2013 Cumartesi 03:44

Sakarya'da Camiler Doldu Taştı

Sakarya'da Ramazan Bayramı sebebiyle vatandaşlar camilere akın etti. Sakarya Valisi Mustafa Büyük'te Bayram Namazını Orhan Camii'de kıldı.
8 Ağustos 2013 Perşembe 20:22

Cengiz Büyü, çok sayida seveninin katilimiyla son yolculuguna ugurlandi

Sakarya’nin taninmis esnaflarindan Cengiz Büyü (56); geçirdigi kalp krizi sonucu, kaldirildigi hastanede vefat etti. Cengiz Büyü, çok sayida seveninin katilimiyla Hasircilar Camii’nde kilinan Cuma Namazi’na müteakiben kilinan Cenaze Namazi’nin ardindan Emirdag aile mezarligina defn edildi.
26 Temmuz 2013 Cuma 18:06

Kur'an-I Kerimi Güzel Okuma Finali

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen 10'uncu Türkiye Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Final Yarışması, Sakarya'nın Adapazarı ilçesindeki tarihi Orhan Camiinde yapıldı.
22 Temmuz 2013 Pazartesi 03:10

Ramazan'ın İlk Cumasında Cemaat Camilere Sığmadı

Ramazan ayının ilk Cuma günü vatandaşlar camilere akın etti. Sakarya'nın en eski camisi olan tarihi Orhan Camiinde cemaat camiye sığmayınca sıcak havaya rağmen güneşin altında Ramazan ayının ilk Cuma namazını eda ettiler.
12 Temmuz 2013 Cuma 23:29

Mursi'ye Sakarya'dan Sadakat Desteği

Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu (SADAKAT) üyeleri, Cuma namazı çıkışında Adapazarı Orhan Camii'nde düzenledikleri basın açıklaması ile Mısır'da askeri darbe ile Devlet Başkanlığı'ndan indirilen Muhammed Mursi'ye destek verdi.
6 Temmuz 2013 Cumartesi 05:09

Şehitler İçin Mevlid-İ Şerif Okutuldu

Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92'inci yılı münasebetiyle Orhan Camiinde şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu.
22 Haziran 2013 Cumartesi 00:58

Genç Öğretmene Son Görev

Adapazarı Karaosman Ortaokulu Sosyal Bilimler Öğretmeni 37 yaşındaki Suat Taşkın dün gece geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti. Merkez Fatih Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Emirsultan Aile Kabristanlığında defnedilen genç öğretmeni son yolculuğunda eğitim camiası yalnız bırakmadı.
20 Haziran 2013 Perşembe 22:43

SAKARYA’DA EZAN SESLERİ ARTIK DAHA GÜZEL

Sakarya Müftülüğü tarafından düzenlenen İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlara yönelik Ezan-ı Güzel Okuma Kursu "Camii ve Tasavvuf Musikisi" Final Programı ve Belge Töreni, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
5 Haziran 2013 Çarşamba 19:42

ÜNLÜ HATTAT VE NAKKAŞ HENDEK’TE

Ünlü Hattat Hüseyin Kutlu ve ünlü Nakkaş Semih İrteş Hendek’te Başkan İnci ile Hendek Rasimpaşa Camii’nin iç mimarisini konuştular.
26 Mayıs 2013 Pazar 20:52

İmam Hatip Liseleri Arası Hutbe Okuma Yarışması yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl tüm iller kapsamında yapılması planlanan İmam Hatip Liseleri Arası Hutbe Okuma Yarışması’nın Sakarya İli yarışması İhsaniye Camiinde yapıldı.
8 Mayıs 2013 Çarşamba 00:54

AGD AYASOFYA’NIN YENİDEN CAMİ OLMASI İÇİN İMZA TOPLUYOR

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Ayasofya Müzesinin tekrar camii olarak ibadete açılması için başlatılan 10 milyon imza kampanyasının Sakarya startını Cuma Namazı sonrası Orhan Camiinde başlatılan imza kampanyası ile verdi.
27 Nisan 2013 Cumartesi 03:07

ŞEHİT TUNCAY ÖZDEMİR’E MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

Şehit Piy. Kom. Cvş. Tuncay Özdemir’in şehit oluşunun 5’nci senesinde Sakarya’nın Karapürçek ilçesi Merkez Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.
24 Nisan 2013 Çarşamba 22:22

ŞEHİT DİKTAŞ İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Kuzey Irak'a yapılan Çelik 1 operasyonunda 7 Nisan 1995 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit düşen J. Kom. Er Murat Fatih Diktaş'ın sene-i devriyesi nedeniyle ailesi tarafından Sakarya’nın Erenler ilçesinde bulunan Gıyasettin Benli Camiinde Mevlid-i şerif okutuldu.
11 Nisan 2013 Perşembe 21:17

ŞEHİT POLİSLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTULDU

Türk Polis Teşkilatının 168’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından Adapazarı Orhan Camiinde Mevlid-i şerif okutuldu.
10 Nisan 2013 Çarşamba 02:09

SAKARYA'DA EZAN SESİ DAHA GÜZEL BİR ŞEKİLDE YANKILANACAK

Sakarya Müftülüğü tarafından düzenlenen İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlara yönelik Ezan-ı Güzel Okuma ve Bayan Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik Hizmetiçi Eğitim Kursu “Camii ve Tasavvuf Musikisi” Final Programı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
9 Nisan 2013 Salı 02:39

CUMA NAMAZINDA TOPLANAN PARALARI ÇALDILAR

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Çamlıca beldesinde bulunan Yeşiller Camii’nde cuma namazı sırasında toplanan yardım paraları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı.
24 Şubat 2013 Pazar 18:57

56 YAŞINDA HAFIZ OLDU

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Hafızlığın Yaşı Yoktur” isimli konferansa Orhan Camii İmam Hatibi Mustafa Aydın konuşmacı olarak katıldı.
15 Şubat 2013 Cuma 17:07

TRAFİK DAHA DA RAHATLAYACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Eski Reji Sokağı’nın Karaağaç Bulvarı ile kesiştiği, Ağa Camii’nin karşısındaki iki katlı binanın yıkımını tamamladı.
6 Şubat 2013 Çarşamba 17:55

GİYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Sakarya Orhan Camii’nde Cuma namazından sonra Suriye’de katledilenler için gıyabında cenaze namazı kılındı.
28 Aralık 2012 Cuma 19:02

AĞA CAMİİ MEYDAN ÇALIŞMASI ESNAFI SEVİNDİRDİ

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bulunan Tarihi Ağa Camii ve çevresinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan meydan çalışması çevre esnafı tarafından olumlu karşılanıyor.
18 Aralık 2012 Salı 21:52

ŞEYH EDEBALİ CAMİSİNİN TEMELİ ATILDI

Sakarya İl Müftülüğü tarafından yaptırımı gerçekleştirilen Şeyh Edebali Camii’nin temel atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti.
17 Aralık 2012 Pazartesi 01:29

10 Bin kişilik Caminin Temeli Atılıyor

Sakarya’nın Adapazarı İlçesindeki yeni yerleşim yeri olan Camili Mahallesi'nde Resmi Daireler Kampüsü’nün yanına inşa edilecek olan Şeyh Edebali Camii'nin temel atma töreni 16 Aralık Pazar günü saat 13.00’te gerçekleştirilecek.
14 Aralık 2012 Cuma 17:56

Enes Şentürk hayati tehlikeyi atlattı

8 Aralık Cumartesi günü Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki Tozlu Camii’nde klima tamiri yaptığı sırada çıkan alevler sonucu yaralanan Enes Şentürk isimli işçinin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.
11 Aralık 2012 Salı 22:37

Büyükşehir'den Aşure İkramı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Muharrem ayında geleneksel olarak düzenlenen aşure dağıtımı bu yıl da Cuma namazı sonrası AKM önü ve Orhan Camii Meydanı'nda gerçekleşti.
24 Kasım 2012 Cumartesi 04:05

İSRAİL SALDIRILARI, SAKARYA’DA PROTESTO EDİLDİ

İsrail askerlerinin Filistin topraklarında sürdürdüğü saldırılar devam ederken, yüzlerce Sakaryalı dün gece Adapazarı Orhan Camii bahçesinde protesto gösterisi düzenledi.
16 Kasım 2012 Cuma 16:08

MÜSLÜMANLARA HAKARET İÇEREN FİLME ÖFKE YAĞDI

Sakarya’nın Adapazarı İlçesi Orhan Camii meydanında toplanan yaklaşık 70 kişilik Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi üyeleri İsrail asıllı Amerkian Film Yapımcısı Nakoula Basseley Nakoula tarafından çekilen
14 Eylül 2012 Cuma 12:59

İLK HAC KAFİLESİ 26 EYLÜL’DE YOLA ÇIKACAK

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonu ile Sakarya’dan kutsal topraklara gidecek olan ilk hac kafilesi 26 Eylül Çarşamba Günü saat 13.00’te Mithatpaşa Ulu Camii’nde düzenlenecek törenle kutsal topraklara uğurlanacak.
13 Eylül 2012 Perşembe 17:14

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free