hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

bulgaristan haberleri

Büyükşehirli sporcu Milli Takımda

Büyükşehirli sporcu Melisa Yalçın 13-15 Eylül tarihleri arasında Bulgaristan’da gerçekleştirilecek 21. Balkan Taekwon-do Şampiyonasında Milli Takım adına yarışacak.
12 Eylül 2019 Perşembe 21:56

Balkan 2.si öğrenciye Durmuş’tan Kutlama

Serdivan Anadolu Lisesi öğrencisi Milli Kürekçi Enver Erman, Bulgaristan’da yapılan Balkan Kürek Şampiyonasında Yıldız Erkekler İki Çifte de Balkan 2.si olarak gümüş madalya kazandı
23 Ekim 2018 Salı 23:21

Bulgaristan heyeti yatırımları gezdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen hizmet tanıtım gezileri devam ediyor. Bulgaristan Peterberon Okulu öğretim ve hizmet görevlilerinden oluşan heyet, Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırımları yerinde inceleme fırsatı buldu.
3 Kasım 2017 Cuma 19:47

BAŞKAN YILMAZER, AVRUPA ŞAMPİYONU GÜREŞÇİYİ ÇİÇEKLE KARŞILADI

Bulgaristan'ın Ruscuk kentinde yapılan U23 Avrupa Şampiyonasında Grekoromen Stil 71 kiloda Avrupa Şampiyonluğunu kazanan Yunus Emre Başar’a Sapanca’da çiçek ve hediye takdim etti.
2 Nisan 2016 Cumartesi 20:31

Vali Coş Dünya Çocuklarıyla Bir Araya Geldi

‘‘Sakarya 11. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali’’ için ilimize gelen Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Endonezya, Gürcistan, Kırgızistan, Macaristan, Malezya, Romanya, Sırbistan, Tataristan, Ukrayna ve Türkiye Halk Oyunları ekiplerini ve beraberindeki Delegasyonu makamında kabul etti.
23 Nisan 2015 Perşembe 02:05

Ak Partili Sait?ten Balkanlar?da Soydaş Diplomasisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu?nun 5-6 Aralık tarihlerinde yapacağı Yunanistan ziyareti öncesinde AK Parti İzmir milletvekili ve Dışişleri komisyon üyesi Rifat Sait, bir dizi temaslarda bulunmak için gittiği Yunanistan ve Bulgaristan?da soydaşlarla
13 Kasım 2014 Perşembe 08:20

Bulgar göçmenler Bursada göçü tartıştı

Bulgaristan’dan zorunlu göçün 25. yılında Bursa Kültür Kaynakları Araştırma Kütüphanesi’nin ev sahipliğinde bir forum düzenledi.
11 Kasım 2014 Salı 02:22

Kapıkulede 12 kilometrelik kuyruk

Bulgaristanın Lesovo Gümrük Kapısında TIRların X-Ray taramasından geçirilmesi nedeniyle Kapıkulede 10 kilometrelik kuyruk oluştu.
7 Kasım 2014 Cuma 01:34

Bulgaristan Türkleri 5 Ekim’de Sandığa Gidiyo

Bulgaristan’da üyelerin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Partisi eski Milletvekili Ahmet Hüseyin, soydaşların sandık başına giderek oylarını kullanmalarını istedi.
25 Eylül 2014 Perşembe 04:26

YUNUS ÖZEL BULGARİSTAN'A GİDİYOR

İstanbul’da düzenlenen 32’nci Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası’nda büyüklerde 3’üncü olan Hendek Güreş İhtisas Kulübü sporcusu Yunus Özel, milli takım ile birlikte Bulgaristan’a gidiyor.
18 Şubat 2014 Salı 19:55

Zübeyde Hanım Ortaokulu İskoçya Yolcusu

2013-2015 tarihleri arasında kabul edilen Comenius Projesi, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Öğrencileri ve Öğretmenlerine Avrupa yolcusu olma fırsatını getirdi. Space Ted’s Adventures Around Europe adlı projede İskoçya koordinatörlüğünde Türkiye, İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya(2), Bulgaristan, Kıbrıs ve Yunanistan ülkeleri yer alıyor.
6 Ekim 2013 Pazar 03:34

PROJE FİNALİ DEFİLE İLE YAPILDI

Avrupa Birliği Eğitim Programları Merkezi Başkanlığı destekleri ile Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde Türkiye’den Karasu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Bucak Kız Teknik ve Meslek Lisesi, İtalya, Romanya ve Bulgaristan’ın proje ortağı olduğu ve 2011 yılında başlayan “Tekstilde Çok Kültürlü Yaklaşımlar" Projesinin finali defile ile yapıldı.
18 Mayıs 2013 Cumartesi 01:45

Uluslararası Bilgi Yarışması'nda 6 Madalya Kazandılar

Sakarya’da eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Özel Sakarya Fatih Koleji, 9. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nda 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Yarışma finaline, Rusya Federasyonu, Ukrayna, Türkiye ,Çek Cumhuriyeti ,Yunanistan,Bulgaristan,Almanya gibi sekiz ülkeden 10 bin öğrenci katıldı.
12 Mayıs 2013 Pazar 04:44

BULGARİSTAN DEVLET DEMİRYOLLARI TÜVASAŞ’TA

Adapazarı’nda faaliyette bulunan TÜVASAŞ’ın Bulgaristan Devlet Demiryolları (BDZ) için üretimini tamamladığı 30 adet yataklı vagonun işletmeye alınması öncesi durum değerlendirme toplantısı yapıldı.
21 Şubat 2013 Perşembe 22:39

Bulgaristan’dan misafirlerimiz geldi

Kardeşlik Projesi kapsamında komşu ülke Bulgaristan’ın Tırgovişte (Eski Cuma) kentinden ilimize gelen misafir öğrenciler Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ettiler.
22 Haziran 2012 Cuma 15:40

Türkiye ve Bulgaristan Ulaştırma Bakanları Geliyor

TÜVASAŞ tarafından üretilen lüks yataklı yolcu vagonların Bulgaristan Demiryollarına teslim töreni Ulaştırma, Denizcilikve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Bulgaristan Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı İvaylo Moskovski’nin katı
19 Haziran 2012 Salı 23:06

Bulgaristan gezisini tamamlayıp, yurda döndüler

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ve beraberindeki Teknik Heyet, ormanların nasıl işletildiği ve orman varlığının durumu konusunda incelemelerde bulundukları Bulgaristan gezisini tamamlayıp, yurda döndü.
6 Haziran 2012 Çarşamba 18:19

TÜRKYILMAZ TEKNİK BİR HEYETLE BULGARİSTAN’A GİTTİ

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü’nden teknik bir heyetle bir haftalık gezi için Bulgaristan’a gitti.
31 Mayıs 2012 Perşembe 19:42

İl Özel İdaresi’ni ziyaret ettiler

Sakarya 8. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali için Sakarya’ya gelen; Ukrayna, Gürcistan, Kırgızistan, Moldova, Arnavutluk, Kosova, Estonya, Makedonya, Romanya, Bosna, Bulgaristan ve ev sahibi Türkiye Halk Oyunları Ekipleri,
27 Nisan 2012 Cuma 00:13

İl Özel İdaresi’ne ziyaret

Sakarya 8. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali için Sakarya’ya gelen, Ukrayna, Gürcistan, Kırgızistan, Moldova, Arnavutluk, Kosova, Estonya, Makedonya, Romanya, Bosna, Bulgaristan ve ev sahibi Türkiye Halk Oyunları ekipleri,
20 Nisan 2012 Cuma 19:13

BAŞKAN DİŞLİ ADAPAZARI’NA DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte üç günlük resmî bir ziyaret için Bulgaristan’a giden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli Adapazarı’na döndü.
15 Temmuz 2011 Cuma 01:45

Dişli Bulgaristan'a gidiyor

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Cumhurbaşkanlığı heyeti ile bir dizi ziyarette bulunmak üzere Bulgaristan’a gidiyor.
10 Temmuz 2011 Pazar 22:20

Bulgaristan Göçmenlerine Hac Müjdesi

Sakarya Valiliği, Bulgaristan'dan göç eden çifte vatandaşlık hakkı olanların Bulgaristan üzerinden hacca gidebileceklerini bildirdi.
17 Şubat 2011 Perşembe 18:26

CHP lideri Kılıçdaroğlu Sakarya'da

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin yoksulluk sayısı Yunanistan'ın nüfusunu geçti. Bulgaristan'ın iki katı oldu. Yoksulluğun olduğu yerde barış olmaz" dedi
13 Ocak 2011 Perşembe 18:55

TÜVASAŞ'tan Bulgaristan'a 30 vagon

Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da düzenlenen imza töreninde Bulgaristan Demiryolları ile Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) arasında, toplam 32 milyon 205 Bin Euro değerinde 30 adet yataklı vagon üretimini kapsayan anlaşma için imzalar atıldı.
17 Aralık 2010 Cuma 23:35

TÜVASAŞ'A BULGARİSTAN'DAN MÜJDELİ HABER GELDİ

Bulgaristan Yüksek İdare Mahkemesi, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.'nin kazandığı (TÜVASAŞ) Bulgaristan Demiryolları'na yapılacak 30 adet yataklı yolcu vagonu ihalesinin iptal edilmeyeceğini açıkladı.
8 Ekim 2010 Cuma 20:15

Bulgar Göçmenleri sandık başında

1989 yılında zorunlu göç nedeniyle Bulgaristan'dan Sakarya'ya göç eden Türkler, çift vatandaşlık hakkı dolayısıyla Bulgaristan genel seçimleri için oy kullandı.
6 Temmuz 2009 Pazartesi 05:13

Bulgaristan ile görüşmeler başladı

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ) ile Bulgaristan demiryolları arasında görüşmeler hız kazandı.
29 Kasım 2007 Perşembe 16:10

Ticari ve Eğitim İşbirliği

Adapazarı Merkez Belediyesi ve Bulgaristan Şumen Belediyesi arasında imzalanan “kardeş şehir” protokolünün ardından iki şehir arasındaki ticari ve eğitim işbirliği çalışmaları başladı.
26 Şubat 2007 Pazartesi 07:03

AB'den Bulgaristan Türklerine Engel

Bulgaristan'daki Avrupa Parlamentosu milletvekilliği seçiminde, Türkiye'deki Bulgaristan vatandaşları oy kullanamayacak. Bulgaristan Parlamentosu, seçme hakkını sınırlayan yasa tasarısını kabul etti.
24 Şubat 2007 Cumartesi 03:38

Shoumen Kardeş Şehir Oldu

Bulgaristan’ın Shumen şehri belediye başkanı Vesellin Zlatev, kardeş şehir protokolünü imzalamak üzere Adapazarı’na gelerek Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yle değerlendirmelerde bulundu.
29 Kasım 2006 Çarşamba 18:11

Bulgaristan İçin Oy Kullandılar

Sakarya'da yaşayan çok sayıdaki Bulgaristan vatandaşı, Bulgaristan'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullandı.
22 Ekim 2006 Pazar 13:42

Teşekkürler Bulgaristan'a

Bulgaristan Parlamentosu, sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısını oy çokluğuyla reddetti.
11 Mayıs 2006 Perşembe 05:10

Ferizli'nin Çehresi Değişiyor

Sakarya'nın Ferizli İlçesi'nde, Göçmen Konutları'nın bulunduğu alanda çevre düzenlemesi çalışmaları yapılacak. Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, 1989 yılında Bulgaristan'dan zorunlu göçe tabii tutulan ...
27 Şubat 2006 Pazartesi 13:35

Başbakan'ın Mektupları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın karikatür krizi ile ilgili dünya liderlerine gönderdiği mektup Bulgaristan basınında yer aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan karikatür tartışmalarıyla tırmanan gerilimin sona
14 Şubat 2006 Salı 07:55

Bulgaristan Başkonsolosu İlimizde

Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin daveti üzerine şehrimize gelen Bulgaristan Başkonsolosu Rusko Georgiev, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi ve Bulgaristan
13 Şubat 2006 Pazartesi 15:23

İnternet'de Bilinen İlk Canlı İntihar

Amerikalı bir gencin, 'Metal Gear Solid' isimli video oyununun Bulgarca forum sitesinde yazışırken yüksek dozda ilaç alarak intihar ettiği bildirildi. Sitenin sahibi Bulgaristan'daki Max Effect şirketinden basına yapılan açıklamada,
18 Ocak 2006 Çarşamba 10:45

BULGAR MİLLETVEKİLİNDEN ZİYARET

Bulgaristan Milletvekili Ahmet Yüseyin, Sakarya Valisi Nuri Okutan'ı ziyaret etti. Okutan, göçmen vatandaşlara seslenerek, doğdukları memleketleri görmeleri ve vatandaşlık haklarını sonuna kadar kullanmaları tavsiyesinde bulundu.
9 Haziran 2005 Perşembe 07:12

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free