hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi

boyunca haberleri

Ramazanda Memur mesai saatleri

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 100. Maddesi gereğince, İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşları mesai saatleri Ramazan ayı boyunca aşağıdaki gibi düzenlenmiştir.
23 Nisan 2020 Perşembe 02:42

Büyükşehir Koronavirüse karşı Kriz Masası oluşturdu

Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele noktasında kriz masası kurduklarını açıklayan Başkan Yüce, “Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek.
23 Mart 2020 Pazartesi 00:02

Hemşehrilerimizin huzur ve mutluluğu temel hedefimiz

SASKİ bünyesinde görev yapan ve 2019 yılı boyunca çalışmalarıyla ön plana çıkan personellerle bir araya gelen Başkan Yüce,
17 Ocak 2020 Cuma 20:29

Kart54 2019 yılında 15 milyon kullanım sayısını geçti

Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakaryalılara hızlı, kolay ve güvenilir bir ulaşım imkânı sağlayan Kart54’ü 2019 yılında 47 bin 639 kişi daha alırken; kullanım sayısı ise yıl boyunca 15 milyonu aştı.
3 Ocak 2020 Cuma 19:28

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş:“Eğitim insan yetiştirme sanatıdır”

Sakarya Eğitim Akademisi’nin yıl boyunca düzenleyeceği söyleşi programlarının ilk konuğu İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş oldu. Durmuş, iki oturumda gerçekleşen ve ilimizdeki okul müdürlerinin katıldığı söyleşide eğitime dair önemli mesajlar verdi.
25 Eylül 2019 Çarşamba 22:20

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayram süresi boyunca nöbetçi birimleriyle hizmette olacak Başkan Yüce, “Belediyemiz, mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik olarak ücretsiz otobüs kaldıracak.
9 Ağustos 2019 Cuma 02:16

Büyükşehir Ramazan Bayramına hazır

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayram süresi boyunca nöbetçi birimleriyle hizmette olacak Büyükşehir, mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik olarak ücretsiz otobüs kaldıracak. Belediye otobüsleri bayram boyunca yüzde 50 indirimli tarifeyle hizmet sunacak. Parkomatlar ise ücretsiz olacak.
3 Haziran 2019 Pazartesi 02:05

Sakaryalı Müzisyenlerin TRT Başarısı

Sakaryalı müzisyenlerin oluşturduğu Tekin Müzik grubu, TRT Müzik ekranlarında 13 hafta boyunca Pazar akşamları yayınlanan “Ben Şarkı Söylersem” isimli yarışmada orkestra göreviyle büyük beğeni topladı
11 Nisan 2019 Perşembe 00:05

Osmanbey’de Tarihe Işık Tutan Sergi

Sınıf öğretmeni Osman ve Hülya Açıkgöz çiftinin 40 yıl boyunca özenle biriktirdiği eski eşyalardan oluşan sergi büyük ilgi görüyor.
19 Şubat 2019 Salı 03:35

AKYAZI SEVDİ BU İŞİ !

Türkiye Gençlik Vakfı Akyazı İlçe Temsilciliğinin organize ettiği Açık Hava Yazlık Sinema etkinliğinin ilki yoğun katılım ile gerçekleşti.Etkinlik Temmuz ayı boyunca her Cuma saat:21.00’da Sosyal Gelişim Merkezi bahçesinde devam edecek.
8 Temmuz 2018 Pazar 23:47

Engelsiz ürünler Kırkpınar Sanat Festivali’nde

Sapanca SGM Engelsiz Hobi Kursları’nın başarılı öğrencileri yıl boyunca ortaya çıkardıkları el emeği eserlerini Kırkpınar Sanat Festivali’nde satışa sundu.
6 Temmuz 2018 Cuma 03:14

Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesinde Toyota Seminerler Dizisi

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi dış paydaşlarından Toyota Bilgi Sistemleri tarafından gerçekleştirilen ve Bahar Dönemi boyunca devam eden “Toyota Seminerleri” dizisi, “Yeni Mezun Eğitimi” başlıklı son seminer ile tamamlandı.
5 Mayıs 2018 Cumartesi 05:54

Finallere çalışmanın adresi: Faik Baysal

Faik Baysal Kütüphanesi’nin final haftası boyunca gece 24.00’a kadar açık olacağını açıklayan Kültür Sanat Şube Müdürü Adem Turan, “25 Aralık Pazartesi ile 5 Ocak Cuma günleri arasında gece 24’e kadar hizmet sunacağız. Öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz” dedi.
25 Aralık 2017 Pazartesi 05:25

Milli Eğitimden Öğretmenler Günü Etkinliği

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Haftası boyunca çok sayıda etkinlik gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 16 ilçeden öğretmenleri temsilen bir grup öğretmenin katılımıyla kahvaltılı program düzenledi.
26 Kasım 2017 Pazar 22:03

ÖZKOÇ, BAKAN ÖZHASEKİ’YE SERT ÇIKTI

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Sakarya Depremi’ni anarak, “100 yıl boyunca bu depremlerin olduğunu bile bile bizler neden bunun önlemini alıp da rahat etmiyoruz ki” şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi.
7 Ekim 2017 Cumartesi 19:28

Mediko Sosyal Sanat Eserlerine Ev Sahipliği Yapacak

akarya Üniversitesi Mediko Sosyal Sağlık Merkezi bünyesinde oluşturulan Mediko Sanat Galerisi, tarih boyunca süregelen sanat ile tıp birlikteliğinin önemini vurgulamak amacıyla sanatseverlere Sakarya’da bir ilki gerçekleştirecek alternatif bir sanat mekânı sunmaya hazırlanıyor.
26 Eylül 2017 Salı 21:19

Kavaklar ve Turan Caddeleri için uyarı

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Adapazarı ilçesi Kavaklar Caddesi ve Turan Caddesi’nin belirli bölgelerinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştireceği, vatandaşların gün boyunca trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri, alternatif güzergahları kullanmaları ifade edildi.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 00:17

AK GençlikÇadırlar Kurarak 5 Gece Nöbet Tuttu

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Sakaryalı vatandaşlarla birlikte 6 gün boyunca nöbet tuttu. AK Gençler,Gar Meydanı’na çadırlar kurarak sabaha kadar meydanları boş bırakmadılar.
17 Temmuz 2017 Pazartesi 22:30

Büyükşehir’de bayram hazırlıkları tamam

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı’na hazır. Bayram süresince nöbetçi birimleriyle hizmette olacak Büyükşehir, mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik olarak ücretsiz otobüs kaldıracak. Belediye otobüsleri bayram boyunca yüzde 50 indirimli tarifeyle hizmet sunacak. Parkomatlar ise ücretsiz olacak.
23 Haziran 2017 Cuma 00:23

20 merkez 82 branşta sanat ve meslek eğitimi

SAMEK kursiyerleri tarafından eğitim dönemi boyunca hazırlanan el emeği eserlerin sergilendiği yılsonu sergisi Kent Park’ta yoğun bir katılımla açıldı.
27 Mayıs 2017 Cumartesi 02:21

Yıl Sonu Sergisinde Kargem’e Tam Not…

Karasu Belediyesi KARGEM 2016-2017 yılı boyunca kurslarda hazırlanan el emeği göznuru ürünlerin yer aldığı, el sanatları ve resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Karasu Kent meydanında hazırlanan serginin açılışına çok sayıda davetli katıldı.
27 Mayıs 2017 Cumartesi 02:02

Kantin İşletmeciliği Öğrencileri Yeteneklerini Sergilediler.

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Kantin İşletmeciliği Meslek dalında eğitim gören öğrenciler yıl boyunca elde ettikleri becerileri sergilediler.
22 Mayıs 2017 Pazartesi 23:34

Satranç ustaları bu turnuvada yarıştı

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi, satranç ve mangala turnuvasına ev sahipliği yaptı. Büyük heyecana sahne olan turnuva boyunca, renkli görüntüler de ortaya çıktı.
16 Mayıs 2017 Salı 22:16

Sapanca MYO Şampiyon Oldu

Sakarya Üniversitesi’nde iki boyunca devam eden 23 takımın mücadele ettiği SAÜ Ligleri Sona erdi.
4 Mayıs 2017 Perşembe 02:27

Adapazarı HEM’den Çini Sergisi

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi kurslarının yılsonu sergileri devam ediyor. Çini Kursu kursiyerlerinin yıl boyunca yaptığı birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergi AKM’de düzenlenen programla açıldı.
6 Nisan 2017 Perşembe 01:35

Sakarya’da geniş bir sporcu potansiyeli var

Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı, bir hafta boyunca Atletizm Milli Takımı Sırıkla Atlama Antrenörü Alexander Simakhin ile birlikte antrenman yapacak.
1 Aralık 2016 Perşembe 22:40

‘Paralel Yapı’ AKM’de Konuşuldu

Büyükşehir Belediyesi Ekim Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ‘Tarih Boyunca Mehdi-Mesih Hareketleri ve Paralel Yapı’ konulu panel AKM’de gerçekleştirildi.
26 Ekim 2016 Çarşamba 03:23

Karasu ‘da Cankurtaranlar Sezonu Kapattı.

Sonbaharın yavaş yavaş etkisini gösterdiği şu günlerde, Batı Karadeniz’de sahili bulunan Karasu ilçesinde görev yapanYaz boyunca 1747 kişiyi boğulmaktan kurtaran Sahil Cankurtaran timleri sezonu kapattı. Denize girecekler daha dikkatli olmalı.
18 Eylül 2016 Pazar 23:04

Sizde YÖÇEYDER ile yüzleri güldürün

Kısa adı YÖÇEYDER olan Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği; bu yılda vekâlet yoluyla kurban kesimi organizasyon kampanyasını başlattı. YÖÇEYDER; kestiği kurbanları, ilk gün itibariyle bayramda ve yıl boyunca tüm yetim ve ailelere ulaştırılacak.
24 Ağustos 2016 Çarşamba 02:49

Sakarya Milli Eğitim Beştepe’de Demokrasi Nöbetine destek verdi

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü düzenlediği bir organizasyonla Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesine giderek demokrasi nöbetine katıldı. 15 Otobüs ve 600 kişilik bir grupla Ankara’ya giden Sakaryalı eğitimciler gece boyunca Beştepe’de Demokrasi Nöbeti tuttu.
26 Temmuz 2016 Salı 02:32

3 Ay Süre ile OHAL ilan edildi

Türkiye'de 3 ay boyunca OHAL ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra MGK kararlarını açıkladı.
21 Temmuz 2016 Perşembe 04:23

Minik Çiftçiler İş Başında

Büyükşehir Macera Park’ta başlatılan ‘Benim Bahçem’ projesinde ekilen ürünler toplanmaya başlandı. Minik çiftçiler projeyle hayatları boyunca unutamayacakları bilgileri yerinde tecrübe etmiş oldu.
2 Temmuz 2016 Cumartesi 04:59

Onların Yüzü Daima Gülsün Diye

Sosyal Gelişim Merkezi Çocuk Kulüpleri tarafından hazırlanan yılsonu programında konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Çocuk Kulüpleri’nde bu yıl 5 binin üzerinde öğrencimiz eğitim gördü. Bütün bir yıl boyunca verdikleri desteklerden dolayı değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
29 Mayıs 2016 Pazar 23:40

Birbirinden İlginç Projeleri Sergilediler

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sakarya Meslek Yüksekokulu (MYO) Mekatronik Programı son sınıf öğrencileri dönem boyunca çalıştıkları projelerini sergilediler.
3 Mayıs 2016 Salı 18:53

SIRA GECESİNE ENGEL YOK

Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza attı; Engelli Hobi Kursları üyeleri için Sıra Gecesi düzenlendi. Gece boyunca Urfa Türkülerini seslendiren engelliler, çiğköfte yoğurdu, halay çekti. Kursiyerlerin performansları programın sonunda ayakta alkışlandı.
9 Mart 2016 Çarşamba 01:49

SAKARYA NEHRİ’NDE KAYIP OLARAK ARANAN GENÇ EVDE BULUNDU

Sakarya’da nehre düştüğü şüphesiyle itfaiye ve arama kurtarma ekiplerince yaklaşık 2 saat boyunca aranan bir kişi, arkadaşlarının yanından ayrılarak eve gittiği ortaya çıktı.
7 Mart 2016 Pazartesi 01:34

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ ALMANYA’DA BİR AY EĞİTİM GÖRDÜ

Hayat Boyu Beceri Eğitimi (HBBE) Öğretmen Hareketliliği Projesi kapsamında Almanya’ya giden 11 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenleri bir ay boyunca eğitim gördü.
16 Şubat 2016 Salı 17:50

SAKARYA’DA GÜNEŞ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ

Sakarya’da bir hafta boyunca devam eden zorlu kış şartlarının ardından bugün güneş yüzünü gösterdi. Güneşi gören vatandaşlar soluğu parklarda aldı.
27 Ocak 2016 Çarşamba 16:56

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI GÜN BOYUNCA SÜRDÜRDÜ

Adapazarı Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü mesaiye gece geç saatlerde başladı. Ekipler gün boyunca araç ve yaya güzergahlarında yol açma çalışması yaptı.
19 Ocak 2016 Salı 22:05

ADAPAZARI GÜNE SALEPLE BAŞLIYOR

Adapazarı Belediyesi belediye önünde kurduğu geçici stantla 2 ay boyunca sabahları salep dağıtacak. Geçen yıl başlatılan Sıcak Salep İkramı Açılışı, bu yıl Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın ve Başkan yardımcılarının katılımı ile yapıldı.
5 Ocak 2016 Salı 22:29

IRAK ÜNİVERSİTESİ’NDEN SAܒYE ZİYARET

Irak İnsani Gelişim Üniversitesi’nden bir heyet Sakarya Üniversitesi’ni ziyaret ederek, iki gün boyunca üniversite yetkilileri ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.
7 Aralık 2015 Pazartesi 17:30

MİNİK ELLERDEN BÜYÜK ESERLER

Bu yıl daha çok öğrencinin istifade etmesi için kontenjan ve derslik sayısını arttıran Serdivan Çocuk Akademisi, 12 haftalık eğitim boyunca; Sayısal Düşünceden, Zeka Oyunlarına, Görsel Sanatlardan, Adab-ı Muaşerete, İngilizceden, Musikiye kadar 10 farklı kulüpte öğrencileri misafir ediyor.
11 Kasım 2015 Çarşamba 17:15

Kaynarcalılar sele uyandı

Gece boyunca yağan yağmur Kaynarca'nın Kuzeyindeki mahallelerde sele neden oldu.
30 Eylül 2015 Çarşamba 20:10

ZABITA EKİPLERİNİN BAYRAM MESAİSİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri bayram boyunca cami önleri ve kalabalık alanlarda dilencilik yapan 20 kişiye işlem yaptı.
28 Eylül 2015 Pazartesi 19:31

Tam Burslu ve Sınavsız olarak Üniversiteye Girdiler

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden iki öğrenci, lise hayatları boyunca okulda kazandıkları performansları ve entelektüel donanımlarıyla, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine Tam Burslu ve Sınavsız olarak girme hakkı kazandılar.
6 Ağustos 2015 Perşembe 02:01

BAYRAM TATİLİNDE 52 KAZADA 28 KİŞİ YARALANDI

Sakarya’da, Ramazan bayramı boyunca 52 trafik kazası meydana gelirken, 28 kişi de yaralandı.
23 Temmuz 2015 Perşembe 03:42

BAYRAM TATİLİNDE 156 KİŞİ BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİRDİ

Karadeniz’in Karasu, Kocaali ve Kaynarca Sahillerinde Ramazan Bayramı tatili boyunca 156 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.
21 Temmuz 2015 Salı 03:23

Akyazı'da Zabıtadan Fırınlara Sıkı Denetim

Ramazan ayı boyunca denetim ve kontrollerini sıkı tutan Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde tüm ekmek fırınlarda hijyen, gramaj ve tarife kontrollerini aralıksız olarak devam ettiriyor.
26 Haziran 2015 Cuma 00:07

AKYAZI BELEDİYESİ ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Akyazı Belediyesi tarafından vatandaşlara 365 gün boyunca, günde 24 saat kesintisiz hizmet vermek üzere çalışacak olan çağrı merkezi hizmete başladı.
18 Haziran 2015 Perşembe 16:17

SERDİVAN’DA KAFELER RAMAZAN BOYUNCA GECE 03.00’A KADAR AÇIK

Serdivan Belediye Encümeni tarafından alınan kararla Ramazan ayı boyunca Serdivan ilçe sınırları içindeki tüm lokanta, kafe ve kahvehaneler sahura kadar vatandaşa hizmet verecek.
12 Haziran 2015 Cuma 01:24

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ SAKARYA’YA GELİYOR !

Seçim süreci boyunca en fazla miting yapan lider ünvanına sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli 20 Mayıs Çarşamba günü saat 15:00’de Kent Meydanı’nda Sakaryalılara seslenecek. MHP İl Başkanı M. Levent Bülbül, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Sakarya’ya gelmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.
17 Mayıs 2015 Pazar 22:21

Sevilen Op. Dr. İlsun Aka, hayalindeki kliniği açtı…

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dört yıl boyunca başarılı çalışmalara imza atarak, hastalarından tam not alan özellikle bayan hastaların şifa kaynağı olarak bilinen Sakarya’nın tek Bayan Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. İlsun Aka; Serdivan İlçesi’nde açtığı “Plastik Cerrahi Kliniği’ ile hasta kabul etmeye başladı.
16 Nisan 2015 Perşembe 22:47

MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir KUTLUATA’nın Basın Açıklaması

22 Temmuz 2007 tarihinden itibaren üstlendiğim ve 8 yıl boyunca onurla sürdürdüğüm Sakarya Milletvekilliği görevim 7 Haziran 2015 tarihinde sona ermektedir.
13 Nisan 2015 Pazartesi 22:14

Sakarya'da Hizmet İçi Eğitim Final Programı Ve Belge Töreni Gerçekleşti

Sakarya genelinde görev yapan din görevlilerinin bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur’an-ı Kerim-i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla, Sakarya’da 45 gün boyunca devam eden Sakarya Müftülüğü Kur’an-ı Kerim Hizmetiçi Eğitim Kursu Final Programı ve Belge Töreni, Akyazı Müderris Hacı Rızvan Efendi Kur’an Kursu’nda gerçekleştirildi.
1 Mart 2015 Pazar 19:05

Milletvekili Aday Adayı Levent Ulusoy Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Levent Ulusoy, medya mensuplarının katılımıyla düzenlediği aday tanıtım toplantısında; “Hayatım boyunca milletin adamı olmaya gayret ettim. Vekil olsak da olmasak da halkımızın içinde, partimizin yanında olacağız. Nihayetinde her şey yüce Rabbimizin takdir ve nasibindedir” dedi.
21 Şubat 2015 Cumartesi 22:32

Adapazarı Belediyesi Uyuşturucuya Savaş Açtı

Adapazarı Belediyesi’nin uyuşturucuyla mücadele amacıyla başlattığı tiyatro gösterimleri Orhangazi Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Tiyatro gösterimlerinin sezon boyunca devam edeceği belirtildi.
27 Ocak 2015 Salı 22:24

Adapazarı Belediyesi'nin Salep İkramı Başladı

Adapazarı Belediyesi, belediye önünde kurulan stantta bir ay boyunca soğuk havalarda salep ikramında bulunacak.
9 Ocak 2015 Cuma 18:51

Büyükşehir'den Duyarlılık Çağrısı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nce, havaların hızla soğuduğu kış ayları boyunca kimsesiz ve sokakta kalan vatandaşlar için başlattığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
5 Ocak 2015 Pazartesi 21:03

Eskişehir?de Kuşların Muhteşem Dansı

Eskişehir Taşbaşı mevkiinde sığırcık kuşlarının gökyüzünde yaptığı dans izleyenleri adeta büyüledi.Ahenkle dans eden kuşlar, dakikalar boyunca gökyüzünde salındı. Çok hızlı hareketleriyle farklı bir ritim oluşturan kuşlar, havada bir ora
12 Kasım 2014 Çarşamba 19:42

Adıyaman Üniversitesi?nden Öğrencilerine Çorba İkramı

Adıyaman Üniversitesi geçen yıl başlattığı geleneğini sürdürerek bu yıl da öğrencilerine çorba ikram ediyor.Adıyaman Üniversitesi A kapısı girişinde her sabah 07.30 ile 09.00 arasında yapılacak olan çorba ikramı güz yarıyılı boyunca deva
7 Kasım 2014 Cuma 02:12

Yeşilyurt Avm Mini Club?ta Kasım Ayı Mutfak Atölyesi

Yeşilyurt Alışveriş Merkezi(AVM) Mini Club etkinliğinde, Kasım ayı boyunca her cumartesi günü ?Mutfak Atölyesi? faaliyetleri gerçekleşecek.Kasım ayında Yeşilyurt AVM?ye gelen çocuklar her cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında Mu
6 Kasım 2014 Perşembe 23:52

Toçoğlu Yerel Yönetimlerde Kültür Ve Sanat Çalıştayına Katıldı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Yönetimlerde Kültür Sanat Çalıştayı’na katılan Başkan Toçoğlu, “Görev süremiz boyunca şehrimize kültür ve sanat alanında kalıcı eserler bırakma gayesinde olduk. Aynı disiplinle yolumuza devam edeceğiz” dedi.
17 Ekim 2014 Cuma 02:25

İşitme engellilerin eğitimleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Gelişim Merkezi’nde engelli vatandaşlara yönelik eğitimler yıl boyunca devam ediyor.
3 Eylül 2014 Çarşamba 21:08

Yaz Kurslarında Öğrenim Gören Öğrencilerden Muhteşem Sergi

Sosyal Gelişim Merkezi Çocuk Kulüpleri Yaz Kursları’nda eğitim alan yaklaşık 2 bin öğrenci, yılsonu etkinliği düzenledi. Dönem boyunca edindikleri becerileri sergileyen minikler, aileleri tarafından ayakta alkışlandı.
2 Eylül 2014 Salı 02:28

Sakarya Polisi 71 Kilogram Eroin Ele Geçirdi

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 1 yıl boyunca yürütülen operasyonda, 71 kilogram eroin ele geçirildi.
22 Ağustos 2014 Cuma 02:05

Hes Pazartesi Günü Bakıma Alınıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Nehri üzerinde inşa edilen ve işletmeye alındığı bir yıl boyunca 12 Milyon kilovat saat enerji üreten ADASU HES, 25 Ağustos Pazartesi günü bakıma alınacak.
22 Ağustos 2014 Cuma 01:57

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan Bayramı (Arapça: عيد الفطر Ayd-ül Fitr, Farsça: عید فطر) ya da halk ağızındaki adıyla Şeker Bayramı[1], İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dini bir bayram. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır.
28 Temmuz 2014 Pazartesi 00:39

Ahmet Özhan Sakaryalılarla Buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında usta sanatçı Ahmet Özhan, Açık Hava Sahnesi’nde vatandaşlarla buluştu. Bir saati aşkın süre boyunca sahnede kalan Özhan, en beğenilen Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği eserlerini Sakaryalılar için seslendirdi.
21 Temmuz 2014 Pazartesi 20:51

Mobil Sahne Yolculuğa Devam Ediyor

Ramazan ayı boyunca ilçeler arası yolculuğuna devam edecek Büyükşehir Belediyesi Mobil Etkinlik Sahnesi Söğütlü, Ferizli ve Taraklı’da yüzlerce vatandaşı buluşturdu.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 21:40

ARİFİYE’DE RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Arifiye Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca, her hafta Cumartesi günleri düzenlenecek olan Ramazan Etkinliklerinin ilki, 27 Haziran Cumartesi günü yapıldı.
30 Haziran 2014 Pazartesi 22:34

BULVAR’DA KÜLTÜR SANAT DOLU AKŞAMLAR BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 21. Kitap Fuarı, Bulvar’da Sakaryalılarla buluştu. Açılışa katılan Başkan Toçoğlu, Kültür Tanıtım Stantları ve Kitap Fuarı’nın Ramazan ayı boyunca vatandaşların hizmetinde olacağını belirtti.
29 Haziran 2014 Pazar 21:50

BÜYÜKŞEHİR’İN MOBİL SAHNESİ YOLCULUĞA BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mobil Etkinlik Sahnesi, Ramazan ayı boyunca devam edecek yolculuğuna Kocaali’den başladı. Mehteran ve sema gösterileri, tasavvuf müziği dinletileri ile vatandaşlar huzur dolu bir akşam geçirdi.
29 Haziran 2014 Pazar 21:49

BÜYÜKŞEHİR BİSİKLET TURLARI SONA ERDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Turları Sülüklü Göl Parkuru’nda gerçekleştirilen sürüş ile sona erdi. 8 hafta boyunca 350 bisiklet tutkunu şehrin güzelliklerine pedal çevirdi.
24 Haziran 2014 Salı 03:32

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ RAMAZAN'A HAZIR

Mahallemde İftar Var programı için hazırlıkların tamamlandığını belirten Davut Yüce, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca 16 ilçemizde iftar programları düzenleyeceğiz.
11 Haziran 2014 Çarşamba 04:39

Vali Mustafa Büyük’ten Veda Mesajı

Son Valiler Kararnamesi ile Adana Valiliğine atanan, 4 yıllık görevi boyunca tüm Sakaryalıların gönlünde taht kuran Vali Mustafa Büyük Veda Mesajı yayınladı.
6 Haziran 2014 Cuma 03:17

'KÜÇÜK ELLER DEKLANŞÖRDE' FOTOĞRAF SERGİSİ TÖRENLE AÇILDI

Hendek Atikehanım Ortaokulu Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin yıl boyunca çektikleri fotoğrafları sergilediler. 'Küçük Eller Deklanşörde' isimli 1. Fotoğrafçılık Sergisi Muammer Sencer Caddesi üzerinde düzenlenen törenle açıldı.
5 Haziran 2014 Perşembe 03:56

120 ESERİN BULUNDUĞU SERGİ BEĞENİ KAZANDI

Erenler İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin Görsel Sanatlar Öğretmeni Kerime Koyun'un öncülüğünde bir sene boyunca hazırladıkları çalışmalarının yer aldığı sergi kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla açıldı.
28 Mayıs 2014 Çarşamba 22:44

YAZ KAMPI BAŞVURULARI SONA ERDİ

12-15 yaş arası ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenecek Sakarya Büyükşehir Yaz Kampı için başvurular sona erdi. Bu yıl 4 farklı grupta gerçekleştirilecek etkinlikler boyunca öğrenciler, yoğun geçen eğitim öğretim döneminin stresini eğlenerek atacak, yaz tatilinde farklı deneyimleri birlikte yaşayacak.
24 Mayıs 2014 Cumartesi 02:12

ÜNİVERSİTELER SAKARYA FUARINDAN MEMNUN AYRILDI

Sakarya’da ilk kez düzenlenen “Educaturk Yüksek Öğretim Günleri” etkinliğine katılan 22 Üniversitenin yetkilileri, iki gün boyunca fuarda stantları ziyaret eden liseli öğrencilerin ilgisinden memnun kaldılar.
8 Mayıs 2014 Perşembe 04:06

Selahattin Aydın: "Çok Yalnız Kaldık"

24 Mayıs tarihinde yapılacak olan Sakaryaspor kongresi öncesinde basın toplantısı düzenleyen Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, sezon boyunca çok yalnız kaldıklarını ve şehirden gerekli desteği göremediklerini söyledi.
6 Mayıs 2014 Salı 19:55

SOSYAL YAŞAM VE HİJYEN EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Sosyal Yaşam Gereklilikleri ve Hijyen’ kursu başladı. 5 hafta sürecek eğitimler boyunca kursiyerlere, temel hijyen, mutfak ekonomisi, sosyal davranış kuralları, ev hijyeni, sağlıklı yaşam ve kilo yönetimi eğitimleri verilecek.
3 Mayıs 2014 Cumartesi 05:32

YAĞMURLU HAFTA GELİYOR

Meteroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre hafta boyunca Sakarya’da yağmurlu hava etkili olacak. Salı günü başlayan yağmur Cuma gününe kadar etkili olması bekleniyor.
29 Nisan 2014 Salı 21:30

TOÇOĞLU: “YILDA YÜZ BİN HASTAYI MUAYENE EDİYORUZ”

Sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı tebrik eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık hizmetleri konusunda önemli hizmetleri yıl boyunca sürdürüyoruz.
16 Mart 2014 Pazar 20:13

ERENLER’DE ÜNVER RÜZGARI

Erenler’i gün boyunca gezen, akşam iki eve konuk olan ve sonra Yenimahallede vatandaşlara seslenen MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, “Şehrin ulaşım, sağlık, eğitim, kültür, ekonomik, sanatsal, spor alanında durumu ortadayken, AKP’ye bunun hesabını soramayanlar var. Tek hesap soran MHP’dir. İşte bu yüzden biz geliyoruz” dedi.
15 Şubat 2014 Cumartesi 23:52

KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLARA TATİL BOYUNCA EĞİTİMLER VERİLDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından korunmaya ve bakıma muhtaç çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Evleri’nde misafir edilen minikler için yarıyıl tatili boyunca resim, satranç, ritim ve uygulamalı mutfak eğitimi verdi.
8 Şubat 2014 Cumartesi 23:44

GAGAVUZYALI MİLLİLER HENDEK’TE

Gagavuzya Komrat Spor Lisesi öğrencisi milli güreşçiler 15 gün boyunca Hendek’te kamp yapacaklar.
27 Ocak 2014 Pazartesi 22:00

SAĞLIK TESİSLERİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Sağlık Bakanlığının Kocaeli, Düzce, Bolu ve Sakarya ilinden sorumlu saha gözlemcisi Dr. Necdet Filiz Sakarya’daki sağlık hizmetlerini yerinde gözlemlemek amacıyla hafta boyunca Sakarya’daki sağlık tesislerinde incelemeler yaptı.
26 Aralık 2013 Perşembe 22:27

VALİ KIRAǒTAN VALİ BÜYÜK’E ZİYARET

1999-2004 yılları arasında 5 yıl boyunca Sakarya Valiliği görevinde bulunan Diyarbakır Valisi M. Cahit Kıraç Sakarya Valiliğini ziyaret etti.
28 Kasım 2013 Perşembe 22:04

Sağlık Çalışanına Tehdit Pahalıya Patladı

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktorlara tehdit ve hakaret eden A.Ö. isimli şahısa, bu hareketi pahalıya patladı. Hem mahkeme hem avukat masraflarını ödeyen A.Ö, 5 yıl boyunca denetim süresine tabi tutulacak.
27 Kasım 2013 Çarşamba 23:08

YARININ BÜYÜKLERİ GEZEREK ÖĞRENİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi hizmet tanıtım gezileri devam ediyor. Talat Tömekçe İlköğretim Okulu’nun misafir edildiği gezi boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin önemli yatırımları öğrencilere tanıtıldı.
17 Kasım 2013 Pazar 20:26

MİNİKLERİN SİNEMA KEYFİ DEVAM EDİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi öğrencileri sinema ile buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta boyunca düzenlenen gezilerde Fatmana Okutan Anaokulu, Eser ve Zübeyde Hanım İlkokulları ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri misafir edildi.
17 Kasım 2013 Pazar 20:25

YAYLA’DA KAR EŞLİĞİNDE SONBAHAR YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Doğa Yürüyüşleri, Hendek Kundura-Büyük Yayla Parkuru’nda gerçekleştirilen yürüyüş ile devam etti. Doğaseverler, 18 kilometrelik güzergâh boyunca, sonbahar mevsiminde yağan ilk kar eşliğinde yürüyüş keyfi yaşadı.
8 Ekim 2013 Salı 03:16

‘3+1’ UYGULAMALI EĞİTİM MODELİ KAPSAMINDA 2 BİN ÖĞRENCİ İŞLETMELERE GİDİYOR

Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları’nın bir dönem boyunca işletmelerde eğitim gördüğü “3+1” düzenlenecek törenle başlıyor.
22 Eylül 2013 Pazar 05:29

Umke Gönüllüsü 45 Günlüğüne Somali'ye Gitti

Sapanca Devlet Hastanesinde Radyoloji Teknikeri olarak görev yapan ve Sakarya UMKE Gönüllüsü olan Hasan Kocatürk 45 gün boyunca Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan Sahra Hastanesi'nde görev yapacak.
12 Ağustos 2013 Pazartesi 13:08

ALTUĞ, “TOBB STRATEJİ GELİŞTİRME YÜKSEK KURULU ÜYESİ” OLDU

Toplam 365 oda ve borsa ve 1.3 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan TOBB'un Ankara'da gerçekleştirilen 69. Genel Kurulu'nda, 4 yıl boyunca görev yapacak yeni yönetimi belirlendi.
5 Ağustos 2013 Pazartesi 20:58

Sakarya'da Ramazan Dolu Dolu Geçecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Ramazan boyunca birçok etkinlik Sakaryalılarla buluşacak, tüm ilçelerde iftar coşkusu yaşanacak.
8 Temmuz 2013 Pazartesi 04:13

Serdivan'da Restoranlar Sahura Kadar Açık Kalacak

Serdivan Belediyesi Encümeni tarafından alınan kararla Ramazan ayı boyunca Serdivan ilçe sınırları içindeki tüm lokanta, kafe ve kahvehaneler sahura kadar hizmet verecek.
5 Temmuz 2013 Cuma 03:16

16 KİLOMETRELİK SAHİL ŞERİDİNE 15 CANKURTARAN

16 kilometrelik sahil şeridi ile dünyanın en güzel kumuna sahip olan Sakarya’nın Karasu İlçesinde deniz sezonu boyunca 15 cankurtaran hizmet verecek.
18 Haziran 2013 Salı 02:48

İŞSİZ GENÇ İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ

Adapazarı'nda, eşinden boşanmamak için köprüden atlayarak intihar etmek isteyen işsiz genç, 2 saat boyunca jandarma tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Genç, bir anlık dalgınlığı sırasında jandarma ve sağlık görevlileri tarafından yakalandı.
14 Haziran 2013 Cuma 21:10

ERENLER HEM’DEN MUHTEŞEM YILSONU SERGİSİ

Sakarya Erenler Halk Eğitimi Merkezinde (HEM) 1 yıl boyunca eğitim gören kursiyerler, hünerlerini gerçekleştirilen yılsonu etkinliğinde sergilediler.
31 Mayıs 2013 Cuma 00:38

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free