hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde son hazırlıklar tamamlanıyor Kardeşlik ve dayanışmayı yaymaya devam edeceğiz Sakarya bölgesel gelişimde öncü olacak Sosyal sorumluluk projesi yüzleri güldürdü Engelli Bireylerin Sorunlarına SATSO'da Çözüm Arandı Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi Şampiyon Öğrenciler Gururlandırdı Sakaryalı Öğretmenler Zirvede Yerini Aldı SEDAŞ, Meslek lisesi öğrencilerini bilgilendirdi SAÜ Uluslararasılaşma Hamlelerini Sürdürüyor
Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi
Sakarya’nın Sosyo-Ekonomik Karnesi
 
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
 

Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
 
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1

belediyelerin haberleri

İş birliğiyle daha güçlü şehirler ortaya çıkacak

TDBB’ye üye belediyelerin katılımıyla Girne’de gerçekleştirilen toplantıya katılan Başkan Ekrem Yüce, “Biz; kültür coğrafyamızın sınırlarını kapsayan ülke ve şehirlerle iş birliğini kuvvetlendirmeyi, ekonomik kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmek için ortak paydada buluşmayı önemsiyoruz.
27 Ekim 2019 Pazar 21:51

BELEDİYELERİN KURBAN BAYRAMI İLE İLGİLİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

BELEDİYELERİN KURBAN BAYRAMI İLE İLGİLİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ
30 Temmuz 2019 Salı 00:19

Talep ve öneriler masaya yatırılacak

Turizm ve Karayolu Ulaştırma Koordinasyon Toplantısı’na katılan Fatih Pistil, “Taşımacılığa ilişkin son derece önemli bir toplantıya katıldık. Karayolları Düzenleme Genel Müdürümüz ortaya çıkan şikayet, görüş ve önerilerin en kısa sürede değerlendirerek gerek belediyelerin gerekse taşımacılık sektörünün sorunlarına ışık tutacak çalışmaların hayata geçirileceği bilgisini paylaştı” dedi.
29 Ocak 2019 Salı 21:53

Kent Park’ın ismi Donatım Park oluyor

Büyükşehir Meclisi 12 Kasım Pazartesi günü toplanıyor. Meclis üyeleri bir önceki oturuma ait komisyon raporlarını ve ilçe belediyelerinden Büyükşehir Meclisi’ne gelen kararları oylayacağı toplantıda, 66 gündem karara bağlanacak. Kent Park’ın isminin Donatım Park olarak değiştirilmesi de meclis üyelerinin oylarına sunulacak.
11 Kasım 2018 Pazar 22:37

Müteahhitler çatı katı istedi

Sakarya Müteahhitler Birliği üyeleri belediyelerin imar müdürleri ile kahvaltıda buluştu. Müteahhitler artan maliyetleri öne sürerek çatı katı ve merdiven boşluğu konusunda düzenleme istedi
22 Mart 2018 Perşembe 22:14

Müteahhitler çatı katı istedi

Sakarya Müteahhitler Birliği üyeleri belediyelerin imar müdürleri ile kahvaltıda buluştu. Müteahhitler artan maliyetleri öne sürerek çatı katı ve merdiven boşluğu konusunda düzenleme istedi
22 Mart 2018 Perşembe 22:12

Sosyal İşler Koordinasyon Toplantısı Karasu’da Yapıldı..

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanının önderliğinde, İlçe Belediyelerinin Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlerinin katıldığı koordinasyon toplantısı Karasu’da yapıldı.
19 Ocak 2017 Perşembe 20:24

SERDİVAN BELEDİYESİ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

Serdivan Belediyesi, son günlerde belediyelerin isimlerinin de kullanılarak tanıtım bedeli adı altında esnaflardan para istenildiği yönünde duyumlara ulaşıldığı ifade edilerek, vatandaşlar ve bölge esnafı herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için uyardı.
21 Şubat 2016 Pazar 20:26

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2016 YILI BÜTÇESİ BELLİ OLDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin 2017-2018 yıllarına ilişkin bütçe tasarılarının da görüşüldüğü toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu,
23 Kasım 2015 Pazartesi 21:26

Öğrenciler Harçlıklarını Kobani ve Sincar?a Bağışladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçe belediyelerinin Kobani ve Sincar için başlattıkları yardım kampanyasına Dicle Üniversitesi öğrencileri de topladıkları harçlıklarla destek verdi.Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenc
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:36

Toçoğlu 2. Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Ve Değerlendirme Toplantısını değerlendirdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen 2. Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni Büyükşehir Yasası ve belediyelerin mali mevzuatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
9 Kasım 2014 Pazar 04:51

Sokak Hayvanları İçin Mama Ve Su Kabı Dağıtıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri Müdürlüğü işbirliği ile tüm ilçe belediyelerine sokak hayvanlarının bakımı için çeşitli malzeme dağıtımı yapıldı.
26 Ekim 2014 Pazar 21:40

Abdülhamit Gül Sakarya Park’ta İncelemelerde Bulundu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile Sakarya Park’ta incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, “Yeni Türkiye vizyonuna yakışır çok önemli bir çalışma olmuş. İnşallah vatandaşlarımız AK Partili belediyelerinin hizmet ayrıcalıklarını yaşamaya devam edecek” dedi.
21 Eylül 2014 Pazar 21:08

İNCİ “DEVİR KENTLERİN DEVRİ

Libya Anadolu İşadamları Derneği olarak TİKA ve belediyelerin desteği ile organize ettiği? “Yerel Yönetimler” programı kapsamında Türkiye’ye gelen yerel yöneticiler Hendek Belediyesi’nin misafiri oldular.
3 Haziran 2014 Salı 23:59

Karataş: Yaşam, Ulaşım Haklarını Kâr Ve Bedel Üzerinden Ölçmüyoruz

Kapatılan belediyeler ve ilçe olma istekleri için hukuki yolları sonuna kadar kullanacaklarını ifade eden HDP’nin Sakarya Büyükşehir Belediyesi kadın adayı Av. Harika Günay Karataş belediyelerin AVM dükkanı olmadığının altını çizerek çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
14 Şubat 2014 Cuma 02:19

PARANIN PATRONLARI BAYRAKTEPE’DE TOPLANDI

Sakarya’da bulunan belediyelerin muhasebe müdürleri bu ay Hendek’te toplandı.
6 Ekim 2013 Pazar 23:14

Belediyelerin İmar ve Şehir Planlamacıları Erenlerde Toplandı

Erenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin imar ve şehircilik müdürleri ve teknik personeli Kentsel Dönüşüm, 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve Planlı alanlar tip imar yönetmeliği hakkında görüş alış verinde bulundular.
3 Ekim 2013 Perşembe 22:25

ATIK BİTKİSEL YAĞ ÜRETİCİLERİNE SIKI DENETİM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ilçe belediyelerinin çevre, zabıta ve ruhsat birimlerine bitkisel atık yağların denetimi hakkında bilgiler verdi.
18 Şubat 2013 Pazartesi 16:22

63 YENİ OKUL BİNASI İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Hayırsever vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin Sakarya genelindeki okul yaptırma yarışına Akyazı İlçesinin Kuzuluk Belediyesi de katıldı.
6 Şubat 2013 Çarşamba 17:40

HAFRİYAT ARAÇLARINA YAKIN TAKİP

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ilçe belediyelerinin çevre birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
18 Ocak 2013 Cuma 18:20

Keleş, AK Parti Belediyelerinin sınıfta kaldığını söyledi

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş kar yağışı dolayısıyla kapanan köy yollarında incelemelerde bulundu. Keleş, AK Parti Belediyelerinin sınıfta kaldığını söyledi.
10 Ocak 2013 Perşembe 15:26

BÜYÜKŞEHİR GENELGESİ İPTAL

Beldibi Belediyesi ve diğer bazı Belde Belediyelerinin konuyla ilgili müracaatını görüşen Danıştay 8. Dairesi, İçişleri Bakanlığının 24 Nisan 2012 tarihli 11085 sayılı kararına yaptığı itirazı haklı buldu ve 2012/4786 sayılı kararıyla yürütmeyi durdurma k
27 Kasım 2012 Salı 18:13

CHP REFERANDUMA HAZIR

Cumhuriyet Halk Partisi Belde Örgütleri 21 Ekim Pazar günü yapılacak olan belediyelerin kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili referanduma hazırlıklarını tamamladı. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Alifuatpaşa Belde Örgütü’nü ziyarette bulundu.
19 Ekim 2012 Cuma 03:08

Belde belediyeleri 2014'te kapanacak

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 2014 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi dahil 17 belediyenin seçime gireceğini tüm belde belediyelerinin kapanacağını söyledi.
13 Ekim 2011 Perşembe 21:34

Danıştay'dan Kılıç ve Erdoğan'a yanıt

Kapatılan belediyelerin yerel seçimlere girebilmesini öngören Yüksek Seçim Kurulu kararının ardından yapılan eleştirilere Danıştay Başkanlar Kurulu'ndan da cevap geldi.
25 Aralık 2008 Perşembe 17:42

Erdoğan: YSK ikinci bir Anayasa Mahkemesi gibi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun belediyelikleri iptal edilen iki bin nüfusun altındaki belediyelerin seçime girebilecekleri yönündeki kararını yorumladı?
25 Aralık 2008 Perşembe 15:57

CHP'nin belediyelere iptal talebine ret

Anayasa Mahkemesi, CHP'nin, Belediyeler Kanunu ile ilgili iptal başvurusunu kısmen reddetti. Yüksek Mahkeme, nüfusu 2 binin altında belediyelerin kapatılması yönünde karar verdi. Ancak, turizm bölgesi olan ve adrese dayalı nüfus sayımı sonuçlarına yasal
1 Kasım 2008 Cumartesi 03:13

Kapanacak Belediyeler itiraz edebilir

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, kapanması kararlaştırılan belediyelerin itiraz etme haklarının bulunduğunu bildirdi.
24 Şubat 2008 Pazar 05:34

4 Belediye kapatılıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, nüfusu 2 binin altında düşen belediyelerin kapatılacağını açıkladı. Buna göre, Gölkent, Yuvalıdere, Darıçayırı ve Ortaköy belediyeleri kapatılacak
24 Ocak 2008 Perşembe 22:31

Sapanca Suyu Elden Gidiyor

Adapazarı'nın tek içmesuyu suyu kaynağı olan Sapanca Gölü, susuz belediyelerin su kaynağı oldu.
27 Haziran 2007 Çarşamba 08:51

Kahvelere günlük 4 yeni lira vergi

İl özel idareleri ile belediyelerin gelirlerini düzenleyen çeşitli kanunlarda zamanla yapılan değişikliklerden kaynaklanan karışıklıkları giderecek
27 Eylül 2006 Çarşamba 03:21

Büyükşehir İtfaiyesinden eğitim

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Afet Gönüllülerine verdikleri eğitimlerin yanı sıra İl Belediyelerinin itfaiye personelinede eğitim vermeye devam ediyorlar.
27 Mayıs 2006 Cumartesi 09:53

Danıştay'dan 2. kez Veto

İçkili yerlerin yalnızca belediyelerin gösterdiği yerlerde açılabilmesini öngören İçişleri Bakanlığı'nın "Kırmızı Sokak" genelgesi Danıştay'dan ikinci kez döndü.
27 Mayıs 2006 Cumartesi 07:20

Erdoğan'dan Dişli'ye başarı ödülü

Başbakan Erdoğan, Ak Partili belediyelerin iki yıllık icraatları süresinde yaptıkları orijinal çalışmaları ödüllendirdi. İl, ilçe, belde ve alt kademe olarak proje üreten belediyelerden 34'ü başarılı bulunurken Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli de .
2 Nisan 2006 Pazar 13:49

Sapanca'ya hizmet sözü

Duran: “Sapanca’ya 2006 yılında yaklaşık 13 trilyonluk yatırım yapacağız..” Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, 2006 yılı yatırım programını anlatmak amacıyla ilçe ve ilk kademe belediyelerine yönelik ziyaretlerini sürdür
17 Mart 2006 Cuma 12:10

Sosyal Yardımlara Koordinasyon

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçe ve ilk kademe belediyelerine yönelik ‘ Sosyal Yardımlarda Koordinasyon’ konulu bir toplantı düzenlendi.
15 Mart 2006 Çarşamba 09:09

Çalışan bayanlar İstanbul'da

Büyükşehire bağlı 21 ilk kademe ve ilçe belediyelerinde çalışan 58 bayan, Pazar günü gerçekleştirilen İstanbul Kültür Gezisinin ardından Başkan Aziz Duran’a çok teşekkür ettiler.
13 Mart 2006 Pazartesi 11:33

Çakar'dan Hasarlı Binalara Tepki

CHP Sakarya İl Başkanı Necdet Çakar, hükümete, Adapazarı Büyükşehir ve Adapazarı merkez belediyelerine hasarlı binalar konusunda eleştiride bulundu. CHP İl Başkanı Necdet Çakar, bugün parti binasında düzenlediği basın toplantısında,
13 Şubat 2006 Pazartesi 13:23

Sakarya'da Kurban Bayramı

Sakarya'da vatandaşlar, kenar mahalleler yerine toplu kesim bölgelerine giderek kurbanlarını kesti. Sakarya'da belediyelerin ve çeşitli kuruluşların kurban kesim yerlerini tercih eden
10 Ocak 2006 Salı 14:19

Belediyeden Sosyal Tesis

Bekirpaşa Belediyesi sosyal tesis yaptırıyor. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı alt kademe belediyelerinden Bekirpaşa Beldesi'nde, belediye tarafından sosyal tesis yapımına başlandı. Belediye binasının
17 Aralık 2005 Cumartesi 12:35

Kaçak Yapılara Ödül!!!

2004 yılı sonuna kadar yapılan kaçak konutlara su ve elektrik affı getiriliyor ! Kaçak yapılar belediyelerin başını en çok ağrıtan konular arasında AKP'li milletvekillerinin verdiği önergeyle, kaçak yapılara elektrik ve su hizmeti götürülmesinin yolu açı
1 Aralık 2005 Perşembe 10:36

Yatırımcıların Gözdesi Bekirpaşa

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin alt kademe belediyelerinden Bekirpaşa Beldesi, yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi. Bekirpaşa Beldesi'nin her geçen gün yıldızının parladığını söyleyen Belediye Başkanı Yakup Alaylı,
9 Kasım 2005 Çarşamba 11:52

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free