hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”

başlattığı haberleri

SAKARYA MEM İKİNCİ ONLİNE KAZANIM SINAVINA BÜYÜK İLGİ

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi salgın sürecinden önce çalışmalarını başlattığı Online Kazanım İzleme Sınavı’nın ara sınıflar için ikincisini başarıyla gerçekleştirdi. Büyük emekler verilerek hazırlanan sınava, öğrenciler yoğun katılım sağladı.
10 Haziran 2020 Çarşamba 01:41

ÖZKOÇ, SORUŞTURMAYLA İLGİLİ KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un şikayeti üzerine başlattığı soruşturmaya ilişkin, “Namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadan kurtuluş yok” değerlendirmesi yaptı.
9 Mayıs 2020 Cumartesi 05:52

3 bin kitap okuyucularına ulaştı

Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında başlattığı ‘Evde Kal Kitapla Kal’ projesinde 3 bin okuyucuya ulaştı.
9 Nisan 2020 Perşembe 22:58

Alman haber ajansı Sakarya’yı örnek gösterdi

Almanya Ulusal Haber Ajanslarından Westdeutsche Zeıtung, Büyükşehir Belediyesi’nin trafik ışıklarında başlattığı farkındalık çalışmasına haber sitelerinde yer verdi.
31 Mart 2020 Salı 18:55

SEDAŞ, Meslek lisesi öğrencilerini bilgilendirdi

SEDAŞ ( Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.), sosyal sorumluluk anlayışı ile başlattığı “İş güvenliğinde meslek lisesi öğrencileri ile el ele” projesi kapsamında,
25 Şubat 2020 Salı 22:54

Sakarya’nın Yöresel Kıyafetlerini Dikiyorlar

Erenler Halk Eğitim Merkezi başlattığı bir çalışmayla Sakarya’nın Yöresel Halk Oyunları kıyafetlerini dikiyor.
31 Ocak 2020 Cuma 20:39

BUGÜN TÜRKİYE'NİN TEK PARTİSİ ALBAYRAK PARTİSİ'DİR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çarşamba günü başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na...
13 Ekim 2019 Pazar 00:53

Faizlerin düşmesi konut satışlarını artırdı

Kamu bankalarının başlattığı konut faizlerinde ki indirim konut satışlarına olumlu yansıdı. Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak konut satışlarında ki artışın devam edeceğini söyledi.
23 Eylül 2019 Pazartesi 22:38

AK GENÇLİK’TEN ANLAMLI PROJE

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Birimi’nin ‘’ YÖÇEYDER ‘’ ile birlikte başlattığı ‘ Bir Çocuk Bir Tebessüm ‘ projesinin ikinci etkinliği ‘AK Gençlik Çocuklarla El Ele ‘ eğlenceli ve verimli bir şekilde gerçekleştirildi.
26 Ağustos 2019 Pazartesi 00:36

19 Mayıs için “Dünya Atabarı Oynuyor” Projesi

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. Yıldönümü dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyuncuları Birlik Platformu işbirliğinde 81 ilimizde ve 19 ülkede eş zamanlı olarak “Dünya Atabarı Oynuyor” projesi gerçekleştirilecek.
16 Nisan 2019 Salı 22:50

SEDAŞ KIZ ÖĞRENCİLERİ ENERJİ SEKTÖRÜNE TEŞVİK EDİYOR

Kadınların iş hayatındaki istihdamının, cinsiyetler arasında adil ve eşitlikçi fırsatların sunulmasında farkındalığı arttırmaya yönelik olarak SEDAŞ, “Fırsat Eşitliği” projesi ile başlattığı çalışmaları, çok yönlü dayanışma ile sürdürüyor.
23 Aralık 2018 Pazar 07:36

Okuma Yazma Seferberliğinde Sertifika Töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’ın canlı yayında başlattığı Okuma Yazma Seferberliği’nin ilk sertifika töreni yapıldı.
15 Mayıs 2018 Salı 02:05

Okuma Yazma Seferberliğinde Hedef Türkiye Birinciliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülke genelinde başlattığı okuma yazma seferberliğine okumaz yazmaz vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.
14 Şubat 2018 Çarşamba 20:18

Sakarya’da Okuma-Yazma bilmeyen sayısı sıfırlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’la birlikte Türkiye genelinde başlattığı okuma yazma seferberliğine Sakarya ili iddialı bir şekilde destek veriyor.
5 Şubat 2018 Pazartesi 17:58

Sakarya Caddesi’nde dönüşüm tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla başlattığı dönüşüm çalışmalarında Sakarya Caddesi yeni yüzüne kavuşturuldu. 1 kilometrelik arterde yapılan yenilemeler bölgede ikamet eden vatandaşlarda memnuniyet yarattı.
19 Eylül 2017 Salı 02:23

ÖZKOÇ: TEŞEKKÜRLER SAKARYA

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Büyük Adalet Yürüyüşü’nün Sakarya ayağında vatandaşların gösterdiği büyük destek ve misafirperverlik için teşekkür etti.
2 Temmuz 2017 Pazar 22:05

ÖZKOÇ, STAT İÇİN DE ADALET ARIYOR

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Büyük Adalet Yürüyüşünü sürdürüyor.
20 Haziran 2017 Salı 00:11

ÖZKOÇ DA ADALET İÇİN YÜRÜYOR

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün başlattığı tarihi Adalet Yürüyüşü’ne katıldı. Özkoç, Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyüşü İstanbul’a kadar devam ettirecek.
15 Haziran 2017 Perşembe 21:18

Bu Proje Yeni Sancar’ların Önünü Açacak

Nobel Kimya Ödülü sahibi bilim insanımız Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kız öğrencilerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dalında daha başarılı olması için başlattığı ‘Kız Çocukları İçin STEM Kampları' projesinin 2017 yılı ilk etkinliği Ankara Üniversitesi’nde yapıldı.
8 Mayıs 2017 Pazartesi 21:04

Asfalt için 25 Milyon daha

Büyükşehir Meclisi, 8 Mayıs Pazartesi günü toplanıyor. Toplantıda; Büyükşehir Belediyesi’nin şehir genelinde başlattığı asfalt çalışmalarında kullanılacak 25 Milyonluk kredi meclis üyelerinin oylarına sunulacak.
7 Mayıs 2017 Pazar 21:16

Çocukların yüzünü güldüren etkinlik

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi "Gülen Yüzler Engelsiz Nesiller" sloganıyla başlattığı proje kapsamında çocuk etkinliği gerçekleştirdi. Çocuklar için yüz boyama, deneyler, kese kağıdı kuklaları gibi farklı etkinlikler yapıldı.
5 Mayıs 2017 Cuma 21:50

2017’de 90 milyonluk asfalt

Asfalt çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla şehir merkezi ve 16 ilçe grup yollarında başlattığımız asfalt çalışmalarımızı bu yılda sürdüreceğiz. Toplamda 90 milyonluk asfalt çalışmasını şehrimizle buluşturacağız” dedi.
2 Mayıs 2017 Salı 02:08

Karaman’da son aşamaya geçildi

Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerinin üzerlerinin kapatılacağı projede montaj işlemlerinin devam ettiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerimizin üzerini kapatılması amacıyla başlattığımız projede çalışmalar yoğun bir şekilde ilerliyor.
17 Nisan 2017 Pazartesi 21:08

Kösemusul'dan Sakarya İş Dünyasına İSTİHDAM Çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOBB Türkiye Ekonomi Şûrası’nda başlattığı istihdam seferberliği ile ilgili Sakarya iş dünyasına çağrıda bulunan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul,
9 Şubat 2017 Perşembe 01:01

Kızılay-Milli Eğitim işbirliği: “Halep’e Yardım Kampanyası” Protokolü

Türk Kızılayı’nın ülke genelinde başlattığı Halep’e Yardım Kampanyası’na Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de destek verdi. Kızılay Sakarya Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.
23 Aralık 2016 Cuma 20:36

KARDEŞ OKUL ÖĞRENCİLERİ BİRARA

Bahçelievler Gazi İlkokulu 4.sınıf öğrencileri, çocuklarda dayanışma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek, öğrencilerin görüşlerinde farkındalık yaratabilmek amacıyla başlattığı “Kardeş Okul Projesi” kapsamında Aralık ayı Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kutlama etkinliklerinde Erenler Nurettin Tepe İlkokulu’nu ziyaret ettiler.
15 Aralık 2016 Perşembe 20:57

Şehrin yeni buluşma noktası gün sayıyor

Esentepe Sosyal Tesisleri’nde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini aktaran Başkan Toçoğlu, “17 dönümlük alan üzerinde başlattığımız çalışmalarda artık sona yaklaştık. Çalışmalar şuanda yüzde 85 seviyelerinde. Projemizi kısa süre içerisinde tamamlayacağız” dedi.
6 Aralık 2016 Salı 00:23

Camili-Salmanlı ulaşımına yeni yüz

Büyükşehir Belediyesi şehir genelinde başlattığı çalışmalar kapsamında Camili ile Salmanlı Mahalleleri arasındaki güzergahı sıcak asfaltla buluşturdu. 3 kilometrelik güzergaha 4 bin ton asfalt serildi.
6 Aralık 2016 Salı 00:16

Mithatpaşa’da Yeni Kavşağa Yeni Köprü

Büyükşehir Belediyesi’nin Mithatpaşa bölgesinde başlattığı yol düzenleme ve kavşak çalışmaları tamamlanırken;
11 Kasım 2016 Cuma 00:34

Büyükşehirden Kent Kimliğine Katkı

Büyükşehir Belediyesinin kent kimliğini güçlendirmeye dönük başlattığı bir uygulama projesi daha MARKA’dan destek almaya hak kazandı.
3 Kasım 2016 Perşembe 22:49

MUHTARLARDAN SEDAŞ’A DESTEK

SEDAŞ, kaçak enerjiyle mücadele kapsamında başlattığı yeni projesini hayata geçirirken, konuyla ilgili bilgilendirme sağlamak üzere Sakarya Muhtarlar Federasyonunda iletişim çalışması için muhtarlarla bir araya geldi.
12 Eylül 2016 Pazartesi 06:07

Ulaşımda Profesyonel Şoför Dönemi Başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımada maksimum memnuniyet hedefiyle başlattığı şoför eğitimleri sona erdi.
27 Ağustos 2016 Cumartesi 00:36

Şehir Senin İçin Yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla başlattığı cadde yenileme projeleri kapsamında Adnan Menderes Caddesi’nde dönüşüm devam ediyor.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 03:17

Karaağaç’ta Dönüşüm Tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla başlattığı dönüşüm çalışmalarında Karaağaç Caddesi’nde işlem tamamlandı.
7 Ağustos 2016 Pazar 22:43

“Sevgi İzi” projesine bir destek’te Sakarya Trabzonlular Derneği’nden geldi

Sakarya Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları; ünlü sunucu Müge Anlı'nın Zihinsel engelli olan için başlattığı 'Sevgi İzi' projesine destek vererek, ilimizdeki Otistik ve Down sendromluların sevgi İzi'yle artık daha güvende olmalarını sağladı.
24 Mayıs 2016 Salı 02:09

Grevdeki İşçiler Fenalaşarak Hastaneye kaldırıldı

Başkurt Motor Ve Kablo Fabrikasında, 51 gündür grevde bulunan 100 işçiden 25’inin başlattığı açlık grevi 5. Gününde 3 işçi fenalaşarak Toyota Hastanesine kaldırıldı.
21 Mayıs 2016 Cumartesi 03:13

Açlık Grevinde olan işçiler için karavan ve sağlık ekipleri takviyesi

Başkurt Motor Ve Kablo Fabrikasında, 51 gündür grevde bulunan 100 işçiden 25’inin başlattığı açlık grevi 3. gününe girdi.
19 Mayıs 2016 Perşembe 21:38

Büyükşehir’den 3 İlçeye 3 Köprü

Büyükşehir Belediyesi’nin Güldibi, Salmanlı ve Ortaköy’de başlattığı köprü yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
16 Mayıs 2016 Pazartesi 20:36

SÖĞÜTLܒDE BİN 200 METRELİK MENFEZDE İŞLEM TAMAMLANDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Söğütlü’de başlattığı betonarme kanal geçişi yapım çalışmalarını tamamladı.
29 Şubat 2016 Pazartesi 18:43

EĞİTİM SEMİNERLERİNDE SİGARA VE ZARARLARI ANLATILDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi şehir genelinde başlattığı eğitim seminerlerine devam ediyor.
19 Şubat 2016 Cuma 17:58

SERDİVAN’DA BİR SOSYAL ALAN TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI

Serdivan Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Sosyal Alan’’ sloganıyla başlattığı çalışmalardan biri daha tamamlanarak, Serdivanlıların hizmetine sunuldu.
4 Şubat 2016 Perşembe 20:06

KAFELER CADESİ’NE ESNAFTAN TAM NOT

Büyükşehir Belediyesi’nin Serdivan Kafeler Caddesi’nde başlattığı yenileme çalışması bölge esnafından tam not aldı.
1 Şubat 2016 Pazartesi 20:07

ADAPAZARI SALEPLİ SABAHLARI SEVDİ

Adapazarı Belediyesi’nin geçen yıl soğuk havalarda başlattığı sıcak salep ikramı bu yıl da devam ediyor. Sabahları belediye önünde kurulan stantta sabah işe ve okula gidenler sıcak saleplerini yudumlayarak güne başlıyor.
21 Ocak 2016 Perşembe 18:37

“BİR PATİ DE SEN TUT” PROJESİNİ BAŞLATAN ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Adapazarı Belediyesi Çevre Ve Kontrol Müdürü Sıtkı Meyvalı, başlattığı projeyle Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’ne 34 kulübe yaptıran Sakarya Üniversitesi öğrencilerine teşekkür plaketi verdi.
25 Aralık 2015 Cuma 17:30

KARASU’DA VADAFONE ÇEKİM NOKTALARI DEVRE DIŞI BIRAKILDI

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Vadafone çekim noktaları belediye tarafından devre dışı bırakıldı. Vadafone Türkiye, konuyla ilgili idari ve yasal süreci başlattığını açıklarken, Karasu Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise "Kanunları uyguladık" denildi.
19 Kasım 2015 Perşembe 21:00

SÖĞÜTLÜ İTFAİYE MÜFREZESİ HİZMETE ALINDI

Söğütlü İtfaiye Müfrezesi’nin açılışında konuşan İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, “Söğütlü ilçemizde başlattığımız çalışmalar sonucunda Söğütlü Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda itfaiye müfrezesini kurmak nasip oldu.
13 Ekim 2015 Salı 19:31

SAܒDE KESİNTİSİZ KÜTÜPHANE HİZMETİ

Sakarya Üniversitesi öğrencilerine kesintisiz kütaphane hizmeti vermeye devam ediyor. Sakarya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi dört yıl önce başlattığı “7/24” uygulaması sayesinde öğrenciler istedikleri zaman kütüphaneden yararlanabiliyor.
6 Ekim 2015 Salı 19:29

Sakarya Büyükşehir Nehir Kıyısında Başlattığı Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor

Sakarya Büyükşehir, Sakarya Nehri kıyısında başlattığı temizlik çalışmalarını sürdürüyor.
10 Eylül 2015 Perşembe 12:55

SAKARYA NEHRİ KIYISINA DÖKÜLEN ATIKLAR HAKKINDA AÇIKLAMA YAPILDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sakarya Nehri kıyısına dökülen tehlikeli atıklar konusunda başlattığı çalışmalarına devam ediyor.
6 Temmuz 2015 Pazartesi 00:02

TECRÜBELİ KOÇ İMZAYI ATTI

Büyükşehir Basketbol Takımı yeni sezon için başlattığı antrenör arayışlarını sonlandırdı. Büyükşehir gerçekleştirilen imza töreni ile takımın başına tecrübeli Koç Okan Çevik’i getirdi.
25 Haziran 2015 Perşembe 05:40

3+1 VE 7+1 YENİ DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLADI

Sakarya Üniversitesi'nin (SAÜ) nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla başlattığı uygulamalı eğitim modeli 3+1 ve 7+1’de 2015-2016 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı başvuruları başladı.
18 Haziran 2015 Perşembe 22:50

YAZ YÜZME KURSU KAYITLARI BAŞLADI

Adapazarı Belediyesi’nin Yaz Tatilinde çocuklara yönelik başlattığı Yaz Yüzme Okulu kayıtları 12 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek.
10 Haziran 2015 Çarşamba 21:16

SERDİVAN’DA “HER MAHALLEYE BİR SOSYAL ALAN”

Serdivan Belediyesi, “Her Mahalleye Bir Sosyal Alan” sloganıyla başlattığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Arabacıalanı Mahallesi 1. Cadde üzerinde yeni bir proje daha hayata geçiyor.
11 Mayıs 2015 Pazartesi 02:32

BALBALI’DA SAMUR COŞKUSU

Sakarya’dan Bağımsız olarak 7 Haziran seçimlerine katılmak üzere adaylığını açıklayan Coşkun Samur, seçim çalışmaları için başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.
3 Nisan 2015 Cuma 22:23

Vatandaş "çöp Taksi"Den Memnun

"Adapazarı Belediyesi’nin yayaların yoğun olarak kullandığı ara sokaklarda uygulamaya başlattığı "Çöp Taksi" uygulaması esnaf tarafından memnuniyetle karşılanıyor.
30 Mart 2015 Pazartesi 21:18

Atabek Sesob Ve Demiryol-Iş'i Ziyaret Etti

Eski Bakan Yardımcısı Çiğdem Atabek, Sakarya’daki sivil toplum kuruluşlarına başlattığı ziyaretlerini SESOB ve Demiryol-İş sendikasıyla devam ettirdi. Atabek, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Sakarya için birlikte çalışacaklarını vurguladı.
20 Şubat 2015 Cuma 19:35

Gazeteciler'den Uyuşturucuyla Mücadeleye Destek

Adapazarı Belediyesi’nin uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek amaçlı başlattığı “Çetin Ceviz”adlı tiyatro oyunu gazeteciler ve kurumların basın müdürlükleri tarafından izlendi.
11 Şubat 2015 Çarşamba 17:21

Genel Sekreter Sağlam Önce Hastane Sonra Ev Ziyareti Yaptı

Sağlık Bakanlığı’nın hizmet kalitesini arttırmaya yönelik başlattığı çok yönlü çalışmaları hastanelerde incelemeyi sürdüren Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Sağlam, incelemelerini evlere de taşıdı.
11 Şubat 2015 Çarşamba 17:00

Sbb'nin Sokakta Yaşayan Vatandaşlara Yönelik Çalışmaları Devam Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, soğuk ve olumsuz hava koşullarının etkisini arttırdığı kış aylarında kimsesiz ve sokakta yaşayan vatandaşlara yönelik başlattığı çalışmalarına devam ediyor.
10 Şubat 2015 Salı 17:41

Sakaryasporlu Futbolcular Uyuşturucuya Dikkat Çekti

Adapazarı Belediyesi’nin uyuşturucuyla mücadele amacıyla başlattığı tiyatro gösterimleri Orhangazi Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Tiyatro’yu son olarak Sakaryasporlu futbolcular izleyerek tam not verdi.
8 Şubat 2015 Pazar 20:12

Yenikent Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde Akşam Nöbetleri Başlıyor

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Yenikent Devlet Hastanesi’nin etkinliğini daha da arttırmak amacıyla başlattığı yeniliklere acil servisle devam ediyor. Uzman hekimler 1 Şubat’tan itibaren acil serviste akşam nöbetleriyle hizmet verecek.
31 Ocak 2015 Cumartesi 00:26

Adapazarı Belediyesi Uyuşturucuya Savaş Açtı

Adapazarı Belediyesi’nin uyuşturucuyla mücadele amacıyla başlattığı tiyatro gösterimleri Orhangazi Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Tiyatro gösterimlerinin sezon boyunca devam edeceği belirtildi.
27 Ocak 2015 Salı 22:24

Eğitimcilerden Çetin Ceviz'e Tam Not

Adapazarı Belediyesi’nin Uyuşturucuyla Mücadeleye dikkat çekmek amaçlı başlattığı “Çetin Ceviz”adlı tiyatro oyunu okul müdürleri ve müdür yardımcıları tarafından büyük beğeni topladı. Eğitimciler tiyatronun bazı sahnelerinde gözyaşlarını tutamadı.
22 Ocak 2015 Perşembe 20:25

Büyükşehir'den Duyarlılık Çağrısı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nce, havaların hızla soğuduğu kış ayları boyunca kimsesiz ve sokakta kalan vatandaşlar için başlattığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
5 Ocak 2015 Pazartesi 21:03

İzmit Belediyesi?nden ?borcun Cebine Gelsin? Hizmeti

İzmit Belediyesi başlattığı ?4730 Borcun Cebine Gelsin? uygulamasıyla vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.İzmit Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü?nden yapılan açıklamada emlak borcu olanlar kısa mesaj yoluyla borç miktarlarını öğrenebili
13 Kasım 2014 Perşembe 16:00

Palandöken?de Sonbahar Temizliği Sürüyor

Palandöken Belediyesi?nin ilçe merkezinde başlattığı sonbahar temizliği aralıksız devam ediyor.Başta atıl durumda bulunan arsalar olmak üzere, cadde, mahalle, sokak, camii, okul, apartman ve sitelerin önü büyük bir titizlikle temizlenere
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:24

23 derste Hz peygamberi anlatacaklar

Siyer Vakfının geçen sene başlattığı Siyer Mektebi programları, bu sene de devam ediyor.
10 Kasım 2014 Pazartesi 18:36

Demiryolu grevini iptal talebine mahkemeden ret

Frankfurt İş Mahkemesi, demiryolu makinistlerin başlattığı grevin Alman Demiryolu İşletmesi tarafından yapılan iptal talebini reddetti.
8 Kasım 2014 Cumartesi 01:40

Adıyaman Üniversitesi?nden Öğrencilerine Çorba İkramı

Adıyaman Üniversitesi geçen yıl başlattığı geleneğini sürdürerek bu yıl da öğrencilerine çorba ikram ediyor.Adıyaman Üniversitesi A kapısı girişinde her sabah 07.30 ile 09.00 arasında yapılacak olan çorba ikramı güz yarıyılı boyunca deva
7 Kasım 2014 Cuma 02:12

Aksu?dan Vali Özkan?a Ziyaret

Eski İşçileri Bakanı Abdülkadir Aksu, Yalvaç?ta mikro kredi şubesinini açılışı için geldiği Isparta?da Vali Vahdettin Özkan?ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Aksu, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı?nın ülke genelinde başlattığı mikro kredi
6 Kasım 2014 Perşembe 13:27

Sakarya Caddesi’nde Çalışmalar Başladı

Sakarya Caddesi yenileme çalışmalarının başladığını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İnşallah başlattığımız projeyle 2 bin 500 metre uzunluğundaki arter daha güzel bir görünüme kavuşacak. Bölge esnafımıza ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.
20 Ekim 2014 Pazartesi 20:55

Sagir’den İsrail Ürünlerine Boykot Çağrısı

Sakarya Adalet Girişimi (SAGİR), İsrail’in Gazze’ye başlattığı kara harekâtını protesto ederken, İsrail’le her türlü ilişkinin kesilmesi ve İsrail ürünlerinin boykot edilmesi çağrısı yaptı
21 Temmuz 2014 Pazartesi 20:41

Kardeşlik Sınır Tanımaz

İstanbul Bayrampaşa Belediyesi'nin "Kardeşlik Sınır Tanımaz" sloganı ile başlattığı iftar programı Sakarya'da başladı.
1 Temmuz 2014 Salı 23:54

İLK İFTAR TRENİ 1 TEMMUZ’DA ADAPAZARI’NDA

Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz”sloganı ile başlattığı İftar programı Türkiye'de on binlerce insanı tren garlarında bir araya getirecek. İlk iftar 1 Temmuz Salı akşamı Adapazarı’ndan başlayacak.
27 Haziran 2014 Cuma 23:06

SASKİ GÖLÜ BESLEYEN DERELERİ TEMİZLİYOR

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yürütülen dere temizlik çalışmaları hızla devam ediyor. Sapanca Gölü’nü besleyen dereleri düzenli bir şekilde temizleyen SASKİ Havza birimi önceki gün başlattığı çalışma kapsamında İstanbuldere’yi temizledi.
4 Nisan 2014 Cuma 04:05

KÖY ŞEBEKELERİ YENİLENİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Geyve köylerinde şebekeleri yeniliyor. SASKİ başlattığı çalışma ile Akdoğan ve Umurbey köylerinde 7,5 kilometre uzunluğunda şebekeyi yenileyecek.
11 Mart 2014 Salı 03:03

MAZLUMDER, ASKERİ YARGININ KALDIRILMASINI İSTEDİ

MAZLUMDER Sakarya Şubesi Başkanı Av. Nurullah Fatih Şentürk, yargı birliğinin sağlanması, yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığının tesis edilmesi ve hukukun üstünlüğü ilkesine uygun bir yargı yapılanmasının gerçekleşmesi amacıyla İnsan Hakları Derneği (İHD) ile MAZLUMDER’in ortak bir kampanya başlattığını açıkladı.
20 Şubat 2014 Perşembe 21:35

SAܒYE 64 BİN 249 FİDAN DİKİLECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Kasım 2013 tarihinde başlattığı “5 milyon üniversite öğrencisi adına 5 milyon fidan dikiyoruz” projesi kapsamında Sakarya Üniversitesi ile Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü arasında Ağaçlandırma Protokolü imzalandı.
18 Şubat 2014 Salı 20:37

3+1’DE 4’ÜNCÜ DÖNEM BAŞLIYOR

Sakarya Üniversitesi’nin meslek yüksekokullarında başlattığı öğrencilerin bir dönem ilgili kuruluşlarda eğitim gördüğü 3+1 modelinde 4’üncü dönem hazırlıkları sürüyor.
14 Şubat 2014 Cuma 01:54

YAZLIK GİRİŞLERİ ARTIK DAHA GÜVENLİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yazlık girişinde başlatılan kavşak çalışması devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Aralık, Mehmet Akif, Adnan Menderes ve 17’inci Caddelerin kesişimi olan Yazlık girişinde başlattığımız çalışmalarda son aşamaya geldik.
7 Şubat 2014 Cuma 23:38

TÜRK KIZILAYI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

Türk Kızılay’ı, ülkemizdeki Suriyeli çocukların üşümemesi ve açlıkla mücadele etmemesi için başlattığı yeni kampanya Sakarya’da da start aldı.
31 Ocak 2014 Cuma 22:34

ESENTEPE KAMPÜSÜNE YENİ YOL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi Kampüs yerleşkesinde başlattığı yol çalışmasını tamamladı.
15 Ocak 2014 Çarşamba 23:46

ESNAF İSTEDİ, SARAÇLAR SOKAK YENİLENDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Saraçlar Sokak’ta başlattığı yenileme çalışmalarını tamamladı.
9 Ocak 2014 Perşembe 18:50

Duyma ve Konuşma Engelliler için Eğitim Programı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, duyma ve konuşma engelli vatandaşlar ile belediye çalışanları arasında daha sağlıklı iletişim kurulabilmesi için başlattığı eğitim programını tamamladı.
30 Aralık 2013 Pazartesi 21:58

DP’DEN DERSANE KAPATMAYA “SAĞDUYU” ÇAĞRISI

Demokrat Parti Genel Merkezi tarafından partinin il teşkilatlarına gönderilen bildiri ile Ak Parti Hükümeti’nin dersanelerin kapatılmasına yönelik başlattığı girişime tepki gösterildi.
23 Kasım 2013 Cumartesi 23:46

ÜNİVERSİTE İŞDÜNYASI “+1”İ DEĞERLENDİRİLDİ

Sakarya Üniversitesi’nin uygulama becerisine sahip nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla başlattığı “+1” eğitim modeli üniversite ve iş dünyası tarafından değerlendirildi.
13 Kasım 2013 Çarşamba 00:42

ÖĞRENCİLERİN SİNEMA KEYFİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak başlattığı sosyal sorumluluk projesi, ‘Haydi Çocuklar Sinemaya’ yoğun ilgiyle devam ediyor.
7 Kasım 2013 Perşembe 23:29

AKYAZI SOSYAL GELİŞİM MERKEZİ AÇILIYOR

Akyazı Belediyesi tarafından engellilere yönelik başlattığı uygulama ile ilçede ilk ve tek olan Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi 8 Kasım Cuma günü saat:13.30’da açılıyor.
4 Kasım 2013 Pazartesi 20:29

AK PARTİ’DE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRESİ 1 KASIM’DA SONA ERİYOR

AK Parti Sakarya İl SKM Başkanı Ali İhsan Güneş, "Önümüzdeki yerel seçimler için 1 Ekim'de başlattığımız aday adaylığı başvuru süremiz 1 Kasım Cuma günü, saat 17.00'de sona erecek" dedi.
1 Kasım 2013 Cuma 00:43

TAŞKENT’İN BESTELERİ, İSMİNİN VERİLDİĞİ SALONDA YANKILANACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kent Orkestrası’na tahsis edilen eski TZDK Sosyal Tesisleri’nde başlattığı çalışma ile binanın alt katını modern bir konser salonuna dönüştürdü.
1 Ekim 2013 Salı 19:31

17 Ağustos'un Yıl Dönümünde Yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlattığı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında riskli binaların yıkımına başlandı.
18 Ağustos 2013 Pazar 20:36

MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİNE SEKTÖRLERİNDE EĞİTİM

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), geçen yıl tüm meslek yüksekokullarında başlattığı bir dönem işletmede uygulamalı eğitim modelini fakültelere taşıyor. Teknoloji Fakültesi öğrencileri, 7’nci veya 8’nci dönemlerinde işletmelerde eğitim görecek.
3 Haziran 2013 Pazartesi 21:40

BARIŞ SÜRECİNE SAZIYLA DESTEK VERİYOR

Söğütlü ilçesinde yaşayan amatör bestekar İsrafil Yaylacı, hükümetin başlattığı çözüm sürecine sazıyla destek veriyor. Daha önce bestelediği Barış Türküsü ile gündeme gelen Yaylacı, yeni bestesi “İkisi de dönsün ana kucağa” ile Türk ve Kürt analarının çektiği acıyı sazıyla dillendiriyor.
1 Haziran 2013 Cumartesi 02:03

BALLIKAYA BARAJI EYLEMİ SÜRÜYOR

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yapılacak olan Ballıkaya Barajı'nın yapımı nedeniyle yerleri istimlak edilen ya da edilecek olan köylülerin geçtiğimiz hafta başlattığı yol kapatma eylemi devam ediyor.
28 Mayıs 2013 Salı 03:16

ADAPAZARI 4’ÜNCÜ KAPALI PAZARYERİNE KAVUŞACAK

Adapazarı Belediyesi’nin sokak pazarlarını kaldırarak pazaryerlerini modern bir ortama taşıma projesi olarak başlattığı ve daha önce 3 mahallede yaptığı Kapalı Modern Semt Pazarlarının dördüncüsünün temeli Ozanlar Mahallesi'nde atıldı.
16 Mayıs 2013 Perşembe 01:28

25 bin kişilik yeni stadyum ihalesi ise 30 Nisan’da

Sakarya Büyükşehir Belediyesi daha modern bir şehir hedefiyle başlattığı çalışmalarına devam ediyor, dev projelerin ihaleleri çok yakında gerçekleşiyor.
17 Nisan 2013 Çarşamba 23:17

NAKLİYECİ ESNAFI RAHATLAYACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin nakliyeci esnafının modern şartlarda faaliyetlerini sürdürmeleri için başlattığı Yeni Kamyon ve Tır Parkı çalışmaları devam ediyor.
25 Şubat 2013 Pazartesi 16:26

ÖZGÜRLÜK İÇİN 10 MİLYON İMZA

Memur-Sen'in kamuda kılık kıyafet serbestisi için başlattığı, ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyası kapsamında Sakarya’nın Karasu ilçesinde de imza standı açıldı. 5 gün boyunca Karasu’da kalacak olan imza standına Karasulular büyük
28 Ocak 2013 Pazartesi 18:05

Akyazı ve Arifiye’ye iki yeni İmam Hatip Okulu yapılac

Sakarya’ya kazandırılacak yeni okul binaları için hayırsever kurumların ve işadamlarının başlattığı öncülük büyük takdir görüyor.
19 Kasım 2012 Pazartesi 19:43

SANAT GALERİSİ’NDE ÇALIŞMA BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Eski TZDK Yemekhanesi’ni aslına uygun restore ederek Kültür Evi ve Sanat Galerisi’ne dönüştürülmesi için başlattığı çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Sanat Galerisi 2013 yılı başına ye
13 Eylül 2012 Perşembe 17:30

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free