hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU

abhaz haberleri

“Sakarya barış ve kardeşlik adasıdır”

Abhaz Şurası’nda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, “Bu coğrafya birçok kültüre kalbini açan insanlık coğrafyasıdır. Biz bugün sınavımızı ve imtihanımızı birlikte veriyoruz. Allah’a şükür bugün 80 milyon ayaktayız”
7 Mayıs 2018 Pazartesi 03:37

Abhazlar 21 Mayıs Sürgünü’nü anmaya hazır

Abhazlar; 1864 yılındaki büyük sürgünün 153. yılı anma hazırlıklarını Abhaz Dernekleri Federasyonu bünyesinde bağlı tüm derneklerin üyelerinden oluşturulan bir komisyon ile büyük bir titizlikle sürdürüyor.
19 Mayıs 2017 Cuma 22:01

Dünya; Abhazyalı öğrencilere sahip çıktı

UDEF tarafından 29-30 Nisan tarihlerinde Kent Meydanı’nda "Rengimiz Türkiye Hazırız Geleceğe" sloganıyla düzenlenen “Uluslararası Öğrenci Buluşması Etkinliği’ne önce davet edilip, sonra etkinliğin dışında tutulan SAܒde okuyan Abhaz Öğrenciler; Sakarya Abhaz Derneği’nde ülkelerini tanıtım standı açtı.
1 Mayıs 2017 Pazartesi 22:03

Abhazlar’dan muhteşem Kuruluş Balosu

Sakarya Abhaz Derneği; Kuruluşunun 3. Yıldönümünü gerçekleştirdiği muhteşem bir balo ile kutladı.
27 Mart 2017 Pazartesi 19:10

Abhaz ve Çerkez büyükleri İle yöneticiler bir araya geldi

Sakaryalı tanınmış Abhaz İşadamı Ardahan Kobaş; Abhaz ve Çerkez iş işadamları, yöneticiler ve ileri gelen kişilere Abhaz Evi’nde ağırladı
27 Haziran 2016 Pazartesi 21:18

“Apsınra Dance” ekibi İzleyenlerini büyüledi…

Sakarya Abhaz Derneği’nin “Apsınra Dance” Dans Ekibi; SAÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği Yıl Sonu gösterisiyle, davetlilere unutamayacakları bir gece yaşattı. Özgür Samsun hocalığındaki muhteşem ekip, kıvrak danslarıyla izleyenleri adeta büyüledi.
6 Haziran 2016 Pazartesi 22:02

Abhaz gençler Sakarya’da buluştu

Abhaz Dernekleri Federasyonu Gençleri’nin “Gençlik Buluşması”; Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gençlerin katılımıyla Sakarya’da gerçekleştirdi.
3 Mayıs 2016 Salı 00:27

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu ilk Ziyaretine Sakarya Abhaz Derneği ile başladı…

Kısa adı SYKDF olan Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Abhaz Derneği’ni ziyaret etti.
8 Şubat 2016 Pazartesi 22:46

ABHAZLAR’DAN SÜRGÜNÜN 151. YILI ANMASI

Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED) tarafından büyük Kafkas Sürgünü’nn 151. Yılı nedeniyle Kocaeli’nin Kandıra ilçesi, Kefken Babalı sahilinde anma törenleri gerçekleştirildi.
22 Mayıs 2015 Cuma 21:19

KOBAŞ: “Sakarya’da yaşayan biz Abhazlar için Kefken’in anlamı bir başkadır”

Abhaz Dernekleri Federasyonu bünyesinde oluşturulan bu yıl ki Hazırlık Komisyonu’nda aktif görev alan Sakarya Abhaz Derneği’nin Başkanı Oral Kobaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:
18 Mayıs 2015 Pazartesi 23:47

Sakarya Abhaz Derneği'nden Başkan Kösemusul'a Ziyaret

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sakarya Oral Kobaş ve dernek üyelerini ağırladı.
11 Mart 2015 Çarşamba 20:05

Özkoç, Demokraside STK’lar, Örgütlü Yapılar ve Dernekleri anlattı

Sakarya Abhaz Derneği’nin Kültür Sanat Komisyonu tarafından OSM’de gerçekleştirilen “Demokraside STK’lar, Örgütlü Yapılar ve Dernekler” konulu konferansa, Milletvekili Engin Özkoç konuşmacı olarak katıldı.
18 Ocak 2015 Pazar 23:41

Abhaz Derneği Sakarya Valiliği’nde

Türkiye içerisinde Abhaz’ların en yoğun yaşadığı şehir olan Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş, beraberindeki Dış İlişkiler Komisyonu Üyeleriyle birlikte Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret etti.
27 Kasım 2014 Perşembe 09:17

Abhazya Cumhurbaşkanı Hacimba Çöp topladı…

Abhazya'nın Turizm şehri Akua’da (Suhum) sivil toplum örgütlerinin düzenlediği etkinlik çerçevesinde Karadeniz sahilinde temizlik çalışmalarına katılan Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacimba’ya Abhazya Parlamento Başkanı Valeri Bganba ve milletvekilleri de eşlik etti.
21 Ekim 2014 Salı 21:39

Toçoğlu: “kültür Derneklerimizin Yanındayız”

Abhazya Zafer Bayramı Kutlama töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “Sakarya’nın bir kardeşlik coğrafyası olduğunu her fırsatta ifade ediyoruz. Şehrimize çeşitli bölgelerden gelerek, kendi kültürlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak üzere faaliyet gösteren kültür derneklerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.
29 Eylül 2014 Pazartesi 20:59

Abhaz Federasyonu Sakarya’da Toplandı

Abhaz Dernekleri Federasyonu, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı seçimi öncesi Sakarya’da önemli karara imza attı. Her ay bir dernekte biraya gelen Abhaz Dernekleri Federasyonu, ‘Ağustos Ayı Aylık Yönetim Kurulu Toplantısı’nı bu ay Sakarya Abhaz Derneği’nde gerçekleştirdi.
20 Ağustos 2014 Çarşamba 01:30

SATSO ile Abhazya Ticaret ve Sanayi Odası arasında iyi niyet protokolü imzalandı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Abhazya Ticaret ve Sanayi Odası arasında iyi niyet protokolü imzalandı.
12 Haziran 2014 Perşembe 20:45

YENİ KURULAN SAKARYA ABHAZ DERNEĞİ BASINA TANITILDI

Yeni kurulan Sakarya Abhaz Derneği amaçlarını, hedeflerini ve ilkeleriyle birlikte kısa, orta ve uzun vadede yaşama geçirmeyi planladıkları aktiviteler hakkında basın toplantısı düzenledi.
8 Mayıs 2014 Perşembe 04:00

Türkiye içerisinde Abhaz’ların en yoğun yaşadığı şehir ise Sakarya’dır

Önceki gün oluşumunu yapan ve kısa adı SAD olan Sakarya Abhaz Derneği, tüm coşkusu ile örgütlenme çalışmalarını artırarak sürdürüyor.
27 Mart 2014 Perşembe 03:37

İşte SAKARYA içte Cumhuriyetin Sahipleri

İşte SAKARYA içte Cumhuriyetin Sahipleri. Kadın, Erkek, Çocuk, Genç. Manavı,Muhaciri,Arnavutu, Boşnağı, Kürdü, Gürcüsü, Abhazı, Çerkezi, Lazı,Hemşinlisi, Romanı, Tatarı, Oflu'sundan Mofti'sine Herkes tek yürek. Binlerce İnsan Çark Caddesi'nde sel oldu,
30 Ekim 2013 Çarşamba 02:21

BAŞKAN TOÇOĞLU KURTULUŞ ETKİNLİKLERİ’NE KATILDI

Abhazya’nın 20. Kurtuluş Yıldönümü etkinliklerine katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şenlik kapsamında düzenlenen Zafer Koşusu ve halk oyunları gösterilerini izledi.
24 Eylül 2013 Salı 04:31

ABHAZYA'DAN TİCARİ İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Abhazya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Soner Gogua Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u makamında ziyaret etti.
27 Ağustos 2013 Salı 21:49

Kobaşlar Köyü’nde tarih bir kez daha yazıldı

BGANBALAR’ın bir araya geldiği 5. Geleneksel Akrabalar Günü; Kocaali’nin Selahiye Köyü’ndeki BGANBALAR Süleyman Kobaş’ın avlusunda ve Nestor Lakabo’nın kaldığı evde gerçekleştirdi. Akrabalar bu yıl “Kardeşlerimiz Abhazyamız” kitabının tanıtımı için bir araya geldi.
3 Temmuz 2013 Çarşamba 03:57

Apsuvara Grubu ve Adapazarı Sakatlar Derneği Ortak Basın Açıklaması

Apsuvara Grubu ve Adapazarı Sakatlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen basın açıklamasında, TRT tarafından düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği etkinliklerinden Abhazya Cumhuriyeti’nin çıkarılmasına tepki gösterildi.
21 Nisan 2013 Pazar 22:51

ABHAZ DIŞİŞLERİNDEN SAKARYA’YA YATIRIM DAVETİ

Abhazya Dışişleri Bakan Yardımcısı İnar Gitsboı, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile birlikte ziyaret ettiği SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u, Abhazya’ya davet etti.
13 Şubat 2013 Çarşamba 01:00

CHP ABHAZYA’NIN ZAFER VE KURTULUŞ GÜNÜNDE

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş, İl Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber Abhazya’nın kurtuluşunun 19. yıldönümü dolasıyla Akbalık’ta düzenlenen 30 Eylül Abhazya'nın zafer ve özgürlük günü (Ayaayra) etkinliklerine katıldı
30 Eylül 2012 Pazar 18:22

SÜRGÜN ATEŞİ KOCAELİ'NDE YAKILDI

1864 Yılında Çarlık Rusyası tarafından Kafkasya'dan sürgün edilerek Türkiye'ye gemiler ile gönderilirken hayatlarını kaybeden Abhaz ve Çerkezler, düzenlenen törenlerle anıldı.
21 Mayıs 2012 Pazartesi 19:00

BAGAPŞ'DAN TÜRK İŞADAMLARINA YATIRIM DAVETİ

Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, ülkelerinde sadece 120 bin Abhaz'ın yaşadığını belirterek, Türkiye'de yaşayan soydaşlarının Abhazya'ya dönmesini bu yüzden çok istediklerini söyledi
10 Nisan 2011 Pazar 15:50

Bagapş Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldi.

Abhazya lideri Sergey Bagapş Sakarya'nın Hendek ilçesinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen Kafkas kökenli vatandaşlarla bir araya geldi.
9 Nisan 2011 Cumartesi 17:09

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sakarya'ya Geliyor

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sergey Bagapş, Hendek'in Uzuncaorman köyünde Kafkas kökenli dostlarıyla buluşacak.
7 Nisan 2011 Perşembe 17:49

Abhazlar içki ve silahı yasakladı

Düzce, Sakarya, Kocaeli ve Bolu illerindeki Abhazlar tarafından oluşturulan "Ayhabı Heyeti" (köyün ileri gelenleri) tarafından düğünlerde silah atmak ve içki içmek yasaklandı.
7 Haziran 2006 Çarşamba 12:58

Şener: Uygunsa silahını teslim edecek

Düzce'de Abhaz Ayhabı Heyeti tarafından düzenlenen Silah Kullanmama Kurultayı'na katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hayatında 2 kez silah kullandığını belirterek,
4 Haziran 2006 Pazar 19:21

DÜNYA ABHAZ-ABHAZİN BİRLİĞİ

6 ayda bir toplanarak sorunlarını tartışan Dünya Abhaz-Abhazin Halkları Birliği, 2005 yılının ilk toplantısını Hendek'te gerçekleştirdi. Türkiye ve Almanya temsilcilerinin düzenlediği toplantıya çok sayıda Çerkez ve Abaza..
11 Haziran 2005 Cumartesi 14:31

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free